up
ara

Emrah Serbes kimdir ?

08.10.17
Yonca Tezman

Yonca Tezman

@kitapokumakhuzurverir

Emrah Serbes kimdir?

Son zamanlarda yaptığı canilikle en çok anılan yazardır alkollü bir sekilde araba kullanması sonucu bir aileyi parçalamıstır
1 beğen · yorum
08.10.17
zerdali

zerdali

@zerdali

Emrah Serbes kimdir?

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Tarihi ve Teorisi Anabilim Dalı Bölümü mezunu olan Emrah Serbes Behzat Ç.'nin senaristi ve yazardır.

Kitaplarında aşırı bir edebi bulundurmaz lakin çok güzel duygular barındırır ve bir kitabını okursanız (müptezel önerimdir) sizi onu yaşatır. Senaryo, kurgusu muhteşem boyutta.

Biraz bohemlik ve sürekli arayış içinde biri olduğunu sanıyorum. Ve bu adam bana normal gelmiyor 'kime göre,neye göre' tabi.. ama fazla uçuk kaçık ve bence bir o kadar cesaretli. Hayatı yaşamak için değil de başka bir amaç için gelmiş gibi.. Çoğunlukla yalnızlığı yaşamış ve o 'ipsiz sapsız' dediğimiz kavramın içinde bulunmuştur.

-Trafik kazası olayı alevlendi o düşüncelerimi belirttim önceden...-

Düşüncesi dini ilmi beni ilgilendirmez açıkçası.

Bunları düşüne düşüne sanatçı yetişmez oldu bu ülkede, gel gelelim soytarılar daha kıymetli
3 beğen · yorum
05.10.17
Marius

Marius

@marius

Emrah Serbes kimdir?

İnsanoğlunun iki yüzlülüğüdür. Yaptığı ayıptan öncesi göklere çıkaranların bugün yere vurduğudur. Oysa bir şahıs olarak günahlarıyla, sevaplarıyla, yetenekleriyle, aptallıklarıyla Emrah Serbes, Emrah Serbes'tir. Sonundaki T'nin var olup olmaması ise hiç mühim değil.
7 beğen · yorum
05.10.17
hidogan

hidogan

@hlldgn

Emrah Serbes kimdir?

bana ne mk kimse kim, herkesi bilmek zorunda mıyız?
25 beğen · yorum
04.10.17
erhan

erhan

@munzevi

Emrah Serbes kimdir?

Nedendir bilinmez çok sığ bir biçimde kahraman ilan edilen kişi. Alkollü olarak araba kullanmak başlıbaşına cinayete teşebbüştür. Fakat gelin görün ki, kimi hayvandan aşağı olanlar "hem arkadaşına hem kendine hem de o aileye çok büyük yanlış yaptın Emrah" diyeceğine "ulan şimdiye kadar neler yazdı kim bilir hapishanede ne kadar güzel kitaplar yazar" tarzında ululaştırma mesajlarında bulundu. Ülkenin en çok okunan köşe yazarlarından biri de benzer şekilde ölüye üzüleceğine, vicdanlı adammış deyip Serbes'i övdü. Muhalif-sol. Efendim?

Bahsi geçen olayda can verenlerse hemen hiç konuşulmuyor. Sümen altı ediliyor dense yeridir. Olay yerinde baba (Ayhan Özçelik) ve 16 yaşındaki kızı (Zeynep Özçelik) can verdi. Hastanede tedavi gören anneyse (Nilgün Özçelik) 11 günün sonunda vefat etti. Allah rahmet eylesin.

İşin trajikomik yanıysa savcının airbag üzerindeki kan örneğinin incelenmesini istemesinden sonra gelen Serbes'in itirafı(?). O vakte kadar arkadaşı tutuklu kalıyor. İtiraf(?)ta da ortaya çıkmasam ses etmeden kalır nevinden bir şeyler de yazıyor.

Bitmedi. Dahası yine bu itiraf(?)ta kaza esnasında fren yaptık diyor Serbes fakat olay yerinde herhangi bir fren izine rastlanmıyor. 112'yi aradık diyor ama ailenin avukatı aranmadığına dair belge sunuyor.

Son olarak, tutuklanıp götürülürken "Emrah Serbes sonunda t yok" diyen Serbes Menemen T Tipi Cezaevi'ne nakledilmiştir.
10 beğen · yorum
29.09.17
Özgür Sevinç

Özgür Sevinç

@ozgursevinc

Emrah Serbes kimdir?

Yazdığı kitapları zevkle okuduğum, yazdığı senaryoyu zevkle izlediğim bir yazardır. Özel yaşamı beni ilgilendirmez.
5 beğen · yorum
28.09.17
Nil

Nil

@nill

Emrah Serbes kimdir?

Kaza ile ilgili itirafını şu şekilde yazan yazar.
https://www.resimag.com/
11 beğen · yorum
28.09.17
Cressida

Cressida

@cressida

Emrah Serbes kimdir?

Trafik kazası yapıp 1 hafta sonra suçunu sosyal paylaşım sitesinden itiraf eden polisiye yazarıdır. Anlatılana göre olayı arkadaşı üstlenmiş ama anlamadığım şey nasıl bir arkadaş ölümlü trafik kazasını üstlenir?
Şu hayatta başımıza ne zaman ne gelecek belli değil gerçekten.
12 beğen · yorum
28.09.17
Meursault Samsa

Meursault Samsa

@meursaultsamsa

Emrah Serbes kimdir?

Karıştığı kaza sonucu iki kişinin ölümüne neden olan ancak bunu saklayan, kazadan birkaç gün sonra Twitter isimli sosyal medya sitesinden de açıklama yaparak aracı kullananın arkadaşı değil de kendisi olduğunu ve teslim olacağını açıklayan, bu teslim olma durumu, eşi dostu tarafından ''sorumluluğu üstlendi'' tarzı manşetlerle neredeyse lütfetmiş de kahramanlık yapmış gibi sunulan yazı yazan kişi.

Belki de kaza anında alkollüydü nereden bileceğiz şimdi bunu biz? Bilemeyeceğiz tabii.
6 beğen · yorum