ara

Tam Bağımsız Proton

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Buyrun efenim, tüm cuntacılara gelsin. Tadını çıkarınız!!!
@vayacondios üyesinden alınan feyzle, cancağızım Nina Simone.
4 beğeni · 0 yorum

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Havar ne okur, havar!!!!
Havar ne okur, havar!!!!
Kıymetli büyüklerim, sevgili yaşıtlarım ve gözümün çiçeği küçüklerim...
İktisat dersini üniversitede 1 yıl almış ve toplamda aklında "marjinal fayda" denilen meretten başka bir şey kalmamış bir eko-cahilikus olarak yardıma ihtiyacım. Havar ne okur, havar!!!

Rica ediyorum, müsaitseniz eğer maliye ve bilimum parasal kaynak bakanı Berat Albayrak'ın yaptığı "Yeni Ekonomi Modeli" konulu haberleri okuyup bana kısaca anlatabilir misiniz?

Ben bir kaç haber okudum ve fakat bu modelin neresi yeni, ve hatta bu model ne (yeminle doktor bu ne moduna bağladım ulan), açıklamaların neresinde anlaşılır ve somut bir model içeriğinden bahsediliyor, çı-ka-ra-ma-dım...

Anladığım bir kaç şey; toplantılar yapılmış, tekrar toplantılar yapılacakmış, danışmanlarla yeniden toplantılar yapılacakmış. Bir de daha önceden bildiğim için bazı konuların üstüne basılarak ifade edilmesine rastladım.

Goethe'ye bağlıyorum konuyu neokur; Işık, ışık, biraz daha ışık. Piliiz...
6 beğeni · 5 yorum
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Sana en güzel cevabı 16 yıl kesintisiz oy veren ak-parti seçmeni verir çünkü bu hükümetin dilinden onlar anlıyor vaktiyle bir önceki Bakan 30 dakka konuştu sadece dolar ve Türk lirası dedi onu anladım , yanımdaki seçmeni de gördünmü proğramı dedi ve şaştım kaldım çünkü istanbul karta (akbil) zam geldiğin de "ben dün 50 tl'lik yükledim Allahtan" demişti.
10.08.18 beğen 5 cevap
Ka!?. (@nfk1)
başlığı görünce kılam dinleyesim geldi. Havaarannn havaraaannn
10.08.18 beğen cevap
Nemesis (@lacrima)
https://youtu.be/4WXhQrkcJ5I ( temsili değil konuşma bu:))
10.08.18 beğen 3 cevap

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Protonum ulan ben, ayarlarımla oynamayın!!!!!
Ah, benim şaşkınlığım,
Acılarıma kim merhem olabilir benim?

Adı yok listede bu güzel sesin, ben de ekleyemiyorum, anladık, yeniyim ben yeniyim, tamam yeniyim ama bu kadar da adamın yüzüne yüzüne söylemek olmuyor!!
Site yönetimi, eyyyyyyy yönetim duy sesimi, kulağına gelen Lena Chamamyan'ın naif, içe işleyen sesi!!!
10 beğeni · 5 yorum
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Çok güzel 👍👍
10.08.18 beğen 2 cevap
Vüsat (@vayacondios)
Muhteşem...
10.08.18 beğen 1 cevap
Asuela (@asuela)
çok güzelmiiiş...:)
10.08.18 beğen 1 cevap

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Seni görünce gözlerim dolar ( Demesem içimde kalırdı, dedim rahatladım)
Seni görünce gözlerim dolar ( Demesem içimde kalırdı, dedim rahatladım)
Adamın lafına bak lan; Abim benim dolarla işim yok, bana ne doların yükselmesinden.
Ulan diyorum ki; senin ülken her haltı ithal ediyor, dışarıya dünya kadar borcu var, bunlar hangi para birimi üzerinden yapılıyor sanıyorsun.
"Yav bırak bu lafları da sen bana söyle hele, bu doları kim yükseltiyor?"
Diyorum ki, kim yükseltiyorsa yükseltiyor, soru "kim yükseltiyor? değil "nasıl yükseltebiliyor?" olmalı. Nasıl bir ekonomik sistem yaratılmış ki dolar 1 günde 1 liradan fazla yükselebiliyor?
El cevap; benim dolar borcum yok, kredi kartı bile kullanmıyorum. Bana ne dolardan?

