ara

Uğur ÜNAL

Sessiz ŞAİR Ben onun sılası, kendimin gurbetiyim. Facebook : https://www.facebook.com/unalugursair Twitter : https://twitter.com/__UgurUnal__ İnstagram : https://www.instagram.com/ugur__unal/
 

Uğur ÜNAL

@ugur-unal

Düşünce Delisi
Düşünce Delisi
Herkesin düşüncesi denizler kadardır. Fazla bilginin göz veya kaş çıkarması gibi fazladır. Delisi olduğumuz şu dünyada biriktirdiğimiz bilgilerin, düşüncelerin yoklukta çok işe yaradığından hiç şüphemiz yoktur. Onun için bu dünyanın düşünce delisi halini almış bulunmaktayız. Bazı insanlar ellerine aldıkları kağıda kalemle yazdıkları bir şiir veya bir anı veya da bir hikaye o insanın yaşam düşüncesini en iyi yansıtan şeydir. Savaşmadan düşünce delisi olmak biraz zordur. Herkesin kabul etmeyeceği şeyler vardır. Zor sözcüğünü söylemek bile insana zorluk verir. İnsanlar paylaşmalı ve yaşamalıdır. Düşüncelerde boğulmamak için düşünce deryasında düşüncelerin delisi olmalıyız.
1 beğeni · 0 yorum

Uğur ÜNAL

@ugur-unal

DÜŞÜNCE DERYASI
DÜŞÜNCE DERYASI
İki şey hakkında düşünmek istedim. Birincisi ölmek mi yoksa yaşamak mı insanı daha mutlu kılar. İkincisi ise ölmek istesem nasıl bir anda ölmek isterdim. İşte bu yüzden bu yazı dizisini paylaşmak istedim. Aslında bir karşı cinsten zamanında hoşlanmıştım. Bu beni yaşamanın mutluluk olacağı kararına büyük bir esefle çekiyordu. Lakin karşı cinsimdeki bazı duyumlarım bana aslında sevgi diye bir şeyin olmadığına yaklaştırdı. Bu arada böyle bir şeyi ilk defa burada paylaşıyorum. Bir çeşit mutluluğa inanan bir insandım lakin artık mutluluğu yalnızca öldüğümüzde yaşayacağımız düşüncesiyle sevmekten vazgeçtim. O dakikadan sonra nasıl ölmek isterim düşüncesiyle müşerref olmaya karar kıldım. O vakit aklıma huzurlu bir ölümün yalnızca insanlarla helalleşmiş ve bir plak ta huzur verici bir türkü ve elimdeki kitapta yazan bir cümleyle huzura varmak isterdim düşüncesiyle hayatımı sürdürüyorum.
'Mutluluğa erişmeye az kaldı.'
EK 1
PEKİ SİZLER NASIL BİR ÖLÜM İSTERDİNİZ? 14.03.17
1 beğeni · 0 yorum

Uğur ÜNAL

@ugur-unal

Etkileyen Bir Yazı Dizisi
Etkileyen Bir Yazı Dizisi
Hazreti Yakub'un on iki oğlu vardı, Hazreti İsa'nın on iki havarisi, Kuran'ın on ikinci suresinde hikâyesi anlatılan Hazreti Yusuf, on iki kardeşten biriydi. Yahudiler on iki somun ekmek koyardı masalarına. On iki aslan beklerdi Hazreti Süleyman'ın tahtını. Altı adımda çıkılırdı o koltuğa ve her çıkışın bir inişi olduğuna göre altı adım daha demekti bu, ki toplam on iki ederdi. On iki temel inanış Hint diyarında hüküm sürerdi. On iki İmam, derdi Şiiler, Hazreti Muhammed'in peşi sıra gelirdi. Hazreti Meryem'in tacında on iki yıldız vardı.
Ustam ve Ben
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum

