up
ara

Ediz Kümük

"Ayran Ayran Ayran." - Napolyon bi dk. yanlış oldu ya.
Doğum Tarihi : 25 Ağustos Pazar
Katılım Tarihi : 26 Mart Çarşamba 2014 1:28 - 1976 gün
Cinsiyet : Erkek
Üniversite :
"Ayran Ayran Ayran." - Napolyon bi dk. yanlış oldu ya.
Ediz Kümük

Ediz Kümük

@Poetification

Tekrar tekrar okunası bir serinin beş cildinin ilki... Ramses'in tahta çıkana kadar geçen sürede başından geçenleri, gelecekte her zorlukta yanında olacak olan dostlarıyla tanışması, karakterinin yavaş yavaş gelişimi, ömrünü adadığı kraliçesi Nefertari ile tanışması ve nihayetinde firavun olma yolundaki basamakları birer birer çıkmasını anlatıyor bu ilk kitap. Serinin diğer kitaplarından farklı olarak daha çok bir kimlik arayışı, içsel sorgulama üzerine yoğunlaşılmış olması okuyucuyu serinin kalanına oldukça güzel bir şekilde hazırlıyor. Kitabı bitirdiğinizde hiç beklemeden ikinci kitaba başlamak isteyeceğinizden şüphem yok...
ataç ikon Ramses - Işığın Oğlu
kitaba 10 verdi
0 yorum
Ediz Kümük

Ediz Kümük

@Poetification

Bizim büyük çaresizliğimiz Nihal'e aşık olmamız değil, sesimizin dışarıdaki çocuk seslerinin arasında olmayışıydı. Asıl çaresizlik buydu...
ataç ikon Bizim Büyük Çaresizliğimiz
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ediz Kümük

Ediz Kümük

@Poetification

Sanırım hiçbir zaman benim için daha iyi bir kitap olamayacak.
ataç ikon Robinson Crusoe
kitaba 10 verdi
0 yorum
Ediz Kümük

Ediz Kümük

@Poetification

Dan Brown'ın en büyük başarısı kalıp haline getirebildiği bir kitap yazma metodunun olmasıdır aslında. Hikayeleri genel olarak tüm dünyayı tamamen etkileyecek bir olay üzerine kurulu oluyor. Baş kahraman ise genelde Robert Langdon. Her kitabında ise baş kahramanın yanına dizilere görsellik katması için eklenmiş mankenler gibi farklı bir kadın karakter koyuyor. Sistem güzel bunu kabul ediyorum. Okunurluğu kolay, sürükleyici, okuyucuyu içine alan hikayeler ortaya çıkıyor bu metod sayesinde her seferinde. Zaten 4 yıldız verme nedenim kitabın okunurluğunun kolay olması, sistemin yine başarıyla uygulanmış olması. Ancak her ne kadar başarılı bir sistem kurulursa kurulsun finali, yani can alıcı noktayı iyi bir şekilde kurgulayamazsanız bu başarısızlık tamamen kitabın önüne geçiyor.
ataç ikon Kayıp Sembol
kitaba 8 verdi
0 yorum
Ediz Kümük

Ediz Kümük

@Poetification

Yazarın üslubunu çok sevmeme rağmen hikayelerin ziyadesiyle kısa olması nedeniyle kitabı o kadar da çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim. 3-4 sayfalık hikayelerde normal bir hikayede olması gereken giriş-gelişme-sonuç bölümlerinden giriş ve sonuç kısımları bulunuyordu çoğunlukla. Gelişme bölümü olmayan hikayeler de oldu bittiye gelmişlik havası katıyor malesef bu nedenle kitaba. Hikayelerin çoğu aynı kişinin başından geçmesine rağmen bir bütünlük kurulamamış bence. Bu kadar fazla hikaye olup da hikayelerin bu kadar kısa olmasındansa daha az sayıda hikaye olup da daha uzun hikayelerin olmasını tercih ederdim.
0 yorum
Ediz Kümük

Ediz Kümük

@Poetification

Cape Town'da birbiriyle hiç alakası dahi olmayan üç insanın hayatlarının bir şekilde kesişmesinin konu alındığı bir kitap. Muhteşem değil ancak kötü hiç değil. Benim açımdan en büyük eksikliğin kitabın hikayenin olgunlaşmasına fırsat tanımayacak kadar kısa olması. Ancak yine de her şeye rağmen okunmaya değer olduğunu düşünüyorum.
ataç ikon Nasıl Bir Çocuk
kitaba 7 verdi
0 yorum