ara

Buse

Bir el bombasıyım.İnsanlardan uzak durmak, kitap okumak ve düşünmek istiyorum çünkü sizi incitmem konusunda yapabileceğim hiçbir şey yok.Deprosyonda değilim, daha çok dışarı çıkmam felan gerekmiyor.Ve sıradan bir genç olamam çünkü bir el bombasıyım. Ve deprosyan kanserin değil ölümün yan etkisi. Ayrıca dünya bir dilek gerçekleştirme fabrikası değil.

Buse

@yagmurunkokusu

Kağıttan Kentler baştan sona muazzam bir uslupla yazılmış bir kitap.3 bölümden oluşuyor.İpler, Çimen ve Kabuk.En çok çimen bölümünü seviyorum ben.Akış diğerlerine göre daha hızlı.Bu kitabı okuyalı uzun süre oldu fakat, hemen hemen herşeyi hatırlıyorum diyelim.

Quetin hayatını maceraperest Margo'yu uzaktan severek geçirmiştir.Margo eski sevgilisinden ve eski en yakın arkadaşından intikam almak için Quetin ile bir gece zekice planlanmış intikam savaşını gerçekleştirir ve ertesi gün Margo ortadan kaybolur.Q bir sure sonra Margo'nun kendi için bıraktığı ipuçlarının peşine düşer ve Margo'ya ne kadar yaklaşırsa, sevdiği kızdan o kadar uzaklaştığını görecektir.

Kitabı okurken hem kahkaha attım, hem ağlayacak duruma geldim.Anlayacağınız kitap zekice kurgulanmış. ***
Fakat dikkatimi diğer incelemeler çekti.Herkeste şu cümle "AYNI YILDIZIN ALTINDA kadar güzel değill.." Bence bu cümle tamamen yanlış tümcelerden oluşmuş bir bütün.Benim en sevdiğim yazar Bay Green, fakat ben bir yazarım 1 kitabı kükemmel diye diğer kitaplarının içeriğine hile bakılmadan alınmasına karşıyım.Dikkatinizi çekmemiş heralde Aynı Yıldızın Altında'nın sonunda Bay Green "BUNU BEN UYDURDUM" diyor.Kağıttan Kentlerin sonunda ise "KAĞITTAN KENTLERİ ÜNIVERSİTE 3. SINIFTAYKEN YAPTIĞIM BİR GEZİ SIRASINDA KARŞILAŞARAK ÖĞRENDİM." diyor.
Anlatmaya çalıştığım şey Kağıttan Kentler gerçekçe kugulanmış.Aynı Yıldzın Altında ise Green'nin uydurduğu muazzam bir kitap.Yani "Gerçekçi , ve Uydurma" kitaplar olarak ikiside kendi alnının en iyisi bence.Bunların karşılaştırılması saçma ve zavallıca.(umarım anlatabilmişimdir.)

Size çok rahat önerebileceğim bir başucu kitabı.Emin olun size fazla şey katıyor.Ben kitabın daha ilk cümlesinde büyülendim;

Ve sonra,
yaptığı bal kabağı fenerine sakaktan bakmak için
dışarı çıktığımızda, dedim ki ışığının
karanlıkta titreyen yüzünün içinden parlayış şeklini sevdim.
Kağıttan Kentler
kitaba 8 verdi
0 beğen · 3 yorum
kayıp eşya bürosu (@bambam)
kitabı okurken hem ağladığınız hem de güldüğünüz için mi zekice kurgulandığı sonucuna vardınız?
09.07.14 beğen cevap
Buse (@yagmurunkokusu)
Evet :)
09.07.14 beğen cevap
Promiyer (@pronuyer)
,
16.05.16 beğen cevap

Buse

@yagmurunkokusu

İste okuduğum ilk kitap.Yıllar öncee.Bu kitapla tutuldum kitaplaraa..Teşekkürler Edith Nesbit.Beni “Kitap" denilen yaşam tarzıyla buluşturduğun için.Gerçekten sana minettarım..
Demiryolu Çocukları
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Buse

@yagmurunkokusu

Yazılarından ya da söylemlerinden alıntılar bulacağınızkişiler her çağdan, heryaştan ve her ülkeden yüreyimize hitap ediyorlar.Leonardo da Vince'den Mevlana'ya kadar herkes burada size bize insanlığa sesleniyor.
2 beğen · 0 yorum

Buse

@yagmurunkokusu

Amerika'da bir mezarlık girişinde yazılı tabela: “Bu mezarlık, hayattayken, dünyanın ancak kendileri dümende bulunduğu muddetçe yürüyeceğine inanmış insanlarla dolu.Onlar dünyayı çoktan terk ettiler.Fakat dünya hala yürümeye devam ediyor..."
Papatya Kokulu Hikayeler
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Buse

@yagmurunkokusu

Demi Lovati için hayat,göz kamaştıran başarılar ve yürek parçalayan kayıplarla dolu bir yolculuk.Güçlü Kal, kendi yolculuğuna çıkmış,avunmak , ilham bulmak ve Hergün güçlü olmak isteyen herkesin heryerde okuyabileceği bir kitap."Hayat bazen çok zor olabiliyor ancak acıyla savaşmaya değer.Her tür duyguyu hissetmek, hiç hissetmemekten iyidir.
1 beğen · 0 yorum