up
ara

Hayırlı Cumalar Mesajı nedir ?

05.05.17
Sorumsorumsak

Sorumsorumsak

@sorumsorumsak

Hayırlı Cumalar Mesajı nedir?

''Bunu on kişiye gönderirsen duaların kabul olacak.Hayırlı Cumalar.''

ah bide cumaya gitsen içim yanmayacak çocuk
8 beğen · yorum
05.05.17
erhan

erhan

@munzevi

Hayırlı Cumalar Mesajı nedir?

İslam'da bir gün onun gecesiyle başlar gündüzüyle devam eder. Gün, iki akşam ezanı arasındaki zamandır. Malum 00-24 saat dilimlerince örnek vermek gerekirse cuma gecesi, perşembe akşam vaktiyle cuma imsak vakti arasındaki zaman dilimidir. Yine mesela, arefe gecesi gündüzü/sabahı arefe olan gecedir. Bu nedenle cuma günü, cuma akşam ezanı okunana yani ikindi vakti çıkana kadar olan gündür. Mübarektir. Sonuç olarak, Cuma'yı kıldım cuma bitti demek olmaz. Akşam vaktine kadar özellikle salavat getirmeye azami gayret göstermeli.

Cuma'mız mübarek olsun.
12 beğen · yorum
05.05.17
Merve 🗡

Merve 🗡

@mtrv

Hayırlı Cumalar Mesajı nedir?

Teyzem tarafından Cuma günleri mesaj bombardımanına tutulduğum durumdur. Kendisi bütün hafta Facebook'taki Subhanallahlık olayları, ibretlik videoları , çiçekli, böcekli "Cumanız Mübarek olsun" yazılı fotoğrafları toplayıp Cuma günleri başta ben olmak üzere bütün akrabalara yolluyor. Bi gıdım internetim var o da bu mesajlara gidiyor. Bu nedenle Perşembe akşamı teyzemi Vatzaptan engelliyor, tehlike geçince engeli kaldırıyorum. Üzgünüm teyze.
29 beğen · yorum
05.05.17
AFD

AFD

@afd

Hayırlı Cumalar Mesajı nedir?

Bütün belediye başkanlarının her cuma yaptığı aktivitedir. Bayram aralarında da görevlerinin başında olduklarını cuma mesajları ile kanıtlarlar. Bu belediye başkanları iş yerinizden, sınıfınızdan, akrabalarınızdan biri ya da hepsidir. Bu mesajları yazıp yazıp altlarına isim ve soyisimlerini yazmak suretiyle belediye başkanı olduklarını bir kez daha kanıtlamak isterler.

Herrrrrkes belediye başkanı anasını satayım! Ee kolay mı olmak koskoca belediye başkanı? Ya da olmak belediye başkanı koskoca mı kolay? Bunu bir düşünün.
Örn: Şaka maka artık kimse bana SMS atmıyor la
2 beğen · yorum
05.05.17
ayse gülce

ayse gülce

@aysegulce

Hayırlı Cumalar Mesajı nedir?

Cuma sabah ezanı vakti ile başlayıp (gerçek vakti öğleden önce olmasına rağmen ) akşam vaktine kadar bitmeyen mesajlardır.Cuma günleri mesaj listenizde arkadaş ve guruplarınıza ulaşmak için kazı yapar gibi epey aşağılara inmeniz gerekir .Listeniz cumartesi öğlenden sonra anca düzelir. Bu zincirleme mesaj bombardımanını genelde 1 kişi başlatır çünkü akrabalardan gelen 30 mesajdan 29 tanesi aynıdır.

Dualarınız, iyi dilekleriniz için Allah razı olsun,hepiniz için çok daha iyileri olsun ama az samimi olun yahu.. Bir kere de deyin ki," iş yerinde seni sinirlendiren x kişisinin boyu posu devrilsin, ya da almak istediğin çanta indirime girsin.." Hep aynı, hep aynı..

HAYIRLI CUMALAR :)
14 beğen · yorum