ara
Adem ŞEN
8.137 224

Adem ŞEN

@ultradem

Ahmet Aslan - BENİ HOR GÖRME
8 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Adem ŞEN

@ultradem

Okumaya Başladığım Kitap
Zamanında 75 kuruşa almıştım bir gazeteden; Bakalım nasılmış...
20 beğeni · 4 yorum · Anın Fotosu
Gülcan (@gulcan32)
Kitap okurken gözlük takanlar çok havalı :D - 13.01.17

Adem ŞEN

@ultradem

Meclisin Son Günlerdeki Hali
AKP'li Muhammed BALTA'nın bacağını ısıran kişinin CHP'li Eren ERDEM olduğunu söylemesi üzerinde mecliste kavga çıktı

Meclisin son günlerdeki çocuksu ve bol kavgalı hali bazen kızdırıyor, bazense güldürüyor...
3 beğeni · 0 yorum · Sohbet

Adem ŞEN

@ultradem

Ümit Besen feat. Pamela - Seni Unutmaya Ömrüm Yeter mi?

3 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Adem ŞEN

@ultradem

Delinse yer; çökse gök; yansa, kül olsa dört yan
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan, tipiden, kasırgadan yılmayan;
Ölümle eğlenen tunç yürekli Türkleriz!...

Adem ŞEN

@ultradem

Atsız- Bozkurtların Ölümü
En önde Kür Şad, Bozkurt soyunun o od parçası oğlu vardı. Vazifesi olan Türk budununu kurtarmak, fakat hakkı olan kağanlığı başkasına vermek için, ırkının şiir tarihine en güzel mısraı yazmak üzere, gözler ilerde, el kirişte yürüyordu. Onun arkasında Bögü Alp, Yamtar, Yağmur, Gök Börü, Ay Kutluk ve Emenbir sıra helinde ilerliyorlardı. Bögü Alp, sağlam yapısının altındaki daha sağlam yüreğiyle, kulağında Kıraç Ata’nın sözleri çınladığı
halde yürüyor, Yamtar iri gövdesinin heybetine yakışan iri taş sağ koltuğunun altında olduğu halde yürüyor; Yağmur göze ilk çarpan dolgun yanakları ve gülen gözleriyle yürüyor; Gök Börü gözleriyle değil, Tanrı’nın gönlüne saldığı ışıkla görerek yürüyor; Ay Kutluk on yıl önceki kılıç yarasının asilleştirdiği yüzü ile; Emen, Çinlilerin öldürdüğü dokuz kardeş, üç dayı, iki eçe ve babasının öç diye haykıran sesleri kulağında olduğu halde yürüyordu.

Kırk kahraman yağmurun altında yürüyordu…

Adem ŞEN

@ultradem

Haldun TANER- On İkiye Bir Var
Zemberek saatin değil, hayatın da özü, temeli.Bir bakıma, hepimiz kurulu bir saat değil miyiz? Yaşama,bir kurulma ve çözülme, bir dolma ve boşalmadan başka ne? Yaşlılıkta ölen, kurgusu biten; gençlikte ölen, zembereği bozulan... Eğitim, kültür bile az çok bir kurgu mekanizmasına benzetilmez mi? Kurarlar bizi, kurulduğumuz gibi konuşur hareket ederiz.Kimi hala alaturka saat ayarı üzerine işler.Kimi Greenwich ayarıdır, kimi San Francisco... Bazımız ileri gider, kimimiz geri kalırız.Memleket saat, yahut standart ayarlarından ileri gidecek olursak, kanun denilen muvakkit başı tutar bizi geri alır.Daha kafası kızarsa, büsbütün durduruverir.Geri kalacak olursak..."İleri alır" diyecektim ama geri kalana pek aldırmaz.Yurdumuz,Yenicami duvarındaki ezani saat ayarı ile işleyen nice alaturka saatlerle dolu.

Adem ŞEN

@ultradem

Okumaya Başladığım Kitap
Not;Kalem konusunda @pelinnn'den esinlenilmiştir.
39 beğeni · 19 yorum · Anın Fotosu
Pelin (@pelinnn)
@gülcan32 gör, sende kullan şu kalemleri :) - 03.01.17
Gölge (@golge2010)
şu ayracı yamuk koymasına kardeşim :D takıntısı olanları düşünmiyirsen ;) - 03.01.17
Gülcan (@gulcan32)
Ben kullanıyorum zaten =) fotoğraflarımda çıkmıyo ama kullanıyorum 50 lira verdiğim kalemleri tabi ki de bitip tükenene kadar kullaniciiimmm =) - 03.01.17

Adem ŞEN

@ultradem

Ve Neokur Ödülleri'nin sonuna gelmiş bulunmaktayız.Bu yolda bana oy atan ve destek veren herkese teşekkürler.Hakkı ile ödül kazanan arkadaşlara ise tebrikler.

Yarışmaya dair bundan sonra dikkat edilirse daha iyi olur dediğim bir kaç noktaya değinmek istiyorum;

1-Kurallar kısmı acelece hazırlanmak yerine daha dikkatli hazırlanmalı ve yayınlandıktan sonra bir daha değişim olmamalı.İlk kurallarda herkesin 1 ödül kazanabileceği maddesi olmadığı için hepimiz her kategoride iddialı adaylar seçmeye özen gösterdik bu da aynı kullanıcıların birden çok kategoride dereceye girmesine sebep oldu.

2-Yarışmanın duyurusu yarışma başlamadan 1 hafta önce yapılmalı ki millet adaylarını daha iyi belirlesin.Böyle anlık başlatılınca ilk önce haberi olan en iyi adayları belirleyip diğerlerine fazla bir alternatif bırakmıyor.Bu da sonradan yarışa dahil olanları dezavantajlı yapıyor.

3-Bir kullanıcı bütün kategorilerde aday göstermek yerine tek bir kategoride aday göstermeli bu şekilde daha fazla kullanıcı yarışın içinde olur ve daha heyecanlı bir yarışma ortaya çıkar.Bu da reklam olarak Neokur'a dönder.

4-Kullanıcılar her kategoride sadece 1 adaya oy verebilmeli.Birden çok adaya oy verildiği durumlarda kendi adayının kazanamayacağını anlayan kişiler desteğini başka adaylara veriyor bu da diğer katılımcıların dezavantajına oluyor (Misal kitap kategorisinde @gulcan32'ın başına gelenler)

Gözlemlediğim ve böyle olsa daha iyi olur dediğim noktalar bunlardı.Bu konuya kendi gözlemlerini de eklemek isteyen var mı?
EK 1
5- İkinci ve üçüncü arasındaki ödülün aynı olma durumunun değişmesi.Bu birincilik gibi ikinciliği de kıymetli yapacaktır ve adaylar ikinci olmak ile üçüncü olmak arasında bir fark yok diyerek yarışı erken bırakmayacaktır. 01.01.17
5 beğeni · 0 yorum · Arena'ya Sor

Adem ŞEN

@ultradem

Noel Nedir ?
Anadolu Ajansı(AA)'dan Alıntıdır.
5 beğeni · 0 yorum · Biliyor musun?
/ 47