up
ara

Ali Demiral

www.facebook.com/AliDemiral.AD
Ali Demiral

Ali Demiral

@alidemirall

 paylaşım fotoğrafı
Hatay Dörtyol'da yaşayan Erzinli şair Aysel Demirci'nin son eseri "Bir Kadın Geçti Buradan" hakkında ve de sanat hayatına dair bir röportaj yapacağız. Bu röportaj için 1 yıl öncesinden sözleşmiştik. Kitabın çıkmasını bekliyorduk. İçli duygularını mısralara ilmek ilmek işleyen hisli kalem Aysel ablamla sizi tanıştırmak için sabırsızlanıyorum.
3 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Çizmeli Kedi (@cizmelikedi)
bu altınmıdır değilmidir deyu ellerine verilen madeni parayı dişleyen adamlar madamlar bassın siteyi_ hangisi gerçek hangisi yalan_ dün söven sayan_bugün ayıcıklı yastığa kafasını koyan_ söyle bana @alidemirall hocam_
13.03.19 beğen 1 cevap
Ali Demiral

Ali Demiral

@alidemirall

Nice yillara
NeOkur keşfet sayfasında "Doğum Günleri" kısmında görünce, bugün "doğanları" kutlamak geldi içimden...
Yaş gününüz vesilesiyle size; sağlıklı, azimli, başarılı, bereketli, mutlu ve huzurlu bir yaşam temenni ederim. Ömrünüzün bundan sonraki kalanı, bundan önceki kısmından daha iyi geçsin. İlhamınız güçlü, okurunuz bol olsun. Zihninize ve kaleminize sağlık.
Selâmlar...
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Ali Demiral

Ali Demiral

@alidemirall

Öyle bir yük bıraktın ki omzuma, sırra kadem basarken, bu derdi bir dağ yüklense, ağırlığından parçalanabilirdi. Gelişin sessiz sedasız olmuştu ama gidişin olay!.. Günler haftalara, haftalar aylara döndü. Korkarım ki aylar da yıllara dönecek bu gidişle. Her an ortaya çıkacakmışsın gibi tatlı bir his yüreğime su serperken, birden beynime ve gönlüme kara bulutlar çöküveriyor ve sen bir serap olarak hayalimde yaşamaya başlıyorsun. Seni hayalimde yaşatmaktan başka bir şey gelmiyor elimden artık. Zaten her şeyim yarım yamalak ve eksiktir ama sen gelirsen her bir şey tamam olacak sanki. Gelirsen eğer, beni huzursuz eden öbür sıkıntılarımdan da kurtulabileceğim. Şu an içimi daraltan şeylerin hiçbiri senin yokluğun kadar zor görünmüyor gözüme çünkü. Sensizlik daha beter!..
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Ali Demiral

Ali Demiral

@alidemirall

İstanbul'u Hatay'a Getirdik paylaşım fotoğrafı
"İstanbul'u Hatay'a Getirdik"
Hatay İskenderun'da çekilecek olan "Tabut" adlı televizyon dizisi hakkında, "Ajans Palmiye" yetkilileri Volkan Acıoğlu ve Gizem Kızıltan ile yaptığımız röportaj:
https://alidemiral.webnod...ataya-getirdik/
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Ali Demiral

Ali Demiral

@alidemirall

İsyanın Kalemi paylaşım fotoğrafı
İsyanın Kalemi
Hatay Dörtyol'da yaşayan yazar @haticeelverenpekoz ile, "Dörtyol Kültür ve Sanat Derneği"nde yaptığımız röportaj... Bilgisiyle, azmiyle, kültürüyle kendine hayran bıraktıran gönlü güzel kitap kurdu Hatçe ablam iyi ki varsın.
İsyanın Kalemi: https://alidemiral.webnod...isyanin-kalemi/
15 beğeni · 4 yorum beğen ikon
zemberek kuşu (@zemberekkusu)
Kadın günlerinden hikayeler toplamasını çok beğendim. Güzel bir röportaj olmuş.
24.02.19 beğen 2 cevap
Batuuu (@batuuu)
guzel olmus aktiviteleriniz daim olsun
24.02.19 beğen 1 cevap
Ali Demiral

Ali Demiral

@alidemirall

 paylaşım fotoğrafı
İskenderun "Palmiye Yapım & Ajans" yönetim kurulu başkanı ve "Tabut" dizisi başrol oyuncusu Volkan Acıoğlu ve menajer Gizem Kızıltan ile yaptığımız röportajdan...
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Ali Demiral

Ali Demiral

@alidemirall

 paylaşım fotoğrafı
Annesiz bir ev, ruhsuz bir taş yığınıdır.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Ali Demiral

Ali Demiral

@alidemirall

Figüranlıktan Müdürlüğe paylaşım fotoğrafı
Figüranlıktan Müdürlüğe
"Rahmetli anama, 'Sıdıka hala, senin oğlun sahnede soytarılık yaparak ona buna kendini rezil ediyor' demiş bizim tanıdıklar. Küçükken benim yaşadığım yerde bir şeyi abartarak anlatırlardı. Anam da bir gün bana, 'Senden için şöyle böyle diyorlar. Oğlum, sahneyi bırak. Yoksa sütümü helâl etmem' demişti. Ama daha sonra bir esrarkeşi canlandırdığım oyunu seyreden rahmetli annem performansımı başarılı bulmuş ki, 'İyi ki de bildiğin işi yaptın' dedi."