Uğur ÜNAL

@ugur-unal

Mutluluk Resmi
Mutluluk Resmi
Hayatın acımasız olduğuna herkes bir ağızdan evet diyeceğinden şüphem hiç olmadı. İşte ben bu yüzden pek arama meraklısı değilim mutluluğu, olmayan bir şey niye aranır ki! Mutluluk insanların istedikleri şeylere istedikleri zamanlarda ulaşabilmesi değilmidir? Ben o zaman hiç mutlu olamayacağım bunun içinde pek aramıyorum. Hadi hep birlikte hayata nasıl küsülür bunun farkını gösterelim. Aslında benimle aynı fikirde olmayan çok insan müsveddesi vardır. İşte mutluluk böyle bir şey bunu isterken bile buda olmayacak zaten kelimeleri dökülüveriyor ağızlardan. Biraz bırakalım hayatımızı ölüm nasılmış, onun tadına bakalım...
13 beğeni · 5 yorum
Yrd.Doç.CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Sıcak bir havada aniden esen serin bir yel gibidir 'mutlu'luk o nedenle de aramanın lüzumu yok!
05.03.17 beğen 4 cevap
Uğur ÜNAL (@ugur-unal)
İşte o rüzgarın hiç esmeyecekmiş hissiyatı içinde yaşamak nasıl bir şey onu anlamakta zorluk çekiliyor.
05.03.17 beğen cevap
Yrd.Doç.CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Sn.Ünal; 'mutlu'luk denen şeyi dediğiniz bağlamda yaşanır ve anlatılmaz ki yaşamamayı anlatabilesiniz fakat cezaevine mahkum yakınını görmeye giden ve o soğukta lastik ayakkabılı nineyi örnek verebilirsiniz . Mezopotamyada etnik,dini radikalların küçük kızları birbirine peşkeş çekenleri , yoğun bakım ünitelerinde umutsuz vakaların yakınlarının dramları mesela yani insanların içinde insan kalma çabası gösterenlerin gözlerine bakmamızı önerin yeter diyeyim.
05.03.17 beğen 1 cevap

Uğur ÜNAL

@ugur-unal

Gitmelere doyamadım ....
Gitmelere doyamadım ....
“biri ölür üzülmezsiniz, sonra asılı hırkasını görürsünüz, o hırkanın duruşu kalbinize oturur.”
9 beğeni · 0 yorum

Uğur ÜNAL

@ugur-unal

Albayım
Albayım
Bugün de kaybettik.
11 beğeni · 1 yorum
Hakan (@hakan87)
Hey gidi Oğuzcuğum Atay hey.
13.12.16 beğen 2 cevap

Uğur ÜNAL

@ugur-unal

Nerde kendini bilmez çocuklar
Acının surlarında ateşler yaktık
Vuruldu şehirler soluksuz kaldık
Kendine çekildi bütün zamanlar
Gölgeler orda kaldı
https://www.youtube.com/w...h?v=O7OgKHXaI8A
2 beğeni · 0 yorum

Uğur ÜNAL

@ugur-unal

İŞTE BENİM HİKAYEM.
İŞTE BENİM HİKAYEM.
Aslında kaybettiğimizi çok sonraları anlayabiliyoruz. Mesela bir bankta otururken düşüncelerimiz bizi altüstü etme seviyesine geliyor. İnsanlar bazen en sevdiğini bazen de en sevmediğini düşünüyor. İşte bu yüzden yalnız kalmak insanları mutlu ediyor. Belki bir şiir de belki de bir şarkının sözlerinde buluyor kendini. Ne güzel söylemiş şair ‘sevmek güzel şey’ diye. En çok ihtiyacımız olan şey. Bir hikayeye başlamak istiyorum. En çok sevenle en çok sevmeyenin hikayesi bu insanların kendilerinden başkasını sevmemesi gibi bir hikaye olsun.

Zamanın birinde mutluluklar ülkesi varmış. Bir anda yok olmuş bu ülke bir daha da bulanamamış.

Benim en çok istediğim şey bu mutluluklar ülkesini bulmak. Mutlu olmak nedir bilmiyorum ben. İşte benim hikayem de burada başlıyor.
2 beğeni · 7 yorum
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Kardeş amerikan anayasasında "herkes mutluluğunun peşinden koşmakta özgürdür " diye madde var. Benim en sevdiğim anayasa maddesi budur. Amerikaya dönerci ya da pompacı olarak gidip bu maddeden istifade etmek istiyorum. Ama PARAM yok. Bizim anayasamızda da " Çalışmak herkesin hakkı ve ödevidir " diye madde var. Hiç bana hitap etmiyor. Elin anayasasına bak bi de bizim anayasamıza bak . Askeriyenin iç hizmet kanunu gibi. Ödev veriyor. Biz bu anayasayla mutlu olamayız. Bence değişmeli. Bu şartlar altında mutlu olamam. Sen de olamazsin .kimse olamaz. Çünkü PARAMIZ yok. Ve ANAYASAMIZ kötü.
07.12.16 beğen 14 cevap
Yalnız ve Ayı (@mumdurdum)
Ve de sevişemiyoruz sayın milli gelir. Sevişemiyoruz...
07.12.16 beğen 5 cevap
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Sevişmek... bilemiyorum bu ülkede biraz show bence ...
07.12.16 beğen 4 cevap

Uğur ÜNAL

@ugur-unal

ÇünKü Herkes öldürebilir sevdiğini Ama herkes öldürdü diye ölmez.
9 beğeni · 0 yorum
/ 3