ara

POST_MORTEM

Pirincin içindeki siyah taşlardan korkma, beyaz olanlardan kork.

POST_MORTEM

@post-mortem

23 NİSAN
Teşekkürler Atatürk, Teşekkürler Barış Abi...
17 beğeni · 3 yorum
Semih Oktay (@semih-oktay)
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 98’inci yılı kutlu olsun. Teşekkür ediyorum Atatürkümüze bu günü Türk Milletine armağan ettiği için, teşekkür ediyorum Barış Ağabeyimize bu kadar güzel şarkılar söylediği için ve teşekkür ediyorum bu güzel şarkı ile Bayramımı kutladığın için sana @post-mortem.
23.04.18 beğen 1 cevap

POST_MORTEM

@post-mortem

Yarışma var dediler, geldik 😉

Twitter: LIVOR_MORTIS
EK 1
"Filler hikayesi gibi bu memleket. File dokunan körler hayvanın neresini ellerse öyle tanımlar ellediklerini. Bu, hayvanın dokunduğun yerine göre bir balta sapı olabilir halbuki tenasül organıdır. Hortumunu okşarsın nargile olur, kulaklarını ellersin yelpaze sanırsın. Fili okşayan körlerin hiçbiri anlayamaz neye benzediğini hayvanın. İşte biz de tüm şu olup bitenlere fili elleriyle yoklayan körler gibi bakıyoruz çocuk." 05.04.18
Taksim Bahçesi Satın Al
kitaba 2 verdi, inceleme ekledi.
85 beğeni · 48 yorum
Merve (@hempa)
Bu hakkaten çok iyi 👍👍
03.04.18 beğen 1 cevap
Hakan (@hakani)
Bu kazanır, benden demesi.
03.04.18 beğen 2 cevap
Eseflal (@eseflal)
Ama bu cidden güzel olmuş 🤩
03.04.18 beğen 1 cevap

POST_MORTEM

@post-mortem

P.M.
..............................
10 beğeni · 0 yorum

POST_MORTEM

@post-mortem

Sıradakiii
Sıradakiii
"İnsanın büyük bir kısmı kısa bir süre sonra gübre olmak için toprağa karışır. İnsanlar genellikle zaruret olarak adlandırılan, görünen bir kaderle işe alınır; eski bir kitabın dediği gibi, güve ve pasın çürüteceği ve hırsızların gelip çalacağı hazineler biriktirir. Daha önce değilse bile, hayatlarının sonunda farkına varacakları üzere bu bir ahmağın yaşamıdır."
Walden - Ormanda Yaşam Satın Al
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
24 beğeni · 2 yorum
Tokmakan ♌️ (@tokmakan)
Keyifli okumalar 😊
02.02.18 beğen 1 cevap

POST_MORTEM

@post-mortem

Etkinlik
Etkinlik
Evet sevgili dostlar. @kisibasinadusenmilligelir dostumuz bir ortak okuma tertip etti, duyurması da bana düştü :) Ayın 15'inde başlamak üzere, Neil Postman'ın "Televizyon: Öldüren Eğlence" kitabını okuyacağız. Şimdilik @kisibasinadusenmilligelir , @sule10 ve ben varım. Katılmak isterseniz kitabı edinmek için 5 gününüz var :) Eğer pdf de olsa ben de okumak, size katılmak istiyorum derseniz ve link bulamazsanız yardım ederiz ;) Herkese keyifli okumalar.
44 beğeni · 84 yorum
Nemesis (@lacrima)
Ortak kitap okuma organizasyonları çok hoşuma gidiyor ama hiç katılamadım. Misal bu da zor bir kitaba benziyor ve ben hemen uzaklaşıyorum :)
10.01.18 beğen 5 cevap
Bayır gülü (@bayirgulu)
at bakem bir pdf linkini bende okuyayım sonra ne konuşuyorsunuz anlamış olayım. Gerçi entel dantel abilerimiz kadar olmasakta pdf si bulunsun elimde.. Bu arada ben pdf kitap okuyorum. Kitap kokusunu almak için ekranı yalasam ne olur?
10.01.18 beğen 3 cevap
Kübra Ç📚 (@kedilikitapsever)
Keyifli okumalar efendim @post-mortem @sule10 @kisibasinadusenmilligelir :) Yani aklım kalmadı değil aslında ama pdf okumayacağım son kararım. :)
10.01.18 beğen 2 cevap

POST_MORTEM

@post-mortem

Az Buçuk Kitaplık
Az Buçuk Kitaplık
@leandros @kedilikitapsever dostlarım. Söz verdiğim gibi kitaplığımı düzenledim. Ahanda bu da son hali ;) Başucu kitaplarım ve gardırobuma sakladıklarım hariç tabii. Onları henüz düzenleyemedim maalesef. Kısmetse birazdan fuara geçip, ilk gün ganimetleri ile bu manzarayı şenlendireceğim.
79 beğeni · 30 yorum
ruhadam (@ruhadam)
bir sıra var ki tam benlik, alttan ikinci orta sıra :) . Yeni betikleriniz için şimdiden keyifli okumalar
06.01.18 beğen 3 cevap
SweetHexe (@glbn)
Bi gun ben de duzenleyecegim. Benim hala umudum var 😀
06.01.18 beğen 4 cevap
Leandros (@leandros)
Arada diğerlerine bakmalısın. Toz ve nem en büyük problem
06.01.18 beğen 3 cevap

