up
ara
Doğum Tarihi : 15 Eylül Cuma 1989
Katılım Tarihi : 18 Temmuz Perşembe 2019 12:53 - 35 gün
Medeni Durum : Evli
Şehir : Ankara / Türkiye (Turkey)
Üniversite :
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

Medilimde kırmızım var, ağladım da görmedin mi...
0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

Üç kez seni seviyorum diye uyandım...
1 yorum
Laika (@rojj)
karanfil sakız kokan soluğun üstümde duydum...
10 sa beğen 2 cevap
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

Evrenin Ötesi
Aşk, Amy’nin taptığı “Tanrı” kavramından daha gerçek değildi benim için. “Aşk” benim için o dini peri masallarında duyduğum şeylerle aynıydı. Güneş-Dünya insanlarının yarattıkları mükemmel olmayan dünya hakkında kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak için anlattıkları hikayeler.

Ama şimdi...

Victiria, “Hiç aşık olmamaktansa aşık olup, o aşkı kaybetmek daha iyidir.” dedi.
ataç ikon Evrenin Ötesi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

İzlediğim en güzel ve en çok etkilendiğim Türk filmiydi. Sırbıstan’daki savaşı o kadar etkileyici ve güzel bir şekilde anlatmışlar ki... İnsanın insanlıktan çıkışını anlatan, nasıl insan olmayı öğreten, nefreti, aşkı etkili bir şekilde ekranlara taşıyan güzel bir hikaye ve film. Tavsiye ederim.
Annemin Yarası
filme 10 verdi
0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

Dantel
Bütün hayatımız boyunca, Prenses’le bezelye tanesi durumunda yaşayamayız. Yatağın altının dümdüz olmasını ümit edemeyiz. Yatağın altı hep çıkıntılıdır.
🤔
Sanırım bu Prenses katına ulaşamadan ölenlerden olacağım. Yatağın altı hep çıkıntılı zaten. Buna şükür en azından bir yatağımız var👣
ataç ikon Dantel
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 yorum
Deniz (@deniz56)
[silindi]
05.08.19 beğen cevap
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

Hayatımda en zor okuduğum kitap bu oldu. Düşüncelerinize ters düşen birinin düşüncelerini okumak ne kadar zormuş. Daha önce de bu tarz farklı düşüncelere sahip kitaplar okudum fakat bu çok farklıydı. Önyargılarımı kenara bırakmama rağmen olmadı. Kitap güzel ama ruhum erişemedi karşıdakine. Resmen ittik birbirimizi. Eğer okuyacaksanız benliğinizi bırakarak okuyun.
ataç ikon Kavgam
kitaba 7 verdi
3 yorum
Deniz (@deniz56)
neden bu kadar popüler olduğuyla ilgili, okuduktan sonra bir fikir oluştu mu kafanda?
05.08.19 beğen cevap
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

'Bir mıh bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır. Bir at bir er kurtarır, bir er bi vatan kurtarır.'


Yukarıdaki söz Cengiz Han’a aittir. Kitabın mantığını oluşturan ve kurtuluşun anahtarı bu sözlerde geçer.
0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

 paylaşım fotoğrafı
Sen, tüm şatafatlı tanımlardan sıyrılıp en doğal halinle, yaramazlık yapan çocuklar gibi boynunu bükmüş bağışlanmayı beklerken, ben sana aşık oldum...
0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

 paylaşım fotoğrafı
Oyuncaklarım... 12 yıldır nereye gitsem benimle gelen, elle tutulan en güzel anılarım. Kitaplarla giderdiğim yalnızlığıma ortak olan, korkulu gecelerime yoldaş olan destekçilerim. Evimin, hayatımın olmazsa olmazları.

Eminim içinizde gülenleriniz olacaktır. Yetişkin bir bireyin ne işi var oyuncaklarla diye☺️ Eğer hala bir yerlerde çocuksanız oyuncaklar hep hayatınızdadır.
6 yorum
Affinity (@biocide)
Zenci et bebeği bana hediye edebilirsiniz bence @adonis211 😄
6 sa beğen cevap
Leyla (@melankoli)
sallanan tahta at,
sallanan tahta beşik oyuncakları vardı.
Bunlar nostaljik olmus, hatta antika değeri olmaya başladı gibi geliyor bana..
zamanında saklamadık
şimdi özlemle anıyoruz :)
5 sa beğen 1 cevap
MAHAR BEY (@maharbey)
insan kaç yaşında olursa olsun ona çocukluğunu hatırlatacak bir şeyler saklaması çok güzel bir şey. ve bu yorumu yazarken "keşke bende canavar kamyonum, küçük ablamdan çaldığım barbie bebeğini ve beni küçükken mutlu eden oyuncaklarımı saklasaydım" dedim kendi kendime.
4 sa beğen 1 cevap
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

Gününüz aydın, ruhunuz neşe dolsun. Hayata en güzel yerden merhaba demeniz dileğiyle🥰🥰
2 yorum
Müşerref (@mavisever)
Günaydınnn canım benim💓🌸🌸🌼🌼🦋🦋🍀🍀
13 sa beğen 1 cevap
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

Evrenin Ötesi
“Eğer herhangi bir şeyi anlamak istiyorsanız, onun başlangıcını ve gelişimini inceleyin.”-Aristotle

