ara
Tokmakan
6.639 337

Tokmakan

neokur.com/tokmakan
Bilirim ki; Kalıcı değil geçiciyim Sahip değil misafirim Sabit değil eğretiyim.

Tokmakan

@tokmakan

Deli Kurt
7 beğen · 0 yorum · alıntı

Tokmakan

@tokmakan

Evin önünde bir at durunca Satı Kadın kapıdan göründü. Elli beşine gelmişti. Fakat hâlâ dinç ve yakışıklıydı. Yüzü hâlâ kırışmamıştı. Boru değil, Türkmen kızıydı...

Syf;30
3 beğen · 0 yorum · alıntı

Tokmakan

@tokmakan

Deli Kurt
1 beğen · 0 yorum · alıntı

Tokmakan

@tokmakan

Zorba
Syf;52
Zorba
8 beğen · 3 yorum · alıntı
ayse gülce (@aysegulce)
Aynı şey olabilir mi? Birinde sonsuz bir huzur ve teslimiyet varken, diğerinde surekli bir huzursuzluk olmaz mı? Her an ölecekmış hissiyle insan nasıl yaşar? Bir gün (üstelik ne zaman olduğunu bilmEdigimiz bir gün ) öleceğimizi unttugumuz için yaşamak çok daha kolay.. 18.12.16
Tokmakan (@tokmakan)
Bunu şu an biz de bilmiyoruz daha :) evet iki yol da sarp ve çetin ama her an ölecekmiş hissini unuttuğumuz için belki de bazı şeyleri öteliyoruz,dolu dolu yaşayıp her saniyenin tadına varamıyoruz,geleceğe dair planlar yapıyoruz ve an'ı kaçırıyoruz.Unutarak yaşamak belki kolay ama unutmadan yaşarsak daha mutlu olabiliriz belki de :) 18.12.16
ayse gülce (@aysegulce)
Aslında en doğrusu dengede tutmak, ölümü unutmadan her anın hakkını vererek yaşamak :) 19.12.16

Tokmakan

@tokmakan

Bir insan öldü diye onu sevmekten vazgeçmek zorunda mısın? Özellikle de hayatta olanlardan bin kez daha iyi kalpli bir insansa.
18 beğen · 0 yorum · alıntı

Tokmakan

@tokmakan

Bence, birisi bir şey hakkında en azından ilginç bir şey söylüyor ve bunu heyecanla yapıyorsa, bırakacaksınız anlatsın. Bu güzel bir şey.
14 beğen · 0 yorum · alıntı

Tokmakan

@tokmakan

-tüm günahlar bağışlanmayı,tüm küçük çocuklar yaşlıyı,tüm bebekler ölümü,tüm ölenler sonsuz yaşamı içinde taşır.Hiç kimse bir başkasının yürüdüğü yolda ne kadar ilerlemiş olduğunu göremez.

Syf;140
17 beğen · 0 yorum · alıntı

Tokmakan

@tokmakan

Asla bir insan ya da bir eylem tümüyle Nirvana değildir,asla bir insan tümüyle kutsal ya da tümüyle günahkar olamaz.Böyle gibi görünmesi yanılmamızdan , zamana gerçek bir nesne gibi bakmamızdandır. Zaman gerçek değildir Govinda.ben sık sık yaşadım bunu.Zaman da gerçek değilse,dünya ile sonsuzluk,acı ile mutluluk,kötü ile iyi arasında var gibi görünen çizgi de bir yanılgıdan başka şey değildir.

Syf;139-140
11 beğen · 0 yorum · alıntı

Tokmakan

@tokmakan

Hiç bir gerçek yoktur ki , karşıtı da gerçek olmasın! Yani şöyle ; Bir gerçek tek taraflıysa dile getirilip sözcüklere dökülebilir. Düşüncelerle düşünülüp sözcüklerle söylenebilen ne varsa tek taraflıdır. hepsi tek taraflı hepsi yarım, hepsi bütünlükten,mükemmellikten ve birlikten yoksun.

Syf;139
13 beğen · 0 yorum · alıntı

Tokmakan

@tokmakan

Bilgelik bir başkasına anlatılamaz;bir bilgenin başkalarına anlatmaya çalıştığı bilgelik aptalca bir şey gibi gelir kulağa..Bilgi bir başkasına aktarılabilir,bilgelikse hayır.Bilgelik keşfedilebilir,bilgelik yaşanabilir,bilgelik el üstünde taşıyabilir insanı,bilgelikle mucizeler yaratılabilir ama bilgelik anlatılamaz ve öğretilemez.

Syf;139
14 beğen · 0 yorum · alıntı
/ 12