ara

Semih

...it wasn't all that bad, or was it now? ...
14 beğeni · 7 yorum
Ebru G. (@ebru-g-)
O "sıfır"larla "tire"leri açıklama zorunlu olduğundan koydun değil mi oraya? (:
21.11.17 beğen 1 cevap

Semih

@sc

Devil May Cry
Devil May Cry
filme 7 verdi, inceleme ekledi.
4 beğeni · 0 yorum

Semih

@sc

DMC
DevilMayCry
Devil May Cry
filme 7 verdi, inceleme ekledi.
4 beğeni · 0 yorum

Semih

@sc

Bat dünya bat!
Sizin için bir iyi bir de kötü haberim var! Önce hangisinden başlamamı istersiniz? Peki önce sizin için iyi olan haberden başlayayım. Biraz önce büyük bir heyecan ile başladığım, neredeyse 1 sayfaya ulaşmak üzere olan, bir bakışta işte bu bir Tutunamayanlar incelemesi diyeceğiniz uzunlukta ve dağınıklıkta olan incelemem yanlış bir fare tıklaması yüzünden tuzla buz oldu. :( Evet dostlarım yanlış duymadınız. Faremin tuşlarından birinde önceki sayfaya dön kısa yolu atanmıştı, elim çarptı ve bum,o inceleme artık yok! Taslağı da yok çünkü öyle bir şey kullanmıyorum. Peki bu sizin için neden iyi bir haber? Anlamayanlar için kısa özet, manyak mısınız o kadar uzun incelemeyi kim okuyacaktı akşam akşam? :D
Kötü habere gelecek olursak; bugünlük vazgeçmiş olabilirm ancak o inceleme bir gün yazılacak! Bat dünya bat.
( Dip not: İncelemeleri okumadan beğenip geçenler için hava hoş , gerçi onlar bu notu da okumayacak ama insan yazıyor )
46 beğeni · 25 yorum
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
İyi haber deyince ben de para falan verecen sandım okudum. Boşver inceleme yazma okuyan yok zaten
06.11.17 beğen 15 cevap
ölü adam (@yaa)
*Yok,rüyalarımız gerçek olmaz ise, yazmaya devam edeceğiz, bıkmadan usanmadan. Yazmaktan kim usanır* diyesin var gibi. Okumaktan usanmayan birileri de elbet vardır. Sen yazadur...
06.11.17 beğen 8 cevap
Eseflal (@eseflal)
Kimse kimsenin incelemeleri okuduguna, sarkilari dinledigine inanmiyor yav, ben okuyoruuum... :)
06.11.17 beğen 10 cevap

Semih

@sc

Ne okuyorum?
Ne okuyorum?
@el-nino 'ya daveti için teşekkür ediyorum. Evet, bu kitabı henüz bitiremedim. Hafta sonlarında okuyabiliyorum. Ancak bu hafta sonu bitecek!

"Korkuyoruz. Düşünmekten ve sevmekten korkuyoruz. İnsan olmaktan korkuyoruz. İnsan yerine bir yığın kuklalar yaratıyoruz. İnsana benzetirsek, onlara acımaktan korkuyoruz. İşin içine bir kere acıma girerse, ondan bir daha kurtulamamaktan korkuyoruz."

"Gene yanlış bir ortama girmişsin Selim. Önüne gelen nimetleri değerlendirmesini bilmeyenlerin, seni, senden başka türlü bir insan yapmak isteyenlerin arasına düşmüşsün. Aldatıcı yumuşaklığınla boş yere ümitlendirmişsin onları."

"Yola çıkmadan önce altından kalkamayacakları bir yükün altına girenler daha işin başında ezilip kaybolurlar; gerçek değerinin çok azını ortaya koyanlar da kısa zamanda tembelleşip bir işe yaramazlar."

"Herkes ne istediğini daha iyi bilsin: ne istediğini bilmemek yüzünden bir daha bana kimse başvurmasın."

Beğendiğim kısımların hepsini buraya alıntılasam bir kitap daha çıkar. Kendimi dizginliyorum. Yarıda bırakanların neden bıraktığını az çok anlayabildim. Çok beğendiğini söyleyenlerin duygularını da anlayabildim. Oğuz Atay'ın okunması gerektiğine karar verdim. Cümlelerimi toparlayabilirsem inceleme de yazmayı düşünüyorum. Şimdilik bu kadar bahsedeyim. Son olarak eğer davet edilmediyse @ebru-g- bu aralar bize ne okuduğu ile ilgili bir şeyler paylaşabilir mi acaba?
Tutunamayanlar
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
34 beğeni · 12 yorum
EL_NINO (@el-nino)
Keyifli okumalar. benim de gözümü korkuttular daha başlayamadım. Doğru zamanı bekliyorum. :D
02.11.17 beğen 1 cevap
Mehmet Ali Baş (@mehmetalibas)
Bir an evvel tamamlayıp diğer Oğuz Atay eserlerine geçersiniz umarım, Oğuz Atay Türk Edebiyatı için gerçek bir efsane bence.
02.11.17 beğen 2 cevap
Ebru G. (@ebru-g-)
Ebru G kendisine ıhlamur tedavisi uygulamakla meşgul. Belki de hâlâ elindeki kitabı
bitirememiştir. :D
02.11.17 beğen 2 cevap

