ara

Robin argin

Herkesin küçük bir hikayesi vardır.

Robin argin

@robinargin

Sevildiğini hisseden kadın kadar çekilmez bir şey yoktur ...
Kadının Ruhu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 beğeni · 3 yorum
Milena (@masalperisi)
Tolstoy kadın ruhundan anlamamış kanattimce
09.07.18 beğen cevap

Robin argin

@robinargin

Bu heykele baktığınızda size ne düşündürüyor ?
19 beğeni · 24 yorum
Korkunç!
19.06.18 beğen cevap
Merve (@hempa)
Bu dünya soğuk.
rüzgâr genelde ters yöne eser.
limon ağaçları kurur.
bahaneler hep hazır.
güzel günler çabuk geçer.
“içimiz hep bir hoşça kal ülkesi"
19.06.18 beğen 6 cevap
Attila Altuğ (@baybars)
Güne gelen teyzelerin
yaptığı gıybetlerden dolayı büyük bir boğaza dönüştüğü geldi aklıma direk.
19.06.18 beğen 1 cevap

Robin argin

@robinargin

Işık denizi ?
2 beğeni · 0 yorum

Robin argin

@robinargin

Tanrı ve tanrılar
4 beğeni · 1 yorum
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
G.Vidal; yazdığı romanlar da oturaklı tarihi bilgiler sunar ve okuduğum bir eserin de kız çocukların öldürülmesinin nedenine dair güzel bir açıklama getirir..!
13.06.18 beğen cevap

Robin argin

@robinargin

Ne salkım bir bakış
Resmin çekeyim,
Ne kınsız bir rüzgar
Mısra dökeyim.
Oy sevmişem ben seni...
8 beğeni · 2 yorum
Zeynep (@ispirtizmatik)
Çiçekler çok güzel ama keşke onları masanızda görmek için öldürmeseydiniz :(
05.06.18 beğen 1 cevap

Robin argin

@robinargin

Frida Kahlo
Diego.

Gerçek, öyle büyük ki, ne konuşmak ne uyumak ne dinlemek ne sevmek istiyorum. Kendimi tuzağa düşmüş hissetmek, hiç kan korkusu olmadan, zamanın ve büyünün dışında, senin kendi korkunun ve büyük ıstırabının içinde, ve kalbinin atışında. Tüm bu deliliği senden isteseydim, biliyorum sessizliğinde sadece karmaşa olurdu. Bu saçmalıkta senden şiddet istiyorum ve sen, sen bana incelik veriyorsun, ışığını ve sıcaklığını. Seni resmetmek isterim, ama bu şaşkınlığım içerisinde, hiç renk yok çünkü çok renk var, büyük aşkımın somut hali.

***

Diego:

Hiçbir şey ellerinle kıyaslanamaz, hiçbir şey gözlerinin altın-yeşili gibi değil.Vücudum günlerdir seninle dolu. Sen gecenin aynasısın. Şiddetli bir şimşek çakışı. Toprağın nemi. Koltuk altlarının oyuğu benim sığınağım. Parmaklarım kanına değiyor. Tüm sevincim çiçek-çeşmenden fışkıran hayatı hissetmek ve sana ait tüm sinir yollarımı bununla doldurmak.

***

Okzokrom – Kromofor. Diego.

Rengi giyen kadın.

Rengi gören adam.

1922 yılından beri.

Hep ve daima. Şimdi 1944’te. Yaşanan tüm saatlerden sonra. Vektörler asıl yönlerinde devam ediyor. Hiçbir şey onları durdurmuyor. Canlı histen başka bir bilgileri yok. Tek istedikleri bir yerde buluşana kadar devam etmek. Yavaşça.Büyük bir huzursuzlukla, ama “altın parçanın” her şeye kılavuzluk ettiğine dair güvenle. Hücresel bir diziliş var. Hareket var. Işık var. Tüm merkezler aynı. Budalalık diye bir şey yok. Her zaman olduğumuz ve olacağımız gibiyiz. Aptal kadere bel bağlamıyorum.

***

Diego’m:

Gecenin aynası. Gözlerin tenimde yeşil kılıçlar. Ellerimizin arasında dalgalar. Tamamın seslerle dolu bir boşlukta – gölgede ve ışıkta. Sana rengi yakalayan OKZOKROM dediler. Bana KROMOFOR – renk veren. Sen sayıların tüm kombinasyonlarısın. Hayat. Dileğim çizgileri şekilleri tonları hareketi anlamak.Sen gerçekleştiriyorsun ve ben alıyorum. Sözün boşlukta seyahat edip benim yıldızlarım olan hücrelerime ulaşıyor, sonra senin hücrelerine gidiyor ki onlar da benim ışığım.

