up
ara

Ahmet Suban

Ahmet Suban

Ahmet Suban

@ahmetsuban

Mehdix üçlemesinin ikincisi. Kitap yine aslında sürekli imalarla ve mesajlarla dolu. Roman tekniği olarak pek bir şey beklememek lazım. Yani kurgu berbat. Fakat yazım tarzı ve şekliyle insanı uçurucu ifadelere rastlayabilirsiniz. Yaşlı adamın ölmeden önce torununa söylediği tarihi etkileyecek kin ve intikam planı söylencesi muhteşem. Rüya anlatımı ise biraz uzun sürmüş sanki ama çok gerçekçi ve 'acaba doğru mu bu rüya, sahiden başbakan gördü mü bunu' diye düşündürten sahicilikte. Yani çoğu kitap veya filmlerdekine benzer bir rüya değil, aynı gerçek hayatta gördüğümüz tarz bir rüya.
Yalnız bişi söyliyim. Başbakan karşıtları bu kitabı okumasın.
2 beğen · 0 yorum
Ahmet Suban

Ahmet Suban

@ahmetsuban

İçiniz ürpersin istiyor musunuz? Çok acayip iddialarla dolu bir kitap. Sonradan batıda çevirilmiş bir çok film ve dizide geçen orijinal konular aslında çoktaan burada ele alınmış. Misal; ufoların aslında zaman yolcuları olduğu. Hiç bir zaman bizimle temasa geçememelerinin sebebi de; geçmişe müdahalede bulunup değiştirmemek.
Sonra kitapta Bermuda Şeytan Üçgeninde gerçekleşmiş gizemli olayların kronolojik bir sırasını bulabilirsiniz.
Tarihte yaşamış gizemli şahsiyetler hakkında -ki benim en ilgincimi çeken Paracelcus oldu- bilinmeyen bazı gizemli gerçekler.
Kozirev.
Hitler'in bazı gizemli yönleri. SS subayları.
Hızır(as), İskender, Mesih ve Mehdi.
ataç ikon Zaman Gezmenleri
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Ahmet Suban

Ahmet Suban

@ahmetsuban

Bazı zamanlar gidin, bu kitabın her hangi bir sayfasını açın. Veya her hangi numaralı bir mektubunu okuyun. Size değil, içteki size hitap edilmiş mektupları yerine ulaştırın. Acayip, çok acayip olacaksınız. Hitap ediş tarzı bile... Ötelerden sesleniliyormuş gibi hissedeceksiniz.
ataç ikon Mektubat-ı Geylani
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Ahmet Suban

Ahmet Suban

@ahmetsuban

Doğru mu burada anlatılanlar? İndigo; çakra renklerinde bir bölge. Sistem kırıcı neslin aura rengi diyebiliriz. Ayrıca geriden gelmesi beklenen kristal çocuklar var. Bu kitaptaki iddiaların kaynağı ne? Ruhsal kanal dedikleri medyumlar mı? Ama kitapta bu bahsettiğim spirituel konulara pek değinilmemiş nedense. Sanki uzmanının elinden çıkmış bir psikoljik araştırma gibi algılanması istenmiş. Kitabı okuyan kimileri 'gerçekliğin doğası'nı, kimisi ise insanlığın tarihsel yürüyüşünü düşünecek. Kimileri ise, şımarık çocuklara bir isim vermişler, daha da tepemize binsinler diye de bize yöntemler sunmuşlar diyeceklerdir.
ataç ikon İndigo Çocuklar
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Ahmet Suban

Ahmet Suban

@ahmetsuban

Bomba bir kitap dizisi aslında (iki kitaptan ortak bahsediyorum). Fakat açık söyliyim ne olur kimse üstüne alınmasın, bu kitap bu topluma çok fazla. Yani kaç kişi bu kitabı okuyabilecek ve dahası okuduğunu anlayıp derinlerdeki o müthiş bağlantıları görebilecek durumda? Görebilecek durumda diyorum, görebilecek kapasitede demiyorum. beyinlerimizi geliştirmemişiz yeterince ve kapasitemizin çok altında bir algı seviyemiz, düşünce kalitemiz, parça bütünleştirmemiz var. Tam da cuk oturdu aslında, Alev Alatlının üstünde çok durduğu bir konu: AFAZİ. Afaziyi bir araştırın. Ayrıca şu meşhur Schrodinger'ın kedisinin aynı anda hem ölü hem canlı olmasının ne demek olduğu, gerçekliğin yapısının nasıl bişi olduğu konularında biraz kafa patlatın.
1 beğen · 0 yorum
Ahmet Suban

Ahmet Suban

@ahmetsuban

Okurken zihnim açan, tatlı ve lezzetli bir kitap. Bu tip kitapların daha çok bilinip, daha çok yaygınlaşmasını isterdim. Batılı gözü ile tasavvufun işlenmesi diyebileceğimiz kitabı aslında kategorize etmekten korkuyorum. Bence öte olanın, maddede bulunamayanın hakkında yazılmış esintiler. Not: Yanlış hatırlamıyorsam çeviri pek iyi değildi ve okumayı sık boğaz edecek ifadelerle doluydu. Fakat yanlış hatırlıyor olabilirim. Coomoraswamy'nin kitapları da olabilir çeviri kurbanı eserler.
0 beğen · 0 yorum
Ahmet Suban

Ahmet Suban

@ahmetsuban

Fiziğin Tao'su kitabı bu siteye henüz eklenmemiş maalesef. Asıl devasa bir sıçrama gerçekleştiren kitap o idi. Bu kitap ise 'Batı Düşüncesinde Dönüm Noktası' diye çevrilse de orijinalinde ismi 'Düşüncede Dönüm Noktası' olan bir kitap. Çevirmen her halde batı uygarlığının diğer uygarlıkları yok sayan tutumuna inat, düşüncede bir dönüm noktası varsa bu senin düşüncende olabilir, bu dönüşümü tüm dünyaya hasretme anlamında Türkçe isimlendirirken böyle bir yola başvurmuş. Fiziğin Taosu ile bu kitabı okumadan bence dünyada olup biteni yorumlamayın. Zihinsel gelişim, ufuk ve çap genişlemesi, düşüncede derinlik için lazım değil şart kitaplar.
0 beğen · 0 yorum
Ahmet Suban

Ahmet Suban

@ahmetsuban

5 yıldızdan fazlasının verilmesi gerektiği kitaplardan. Tasavvufla ilgileniyorsanız, tek bir kitapta manevi yaşamla ilgili hemen her konu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bazı sırlı-gizemli bilgilerle şaşırmak istiyorsanız, günde üç öğün okuyup duracağınız bir beslenme kaynağı arıyorsanız, her kütüphanede bulunması gereken bir baş kaynak. İnanın yüzlerce kitap yerine sadece bu kitabı alarak tekrar tekrar okuyun. Size yeterli gelecektir.
2 beğen · 0 yorum
Ahmet Suban

Ahmet Suban

@ahmetsuban

Kararı siz verirsiniz inanıp inanmamakta ama bu bir kurgu roman değil araştırma kitabı. Belgeler, isimler var. Kimine göre hayali bir gizli örgüt, kimine göre tüm dünyayı kaplamış derin bir kuruluş. Bence herkes bir kere okumalı en azından ve en azından bir kere de olsa 'acaba?' demeli.
ataç ikon İlluminati
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Ahmet Suban

Ahmet Suban

@ahmetsuban

Ağlamıştım sonlara doğru. Çok içten, edebi kaygıdan uzak, insanın ruhuna dokunan bir yanı bulunan harika bir kitap.
ataç ikon Düzceli Mehmet
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
/ 7