up
ara

MyReaL - Aslı Yılmaz

myreal03.blogspot.com
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

Aşk, geçmişte de gelecekte de her var olacak!
Lena: Acı dolu, aşka korkak... Yüreğinde aşkın gizi ile yaşamayı göze alabilecek kadar seven kocaman kalpli bir genç kadın.

Lucas: Yakışıklılığı ile her ne kadar ilgi çeken bir adam olsa da aşka düşünce onun da kalbi tüm yönetimi ele geçiriyor elbette :) Aşkı için elinden gelen her şeyi yapan bir genç adam.

Richard: Lucas'ın hayatındaki hemen hemen her şey, kalbinde geçmişten gelen inanılmaz güzel bir aşkı saklayan, kocaman kalpli bir adam.

Sofia: Lena'nın hayatındaki en değerli insan, kalbinde geçmişten gelen inanılmaz güzel bir aşkı saklayan, kocaman kalpli bir kadın. Lena'nın tek sığınağı ve hayattaki tek akrabası.

Lena inanılmaz acılar çekiyor. Seçmiş olduğu yanlış insan ne yazık ki geleceğinde de büyük hüzünlere sebep oluyor. Ama bir şekilde kötülerin değil iyilerin ve aşkın kazandığını görüyoruz bu güzel hikayede.
Kitapta, Lena ve Lucas'ın aşkları ne kadar hoşuma gitse de Richard ve Sofia çok çok başkaydı benim için. Dileğim yazarın bir gün onların da aşklarını yazması...
Birbirlerinden çok uzakta, içlerindeki aşkın dinmesine asla izin vermeden, sebepsizce sevmeye devam eden kocaman yürekli bu iki insanın torunlarının aşkı da elbette bir o kadar güzel ve karşı konulmazdı...
Lena'nın kaçışları, Lucas'ın aşkı uğruna savaşması... Birliktelikleri... Çok naif ve hoş bir dille anlatılmış.
ataç ikon Geçmişin Gölgesinde
kitaba 9 verdi
1 beğen · 0 yorum
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

Öncelikle Nehir Erdem hikayelerine gönülden bir bağım olduğunu itiraf etmek istiyorum. Kendisini ve kalemini çok seviyorum. Özellikle İsmail, gerçekten de kendi mahallemin öyküsünü okuyormuşum gibi hissettirmişti bana Wattpad'de yayınlandığı zamanlar...
Hafta sonu kitabı alınca da o heyecan ve mutlulukla okudum ama itiraf etmeliyim ki eğer hikayeyi bu kadar beğeniyor olmasam ve Nehir ablayı seviyor olmasam asla 4 vermezdim.
Hikaye ne kadar güzel yazılmış ve kurgulanmış olursa olsun kitapta -bana göre- çok fazla hata vardı.
Konuşma cümlelerinin sokak ağzı ile yazılması, kullanılan kelimeler samimiyeti arttırmış. Bazı yerlerde insana gerçek hayattan bir kesit izliyormuş hissi verilmeye çalışılmış ve bu da gayet başarılı olmuş. Wattpad halinin üzerine bir sürü de eklemeler yapılmış ve bunlar da hikayeyi zenginleştirmiş.
En başından dediğim gibi Nehir Erdem, hikayelerini de yazımını da çok çok sevdiğim biri. Ama tüm bu güzelliklere rağmen kitaptaki hatalar beni çok üzdü. :(
Yine de İsmail'in hikayesini çok sevdim ben!
Mahallemizin yaralı oğlu Yahya'nın hikayesini de heyecanla bekliyorum! <3
Keyifli okumalar!
ataç ikon İki Entrika Bir Düğün
kitaba 7 verdi
0 beğen · 0 yorum
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

