up
ara

at gözlüğü nedir ?

Tam Bağımsız Proton

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

01.01.19

at gözlüğü nedir?

Görmek istemediğiniz, varlığını bilmediğiniz gibi bilmek de istemediğiniz her türlü maddi ve manevi şeyi sizden uzak tutan, son derece faideli bir aksesuar türüdür. Eşya olarak imal edilmiş halinden, duygularla başa çıkma sorunları olan bir at iseniz, gözünüze takarak fiilen faydalanabileceğiniz gibi; duygu-düşünce durumu olarak bizzat fışkırttığınız halini kullanarak da dünyayı istediğiniz perspektiften süzme gücü kazanabilirsiniz.

Bu gözlüğü takmanın sayısız faydaları arasında; evrenin tüm gerçeklerini kendinizden menkul bir şekilde biliyormuş hissi kazanmak; yaptığınız her şeyin doğru olduğuna, karşınızdaki her kesim ve düşüncenin ise katıksız hatalı olduğuna bir amip samimiyetiyle inanmak; dünyanın sizin gördüğünüz kadarıyla var olduğuna, bunun dışında bir oluşun mümkün bulunmadığına iman etmek, elinizde tuttuğunuz yarı otomatik bir etiket makinesiyle sair zevat ve düşünceyi içgüdüsel olarak işaretlemek gibi üstün nitelikler yer alır.

Böylesine muhteşem etkileri olsa da zevatın genelince yapılan dezenformasyonlarla hakkında olumsuz algılar yaratılan bu değerli oluşumun, tüm vatandaşlara anlatılması ve kullanılmasının sağlanması için tiz vakitte bir "Hamaset Bakanlığı " kurulmalı, "Atgözlüğü Genel Müdürlüğü" de bu bakanlığa bağlı olarak ülke sathında çalışmalara başlamalıdır. Gençlerin ve çocukların bu üstün hasleti edinmesi için okullarda yapılan çalışmalara hız verilirken, "Küçük ve Orta Büyüklükte Atgözlüğü İşletmeleri"nin (KOBAİ) kurulması Sanayi bakanlığınca, sair ekonomik tedbirlerle teşvik edilmelidir.

Hasılı kelam, at gözlüğü denilen bu düşünsel ya da fiziksel aksesuarı kullanalım, kullandıralım, takmayanları uyaralım. (Atgözlüğü Kardeşliği- AK)
yorum
Anıl Akkaya

Anıl Akkaya

@anilakaya

28.02.16

at gözlüğü nedir?

Atın yan tarafları görmesini engellemek için yularına bağlanan dikdörtgen ya da daire şeklindeki genellikle bitkisel olarak sepilenmiş saraciyelik deriden imal edilen eklenti.
yorum