ara

Miss Anonymia

cokca hayat, bir de ölüm..

Miss Anonymia

@psikologhanim

Densizin birine denk geldim. Psikolog olan meslektaşlarım bilir. Öyle varlıklarız ki, biz sadece gülücük ve mutluluk saçıp insanlara sihirli değneğimizle harikalar yaratırız.
Değiliz arkadaşım.
Sabah kalkınca portakal suyumdan içip, cesar salatamı yemiyorum. Sabah 6 da koşuya kalkamıyorum. Bazı günler yataktan bile çıkmak istemiyorum, yoruluyorum, ağlıyorum, üzülüyorum. Bazen hatta ufacık şeye alınabiliyorum. Haftalık 76 tane kitap bitiremiyorum. Hayatım seans ve seminerlerden ibaret değil. Sağlıklı beslenmediğim, hunharca pizza yediğim, ütüsüz giyindiğim, kırmızının üstüne pembe de giymişliğim var. Gelişim görevlerimizin bazılarını tamamlamış olsakta, bu meslekte olanları farklı kalıba sokmak isteyenlere ithafen.. insanız, farkımız yok sizden..
30 beğeni · 7 yorum
Psikologsan uzaydan gelmiş olman gerek ama heheheh
09.11.18 beğen cevap
ozhasan (@ozhasan)
Ya bu me güzel bir iç dökme dir
09.11.18 beğen 2 cevap
HANIMCI (@koraycem)
Sorgulanmak üzere emniyete götürülen Mustafa K. hakkındaki suçlamaları kabul ederken, kadınların psikolojik hallerini çözümleyebilmek için psikanalizin kurucusu Sigmund Freud'un kitaplarını okuduğunu itiraf etti. Hakkında dolandırıcılık suçundan 18 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis ve 46 bin 160 TL para cezası bulunduğu da öğrenilen Mustafa K. işlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevine konuldu.
http://www.diken.com.tr/f...ini-dolandirdi/
09.11.18 beğen 1 cevap

Miss Anonymia

@psikologhanim

dağlardaki karı, sobayı, yeşillikleri, doğayı, temiz havayı, samimiyeti belki özlemişsinizdir. paylaşmak istedim
Rize
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
29 beğeni · 1 yorum
George Orwel (@liberty)
Yeşil yeşil... :)
30.10.18 beğen 1 cevap

Miss Anonymia

@psikologhanim

Rizedeki teyzenin haklı isyanı..
insanlar da böyle bazı zamanlarda,
hayatına gelirler, çöplerini bırakırlar ve giderler.

Var mı rizeyi benimle keşfetmek isteyen biri🙄?
26 beğeni · 8 yorum
George Orwel (@liberty)
:)
30.10.18 beğen 1 cevap
Ertan Altun (@ertanaltun)
Rize'yi keşfetmek epey uzun sürer diye düşünüyorum. Ben o nedenle emekliliğimde yapılacaklar listeme ekledim bu olayı :))
30.10.18 beğen 1 cevap
okunmuş kütüphane (@okunmuskutuphane)
daha geçenlerde ordayım :)
30.10.18 beğen 1 cevap

Miss Anonymia

@psikologhanim

kendini gerçekleştirmek
çok merak ediyorum, kendini gerçekleştirmek için, kendini bulabilmek için ne tarz yollara başvuruyorsunuz? Benliğinizi nasıl doyuruyorsunuz? :)
24 beğeni · 26 yorum
Mustafa (@rejoice)
Kendimi tanımaya çalışıyorum, gerçekten güçlü ve zayıf yönlerim neler onları tespit ediyorum, yüzleşiyorum ve asıl ihtiyaçlarımı belirleyip bu doğrultuda bir hayat yaşamaya çalışıyorum :)
19.10.18 beğen 2 cevap
Merve Bayrak 🇹🇷 (@kumralela)
Ders alıyorum hayattan umursamıyorum eskisi gibi kendimi önemsiyorum beslenmeme dikkat ediyorum sağlığıma dikkat ediyorum öyle
19.10.18 beğen 1 cevap
toytoy (@toytoy)
Evrensel bir bakış açısına sahip olmaya çalısıyorum ön yargılarımla savasıyorum
19.10.18 beğen 1 cevap

Miss Anonymia

@psikologhanim

arka fonda ne çalıyor acaba?
24 beğeni · 8 yorum
sadecesessizlik (@sadecesessizlik123)
Serhat durmuş- hislerim( ft zerrin)
12.10.18 beğen 1 cevap