POST_MORTEM

@post-mortem

Yevgeni Zamyatin - Biz
Yevgeni Zamyatin - Biz
Vay bee... Bayadır ortak okuma yapmıyormuşuz sitede. Aslında aklımda da yoktu böyle bir etkinlik yapmak fakat aylar sonra @sule10 dostum çıkıp böyle bir teklifle gelince yok demek olmazdı tabii. Üstüne üstlük "Biz" kitabı okunacak olduktan sonra... Zevkle kabul edilir tabii. Sadede gelelim. Eğer bizimle birlikte bu güzel yolculuğa katılmak isteyen olursa, söylemesi yeterli. Cumartesi okumaya başlayacağız ve duruma göre bitiş tarihini belirleyeceğiz. İş güç olur, zamanında bitmez falan, kimseyi şartlamayalım ;) Katılacak olanlar cuma akşamına kadar haber ederlerse ekipte kimler olacak biliyor oluruz, sonrasında da kritiğini yaparız kısmetse. Herkese keyifli okumalar dilerim :)
32 beğeni · 65 yorum
Semih (@sc)
Okumuştum, biraz vakit geçti üzerinden. Nedense okumakta biraz zorlanmıştım. Tekrar okumayı şimdilik düşünmüyorum ancak "kritiğini" yaparsanız hafızamı tazelemek güzel olur. :) Keyifli okumalar.
21.12.17 beğen 4 cevap
Şule (@sule10)
@post-mortem Bu güzel yolculuğa katıldığın için çok teşekkürler...@kadim-cumlei-vecize ve @leandros Sizleri de davet ediyorum...Zamanınız ve isteğiniz varsa hep beraber okuyabiliriz,sevgiler:)
21.12.17 beğen 2 cevap
Selma Kavurmacıoğlu (@selmakavurmacioglu)
Kritik belirli bir mekânda mı yapılıyor, yoksa burada sosyal medya üzerinden mi?
21.12.17 beğen cevap

POST_MORTEM

@post-mortem

Eksik Ekleme Hataları
George Orwell'ın 1984 isimli bir romanı var. Ben de okudum ve çok da severim. Buraya kadar eyvallah. Ama George Orwell'ın "George Orwell 1984" isimli bir romanına hiç rast gelmedim. Sitede kütüphanecilik sistemi bitirildi sanırım ve bu güzel bir şey. Herkes, artık eksik gördüğü kitapları rahatlıkla siteye ekleyebiliyor ama böyle hatalara da düşmeyelim lütfen. Kitap ekleyecek arkadaşlar, önce kitabı ismiyle, bulamazlarsa yazarın ismiyle aratıp olmadığına emin olduklarında eklesinler. Moderatör dostlar da bu tip hataları gözden kaçırmasınlar istirham ediyorum.
10 beğeni · 0 yorum

POST_MORTEM

@post-mortem

Neokur Yine Yapmış Yapacağını. Hediyeleştirmiş Haylaz, Daha Ne Yapsın? =P
Neokur Yine Yapmış Yapacağını. Hediyeleştirmiş Haylaz, Daha Ne Yapsın? =P
Düne ait bir paylaşım olacaktı bu aslında ama anca şimdi paylaşmak nasip oldu. Sabah şekeri gibi bir paket geldi, ben daha gözümü bile ufalamaya fırsat bulamadan kucağıma düşüverdi :) İçini açtım baktım ki, bu iki güzel kitap ve arka plandaki rengarenk kalem, kitapların içerisine sevimli bir şekilde sıkıştırılmış kahveler ve tabii ki de sayfalara iliştirilmiş minik smileyli notlar... Ama tabii bunlar paketin içinde minik bir yer işgal ediyorlardı. Bütün bu elle tutulur şeylerin ötesinde o paketin içine sığdırılmaya çalışılan ama yine de paketten taşan bir şey vardı ki, işte onun adı SAMİMİYET. Ne diyebilirim ki, teşekkür ederim dostum @glbn :)
42 beğeni · 18 yorum
SweetHexe (@glbn)
Neokur hediyeleştirdiği gibi dost da kazandırıyor. Keyifli okumaların olsun ;)
30.11.17 beğen 2 cevap
ruhadam (@ruhadam)
keyifli okumalar, Beyaz Diş okuduğum ilk kitaptır bende yeri ayrıdır :)
30.11.17 beğen 5 cevap
Semih (@sc)
Keyifli okumalar :)
30.11.17 beğen 2 cevap
/ 8