***

Okzokrom – Kromofor

Yıllardır vücutlarımızda hapis kalan susuzluktu bu. Rüyalarımızın dudaklarından ayrı söyleyemediğimiz zincirli sözcükler. Her şey vücudunun düzlüğünün yeşil mucizeleri etrafında dizilmişti. Bedeninin üzerindeki dokunuşumu, derelerin fısıltılarını çiçeklerin kirpikleri karşıladı. Dudaklarının suyunda her çeşit meyve vardı, narın kanı, saf ananas ve mammee elmasının ufukları.

Seni göğsüme bastırdım ve vücudunun mucizesi parmak uçlarımdan bütün bedenime işledi. Meşe özünün kokusu, cevizin hatırası, kül ağacının yeşil nefesi.Ufuk ve tarlalar, onları öpücüklerle takip ettim. Sözlerin kayıtsızlığı kapalı gözlerimizin bakışlarını anlatmak için bir lisana dönüşecek. Sen elle tutulamaz biçimde buradasın, odamın biçimine sıkıştırdığım bütün evren, sensin.Yokluğun saatlerin vuruşunu ve odamın ışığını titretiyor, aynadan nefesini duyuyorum.

Senden ellerime doğru bütün vücudunu okşuyorum, bir an seninleyim, bir an kendimle. Damarlarımdaki kan, kalbimden seninkine uzanan hava kanallarından akan mucize. Vücudumun düzlüğünün yemyeşil mucizesi seninkinde doğanın tamamına dönüşüyor. Yuvarlak tepeleri parmak uçlarımla okşamak için hepsinin arasından uçuyorum, ellerim gölgeli yarıklara dalıyor, nazik dalların kucaklamasına bırakıyorum kendimi, yemyeşil ve serin.

Bütün dünyanın cinsiyetine giriyorum, sıcaklığı beni yakıyor ve vücudum yapraklarının tazeliğine dolanıyor. Yaprakların buğusu yepyeni bir sevgilinin teri gibi. Aşk, şefkat ya da ilgi değil bu, hayatın ta kendisi, benim hayatım, senin ellerinde, göğüslerinde ve ayında gördüğüm, bulduğum şey. Ağzımda senin dudaklarından kalan badem tadı var. Dünyalarımız hiç dışarı çıkmadı. Bir dağın içini ancak başka bir dağ bilebilir.

Varlığın bir anlığına havada uçuşuyor, sanki bütün varlığımı sabırsız bir sabahı bekleyişe mahkum eder gibi, o an farkediyorum ki seninleyim. O anda, bütün duyumların içinde, ellerim portakalların içine dalıyor ve vücudum sanki senin kollarına sarılıymış gibi hissediyorum.

***

Diego’m için.

Dünyalara sessizce hayat verenim, en önemlisi yanılsama olmaması. Gün doğumları, dost kırmızılar, büyük maviler, yaprak dolu eller, gürültücü kuşlar, saçta parmaklar, güvercin yuvaları, insanın mücadelesine dair ender bir kavrayış, saçma şarkının basitliği, kalbimdeki rüzgarın budalalığı = uyak yapma kızım = antik Meksika’nın tatlı çikolatası, ağızdan gelen kanda kopan fırtına – kasılma, alamet, kahkaha ve incinin saf dişten iğneleri, Temmuzun yedisinde bir hediye, istiyorum, alıyorum, şarkı söylüyorum, söyledim, bundan böyle bizim büyümüzün şarkısını söyleyeceğim – aşkımızı.
Frida Kahlo
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 0 yorum

Robin argin

@robinargin

Günlerdir uyumuyorum
sürekli seni düşünüyorum
aslında uyumamaktan korkmuyorum
uyumaktan korktuğum kadar
uyursam ya seni düşünemesem
4 beğeni · 0 yorum

Robin argin

@robinargin

Neden korkuyorsun
Ruhumuzun şeytanın eline geçmesşnden mi?
Hayır, ona verecek ruhumuzun olmamasından.
6 beğeni · 0 yorum

Robin argin

@robinargin

Mem u zin aşk şarabı içeriklerinde , derinleşti benim yaramın yeri.
Biz aşıklar gerçi meyperestiz. Ama elest şarabından mestiz.

Ehmedê Xanî
3 beğeni · 1 yorum
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Ağa ne-ettin?
29.04.18 beğen cevap

Robin argin

@robinargin

Yaralarımız??
Nazan Bekiroğlu
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum
/ 14