up
ara

atarlı ergen nedir ?

26.03.19
Çizmeli Kedi

Çizmeli Kedi

@cizmelikedi

atarlı ergen nedir?

korelasyon sıkıntısı yaşayan ergenüstü canlı_ bu türün normal olanında yaş ile zeka ve hormon salgıları arasında, belli bir zaman dilimi içinde olması beklenilen bağlılaşım pozitiftir_ yaşla beraber zekada ve hormonlarda, bittabi sınırlı süre için artış beklenir ki belli bir zamandan sonra bu değişkenler sabitlenir, ilerleme bir noktada durur.

gelelim şu nefis sitede rastladığım ve doğada son derece nadir olarak bulunan bir türünde; yaşla beraber az da olsa artması beklenen zekanın beklenen noktaya çıkamadığı_yani bu bağlamdaki korelasyonun negatif olduğu şahsımca gözlemlenmiştir.

bu nadir örnekte gözlemlediğim ilgi çekici bir başka nokta ise; yaş ve hormonlar arasında bulunan, ancak belli yaş aralıklarında pozitif olması beklenen_ yaşın kemale ermesiyle birlikte statik hale gelmesi beklenen korelasyonun tersine bir süreç işlemesidir. kerli ferli denilen noktaya ulaşmış_ kerli sözcüğünün hem mecaz anlamını hem de gerçek anlamını hayata geçirmiş kimi neokur üyesi; hala 15 yaş misali hormon salgılamaya devam etmektedir.

hayat bir süreç demek istiyor insan_ ama bazılarımız yaratıldığı anı o kadar seviyor ki bir adım ileri gitmiyor.
Örn: yorumuma gereksiz bir yorum yapan ergenüstü amca_ cevap vermeyince alınmış ve beni engellemiş_ sigarayı yeni bırakmıştım kahrımdan süte başladım. ne hayınsın dünya.
10 beğen · yorum
buket (@ludingirra)
Benim enteresan bulduğum bir iki açı daha var.Yaş ile olan gelişmenin ötesinde -klişe de olsa- kitap okuyan insanların,noksanlıklarını kabullenmeleri,özbenliklerini biraz daha kuvvetlendirebilmeleri beklenir hani en azından anlaşma yolunda kelimeleri daha iyi kullanabilmeleri beklenir.Veyahut arkadaşım/eşim/dostum diye (bu bağa dayanarak) boş şeyleri desteklememeleri,beğenmeyerek uyarmaları beklenir.Tam tersi ise olgun olanların,yiğidi sevmese bile emeğe karşı duyarsız kalmayıp hakkını vermeleri beklenir.Fakat gördüğüm:Kompleksler,hırçınlıklar,asaba kayırmaları,hakaretler,içten pazarlıklar...Rahat olmayı,nötrlüğü neden öğrenemiyoruz?
26.03.19 beğen 4 cevap
22.09.16
 Yonca

Yonca

@yenigunebismillah

atarlı ergen nedir?

Çabuk sinirlenen çocukluktan çıkamayan baş kaldıran giderli atarlı genç.
1 beğen · yorum
20.09.16
Promiyer

Promiyer

@pronuyer

atarlı ergen nedir?

Örn: ben sağ koluyum o sol kolu
matematikçi müjgan hoca
daha bana sağ kolum deme
allah buna aldım bi godum amk
allah dellendik fıttırdık
o iki yumruk o na yeter
alın o zaman facasını
benim o çocuklara bi sevgim var bi saygım var
1 beğen · yorum
20.09.16

atarlı ergen nedir?

Tanım : Usta olup çırak gibi davranan.
Yan tanım : Yeni ergenlerin gelişmiş olanı. (ama gelişmemiş olan)
0 beğen · yorum
25.01.16
Nil

Nil

@nill

atarlı ergen nedir?

Ergen diye bahsettiğimiz genç insanların genel halidir. Sürekli bir itiraz ve her şeyin kendi istediği gibi olmasını diretme, sürekli memnuniyetsizlik ve yalnız kalma isteği, kimsenin onu anlamadığını düşünme, değişik arayışlara girme, anne babaya saygısızlık... atarlı ergenlerin en belirgin özellikleridir.
1 beğen · yorum