ara

Serüven Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Serüven geçen, Serüven temalı, Serüven tarafından söylenmiş veya Serüven hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.

Dünyalı

@dunyaliperizan

Sen yine benliğinin bütün o açık ve yürekten sıcaklığıyla benimle konuştun ve yine bana hiçbir mahrem soru sormadın, ben olan kişiye tamamen meraksızdın. Bana adımı, nerede oturduğumu sormadın: senin için tekrar yalnızca serüvendim, adsız olandım, unutuşun sisleri arasında bütünüyle eriyip giden ateşli saatlerdim.
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
10 beğen · 0 yorum

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Zira kimdim ki ben senin gözünde? Yüzlercesi arasından sadece birisi, sonrasız sürüp giden bir zincirde tek bir serüven halkası.
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum

homoviator

@homoviator

elimden gelen bu ben iki kişiyim
ikisi birbirinden çıkmaya uğraşıyor
bilmem ki hangisinden nasıl vazgeçeyim
birisi yeni baştan serüvene başlamış
öbürü silahında son mermiyi yakıyor
çoğalmak neyse ne azalmak zor
Yasak Sevişmek
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

Read

@okumak

"Her insan tektir, her bireyin kendi özellikleri, içgüdüleri, farklı beğenileri, istekleri, serüven biçimleri vardır. Ancak, toplum her zaman belirli davranış kurallarını herkese empoze etme eğilimindedir, tek tek insanlar ise neden bu kurallara uymak zorunda olduklarını merak etmezler. Bunları kabullenirler, tıpkı yazı makinesi kullananların belirli bir klavyeyi en doğrusudur sanarak benimsedikleri gibi. Saatin yönünü sorgulayan biriyle karşılaştınız mı hiç?"
Veronika Ölmek İstiyor
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Read

@okumak

"Yaşamımı bütünüyle değiştirmek istiyorum. Bir serüven yaşamak, başkalarına yardımcı olmak, daha önce hiç yapmadığım şeyleri yapmak istiyorum."
Veronika Ölmek İstiyor
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

Dünyalı

@dunyaliperizan

...kadın olmak çok harika bir şey. Nasıl da cesaret isteyen bir serüven! Hiçbir zaman sıkıcı olmayan bir serüven.
Doğmamış Çocuğa Mektup
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum

Karartı

@kararti

Yaşamımız rastlantılardan oluşmuş bir serüven de, kaçınılmaz bir yazgı da olabilir, ama belki de bize düşen, yazgımızı bir serüven coşkusuyla yaşayabilmektir.
Hayat Neden Güzeldir
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

Mesut Serdar

@mesutserdar

Aşk, karşımızdakini tanımamaktan, bilmemekten, onda keşfedilecek şeyler olduğunu ummaktan kaynaklanan serüven tadında bir duygu.
1 beğen · 0 yorum

burcuuuuk

@burcuodaci

Değişen hiçbir şey yok ama yine de her şey başka bir biçimde varolup gidiyor. Anlatamıyorum. Bulantıya benziyor bu, ama aynı zamanda onun tam tersi. Sonunda başımdan bir serüven geçiyor, kendimi sorguya çekince kendimin, kendim olmaklığımın ve burada bulunmaklığımın başımdan geçtiğini görüyorum. Geceyi yarıp geçen benim. Bir roman kahramanı gibi mutluyum.
Bulantı
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum

Misafir

@misafir000

...Aynı yolda yürümekten başka çaresi olmayan tuhaf birer yaratıktı insanlar; tekrarın tekrarlananın örtüsü olduğunu anlayamadan, aynı el sallayışların, aynı gülüşlerin, aynı yürüyüşlerin ya da aynı oturuşların içinden geçe geçe damaklarına bulaşan uzak bir serüven tadıyla dönüp dolaşıp aynı noktada yaşıyorlardı.

Nereye gittiğini bilmiyordur; ölünecek bir yer olsun da, neresi olursa olsundur. Gerçi her yerde ölünebilir, bunu biliyordur. Gene de kafasında daha güzel bir yer vardır, ölüm ölünen yerle güzelleşirmiş gibi...
Gölgesizler
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum