ara
POST_MORTEM
1.945 249

POST_MORTEM

neokur.com/post-mortem
Diplomalı İşsiz :P Herhangi bir sınavından bir ekmek kapısı çıkar ümidiyle ÖSYM ye para yedirmekle meşgul...

POST_MORTEM

@post-mortem

@merve-oz @sule10 @el-nino Evet sevgili okuma kulübü dostlarım nasılsınız? İyisiniz umarım. Kitap nasıl gidiyor, umarım seçimimizi beğenmişsinizdir ve güzel bir yolculuğu bitirmişsinizdir veya devam ediyor da olabilirsiniz. Ben mesela hala bitiremedim kitabı ve bu sebeple de sizi durumdan haberdar edeyim dedim. Siz de ne durumda olduğunuzu bildirirseniz sevinirim. Olmadı tartışma işini yarına bırakabiliriz. Hepinize keyifli okumalar dilerim :)
EK 1
Evet sevgili okuma kulübü dostlarım. İyisiniz umarım. Güzel bir pazar sabahi, yataklardan geç kalkildi, öğle saatinde sabah kahvaltilari yapıldı, keyif çayları kahveleri ellere alınıp bir köşeye cekilindi. Öyle farzediyorum :) kitabimizin tartışmasını yapacağız kismetse ve bunun için ayrı başlık açmayı gereksiz gördüm. Buradan devam edelim istedim. DEĞERLİ SİTE SAKINLERI ! BU SAATTEN SONRA BU PAYLAŞIM ALTINDAKI YORUMLAR, KİTAP HAKKINDA SPOILER ICEREBILIR, ICERECEKTIR. KİTABI OKUMADIYSANIZ YORUMLARI OKUMANIZI ONERMEM ;) Her ihtimale karşı iletinin ilk üç mesajı açık olduğundan, deneme şeklinde yorumlayacagim ki , diğer mesajları sadece görmek isteyenler görsünler :) 15.01.17
- Carlos Maria Dominguez
8.4 (91 oy)
21 beğeni · 45 yorum · Diyorum ki
EL_NINO (@el-nino)
Ben bitirdim yolculuk güzel ve keyifli geçti.Son durakta bekliyorum gelince haber verin. :) - 14.01.17
POST_MORTEM (@post-mortem)
. - 15.01.17
POST_MORTEM (@post-mortem)
. - 15.01.17

POST_MORTEM

@post-mortem

Feliz Cumpleanos :)
Dundu doğum günüm evet, ama özellikle güne dair paylaşımda bulunmak istemedim çünkü hatirlatmaktan ziyade hatirlanmanin önemini bilecek kadar yaslandim. Öncelikle dün beni mutlu eden paketin sahibi dostuma tekrar buradan teşekkür ediyorum. Her ne kadar kahvelerini ve cikolatalarini fotoğrafta goremesen de (annem el koydu çünkü onlara :D ) benim için büyük değere sahip defter ve okuduğum zaman kesinlikle daha bir benimseyecegim Martin Eden benimdir benim kalacak ;) Avşarlar kendini ele verecek tabii biliyoruz hepimiz site ahalisi olarak ama etiket yapmayacağım çünkü o güzelim paketin içine not neden yazilmaz yahu soydaş? Tamam ben yazmadım da bari senin yazını gorseydik :) Tamam hadi ustelemeyeyim. Ikinize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki var olduğunu hatırlatan insanlar var Post-Mortem. Şanslı adamsın vesselâm... Daha yazardım yazmasina ama... Amaaan konusturmayın beni yahu iclendim!!! :) şu his geçsin, aklıma başka şeyler gelirse ek yaparım ;)
46 beğeni · 22 yorum · Anın Fotosu
FanatikCimBomlu (@azalea-kyc)
geçmiş doğum günün kutlu olsun ve keyifli okumalar o zaman :) - 10.01.17
POST_MORTEM (@post-mortem)
Her iki dilegin için de Teşekkürler ederim :) - 10.01.17
ruhadam (@ruhadam)
mutlu yıllar, bol kitaplı bir yıla başlıyor gibisin... - 10.01.17

POST_MORTEM

@post-mortem

Çukurova Kitap Fuarı
@khaos dostum, cehennemin yeni odunlari ile tanistirayim seni :)
44 beğeni · 24 yorum · Anın Fotosu
Red Red (@khaos)
O halde size sınırsız yanmalar @post-mortem, pek memnun oldum, acınız acımdır :) - 10.01.17
Tokmakan (@tokmakan)
Pişman değilsin değil mi @post-mortem,yine olsa yine yaparsın :)) - 10.01.17
Fethiye (@fthykc)
Keyifle oku @post-mortem ben aldıklarımı paylaşmaya utandım :) Yine olsa yine yaparım bende ama :) @tokmakan - 10.01.17

POST_MORTEM

@post-mortem

Youtube kendini bulmuşken biz de kendimizi bulalım azıcık hemi?
18 beğeni · 5 yorum · Müzik Kutusu
Merve T. (@mtrv)
İyi oldu güzel oldu - 25.12.16
POST_MORTEM (@post-mortem)
Yerini bulmuş, sevindim efenim :) - 25.12.16
Merve T. (@mtrv)
Ben de sevindim efenim :) - 25.12.16

