ara
Yasmin Şahin
1.937 196

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Biten kitaplar
"İki ay boyunca her gün sordum... fakat hayır, bekleyişlerden kaynaklanan bu cehennem azabını sana anlatmamın bir anlamı yok. Seni suçlamıyorum. Seni sen kim isen o olarak seviyorum çabuk unutan, kendini veren ve sadık kalmayan, seni yalnızca her zaman kim idiysen ve şimdi de hâlâ kimsen o halinle seviyorum. Çoktandır dönmüştün, bunu aydınlanmış pencerelerini görünce anlamıştım ve bana yazmamıştın. Senden elimde tek bir satır yok şu son saatlerimde, hayatımı vermiş olduğum insandan tek bir satır bile yok. Bekledim çaresizlik içinde kalmış biri gibi bekledim. Ama sen beni çağırmadın, tek bir satır yazmadın... bir tek satır bile..."

-Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu- sizi hemen içine alıp 2-3 saatte bitirebileceğiniz bir kitap. Öyle çaresiz, öyle dolu dolu, öyle acı ve öyle tek taraflı bir aşk... Bir mektup. Çocukluktan beri bir erkeğe duyulan bir aşkın mektubu. Ve tabi yine Stefan Zweig dili ve anlatımı ile. Ve bir erkek yazarın bir kadının dilini, ruhunu, aşkının acısını nasıl böyle yoğun anlatabildiğine hayran kalacaksınız.
14 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

bazı kelimeler çok güzel
-- bazı kelimeler çok güzel -- Uyuyunca geçer, büyüyünce unutulurmuş... Lafûgûzaf...Büyüdük... Uyuyamıyoruz da...
17 beğeni · 1 yorum · Anın Fotosu
Melih (@melih15)
Aliyyulâlâ :) - 07.08.16

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Biten kitaplar
Yeni biten kitap Tezer Özlü - "Kalanlar" , Kimseyle yaşlanmak istemiyorum kendimle bile diyen lirik yazar... Mutsuzluk kokan yazılar...
6 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Biten kitaplar
Haruki'nin okuduğum ikinci kitabı. İçinde kadınsız erkekler barındıran öykülerden oluşuyor. 3. Öyküsünü bitirdim ve hoşuma gitti. Yazarın dili gayet akıcı. Ben böyle böyle bütün kitaplarını bitiririm sanırım. :)
6 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Biten kitaplar
Uyuyamıyorsak kitap bitiririz... ☺️
Tam 17 gündür uyuyamayan bir kadının hayatını anlatan güzel bir kitap. Özellikle kapak yapısı, kağıt özelliği, içindeki çizimler mest ediyor sizi. Tabi ki Haruki'nin akıcı anlatımı ile 2 günde bitti kitap. Ben sadece sonunu tam bağlayamadım. Sanki bir yere bağlanmadı ve bitiş yapılmadı gibi. Ama yine de beğendim ve tavsiye ederim.
9 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Yeni kitaplarım
"Bol bol okuyun ve okumayı terk etmeyin. Derdi olan insan okur, derdi olmayanda okuyarak dert sahibi olur. Asıl mesele bir derdimizin olmasıdır." R.Ö.

Kitaplar #babil den her zamanki gibi. Minik defterlerim ve kitap ayraçlarım ile birlikte beni mest ederek kargom geldi. Uzun süredir kitap alışverişlerimi internetten yapıyorum ve benim için babil.com bu konuda diğerlerine göre açık ara önde.
9 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Biten kitaplar
"Ölüler de Yalan Söyler" - Kitabı okurken ya kafam çok karışıktı, ya kitapta ki isimler çok karışıktı. Ya da kurgu çok karışıktı. Ya da bilemedim ben. :) Ama bazı kısımları hoşuma gitti. Sonu sürprizli bir kitaptı orası kesin. Sizi şaşırtıyor. Beklenmedik bir sonla karşılıyor. Türk korku yazarları pek bulunmuyor biliyorsunuz. Bu tarz seviyorsanız okuyabilirsiniz.
12 beğeni · 11 yorum · Diyorum ki
Oktay Dinç (@oktay-dinc)
Yalnız kan efekti çok iyi :D - 10.05.16
Gülcan (@gulcan32)
bıçakları ketçaba mı buladın yasmin :))) gerçekten çok orijinal :) - 10.05.16
Gülcan (@gulcan32)
Gerçekten bayıldım:))) hep kahve, çay figürlü kitap fotoğrafı görmekten bıkmıştık kanlı bıçaklar çok süper :D - 10.05.16

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Biten kitaplar
Ne güzel bir kitap kapak cümlesi "Bizim Büyük Çaresizliğimiz"
Barış Bıçakçı'nın ikinci kitabını bitirdim. Konusu; Üniversiteyi okumak için yanlarında yaşamaya başlayan bir kıza, iki dostun birden aşık oluşu... Ve bunu kendi dilinden anlatışı... Bolca hüzün, bolca acı... Bolca ulaşamama diyebiliriz kitaba...
EK 1
Bunun filminin olduğunu öğrendim ve izledim. Eğer sevdiyseniz kitabı izleminizi isterim. Güzel geliyor. Okuduğunuzu görmek. 16.07.16
10 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Biten kitaplar
Ne güzel bir kitap kapak cümlesi "Bizim Büyük Çaresizliğimiz" Barış Bıçakçı'nın ikinci kitabını bitirdim. Konusu; Üniversiteyi okumak için yanlarında yaşamaya başlayan bir kıza, iki dostun birden aşık oluşu... Ve bunu kendi dilinden anlatışı... Bolca hüzün, bolca acı... Bolca ulaşamama diyebiliriz kitaba...
9 beğeni · 1 yorum · Diyorum ki
Emin (@emin21)
merak edip bir an önce okumaya niyetlendiğim kitaptır kendisi :) - 30.04.16

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Biten kitaplar
"Öldürmeye Değer Kişiler" -
Bir kaç çürük elma Tanrının belirlediği zamandan önce yok olsa ne olur? ; bence de bir şey olmaz hatta hayatımda beni bu düşünceye sürüklemiş bazı kişiler mevcut. Öldürmeye değer kişiler olabilirler mi diye düşmedim değil. Hak ettikleri o kadar fazla durum oldu ki!!! Bir bıçağı saplamak kimseye kolay değil tabi ki, kolay olsaydı gözlerindeki acıyı görmek isterdim.

Konu da aynen bu şekilde zaten bu düşünceye sürüklenebiliyormuş insan. Karakterlere geçiş yaparak hepsinin ağzından hikayenin gidişatını okuyorsunuz bu çok hoşuma gitti. Çarpıcı sonu ve şaşırtıcı hikayesi ile de sürükleyici bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Bitti bile.
5 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki
/ 9