Semih

@sc

Puanlama sistemi
Puanlama sistemi
Merhaba arkadaşlar, bir kitap hakkında inceleme ararken farkettiğim bir durumu dile getireceğim.
Kitapların,filmlerin,dizilerin hatta yazarların sayfalarında puanlama sistemi var. 5 kişi puan vermiş ve ortalaması alınmış ve bizlere yansıtılmış. Güzel bir sistem, bize kitap hakkında aşağı yukarı bir fikir veriyor. Ancak hiç inceleme yazılmamış bir kitaba 3 kişi oy vermiş. Mesela 4 yıldız verilmiş. Bu insanlar bu kitaba neden 4 yıldız vermiş? Kim vermiş?
Kimlerin puanlama yaptığını göremiyoruz sanırım. Beğeni sisteminde kimin paylaşımımı beğendiğini görebiliyorum. Buna benzer bir sistem oluşturulmasının iyi olacağını düşünüyorum. "İnceleme yazılmamış bir kitap için kimden fikir alabilirim?" Amacım bu soruya cevap bulmak. Eğer puanlayanların listesini görebilseydim, mesaj yoluyla bilgi alma ihtimalim olurdu.
Bu konuda fikir önerilerinizi, çözüm önerim hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
20 beğeni · 20 yorum
Gülşah Sönmez (@gulsah-sonmez)
Evet, bu konuyu ben de fark etmiştim. İnceleme yazılmamış bir kitap için fikir alamıyoruz. Ben öyle durumlarda kitabın tanıtımını okuyor ve iç sesime kulak veriyorum, iç sesim “Evet” derse alıyor ve okuyorum.
31.10.17 beğen 4 cevap
erhan the stalker (@munzevi)
Söz gelimi, bir kitabı 10 kişiden az oylamışsa orada ortalama puan gösterilmesin. Önceden sizin dediğiniz gibi kitabı puanlayanlar ve hatta rafına ekleyenler dahi gözüküyordu sistemde, eğer ki yanlış hatırlamıyorsam.
31.10.17 beğen 4 cevap
serkan gündem (@serkan-gundem)
Önceki sistem geri gelmeli kitabı rafına ekleyenler okuyanlar gözükmeli bence de
31.10.17 beğen cevap
5 beğeni · 0 yorum

Semih

@sc

Müzik
...
---
...
9 beğeni · 3 yorum
Merve Yüksel (@merveyuksel)
Filme gidemedim...Bir anda Thor'u görünce hüzünlendim.
29.10.17 beğen 2 cevap

Semih

@sc

Kelebekler
Geçtiğimiz günlerde Neokur'da masamı paylaşmıştım. O masanın üzerinde yeşilce bir saklama kabı duruyordu belki hatırlarsınız. İçerisinde siyah kuru üzüm bulunan bir saklama kabı. 1 hafta yememiştim bir hafta da yıllık izinde olduğum için bakamadım iki haftadır öylece duruyordu yerinde,belki biraz daha uzun bir süredir duruyordu emin değilim. Farkettim ki içinde kelebekler uçuşuyor! Sanırım aşık olmuş! Aşkın tanımı bu değil miydi? Var mı bunun bir çözümü? Beklesem zamanla geçer mi? Bulaşıcı mıdır? Bu hali ile yenilebilir mi acaba? Önerisi olan?
42 beğeni · 40 yorum
Firuze Hamitoğlu (@firuzehamitoglu)
uzun süredir duyduğum en iyi "başıma gelenler" biliyor musun dostum iki tanede benim için ye
25.10.17 beğen 4 cevap
Gülcan (@gulcann)
😂 Kelebek mi? güvelenmiş o 😊temizle kelebekleri sonrada ye. Bildiğim kadarıyla bir şey olmaz. Demek ki gdo lu değilmiş. Kuru üzümlerin.
25.10.17 beğen 7 cevap
bir_avuç_duaym (@biravucduaym)
Sanırım böceklenmiş sizin üzümler. Yemenizi tavsiye etmem..Yani benim midem bulanır yiyemezdim. Pencereye bırakın kuşlar yesin..
25.10.17 beğen 3 cevap

Semih

@sc

Müzik
Müzik!
7 beğeni · 1 yorum
/ 8