Miss Anonymia

@psikologhanim

aslında -
herkesin eski bayramları özlediği, eski şekerleri, dondurmaları, komşulukları ve sıcaklığı aradığı dönemdeyiz. Çocukların rahatca sokağa oynamaya gönderildiği, eve rahatça kirli kıyafetleriyle gelebildiği, dizinin yaralandığı, okumanın, çalışmanın eğlenceli olduğu zamanları özledik.
Ama neden sanki elimizden bir başkası almış gibi üzüldük? Bizim de bu değişiklikte payımız olduğunu neden kavrayamıyoruz? Sen bir düşün. Elini telefondan bırakmıyorsun, çocuğuna zarar gelir diye dışarı yollamıyorsun. Onu başkalarıyla konuşturmuyosun, sokaktaki köfte ekmekten yemesine bile izin vermiyorsun. Para biriktirmenin ne demek olduğunu öğretmiyorsun, kazancın zor olduğunu, hayatın güzel olduğunu öğretmiyorsun. Maraton koşucusu yetiştiriyorsun, en üzücüsü de, yeterki “okusun” diyorsun.... diplomalı öküz olmasına müsaade ediyorsun! Yapma! Özümüzü değiştirmeyelim, geliştirelim!
14 beğeni · 4 yorum
egnslm (@egnslm)
Çanakkale ve istiklal harbini kazandık lakin kültür harbini kaybettik.
25.08.18 beğen 3 cevap
cemil aslan (@cemilaslan)
Bu degerlerın hepsı bır pıramıt mısalı hayatımızdaydı. Ne zaman kı pıramıdın temelınde olan,saygı,eğitim,güven,manevıyat vs. sarsılıp yıkıldı ıste ozaman hıcbısey eskısı gıbı olmayacaktı. Nekadar da ugrasıp o pıramıdı eskı halıne getırmeye calıssakta,yamalar tutmayacak o catlakla yasayacaktık. Dusunceler bızden cıksada yonlendırmesını bız yapamıyoduk. Bırılerının hayatına özenip,degerlerımızden uzaklasmayı bızler sectık. Degerlerıne sahıp cıkıp yasatmayı secsen,eskı kafalısın etıketıne maruz kalırsın. Kültürün kazanılması zordur,kaybetmekse zamanla mümkün. Gun gectıkce eskıye olan özlem daha da artacak ve malesef sonrasında yok olacak. Bişey kaybedıldıkten sonra degerı anlasılır.
25.08.18 beğen 2 cevap
flr_yşl (@yslflr)
Yazdıklarınıza kısmen katılıyorum. Katılmadığım kısmı ise; çocuklarını sokağa göndermeyen anne-babalar ile ilgili eleştiriniz..sizce de haklı değiller mi? Ya da herkesle konuşturmamaları yönündeki eleştiriniz... Şu berbat çağda dışarı çıkan o çocuğun tekrar evine dönme ihtimali %50.. yani hakikaten bir yüzdelik dilim belirtmek gerekirse tam olarak %50... Bence bu korkunç bir şey.. Anne- babalar Televizyonda, internette, ya da yaşadıkları çevrede yüzlerce birbirinden iğrenç cinsel istismar/ taciz olayına şahit oluyorken çocuklarına karşı bu denli koruyucu olmalarını yadırgamayalım bence.. olması gereken bu.. Valla şimdiki anne babaları yine tebrik etmek lazım..Üç- beş yere sıkıntısız gönderebiliyorlar en azından.. Bizler ne yapacağız onu merak ediyorum.. Zaman ilerledikçe öyle görünüyorki kapalı kutular inşa edip içlerine hapsedeceğiz.. korkunç ama öyle..
25.08.18 beğen 1 cevap

Miss Anonymia

@psikologhanim

canım yorgunluğum..
Çok yoruldum, yapamıyorum artık. Çokça yoruldum. Kendi kendimi yordum boş yere. Kolumu kıpırdatmaya değmeyen insanlar için maraton koştum. Kalbimde ki asla bitmeyecek sandığım sevgiyi ve güveni boş insanlar için harcadım.
Bir keresinde dedem; "bazı insanları uğurlayıp göndermek lazım, lazım ki gelenin yeri olsun" demişti. Fakat hiçbir zaman gelenin de tıpkı giden gibi olabileceğini söylememişti. Keşke bunu da söyleseydi, ki söyleseydi ne değişecekti? İnsan değil miyiz? "Bak bu yola gitme, bu yol yanlış yoldur" denildiğinde bile yine giden insanoğlu değil midir? İnsanoğludur, bu yüzden de kızamıyorum bazen kendime.
Velhasıl yorgunluğu dindiren yalnızlık mıdır, kalabalık mıdır bilmem. Şunu biliyorum ki; iyi olmadığın halde iyiymişsin gibi göstermek ya da ne bileyim; derdin çok olduğu halde derdim yoktur demek gibi şeyler bitirdi bizi. Sırf karşındakilerin iyi niyetine güvenmediğin için onlara olanı değilde, olmasını istediğini söylemek. İşte bu yorar insanı. Yavaş ve ağır öldüren hastalık gibi, içilen sıgara gibi bu da seni adım adım mahveder ve sen herşeyi iş işten geçtikten sonra anlamaya başlarsın. Ne yazık ki sen anladıktan sonra herşey biter ve sen yorgunluğunla başbaşa kalırsın.
6 beğeni · 0 yorum

