ara

doğala özdeş

oysa herkes keser sevdiğini

doğala özdeş .

@superkimyonn

Nöbet
Marija, insanların adaba uygun davranmasını sağlamakla öyle meşguldü ki aynı kuralları kendisi ihmal ediyordu..

Ofiste olanlara selam @bs
29 beğeni · 25 yorum · Anın Fotosu ·
Nil 🌵 (@nill)
Aleyküm selam 😑 - 20.05.17
Burcu S. (@bs)
Sakinim.

- 20.05.17
Nemesis (@lacrima)
Evde yatanlara, gezip tozanlara niye kimse selam yollamıyor 😔 Bizi kıskanıyor musunuz yoksa 😁 - 20.05.17

doğala özdeş .

@superkimyonn

Arena Paslaşmaları : Acayip Hikayeler 1
Bu kelimeleri kullanarak bir hikaye yaz, arkadaşını etiketle : asansör, espresso, ıslanmak/ıslak, tokat, fiyaka/fiyakalı, selfie, parmak arası terlik, dans, sarı, utangaç/utanmak, Einstein
Kenar mahalle
N'olurdu sanki birine de hayır diyebilsem he ne olurdu dedi @kisibasinadusenmilligelir sanane be adam selamını verip gitsene yoluna diye geçirdi aklından aklından geçmesine geçerdi de peki gönlündekine ne diyecekti oradan geçmeyeceğinin aşinalığı ile dayanamayıp yardım etti eski gazeteci @mauser Efendi'ye haylaz çocukların üzerine çıktığı genç ağaçlar gibi eğri belıne incecik dallarını andıran dizlerine ve yavaş hareketlerine işte ... geç @mauser Efendi sen şurada otur ben hemen hallederim dedi hafıfçe gülümseyerek @mauser de mahcup ve babacan tavrı ile eksik olma Karaoğlan nicedir selamsız geçmez gölgeni üstümden eksik etmezsin diye karşılık verdi. @kisibasinadusenmilligelir yarın ne de olsa tatil amma söylendın be adam birazdan eve gider şortumu giyer 2 bira alıp keyfime bakarım diye içinden geçirerek alnından düşen terlerden karıncaların nasipleneceğini hiç bilmeden @mauser ile sohbet ede ede mecmuaları köşeye taşımaya başladı çok geçmeden kavga mı eğlence mi olduğunu anlamadıkları bir gürültü duyuldu o sırada yanlarından geçen babasının muhasebecide zor bela işe soktuğu mahallenin ayaklı gazetesi @nill Mauser Amcaaa hey Mauser amca duydun mu mahallenin sosyetesi geri gelmiş okulu bitmiş nasıl bir okulsa artık hah! diye söylendi.
Kim bu sosyete yahu dedi @kisibasinadusenmilligelir
He o mu bizim ‘ Einstein ( @demindenşimdiyegeldim ) Shogun' 'un eski sevdalısı @bs dir. Vahim bir aşk hikayesi idi onların ki bizim oğlan burada çalışıp kızın mektebinin bitmesini beklerken kız oralarda birine tutulup apansızın çekip gitmiş sonrası mı sonrası malum işte aynı son..
Hava kararmaya başlarken artık bana müsaade diyerek ayrıldım Mauser Efendi'nin yanından utangaç ve minnettar bir ses ile tekrar eksik olma Karaoğlan hafta sonu tavla atmaya uğra diyerek uğurladı beni.

Binanın kapısını açıp asansörü beklerken kırkına merdiven dayamış lakin Yeşilçam artistlerine taş çıkaran Bozcaadalı @erguvan ile karşılaştım hafif bir tebessümle selamlaştıktan sonra @kisibasinadusenmilligelir Beyciğim nedir allasen bu selfie herkes tutturmuş gidiyor diye serzenişte bulundu ben de ona tasalanmayın @erguvan hanımcığım zamane modalarından biri tez zamanda geçer gider elbet diyerek yanıtlarken parfümünün kokusu sözlerımden daha hızlı yayılmıştı etrafa..
Aklım hala bizim Eınstein da idi birkaç kere atölyesini ziyaret etmiştim uzun beyaz sacları gür bıyıkları ve bilumum elektrik işlerinin erbabı olan bu büyük bir saat gibi sessiz yalnızca belirli zamanlarda sesi işitilen Eınstein acaba bu yüzden mı böyle oldu?
Bir keresinde bulutlara bakıp bir heykeltıraş gibi parmak hareketleriyle avcunun içiyle tokat atar gibi bir şeyler yaptığını görüp aniden sormuştum gülümseyerek. Ne yapıyorsun Eınstein he ne yapıyorsun ?
O da hayvanlar evler yıldızlar demişti. Hayvanlar mı evler mı yıldızlar mı? Evet evet onlar onlar gideceği bulurlar bulurlar bulurlar..