*Ama şu an, Aristotle’ nun sade sözleri, bizimle dalga geçiyordu.
🍃🍃

Yıllardır pencereden her baktığımda bu ağaca uzun uzun hayaller kurar, acaba neden böyle diye düşünürüm. Her seferinde başka bir duygudadır o ağaç. Kimi zaman ulaşamadığı sevdiğine ellerini uzatır, kimi zaman iter o sevgiliyi. Bazen yalvarır, dualar eder bir dilek için, af için. Bazen bir gelindir ya da çocuğunu kucağında sallayan bir anne. Ama hep dişidir benim için o ağaç. Kendimi sorgular gibi onu sorgularım saatlerce... Neden hiç bilmem. Fakat bu sözle neden olduğunu anladım. Farklı o... Etrafındaki hiçbir ağaca benzemeyen, hepsinden ayrı... Aynı benim gibi.

Anlamaya çalışmak sanırım bazen boşuna. Bırakalım aksın zaman, farklı olanlar farklı kalsın.
ataç ikon Evrenin Ötesi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 yorum
Bearded Angler (@beardedangler)
Ayy kız ablaaa işine karışmak gibi olmasın ama, ulus Baker '' anlamak, yaşamla kuracağımız ilişkilerden biridir! herşeyi anlamak zorunda değiliz''der. Bence birazda böyle bakmak gerek hayata. Çokta şey etmeye gerek yok gibi gibi 😏😏
17.08.19 beğen cevap
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

Dantel
Bizleri, doğduğumuz günden beri sıcak dantel şallara sardılar. Ve bizler de bu şalların içine gömülüp, mücadeleden kaçındık. Bizim için dünyayı başkalarının idare etmesine göz yumduk. Fakat bu şallar sahte bir güvercinin örümcek ağlarıydı...
🌼
Güvencesizlikten daha kötü. Çünkü rehavet içinde mücadeleden uzak yaşayan kimse zayıftır. Ve insan yazgısının rüzgarları sırtındaki o dantel şalı uçurup götürünce, çırılçıplak ve savunmasız kalıyor.
🌼
ataç ikon Dantel
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

Ortaokul yıllarımda okuduğum bir kitaptı. Aylin’in hayata tutunuşu ve aslında onu annemin tanımış olması, hikayesini birde ondan dinlemek beni çok etkilemişti. Kim derdi okuduğun kitaptı karakter aslında senin uzaktan bir akraban :)) Ayşe Kulin’in hayran olduğum bir yazar ve onunla tarihin tozlu sayfalarında bir yerlerde buluşabilmek ne büyük mutluluk. Hayata karşı direnişin bir örneği Aylin.
ataç ikon Adı: Aylin
kitaba 9 verdi
0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

Zülfü Livaneli’nin sade uslubuyla yazmış olduğu bu eser insanda bir şaşkınlık uyandırıyor. Okurken ya burda bir şey var, Zülfü Livaneli bu kadar basit bir aşk hikayesi yazmamıştır diyerek içinde bit yenigi arıyordunuz. Tabiki bizleri şaşırtarak hikayenin içinden asıl hikayeyi sonda anlıyoruz. Sürekleyici bir hikaye. Şizofreninin bambaşka bir yorumu bana göre. Aşk mı? Kardeş mi? Kesinlikle hayır. Tarihin tozlu sayfalarına bile götürüyor bizi bir ailenin dramıyla. Okunmaya değer bence.
ataç ikon Kardeşimin Hikayesi
kitaba 9 verdi
5 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Demek sende "şaşkınlık" uyandırdı Tuğçe @adonis211 bu KARDEŞİMİN HİKÂYESİ başlıklı roman!
19.07.19 beğen cevap
-Frida- (@frida232)
kitabı bitirdikten sonra bir süre etkisinde kalmıştım. Gerçekten tamda ozetlediginiz gibi. okunmaya değer.
19.07.19 beğen 1 cevap
Tuğçe

Tuğçe

@adonis211

Alev Alatlı bu kitabında, Türkiye çökmüş ve güç Yeni Dünya Düzeni adlı bir tarikata geçmiştir. Türkiye’nin modernleşme sürecinden geçemediği için postmodern düzene hazırlıksız yakalanışı anlatılıyor. Özellikle de bunun sebebi “afazi” denilen bellek yitimine dayandırılıyor. Dilini, kültürünü , nerden geldiğini, kim olduğunu unutan bir toplum... Bunların olmasının sebebini ise Aristo’nun siyah-beyaz mantığına bağlar. Çünkü bu mantığa göre bir şey ya siyahtır ya da beyaz. Ama bu şeyler dünyada bazen gri, bazen kırçıl vs.O yüzden Alev Alaylı bunu “Schrödinger’in Kedisi” ,”Kelebek Etkisi” kavramlarıyla açıklamıştır. Yani gerçeklik her an değişebilir. Türkçe’yi kullanış biçimi ve dilinin sade oluşuyla dikkatimizi çeken bu kitap yok oluşa giden bir insanlığı anlatır. Kendimize gelmemizi ve olaylara farklı bakış açılarıyla bakmamızı sağlar. Okuyucuyu tam bir kabusun için bırakan Alev Alatlı ikinci kitabı rüya ile çok daha farklı bir yapıyla çıkar. Neyseki hala ONARICILAR var.
0 yorum