ara

nermin

Çok sevdiğim iki şey hakkında: Montesquieu, “Okumayı sevmek, hayattaki can sıkıcı saatleri güzel saatlerle değiştirmektir." demiş. Ben de, "Bisiklet, dünyanın en keyifli, en sportmen, en ucuz ulaşım aracıdır." diyorum.

nermin

@velespit

Lütfen
Arkadaşlar, kardeşler, ablalar, abiler,
"da"ları ve "de"leri ayrı yazalım lütfen. O kadar kitap okuyoruz. Türkçe imla kuralları adına bir kazancımız olduğu belli olsun. Aksi halde şahsım adına üzülüyorum. Metinler, cümleler yazıp paylaşan dostlar daha dikkatli olsun lütfen.
1 beğeni · 0 yorum

nermin

@velespit

Günümüz medyasının durumu nedir?
Mazlum görünüp zalime alkış tutmak. Saçmala(ş)mak. Yancılık. Tarafsızlığın, "doğru"yu ve günceli yansıtmanın literatürde kalması.
8 beğeni · 2 yorum
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Velesbidi nirden aldın ya?
06.04.18 beğen cevap
nermin (@velespit)
Daha alamadım ay başında alıcam. ?
06.04.18 beğen 1 cevap

nermin

@velespit

Yapmayın!
Allah'ın kimsenin avukatlığına ihtiyacı yok. Peygamberimizin kimsenin avukatlığına ihtiyacı yok. Atatürk'ün kimsenin avukatlığına ihtiyacı yok. Kısaca kimse sizden beni ölesiye savun demiyor, beni savunmak için kalp kır demiyor, anasına babasına bacısına küfür et demiyor, cozut azıt sapıt demiyor, bizi bilmeyeni sevmeyeni anlamayanı kötüle, yerin dibine sok demiyor. Ortada olun. Doğruyu yanlışı bilin ama hakikatten yana olun. Hakikati korumak adına sağa sola saldırmayın. Hakikatin kimseye ihtiyacı yok. Duyarlılık göstereceğim derken çamura batmayın, seviyenizden düşmeyin, haddinizi aşmayın, küfretmeyin. Kısaca insan olun. Okumak da sizi kurtarmaz. Efendi olun, saygılı olun, anlayışlı olun. Dosdoğru olun. Ağzınızı tutun. Gönlünüzü temiz tutun. Sağlıcakla kalın.
11 beğeni · 0 yorum

nermin

@velespit

kafir, münafıktan yeğdir.
kafirin kimliği açıktır; her şeyini görürsün ama münafık tam bir çokyüzlüdür; sana hangisini göstereceğini bilemezsin.
15 beğeni · 0 yorum
6 beğeni · 0 yorum

nermin

@velespit

Sadece dinleyin derim. Seveceğinize eminim.
Sadece dinleyin derim. Seveceğinize eminim.
7 beğeni · 0 yorum

nermin

@velespit

Çok severek dinleyip takip ettiğim bir sanatçı kendisi. Hala keşfedilmeyi bekleyen kayıp efsane. Herkesin takip etmesini ve bütün eserlerini dinlemesini tavsiye ederim.
https://www.youtube.com/c...wfY7D3_86dw6g1w
6 beğeni · 0 yorum