Ulan mal, senin borcun yok da vatandaşı olduğun bu ülkenin borcu çok, ülke batarsa sen yüzebilir misin? Ulan mal, beyin ölümü gerçekleşen bir bedende dalak ben yaşıyorum diyebilir mi? ( Mecaz anlama özürlü bazı arkadaşlar için zorunlu açıklama; beyin ölümü örneği olayı dramatikleştirmek amacıyla kullanıldı. Ortaya çıkıp da; yok ülke öldü mü diyorsun, vay sen vatan haini misin diye hönkürmeyin.)

Not: Olayda anlatılan her şey 5 dakika önce gerçekleşmiş olup," ulan senin beynini (y)iyim" kıvamına getirilen bir adet proton ve bir adet yaşı ile beyni arasında ters orantı olan halı yıkamacı içermektedir.
5 beğeni · 0 yorum

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Psikopat Biriyle Karşı Karşıya Olduğunuzu Anlamanıza Yardımcı Olacak 9 İpucu
Psikopat Biriyle Karşı Karşıya Olduğunuzu Anlamanıza Yardımcı Olacak 9 İpucu
1. Umursamazlık: Psikopatlar, duygusuz ve empati yetenekleri yetersiz insanlar.Normal bir insanın beynindeki duygusal bileşenler arasındaki bağlantı psikopatlarda daha zayıf. Bu da duygularında bir derinlik olmasının önüne geçiyor. Buna bağlı olarak karşılarındaki insanın yüzlerindeki korkuyu sezmekte de oldukça başarısızlar.

2. Duygularda sığlık: Psikopatlar; utanç, suçluluk, mahcup olma gibi sosyal duygulara çok fazla sahip değil. Bunun dışında korku duymamalarıyla ünlüler. Normal insanlar, başlarına bir şey geleceğini anladığında, örneğin canlarını yakacak bir etkiye maruz kalacaklarında, beyinlerinde belirli dalgalanmalar olur, terleme gibi fiziksel tepkiler verirlerken, psikopatların beyinlerinde ne bir değişiklik gerçekleşti ne de fiziksel bir tepki verdiler.

3. Sorumluluk kabul etmeme: Psikopatlar her türlü suçu başkasına atmaya meyilli. Ancak ve ancak köşeye sıkıştıklarında kabulleniyorlar. Kabullenseler dahi yaptıklarından dolayı mahcup olmuyor ve utanç duymuyorlar. Haliyle gelecekte aynı şeyi tekrar yapmamak adına da çaba sarf etmiyorlar.

4. Yalancılık: Psikopatlar, olabilecek en rahat şekilde yalan söyleyebiliyor ve aynı zamanda mecazi anlamda veya lafın gelişi söylenen şeyleri anlamayabilirler.

5. Aşırı öz güven: Psikopatlar kendilerinin görkemli denebilecek kadar yüksek bir değere sahip olduğuna inanır.

6. Dikkat dağınıklığı: Normal insanlar bir iş üzerindeyken odağını buna göre ayarlayabilirken psikopatlar bunu başaramıyor. Normal bir insan çevresinde olan bitenlere göre odağını değiştirebilir.

7. Bencillik: Psikopatların kendisinden başkasını sevmekte zorlandığı kanıtlanmıştır.

8. Geleceğe dair plan yapamama: Psikopatlar gerçekçi uzun dönem plan yapma konusunda genelde başarısızdır. Ayrıca planlara sadık kalamazlar.

9. Şiddet: Psikopatlar, daralmaya asla dayanamazlar ve bunun sonucunda kolayca agresifleşerek çevresine fiziksel zarar vermeye çok meyilli olurlar.

Alıntı: https://listelist.com/psi...ileri-nelerdir/
5 beğeni · 0 yorum

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Hiçbir şey olduğundan fazla değil, her şey başka bir şey olma iddiasında, göründüğü gibi olmayı reddediyor.
Hiçbir şey olduğundan fazla değil, her şey başka bir şey olma iddiasında, göründüğü gibi olmayı reddediyor.
Her şey parçalanıp birbirinden ayrılıyor, edinilmiş kabul ettiğimiz kavramlar çözülüyor, büyük sarsıntının müjdesi geliyor ve babalarımızın kullandığı enstrümanları kırıyoruz hepimiz.

Sansürün egemen olduğu ülkelerde gerçekliği inkar etmekten helak olunuyor; sansürün kalktığı ülkelerde herkes aklına geleni söylüyor. Farklılık önemsiz gelebilir, çünkü yalan söylemek ile kendini yitirmek aynı anlama geliyor ve yalan söyleyenlerin de günün birinde kendini yitirenlere katılacakları varsayılır.

Esin perileri yeryüzünü terk etti, güzel sanatlar öleli kaç kuşak oldu, dalavereciler alanı boş buluyor, daha inanılmazı asla yaşanmadı ama en üzüntü veren şey onların dalaverelerine karşı duranların bile bize hiçbir şey önermemeleri, boş laflardan başka bir şey etmemeleridir.