POST_MORTEM

@post-mortem

9 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

POST_MORTEM

@post-mortem

Yeşilçam Üniversitesi
Burak Ağdemir hoş ve nostaljik bir çalışmaya imza atmış. Tek tek resimleri eklemeyle uğraşmaktansa link vermek durumunda kaldım. Böylesi güzel bir çalışmadan haberdar olmak, kurallardan öncelikli olsa gerek :)

http://www.ntv.com.tr/gal...3yEem8FsqI9un0g
23 beğeni · 1 yorum · Fotozilla
Hakan (@hakani)
Kemal Sunal- Ziraat Fakültesi Dekanı - 12.12.16

POST_MORTEM

@post-mortem

Sokak kapısının sürgüsünü çekip yola adımımı atıyorum. Etrafa ölüm sessizliği hakim... Kafam, az önce izleyip bitirdigim Western'in etkisinde hala. Kaç kere de söyledim, beni bilgisayar başından kaldırıp sokağa göndermeyin diye ama nafile. Yokuş aşağı doğru yollanıyorum. Sanırsın ki ekmek almaya değil de, kellesine 100.000 $ ödül konmuş azılı bir suçluyu mıhlamaya gidiyorum. Yol üstünde bir kediye rastlıyorum. Şapkasını tehditkar bir ifadeyle tek gözünün üstüne doğru düşürmüş, ağzında ikinci sınıf tütün sarılı cigarasıyla bana doğru seğirtiyor. Yeşil gözlerinden buram buram nefret tütüyor. Bunu benden başka gören yok zira kedide ne şapka ne de cigara var. Gözünün üstündeki Allah vergisi gölgeyi şapka, ağzındaki balık kılçığını cigara sanıyorum. Yanımızdan bir çalı yuvarlanıyor ama o da çalı değil, üst komşunun oğlunun boklu bezi. Düello kokusunu alan kasabalılar, korkudan pencerelerini örtecekler diye bekliyorum ama aksine karşı komşu Saliha Teyze çıkıp, tepemize tozlu kilimi çırpıp umarsızca içeri, evlilik programının başına dönüyor. Hafiften mırlamaya başladığını farkediyorum kedinin ve "restine rest ulan" dercesine elimi cebime atıyorum. Blöfümü yiyor ve silahımı çekeceğimi sanıp "Köpeğin olayım abi kıyma bana. Eniklerimi sahipsiz koma" diyor. Dile geldi ya şerefsiz! Hem de tabiatına nankörlük edip, can düşmanı köpeklerin safina geçmeye yelteniyor. Bir de utanmadan "kıyma bana" diyor. Yok sana kıyma falan deyip canını bağışlıyorum. Silah var sandığı cebimden ekmek parasını çıkarıp hesaplıyorum. Tamam, para üstü ile kendime tuz-tekila yapıp zaferimi kutlayabilirim. Muzaffer bir edayla sokaktan aşağı seğirtiyorum. Parmak arası terliklerimden mahmuz çınlamaları geliyor sanki. Köşeyi dönüp bakkala varıyorum. Ekmek dolabından üç ekmek alıp içeri giriyorum. Dükkanın kapı kanatları titreşiyor. Sanki ekmek değil de, başıma gelen onca şeyden sonra etrafimdaki haydutların hakkından gelebilmek için üç silah almışım. Biri susamlı, pardon, saçma atan cinsten. Diğer ikisi çiçek görünümlü ama aslında altıpatlar, her bir dilimi birer mermi yuvası. Herkes bilmez. Parayı tezgaha vuruyorum, çıkmaya yeltenecekken bakkal para üstünü almadığımı söylüyor. Başta bahşiş bırakayım havasındayım ama sonra aklıma geliyor. O parayla tuz-tekila yapacağım. Para üstünü alıp yokuş yukarı tırmanıyorum. Sağda solda auramdan başı dönmüş kasabalılar, bana çekingen ama bir o kadar da gururlu bakışlar atıyorlar. Gözüpek bir silahşör olduğumun farkındalar ama komşuluğun verdiği güvenle de benle gurur duyuyorlar. Ne de olsa bu kasabanın asayişi benden sorulur. Aşağı sokağın taze hatunlarına, şapka altından çapkın bir bakış atıyorum ki pencereden annem çıkıp bağırıyor, bütün atmosferi, Marilyn Monroe'nun eteğini havalandıran vantilatör misali dağıtıyor: "Oğluuummm haydi acele etsene yemek hazır. Herkes sofrada seni bekliyor!!!"
12 beğeni · 1 yorum · Kalemimden
Tokmakan (@tokmakan)
Anlatım değişik olsa da bena eskileri hatırlattı:) çok beğendim. - 27.11.16

POST_MORTEM

@post-mortem

EK 1
@nisf ;) 27.11.16
9 beğeni · 5 yorum · Müzik Kutusu
Merve T. (@mtrv)
Huhuuu bu çok iyi! - 27.11.16
POST_MORTEM (@post-mortem)
Keyifle dinleyiniz efenim :) - 27.11.16
Nisf (@nisf)
Ay benim için mi <3 gerçekten mi :D galp galp - 27.11.16

POST_MORTEM

@post-mortem

10 Kasım
Atatürk'ü anma ve Gençliğe Hitabe'yi özümseme günü olmalı.
26 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

POST_MORTEM

@post-mortem

Helal olsun Şişli Belediyesine
16 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu
/ 6