ara

haysiyet Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde haysiyet geçen, haysiyet temalı, haysiyet tarafından söylenmiş veya haysiyet hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.

Barış Altınbıçak

@baris-altinbicak

Öyle adamlar vardır ki, haysiyet, şeref gibi kayıtlara aşina olmadıkları halde, gurur ve nahvetlerine (kibirlerine) dokunulur, acizleri yüzlerine çarpılırsa kendilerini kaybedecek kadar hiddetlenirler.
- Sabahattin Ali
8.3 (231 oy)
15 beğen · 0 yorum · alıntı

Misafir

@misafir000

A. Hakan: Yine Erol Eroğlu: "Deniz Baykal'ın MHP'den duyduğu rahatsızlığı nasıl izah ediyor," diyor.

A. Kabaklı: Yanlıştır, varsa alerjidir. Belki Deniz Baykal bir şeyler söylemiş olabilir. Söylüyordur, ağzında ölçü bulunmayan, onun için de görüyorsunuz ki bazı yanlışlıkları yapan bir arkadaşımız, bir liderimiz. Ama, bunları söylerler. Tabii evvela, bundan sonraki aranacak vasıf efendiliktir, düşmanlıktan uzak olmaktır. Dostluktur, barıştır. Barış; barış lafını ederler ya bol bol, işte barış namuslu, haysiyetli bir şeydir. Politika değildir barış. Gönül işidir. Ortak bir tarafı olmalıdır.
0 beğen · 0 yorum · alıntı

Tarantula

@taranta-babu16

Dostumuz kadın yazar Ting- ling, Çan-kay-şek ordusunun bir askeri ile aşk hayatı yaşıyor diye suçlamıştı. Gerçekte ise bu ilişki büyük ihtilalden önce kapanmıştı. Sevgilisinden ayrılmış ve dünyaya yeni gelmiş çocuğu ile büyük yürüyüşün zor yıllarına katılmıştı. Oysa bunlar dikkate alınmadı ve yazarlar birliği başkanlığından uzaklaştırılarak, yıllar boyu başkanı olduğu birliğin lokantasında garsonluk yapmaya zorlandı. Ting-ling, bu görevi öylesine gurur ve haysiyetle yaptı ki, cezası artırılarak taşranın bir köşesindeki kampa mutfak hizmetine gönderildi. Çin edebiyatının bu mükemmel kadın yazarından en son duyduğumuz bu idi. (Ding Ling)
- Pablo Neruda
6 (1 oy)
0 beğen · 0 yorum · alıntı