Şehirlerimiz birer kabusa döndü, şehirliler termitlere benziyor artık, her inşa edilen şey iğrenç çirkinlikte, biz artık tapınaklar, saraylar ya da mezarlar, zafer alanları ya da amfiteatrlar inşa etmeyi bilmiyoruz. Her adımda gözümüze hakaret ediliyor, kulağımız sağıra çevriliyor ve koku duyumuz umutsuzluğa kapılıyor, yakında kendimize, düzen neye yarar diye sorar hale geleceğiz.
EK 1
Yazar: Albert Caraco 10.08.18
Albert Caraco
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğeni · 0 yorum

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Çünkü ebedi yaşam bir anlamsızlıktır, ebediyet hayat değildir.
Çünkü ebedi yaşam bir anlamsızlıktır, ebediyet hayat değildir.
Her birimiz tek başımıza ölüyoruz ve bütünüyle ölüyoruz. Bu iki gerçeği pek çok kişi reddeder çünkü çoğu insan yaşadığı süre boyunca uyuklar ve yok olacağı anda uyanmaktan çekinir.

Yalnızlık, ölümün okullarından biridir, çoğunluk asla bu okula giremez, bütünlük başka bir yerde elde edilemez, aynı zamanda yalnızlığın da ödülüdür bütünlük.

İnsanları birbirinden ayırt etmek gerekirse, insanlar üç takıma ayrılır: Uyurgezerler ki bunlar sürüyledir, aklı başında ve duyarlı olanlar iki düzlemde yaşarlar ve kendilerinde neyin eksik olduğunu bilerek, hiç bulamadıkları şeyi aramaya çalışırlar.
Tinsel insanlar iki kez doğmuşlardır, tek başlarına ölmek ve bütünüyle ölmek için düzenli adımlarla ölüme doğru yürürler, ölüm anını, yerini ve tarzını tesadüfen de olsa seçemedikleri durumda, gündelik işleri küçümsediklerini belirtmenin tek yoludur bu onlar için.
Uyurgezerler putperesttir; aklı başında ve duyarlı olanlar mümindir; iki kez doğmuş tinseller, uyurgezerlerin hayal edemedikleri, ötekilerin ise tahayyül bile edemediği şeye taparlar tinde, çünkü onlar kamil insanlardır, dolayısıyla zaten elde etmiş oldukları şeyi ne aramaya kalkışırlar ne de ona taparlar, çünkü kendileri odur zaten.
Kaos'un Kutsal Kitabı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
13 beğeni · 1 yorum
Asuela (@asuela)
güzel tespit..!!
09.08.18 beğen cevap

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Bu dünyadan bir Steve McQueen geçti yahu!
Bu dünyadan bir Steve McQueen geçti yahu!
Ama ters zamanda geçti. Accık daha geç geçeyidi iyiyidi. Şimdi, sevgili, muhteşem ötesi Steve kafir olduğundan bahisle kendisine "Allah rahmet eylesin" dememiz, adı sanı belli olmayan bir youtuber annesi tarafından yasaklandığından... Steve, Tanrı seni affetsin guzummm diyerek bitiriyorum.

(Kıymetli @barisaltinbicak üyesinin "Kelebek" incelemesinden sonra depreşen duyguların etkisiyle)
Steve McQueen
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
10 beğeni · 4 yorum
Gökdeniz mert (@pote)
Benim gibi antika yaşlı olanlar bilir Trt tek kanallı dönemden
09.08.18 beğen cevap
ayse gülce (@aysegulce)
Ahanda yakaladım sizi @tambagimsizproton üyesi. :)) Biliyordum zaten çekirdeğinde uslu uslu yavrusu nötronla birlikte oturan protonun, fırıldak elektron gibi erkek olamayacağını. Bu arada Dustin'ciğimin hakkını da yemeyelim lütfen. O nasıl bir yürümeydi pıtı pıtı, o nasıl bir sevimlilikti. galp galp .ve Henri Carrie romanı nasıl yazdığını şöyle anlatmıştı kitabın ön sözünde: Bir gün bir kitapçıya gitmiş, o günlerde çok popüler olan çok satan ve bir mahkumun hapishaneden kaçış öyküsünü anlatan bir romanı alıp okumuş. Sonra bu ne ki demiş, ben alasını yazarım. Ve gerçekten de yazmış.
son olarak Allah gani gani rahmet eylesin Steve'ciğimize. :))
09.08.18 beğen 1 cevap