Miss Anonymia

@psikologhanim

kısır döngüm
Hayatım boyunca yapmış olduğum en büyük hatalardan birine değinmek istiyorum. Durmadan devam ettiğim, sürekli kırıldığım, incindiğim halde yine de vazgeçmeden yaptığım şeye değinmek istiyorum. Güvenmek. Bilemiyorsun, bilemiyorsun bazen kime güvenip güvenmeyeceğini. Bile isteye hiç hüzün ateşine atar mı insan kendini? Cevabı belli, herhalde atmak istemez. O halde neden bunu sürekli yaptığıma anlam veremiyorum. Sanırım her defasında bana yapılanları unutmak istiyor, tekrardan karşımdaki kişiye başkasının bırakmış olduğu izlerden sorumlu tutmak istemiyorum. Aslında farketmeyecekti ki? Neticesinde yine üzülmeyecek miydim sanki? Çok mu hüzünlüyüm? Belki de hatalı olan benimdir? Belki de bünyesi zayıf olan, suçlu olan benim? Hayatıma giren, misafirim olan ve sonradan alakamı bir şekilde kestiğim insanlar hep suçlu olacak değil - ancak hepsinin de suçunu kendimde arayamam. Kendime bu haksızlığı yapamam. Tutulmamış sözlerin, söylenmiş olan ağır sözlerin, kırılmış olan kalbin, apansızca ağıran bu gönlün yaralarını kim kapayacak? Kimin merhemi bu yaraları saracak kadar güçlü ki? Sevmek ve sevilmek için bu karmaşık ve bir okadar da hüzünle dolu denize girmek mi gerek? Sevdiğini kanıtlayabilmek için, sevilebilmek için acıyı kanıtlamak mı gerek?
İstemiyorum artık. Ne sevdiğim için, ne güvendiğim için, ne iyi niyetli olduğum için, ne merhametli olduğum için, ne de karşımdakinin insanlığına güvenip inandığım için sonunda hüzün enkazının altında kalmak istemiyorum. Yoruldum, çok yoruldum.

Yazmıyor, hiçbir yerde yazmıyor. Nasıl güvenmemizin gerektiği, kimi sevmemizin gerektiği, gönül denen şeyi nasıl vazgeçirebileceğimize dair hiçbir yerde hiçbir şey yazmıyor. Alışıyorsun, yaşıyorsun sonradan tanıyamayıp anlıyorsun, anlıyorsun ama geç oluyor. Bir bakmışsın hüzün yangınları içinde tanıyamadığın bir sen. Ölmüyorsun acından, ölmeyeceksin de fakat üzüleceksin. Vakit geçtikçe düşünüp hataları kendinde arayacaksın. Düşünecek ve acaba'ların içinde bulacaksın ruhunu, hüzünleneceksin işte. Verilen iyi niyetinin suistimal edişinin acısını ve üzüntüsünü çekeceksin. İçtiğin kahvenin, çayın veya sıgaranın tadı sana daha da bir acı gelecek. Hani o güvendiklerin, sevdiklerin, iyi niyetini verdiklerin, yere göğe sığdıramadıkların var ya hani, işte onlar seni nasıl bir kısır döngüye soktuklarını hiçbir zaman anlayamayacaklar. Sana ne mi olacak? Bir şey olmayacak, sen sadece verdiğin değerle kalacaksın. Zamanla tekrar güveneceksin, tekrar deneyeceksin, tekrar isteyeceksin, yine ve yeniden aldanacaksın ve en sonunda yine hüzünleneceksin..
13 beğeni · 1 yorum
Reyhan Kurt (@reyhankurt)
Bu durumda iki seçeneğimiz var; Birincisi kimseye ama kimseye güvenmeyeceğiz, evet zor olsa da bunu başaracağız, varsın güven duygusu ukde kalsın içimizde, ama dışarıya güveniyormuş gibi yapacağız. Yani siyasetli olacağız. İlla da güvenmek istiyorum derseniz o güvei içimizde hissedeceğiz, dışarıya hiç bir şey yansıtmayacağız, ortamdan güven kokusu aldı mı suistimal eden insanlar çok sayıda şimdi. Yani artık soğuk olmak daha çok işe yarıyor, samimiyet pek de önemsenilmiyor. Ben bunu öğrendim.
03.07.16 beğen 2 cevap