Adanalı tiyatrocu Ercan Kont'la yaptığımız röportaj: https://alidemiral.webnod...ktan-mudurluge/
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Ali Demiral

Ali Demiral

@alidemirall

Radyo Tiyatrosu dinleyen var mı? Uzun zamandır dinleyemiyorum ama bir kere başladığın zaman tiryakisi oluyorsun. 15 yıl olmuştur; 23'er dakikadan 8 bölümlük "Arkası Yarın"ımsı dizi çekmiştim. Basit bir teyple 46'lık boş kasetlere ses kaydediyorum yani. Tanıdıklarıma, hatta rahmetli babaanneme bile rol vermiştim. Efekt için, gerçekçi olsun diye bardak falan da kırıyordum. Bu amatör çalışmayı kasetten MP3'e aktartıp TRT Ankara Radyosu'na postaladım bir gün. Yayınlayacaklarını düşünmüştüm. 2 hafta sonra Ankara'dan bir yazı geldi. Senaryo göndermeliymişim. "TRT Radyo Oyunu Yazarları İçin Bilgiler" adlı bir de kitap yollamışlar. hayal dünyanızda "sinema" keyfi yaşamak isterseniz, maksimum 55 dakika süren radyo tiyatrosunu tavsiye ederim. Açın bir oyun, gözlerinizi kapatın... İnsanlar, hayvanlar, bitkiler, mekân; ambians gözünüzde ister-istemez canlanır zaten. Meselâ televizyonda bir film izleseniz, belki radyodaki kadar hissedemeyebilirsiniz. Çünkü o sahneleri beyninizde oynatan sizsiniz.
11 beğeni · 15 yorum beğen ikon
Bearded Angler (@beardedangler)
Ben cok sevıyorum abı radyo tiyatrosunu. Hatta trt nın yayınlarını çocukluğumda cok dınlerdim. O zamanlar kıtap okumaya bu vesıle ıle semıştım. Sonra kı zamanlarda tgrt nın yapımlarına denk gelmıştım.bana dunya klasıklerını okumayı emreder gıbıydı ve buyuk keyıf ıle hem dınler hem okurdum. Radyo tıyatrosu bana cok şey kattı. Bu konuda yalnız olmadığıma sevındım abım
13.02.19 beğen 1 cevap
Gizem Dindaroğlu (@gizemdindaroglu)
Her gece dinleyerek uyuyorum :) Arkası yarın da dinlerim. Trt yayınlarını daha çok dinliyorum. Hayal dünyanı geliştiriyor,zihninin yorgunluğunu alıyor,ve ders çıkartmana sebep oluyor :)
13.02.19 beğen 2 cevap
Gizém (@gizemoruc)
Yine aklıma getirdiniz bak şimdi.. bu radyo tiyatrosunu ilk keşfedişim bir arkadaşım sayesinde olmuştu. Bir iki tane kimseye paylaşmadığım tiyatrolarım var. Bayadır da dinlemiyorum ah ahh umarım başka özel tiyatrolar ekleyebilirim listeme :) bazen kitabini okuyamadigim tiyatroların veya romanların radyo tiyatrosunda dinlemeyi cok sevdim. Bu mükemmell duyguyu yaşadığım için kendimi diğer bilmeyen insanlardan daha şanslı hissediyorum ☺
13.02.19 beğen 1 cevap
Ali Demiral

Ali Demiral

@alidemirall

 paylaşım fotoğrafı
"Anca 1 saat okuyabiliyorum. O da 10-15 sayfa" dedi arkadaşım.
"O da güzel" dedim, "1 saatte birkaç sayfa da olsa okuyorsun ya... Kötü mü? Eli kitap kapağına değmeyenler var. Kitap okurlarının olduğu ortamda eziklik yaşamazsın en azından."
Türkçe öğretmenimin de, "Çocuklarıma bakan olsa, çalışmasam hep kitap okurum. Benim arkadaşlarım her hafta birisinde toplanıp okuduğu kitabı anlatıyorlar" dediğini hiç unutmam. Aynı öğretmen, yazdığım bir hikâyemi okuduktan sonra beni götürüp kütüphaneye üye yaptırtmıştı.
11 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Ebru (@kubraebru)
Okudukça dilim tutuldu resmen. Yapılan her işte art niyet arayan zihinler oldukça insan keyif de almıyor yaptığından. Ben de boş koltuk bulduğum sürece toplu taşımada kitap okuyorum, bunu gösteriş için değil yolum çok uzun olduğundan değerlendirme amacıyla yapıyorum. Millete saldırmaktan keyif alıyorlar resmen, sadece kitap okumasını eleştirse yine iyi. Çok kötü haldeyiz.... Onların adına utanıyorum. :(
11.02.19 beğen 1 cevap
/ 3