Şaşkınlıgımı gören Eınsteın ın teyzesı @tokmakan saşma oğlum o bizimkinin yavuklusu ile sözüdür bulutlara hayalini çizer onları yaşayacağı eve bahcesındeki hayvanlara benzetir sevdiğine yollar o da orada karsılar dıye avundu durdu yıllardır ..
Bir süre oyalandıktan sonra evime girdim şortumu giyip biralarımı yudumlamak içinn mutfağa gittim ve biraların olmadığını gördüm deliye dönmüştüm daha 2 gün önce buradaydı ulan dıye söylenirken alt kattakı ünıversiteli gençlerden @kgk ve @esracan a bır ingilizce metın cevirisi karsılıgı hediye ettıgımı anımsadım ve yarın tatil ulan sıkma canını diyerek parmak arası terliğimihızlıca giyip bakkal @karacurın e gıttım bana 3 bira biraz da cips ver dayı dedim bu adamın benı lafa tutacağını bıle bıle ağzımdan dökülmüştü sözcükler duydun mu mahallenın sosyetesı gelmıss dıye tam başlayacaktı kı gozum sırtını donmus bıraları verecekken mavı önlüğünün omuzlarındakı kepeklerine uzayan favorılerıne ilişti kepek hayra alamet degıldır bır şampuan kullan ıstersen deyıp kıvrakça konuyu degıstırdım o da anıden parmaklarının dışı ıle savururken çıktım oradan.
Neden bu konu benım zıhnımdeydı saatlerdır neden yollar bır sekılde ona çıkıyordu kım idı bu sosyetik kız ne yaptı neler yasadı acaba orada ?

Fiyakalı arabalarla gezerken Eınsteın’ın bisikletinin arkasına binip gezmişlğini hatırladı mı? Bır kafede oturup espressosunu yudumlarken Eınsteın kaçak çayını içtiğini Van Gogh sarısı üzerine arkadaşları konuşurken Eınsteın ın sıgarasını her cektıgınde sarı bıyıklarının üzerınden gecen dumanı bulutlara benzettı mı?

Hislerimi sanki okumuşcasına yanımdan kucağında ıslak bır kedı ile dans ederek gecen mahallenin delisi @hlldgn boşverrrr der gibi bir işaret yaptı.
Tanımadığım kişiler bilmediğim hayatlar içimdeki sesler Arnavut kaldırımlı sokağım camı acık kalmış pencerem ve dışarıda uçuşan perdem acaba bir şeyler mı anlatıyor olmalı…
:) ögleden önce "naber dairenin delisi" gibi bir söz isitmistim. güzel denk gelmis :D - 10.05.17
doğala özdeş (@superkimyonn)
Kismet iste acele bu kadar oldu idare edin 😄 - 10.05.17
Misafir
Ben de iki bira alıp eve geçmiştim güzel denk gelmiş. - 10.05.17
15 beğeni · 3 yorum · Komik ·
Erguvan (@erguvan)
- 20.02.17
Misafir
Ben de dün kanal 7 de toprak ana filmini izledim. Yönetmen fatma girik ten adeta kartalın intikamını almış. Öyle böyle dayak yemedi. Yerlerde sürüklendi, ağzı burnu kırıldı. Gözlerinin önünde çocuklarını dövdüler kocasının boynuna çıngırak takıp gezdirdiler. Türlü türlü türlü eziyet ettiler. Artık kartal nasıl bir ah ettiyse iflahını kestiler kadının. - 20.02.17
Misafir
Türlü çekti canım herhalde. - 20.02.17