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Hitler’in Müslüman askerleri
Hitler’in Müslüman askerleri
A.B.D. Milli Arşivleri tarafından hazırlanan ve adı “Hitler’in Gölgesi” olan bir rapora göre; Naziler Orta Doğu’yu ele geçirip orada yaşayan yaklaşık 250.000 Musevi’yi öldürdükten sonra Kudüs Müftüsü’nü Arapların lideri yapmayı taahhüt etmişlerdir. 1940’larda bir Alman subayının aylık maaşının 25.000 Reichsmark olduğu zamanlarda Müftü Husseyni’ye 50.000 mark maaş bağlanıp, ayrıca özel masrafları için de 80.000 mark vermişlerdir.

Müftünün faaliyetleri arasında 1943’de Alman müttefiği olan Hırvatistan’da SS Boşnak-Müslüman 13. Dağcı Birliği’ni kurmak da vardır.

1. Hitlerin İmamı Müftü Hüseyni: Muhammed Emin Husseyni, Kahire’de El-Ahzar Üniversitesi’nde bir yıllık eğitimin ardından İstanbul’da öğrenimini sürdürürken I. Dünya Savaşı patlak verince, topçu subayı olarak İzmir’de görev alır. Kasım 1916‘da, savaş sürerken, “hastalık” bahanesiyle Osmanlı ordusundaki görevini bırakıp Kudüs’e yerleşir. Orada birdenbire “iyileşip” İngiliz uydusu Şerif Hüseyin’in Osmanlı’ya karşı açtığı cihad’a katılarak İngiliz ordusuna hizmet etmeye başlar!

2. Kudüs Müftüsü oluyor: 1921‘de Kudüs’te, İngiliz yönetimi altında yapılan müftülük seçimlerinde en az oyu almasına rağmen, İngilizler tarafından müftü olarak ilan edilir. Yanar-döner müftümüz Mayıs 1941‘de ise Müslüman Arapları eski efendileri İngiltere’ye karşı Almanya’nın safında savaşa çağırarak cihad ilan eder. İngiliz ordusu Irak’ı işgal edince, İran ve Türkiye üzerinden önce İtalya’ya gidip Mussolini ile görüşür, sonra da Almanya’ya geçer.

3. Balkanlarda Hitler Propagandası başarılı: Müslümanlar arasında Hitler yandaşlığı uyandırmak üzere her gün Alman radyosunda konuşarak Balkanlar’da yaşayan Müslümanlar üzerinde epey etkili olur. Hacı Emin El-Husseyni’nin propaganda çalışmaları sonucu ilk adımda Bosna, Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Batı Trakya gibi Avrupa topraklarında yaşayan Müslümanlardan yaklaşık yüz bin kişi Hitler’i İslam’ın kurtarıcısı sayarak Nazi birliklerine katılır.

4. Husseyni’nin Orta Doğu Araplarına yönelik propaganda çalışması, “Hitler gelecek, Araplar İngiliz ve Yahudi boyunduruğundan kurtulacak” savına dayanmış, Hitler’in Müslüman dostu ve kurtarıcısı olduğu yargısı beyinlere kazınmıştı.

5. Bunlara göre, “Mussolini, gerçek adı Musa Nili olan bir Müslümandı!
Hitler de Haydar adıyla gizli Müslümanlığı seçmişti! Hitler’e Ebu Ali diyenler de vardı. Daha beteri, Hitler’in Mısırlı yandaşları Tanta’da Hitler’in annesinin doğduğu evi bile “bulmuşlar” ve o evi hacı olma yeri olarak kullanmışlardı! Hitler’in Müslüman Arap yandaşları onu peygamber kertesinde ululayan marşlar söylüyorlardı:

“Ne monşer, ne mister! Gökte Allah, yerde Hitler!”

6. Komünizme düşman olan Amerikalı para babaları, sanayiciler ve çoğu Hristiyan din adamları Komünizme düşmanlığını ilan eden Hitler’in Sovyetler Birliği’ne saldırması için ellerinden geleni yapmış, Amerikalı bankerler borç para vererek, silah satarak; Katolikler, Protestanlar ve Evangelistlerse, mezhep bağlılarına Hitler yandaşlığı aşılayarak desteklemişlerdir.

7. Para babalarının başını Protestan sanayici Henry Ford, din adamlarının başını ise Evangelist rahip Frank Buchman çekiyordur. Ford’un parası; hem Bucman’ın imanını, hem de Hitler’in kılıcını keskinleştiriyordur!

