ara

Yasmin Şahin

www.yaseminsahin.com *Herkes reklam, dizi, sinema sanatçısı olabilir ama tiyatro sanatçısı olamaz.

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Böyle kapaklı kitaplara ayrıca bayılıyorum..
Böyle kapaklı kitaplara ayrıca bayılıyorum..
Piyon: yine bir günde biten kitap. Distopya hikayelerini seviyorsanız, farklı bir kurgu istiyorsanız okunabilir. Yine 3 seriden oluşuyor. Gayet hızlı okunuyor çünkü yazım dili oldukça basit. Hatta bazı yerlerde karakterin saçma ve çocukça tavırları ile karşılaşabilirsiniz.
Birtakım cümleleri sürekli tekrarlaması beni sinir etti diyebilirim. Aynı cümleler aynı düşünceler. Sonuç olarak basit bir yaz romanı isteyenlere... 📚🎈
Ama ciltli oluşu kapağı insanı daha okumadan cezbediyor..
- Aimee Carter
7.4 (5 oy)
7 beğeni · 1 yorum · Anın Fotosu ·
Misafir
"Yaz romanı". Literatüre yeni bir tabir kazandırdınız tebrik ediyorum.
25.08.17 beğen 3 cevap

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Gölün Dibindeki Ev ; Kafes'in yazarının yeni kitabını görünce hemen ne yaptık. Ooo dedik harika bir roman daha. Tabi ki aldık hemen, bir günde bitirdik, amaaa hayal kırıklığına uğradık mı uğradık :( Yani basit diyaloglar, anlamsız ve sonuçlanmayan olaylar. Eee hadi ne oldu şimdi dedirten sorular. Bunların sonunda orta halli bir gençlik kitabı çıkmış ortaya. Esrarengiz olmak istenmiş ama bu sefer bence olmamış. 😔
- Josh Malerman
4.1 (16 oy)
3 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu ·

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Bir kaçırılma öyküsü
Bir kaçırılma öyküsü
Obsesif - Chevy Stevens - Akıcı anlatımıyla, yaşadıklarıyla sinir bozucu, üzücü ve bir o kadar merak uyandırıcı; bir kaçırılma öyküsü :( Okurken bir yandan karakterin yaşadıklarını ve ona yapılanları bir yandan sonrasında neler olduğunu görüyorsunuz. Ama sinir olmaktan ve üzülmekten başka birşey gelmiyor elinizden. Sanki gerçek bir hayat gibi. Dün gece sabaha kadar okuyup bitirdiğim bir kitap oldu. Sonu sürprizli bir kitap istiyorsanız, bu tarz kitapları seviyorsanız ve yüreğiniz dayanırsa şiddetle tavsiye ediyorum. 📚
- Chevy Stevens
8.3 (19 oy)
2 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu ·

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Neden Peki?
Neden Peki?
Haruki Murakami - Karanlıktan Sonra ; kitabın arka kapağında tüm romanları gibi gizemli ve ürpetici demiş. Ben de diyorum ki bir çok romanı gibi "eeee yani şimdi ne oldu? Neden okuduk biz bunu. Anlattığı diğer adama ne oldu? Bu kız niye böyle? Sonuç? " Ya tamam akıcı, dili güzel, konular farklı ve gizemli ama işte böyle olunca insan bi diyor kendi kendine. Ben bir sürü insan tanıyorum böyle kitaplardan 10larca yazabilecek. Bence sadece meraktan herkes alıp okuyor, okudukça da ilgi büyüyor. Eğer bu yazarı seviyorsanız yine aynı tarzda güzel, ama iyi kitap istiyorsanız olmamış derim.
- Haruki Murakami
7.3 (10 oy)
4 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu ·

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Bu hayatta sizi üzmesine müsade edeceğiniz tek şey bir kitabın son sayfası olsun... 📚
15 beğeni · 1 yorum · Anın Fotosu ·
HANIMCI (@koraycem)
Aklı olan insan delice korkar. Tekrar aşık olmaktan değil, aynı sonu tekrar yaşamaktan.
01.07.17 beğen 1 cevap

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Kitaplar dokunabildiğin hayallerdir. 📚🌟
7 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu ·

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Ya da biz masal olsak.
Ya da biz masal olsak.
Otobüs - uçak yolculuklarında en güzel şeylerden biri kitap okumaktır. ( tabi ki başımız dönmüyorsa ) 💺
6 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu ·

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Yeni kitaplar
Yeni kitaplar
Aslında kötü bir alışkanlıktır okumak, öteki bütün kötü alışkanlıkların yerini tutabilecek ya da onların yerine herkesi daha yoğun biçimde yaşamaya itebilecek kötü bir alışkanlıktır, delicesine bir yaşam biçimidir, insanı yiyip bitiren bir tutkudur. ( Malina - Ingeborg Bachmann)
11 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu ·

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Selçuk Erdem - Liseden Arkadaşlar
Bırak piyon bile kendini şah zannetsin, şah zanneden şah olduğunu ilk günden biliyor, piyon olmayı yediremeyenin gönlü hoş olsun, çünkü o şaha lazım.
3 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu ·

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil.
Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil.
Evet gülüyorsunuz hem de fazlasıyla gülüyorsunuz, sesli filan smile ifade simgesi:) Mahalleden Arkadaşlar'dan sonra 2. Kitabı da bir solukta bitti. Ama sanırım beni en çok etkileyen kısmı " ithaf " kısmı oldu. Ve her kitabı açtığımda tekrar tekrar okudum. Üzdü, üzdün ve Erdal abi frown ifade simgesi:( ;;;;

"""•Ben senin sevgini, soframdaki ekmek gibi nimet bilip öpüp başma koyamadım. Bir Abim olsun çok isterdim dedim yillarca, verdi Allah. Ama ben Abimin "Biz daha ölmedik be oğlum," deyişine doyamadım.

•Televizyonda yarın istanbul'un en soğuk günü olacak demişlerdi bir gün önce. Hava durumu zannettim Abi, ben senin vedani bile anlayamadım.
Halbuki demişlerdi, hem de bir gün önce. Öyle çok vaktim vardı ki...

•Sahi Abi, senin imzan gibi aklıma kazınan "Biz daha ölmedik be oğlum," sözündeki "Biz" dediğin kaç kişiydi? ikimizi kastettiysen eğer, senle beraber "Biz" de öldü. Selçuk kaldı öyle ortada. Haberin olsun.

•Bu kitap; Rehberime, ilk senaryo götürdüğüm oyuncuya, senaryoyu okuduktan sonra, "Kiminin parası, kiminin duası, belli ki senden en fazla bir dua gelir bana," diyenime, ilk yapımcima, istemediğim zaman bile yardımıma koşanıma, elimden tutanıma, bana benden çok inananıma, Abime, Erdal Tosun'a ithaf edilmiştir.

•Bu da senin üvey kitabın Erdal Abi. En hayırsız kardeşinden aziz hatırana, en içten duamla... Haklıydın, elimden gelen bir tek buymuş.

•••Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil. Yunus Emre """
4 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu ·
/ 12