up
ara

Leonardo Da Vinci kimdir ?

17.01.18

Leonardo Da Vinci kimdir?

Anatomi adına çalışma yapmak için Da Vinci suçlu cesetlerini aldığı özel izinle parçalıyordu. Buradan cesetler çabuk bozulduğundan hemen hızlı çizimler yapıyor sonra da bunları temize çekiyordu. Kilise ve çoğu kaynak onu iğrenç koşullarda çalışan biri olarak göstermişti.

Pergel yardımı almadan sadece bir hedeften düzgün bir çember çizebildiği çeşitli kaynaklardan bugüne, bizlere ulaşmıştır.

Freud'a Göre Frijit Hastasıydı.
Bu rahatsızlık cinsel manada karşıdaki bireylere karşı yaşanan soğukluk manasına geliyor. Pek çok sözünden hareketle Freud onun bu hastalıktan muzdarip olduğunu söylemiştir.
Da Vinci evlenmemiş ve herhangi bir kadınla bir ilişkisi de duyulmamıştır.

İnsan tipinde bir robot tasarlıyordu. Çalışma mekanizması hazır olan robotun tek eksik yanı onu çalıştırabilecek kıvılcımdı. Bir tek bunu bulamamıştı.

Ay'ın suyla kaplı olduğunu zannediyordu. Ay yüzeyinin tamamen sularla kaplı olduğu için parladığını iddia etmiştir. Ancak bu fikrinden de hiç vazgeçmemiş ve çeşitli kaynaklarda bunu yazmıştır.

Mekik, denizaltı, helikopter, Haliç için köprü projesi gibi pek çok geleceğe adım atan içeriklere sahip çizimleri ve fikirleri mevcuttu.

20 dakika uyuyup bir saat uyanık kalarak bugün Da Vinci Uykusu veya Çok Fazlı Uyku olarak da bilinen uyku düzenini geliştirmiştir. Böylece uzun bir zamanı kendine ayırmıştır.

Bebeğin plesenta içerisinde bulunan düzenini öylesine iyi çizmiştir ki bugünkü tıbben çizim yapılan düzeneklerde onunki halen iyi bir örnek olarak kullanılmaktadır.

Buradan anlayabiliriz ki Leonardo hamile olarak ölmüş kadınların da cesetlerini parçalıyordu.

Solaktı ve yazılarını ters yazardı. Solak olmak kilise tarafından bir uğursuzluk olarak görülüyordu. Hatta onu dinsiz bir sapık olarak halka kabul ettirilme çabası oluşsa da Leonardo Da Vinci her zaman bu tür kaygılardan uzak durmuştur. Yazılarını sadece akıllı insanlar okuyabilsin diye şifreli, sağdan başlayarak ve tersten yazardı.

Kralın kolları arasında ölmemiştir. Sarayda hayatını kaybettiği doğrudur ancak o dönemdeki kronikler incelendiğinde Da Vinci'nin öldüğü gün kralın başka bir yerde olduğu kanıtlanmıştır.
yorum