8. Alman sanayi ve teknolojisi doğrudan doğruya Henry Ford’un Almanya’ya akıttığı sermaye ile kurulmuştur neredeyse. I. Dünya Savaşı sonrası Almanya’da açılan fabrikaların çoğu savaş araç gereçleri üretimine yöneliktir ve bunlar da çoğunlukla Henry Ford’un para ve teknoloji aktarımıyla kurulmuştur. Profesör Doktor Anthony C. Sutton, bütün bu gerçekleri 1976 yılında, belgeleriyle ve kanıtlarıyla, “Wall Street and the Rise of Hitler” adlı kitabında açıklamıştır!

Yazar: Cihandar namlı bir yazardan alıntı.
EK 1
6 beğeni · 3 yorum
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
O değil de can ç diye bir üye vardı noldu ona?
08.08.18 beğen cevap
Gökdeniz mert (@pote)
Bende tam rusya cephesini okuyordum ve yıldrım savaşı taktiğini
08.08.18 beğen cevap

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Geçmişte büyüye karşı adlar – soyadlar geleneği
Geçmişte büyüye karşı adlar – soyadlar geleneği
1. Eski Türkler; kötü ruhları bebeklerin değersizliğine inandırıp kaçırtmak için çocuklarına İtalmas(z), İtboku, Çoçkabay (domuzbay) gibi adlar koymuşlardır.

2. İsim büyüsünün bir cephesi de, istenmeyen çocukların doğmasını engellemek için konulan isimlerdir. Yeter, Döne, Kafiye, Soner, Sonay gibi. Erkek evlat isteyip de kızı olan aileler ise bu arzularının gerçekleşmesini kızlarına koydukları adlara bağlarlar. Yeter, Döne, Songül gibi isimler bu amaca da hizmet ettiği gibi, Orta Asya ve Anadolu’da Ulbolsun, Turterim, Tamamgül, Gelsinbay ve Kıbrıs’ta kullanılan ve aslı Arapça olup „inci gibi“ anlamına gelen „Dürriyye“dir. Türkçe „dur“ dan geldiği sanılan „Duriye“ de bu adlardandır.

3. Dünyanın en yaygın adları Tevrat’dan alınan, üç dinin de benimsediği adlardır. İkinci Meşrutiyet döneminde, Türkçülük akımının kuvvetlenmesinden sonra çocuklara Cengiz, Attila gibi adlar koymanın yaygınlaşması üzerine, dönemin tanınmış İslamcılarından ve sonranın felsefe hocası Babanzade Ahmet Naim, bu pagan adlara ateş püskürmüş, „Hristo“ adının bile bizler için daha tanıdık ve makul olduğunu yazmıştı!

4. Avrupa’da da Hristiyan dünyasına ait olmayan pagan adlar yaygındır. Tanınmış bazı Avrupalı adların anlamları şöyledir:
Gerald: Mızrak taşıyan;
Albert: Onurla aydınlanan;
Lambert: Ülkeyi aydınlatan;
Robert/Rupert/Rupprecht: Ünle aydınlanan;
Herbert: Orduyu aydınlatan, ordunun ışığı;
Bertram/Bertrand: Parlak karga;
Bernard: Ayı gibi kuvvetli;
Eberhard : Yaban domuzu gibi kuvvetli;
Edward: Zenginlikleri bekleyen;
Louis/Lewis/Ludwig/Luigi: Cesur savaşçı;
Adolph: Soylu kurt;
Rudolph: Ünlü kurt;
Ursula: Dişi Ayı;

5. Eski Yunanlılar da atı çok sevdikleri için „hippo“ (at) ile başlayan adlar almışlar, Hippokrates gibi.

6. Romalılarda ise erkek ön adlarının sayısı çok azdır. Aulus, Gaius, Lucius, Marcus, Publius, Servus, Titus, Tiberius gibi yaklaşık yirmi addan ibarettir. Bu ön adların ardına soyun adı (nomengentile), baba adı ve kabile adı (tribunus) eklenirdi. Romalı kadınların ise genellikle ön adları yoktur. Yalnızca aile adlarını kullanmışlardır. Ailede birden fazla kız çocuğu varsa onları Prima (Birinci), Secunda (ikinci), Tertia (üçüncü) vb. diye adlandırırlardı.

7. Asya Türklerinde, doğum gününde yaşanan olaylara göre, örneğin o gün düşman yenildiyse Yağıbasan, konuk geldiyse Konukkeldi, yemek verildiyse Aşbergen gibi adlar ya da obanın kurulduğu yere göre Uralbay, İdilbay gibi adlar konulmaktaydı.
4 beğeni · 0 yorum
/ 2