up
ara

neokur nedir ?

10.10.18
Hakan

Hakan

@hakani

neokur nedir?

bütün olarak değerlendirince harika bir platformdur.
2 beğen · yorum
18.02.18
kişibaşınadüşenmilligelir

kişibaşınadüşenmilligelir.

@kisibasinadusenmilligelir

neokur nedir?

Eskiden severdim burayı. Şimdi sadece bir alışkanlık olarak arada sırada girip bir iki yorum yazıp çıkıyorum. Eskiden takip ettiğim kişilerin yazdıklarını okurdum. Şimdi hiçbir paylaşımı okumuyorum. Yeni bir eşyayı kullandıkça hevesi kaçar insanın deyip bir benzerlik kurmak isterdim ama bende bunun tam tersi olur genellikle. Eski şeyleri daha çok severim, bilhassa tutkuyla bağlı olduğum bir şeyse. Mesela geçen gün Cm 03 04 oynadım, 15 yıl öncenin bilgisayar oyunu, hala keyif aldığımı fark ettim. Demek ki bu benim sıkılmamla alakalı bir mesele değil. Site eskiden iyidi şimdi bozuldu edebiyatını hiç sevmiyorum lakin sanırım doğruluk payı var bu tespitin. Yani belki de benim diyalog halinde olduğum daha çok insan vardı. İyi kötü bir şeyler öğrenebildiğim üyeler vardı. Nispeten kaliteli geyik vardı. Demek istediğim bir tadı vardı sitenin. Aptalı bile daha kalifiye aptaldı, en azından kahraman tazeoğlu, ahmet batman falan paylaşıyorlardı  bize de malzeme çıkıyordu. İyi nükteden anlayan nükteye nükte ile karşılık veren üyeler vardı. Sinema, edebiyat, felsef,müzik ve sair üzerine nadir de olsa belli bir standartta yorumlaşmalar olurdu. Şimdi ortalık saçma sapan paylaşımlardan geçilmiyor. He çok mu umrumda sitenin kalitesi ? Elbette değil. Ben sadece keyif aldığım bir şeyin artık olmadığından bahsediyorum. Çok sevdiğim bir donumu kaybedişimi anlatıyormuşum gibi. Yani demek istediğim hani düzelsin bu işler diye bir kaygım ya da isteğim yok. "E niye duruyorsun madem birader, siktir git" Dediğinizi duyar gibiyim. Bu soruya verecek iki cevabım var. Birincisi belki bu kaygılı halime güzel bir hanım acıyıp bana kollarını açar da iki şenleniriz. İkincisi ise "sanane amk!"
28 beğen · yorum
Vüsat (@vayacondios)
Alfabe canlıya düşüyor muydu. Du bakali no'lacek!?
13.09.18 beğen cevap
Tam Bağımsız Proton (@tambagimsizproton)
Bu abimiz (kıymetli @kisibasinadusenmilligelir üyesi) siteden ayrılmış sanırım, yazılarını okuyunca fark ediyorum, ne büyük bir kayıp. Bazı üyeler vardı; @aga (namı diğer "virgül" üstad), @aysegulce, @vayacondios (namı diğer Vüsat) gibi. Gittiler ve dahi henüz dönmediler. Acaba hesap mı kapattılar yoksa sadece dondurdular mı? Umarım geri dönerler, umarım Yahya Kemal bu defa haksız çıkar... (Yüreği buruk Proton)
16.10.18 beğen cevap
Tam Bağımsız Proton (@tambagimsizproton)
Tekrar deniyorum, bakalım canlıya çıkacak mı?
18.10.18 beğen cevap
26.01.18
erhan

erhan

@munzevi

neokur nedir?

Onu da en iyi ben biliyorum, açılın!
1 beğen · yorum
27.09.17
Melike

Melike

@hiiccc

neokur nedir?

Bir çeşit bozuk çamaşır makinasıdır..yaptığı işlem su çıkarmadır."Bugün neyin suyunu çıkardınız demeye gerek yoktur Çünkü günlerce haftalarca bir şeyin suyu çıkarılır ...
Örn: Abbee su lazım mı?
7 beğen · yorum
06.09.17
Adem Tepe

Adem Tepe

@ademtepe

neokur nedir?

Şaşkınlıkla, ne kadar derli toplu olduğunu gördüğüm; film ve kitap veri tabanına hayranlık duyduğum, bir yazılımcı ve kültür-sever olarak yerli böyle bir sitenin varlığına şükrettiğim, üye olduğum zamandan şu ana kadar geçen kısa sürede gördüğüm çizgisinden kopmasından ya da kapanmasından içten içe korktuğum, yarın öbür gün belki benim de (çalışan olarak) katkım olur diye ümitlendiğim; özetle kendimi bulduğum ve iyi hissettiğim bir sitedir.
Örn: "neokur" iyi gelir.
13 beğen · yorum
25.08.17
Özge ?

Özge ?

@okumagunlugu

neokur nedir?

İnternette kitap araştırması yaparken keşfedip 2014 yılında katılmış olduğum, ilk zamanlar daha fazla vakit geçirdiğim, son zamanlarda ise iyice farklılaştığını düşündüğüm, sadece okuduğum kitapları ekleyip çıkmaya başladığım, arada bir de bu yeni bölümlerinde anlamsızca bakındığım, hala birkaç kaliteli insanın yer aldığını düşündüğüm için hesabımı silemediğim ve aslında kitaba dair her şeye ayrı bir ilgim olduğu için de silemeyeceğimi düşündüğüm bir sosyal ağ.
Keşke..
Neyse.
21 beğen · yorum
25.08.17
Hayâlet

Hayâlet

@suveydaa

neokur nedir?

Burayı nasıl bulduğumu hatırlamıyorum ama kitap araştırması sonucu bulduğum kesin.. İlk başlarda pek sık kullanmıyordum sonradan alıştım.. Şu anda en çok kullandığım sosyal medya ağı diyebilirim..
Örn: #neokur sunuz? :)
4 beğen · yorum
24.08.17
Alper Ergin

Alper Ergin

@aeturk

neokur nedir?

"Kitap" ağırlıklı sosyal medya(olmalı)
1 yılda bu kadar değişmesi ilginç
13 beğen · yorum
23.08.17
Batuhan Bel

Batuhan Bel

@batuhanbel

neokur nedir?

Ne okuru kısaca açıklamak gerekirse eski dönem ki halinden biraz uzak kalmış olarak düşünüyorum. Çok uzun dönem olmadı bu sayfaya katılalı bir senedir buralardayım. Ama bir sene içinde bu kadar değişim olacağını düşünmemiştim.Eskiden keyifle paylaşımları takip ederdim ama bazı kişilerin burdaki yararlı bilgilerden faydalanmak yerine sayfayı amacı dışında kullanmak için bulunduğunu düşünüyorum. Burda isteseler gerçekten öğrenicekleri ileri de fayda sağlayacak güzel kitaplar ve kitap severlerin paylaştığı güzel alıntılardan yararlanabilirler. Bu sayfayı güzeleştiren çok faydalı yorumlara ve bilgilere de rastlıyorum ve o kişilere de teşekkürleri mi iletmek istiyorum amacına uygun bi şekilde devam ettirmeye çalıştıkları için.
25 beğen · yorum
23.08.17
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

neokur nedir?

Sn.@buderinbirtutku ve Sn.@alfa'nın dediği gibi bir yerdir ?
13 beğen · yorum
/ 5