up
ara
Doğum Tarihi : 27 Haziran Cumartesi 1987
Katılım Tarihi : 2 Ocak Çarşamba 2019 0:27 - 229 gün
Cinsiyet : Kadın
Medeni Durum : Evli
Şehir : İstanbul / Türkiye (Turkey)
amabucokiyiydi

amabucokiyiydi

@amabucokiyiydi

Az önce kitabımı okurken sürekli beynimde dönen şarkı
0 yorum
amabucokiyiydi

amabucokiyiydi

@amabucokiyiydi

24 saat içinde her fırsatta elime aldım ve an itibariyle bitti. Soluksuz okudum. İlk sayfasından içimi yakan kitap ilerledikçe yeni sürprizleri içinde barındırıyor. Çoğu yerini içime iğneler batarak okudum. Enfesti. Geçmiş ve günümüz arasında mekik dokuyarak, kimi zaman mektuplar aracılığıyla kimi zaman kahramanların ağzından olanları öğrendiğimiz bu kitap bende çok farklı bir tat bıraktı. Hüsnü Arkan’ın okuduğum ilk kitabı en az müziği kadar etkileyiciydi.
ataç ikon Mino'nun Siyah Gülü
kitaba 10 verdi
1 yorum
GÖLGE (@golge3434)
Oku oku ve. Yine oku...
03.01.19 beğen 1 cevap
amabucokiyiydi

amabucokiyiydi

@amabucokiyiydi

Öncelikle kitabın değindiği konu. çoğu zaman görmezden geldiğimiz, görmemeyi bilmemeyi tercih ettiğimiz gözlerimizi kapattığımız gerçekleri insanın gözüne gözüne sokuyor olması en etkileyici kısmıydı.
Anlatımı o kadar iyi ki çoğu sahnede görmemek için gözümü kapatma isteği uyandırdı. Ya da kafamı kitaptan kaldırıp gerçek dünyaya bakarak nefes alma ihtiyacı hissettim. Kimi yerde mide bulantımı bastırmak zorunda kaldım. Gaza’nın gözünden her şeyi görebildim.
Hakan Günday’ın diğer kitaplarındaki karakterleriyle benzer özellikler gösteriyordu Gaza. Çok zeki, yaşanabilecek en kötü durumları yaşamış ve psikopat.
Hoşuma giden noktalardan biri rönesans dönemi resim teknikleriyle Gaza’nın ruh durum değişikliklerini anlatması.
ataç ikon Daha
kitaba 9 verdi
0 yorum
amabucokiyiydi

amabucokiyiydi

@amabucokiyiydi

Kitabı okurken kendimi o kadar olayların içinde hissettim ki, kahramanımızın ağzına iki tane vurup kendine gel artık yeter demek istediğim anlar oldu. Hikaye boyunca kendisine çok yerde sinirlensem de onun adına da çok üzüldüm. O sıkıntı çektikçe benim kalbim sıkıştı. Daha kötüsü olamaz dediğim anda hep daha kötüsü oldu.
Yazarın okuduğum ilk eseriydi. Akıcı bir dili var, asla pişman olmadım.
ataç ikon Yaşamak
kitaba puan vermedi
1 yorum
Batuuu (@batuuu)
aynısını ben hissettim bugün
24.04.19 beğen 1 cevap