Bence bu yorumu okuyarak bile vaktinizi harcadığınıza değmez bu kitap :D
Ben gerçekten anlayamıyorum nedir bu kitaplarla ilgili bu kadar abartılan?
Sabah Uykum'u ve Soğuk Kahvem'i, aldıkları yüksek oylar ve satış rekorları sonrasında okuyayım dedim ama başlamamla bırakmam bir oldu.
En son Korkma Kalbim çıktığında arkadaşlarım önceki kitaplardan çok çok daha iyi olduğunu, mutlaka bir şans vermem gerektiğini söylediler diye başladım ama sormak istiyorum herkese "Gerçekten mi ya?"
Yani Kahraman Tazeoğlu ya da Küçük İskender taklidi olmak ve Twitter'lık, tek mesajlık sözler yazmak mı yazarlık oldu?
Bir kere kitapların hiçbirinde yazım kuralı denen bir şey yok! Paragrafın başında beyaz siyahtan güzeldir derken sonunda siyahı tek geçerim modunda! Eyvallah, her daim alayına isyan, alayına siyah beyaz Beşiktaş ama olmaz! Burada bu durum uymaz!
'O yapar, ben yaparım, sen yaparsın' şeklinde en başından bir dil bilgisi verilmeli bence kitabı yazana da son okumasını, kontrollerini yapanlara da. (Hadi yazarı geçtim çok hakim olmayabilir ama koca yayınevinde bir tane dil bilgisi eğitimi almış insan mı yok yahu?)
Evet, elbette kitaplarda devrik cümleler olur, mecazi anlatımlar olur ama "Ben onunla, o Ali'yle, sen Ayşe'yle güzelsin," diye bir cümle kuramazsın! Ben onunla güzel-im, o Ali'yle güzel, sen Ayşe'yle güzel-sin!
Evet, edebiyat yapılıyor, o yapılıyor, bu yapılıyor ama üzgünüm bizim dilimizde yüklem olmadan cümle olmuyor! Ve sıralı cümleler yüklemleri aynı ise peş peşe yazılıyor. Yani sen onunla, aşkla, sevgiyle güzelsin diyebilirsiniz. Ama diğer türlüsü üzgünüm, olmuyor!
Daha bir sürü şey yazarım ama malummmm memleketimizde olumsuz eleştiri yapanlar tefe konuyor. Eh ben de daha fazla uzatmadan bitiriyorum yorumumu.
Sevene, sevmeyene hayırlı olsun efenim! :D
Not: Elbette benim de hatalarım vardır, zira ben de ilgili edebiyat bölümlerinden mezun değilim ama isterim ki okuduğum kitaplar bu hataları içermesin, beni geliştirsin!
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba 1 verdi
7 beğen · 5 yorum
Esra Yiral (@esrayiral)
yorumunuz çok güzel fakat sizi geliştirecek kitaplar edebi olanlar yani profesyonel yazarların kitaplarıdır bunlar gibi sosyal medyada popüler olmuşların değil ;) yorum için teşekkürler.
01.03.16 beğen cevap
MyReaL - Aslı Yılmaz (@asliyilmaz13)
Geliştirmekten kastım çok büyük bir gelişim değil canım. Evet, çok önemli edebi kitapları okuyalım ama onun yanı sıra çıtır çerez dediğimiz kitapları da okuyalım hiçbir amaç gütmeden.
Ama böyle geniş kitlelere hitap eden kitaplar içinde binlerce esinlenme ve hata içermemeli bence. Geliştirmekten kastım edebi yönde değil yani. En azından dil bilgisi yönünde.
Asıl ben teşekkür ederim yorumun için :)
01.03.16 beğen cevap
Esra (@esraokur)
Düşüncelerinizin altına imzamı atıyorum @asli-yilmaz13
02.03.16 beğen 1 cevap
MyReaL - Aslı Yılmaz (@asliyilmaz13)
@esraokur teşekkür ederim :)
08.03.16 beğen 1 cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
,
17.03.16 beğen 1 cevap
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

Başladım ve aynı günde bitirdim!
İlk kitap biterken deli sorular vardı aklımda ve bazı soru işaretleri giderildi gibi ama şimdi serinin üçüncü kitabını beklerken, zihnimde dolanan sorular çok başka... Ava neden böyle bir şey yaptı? Sara neden Chris yerine Mark'a inanmayı seçti? Chris onu affedecek mi? Sara'nın sevgili kayıp arkadaşının başına neler geldi? Sara salaklığı bir kenara bırakıp Chris'le olacak mı? Sırlar çözülecek mi?
Üçüncü kitabı heyecanla bekliyorum!
ataç ikon Kendimi Sende Buldum
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

Mark'ın pisliğin teki olduğuna emindim, o yüzden neredeyse hiç şaşırmadım onunla ilgili gerçeğe. Ama Chris... Onunla ilgili o kadar çok tereddüt ve soru işareti var ki kafamda, sonunda ne çıkacak heyecanla bekliyorum. Ve Rebecca... Hala bir sır. Günlüklerinde bahsettiği varlığından rahatsız olduğu ama onun için kabul etmek zorunda kaldığı adam Mark mı? Yoksa Mark yüzünden o pislik herife katlanıyordu da en sonunda dayanamayıp kaçtı mı? Belki de kaçırıldı, birbirinden kötü bir sürü şey yaşadı ve belki de öldü, öldürüldü... Düğümleri çözmek için okumaya devam ✌✌
ataç ikon Senin Yerinde Olsaydım
kitaba 8 verdi
0 beğen · 1 yorum
Pelin Sueda Yıldız (@pelinsuedayildiz)
Arkadya Bitter 'in ilk kitabı olan Senin Yerinde Olsaydım , gerçekten harika bir kapak tasarımı yapılmış bir kitap ve oldukça sürükleyici bir kitap . Çok kötü bir yerde biten ve acaba devamında ne olacak dedirten bir kitaptı .

Kapak ve çeviri gerçekten kaliteli olunca daha keyifli okunuyor . .Erotik romantik yani yetişkin grubuna has bir roman. Kurgusu oldukça sürükleyici. .Ancak hikaye epey kritik bir yerde bitti, umarım devam kitabı kendisi gibi güzeldir .
30.09.16 beğen cevap
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

Gerilim, heyecan, aksiyon dolu hikayeler benim çok hoşuma gitmiştir her zaman. Sürekli acaba ne olacak endişesi ve heyecanı ile satırların arasında koşturmak en sevdiğim şeylerden biri :)
Bu kitapta da bol bol vardı bunlar. İtiraf etmeliyim ki katilin kim olduğu konusunda ben sürekli gelgit yaşadım! Elbette bir yerden sonra deliller kendini ele verdi ve gerçek katilin kim olduğunu anladım ama o ilk ana kadar yazar çok güzel ikilemler yaşattı bana :)
Kitap hakkında çok bir şey söylemek istemiyorum ki spoiler vermiş olmayayım ama şunu söylemeliyim ki eğer gerilim tarzı hikayeleri seviyorsanız bu kitap okunacaklar listenize girmeli mutlaka! (:
ataç ikon Trendeki Kız
kitaba 9 verdi
2 beğen · 0 yorum
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

Deli Divane - Nam-ı diğer Benden Sana Ne? Senden Bana Ne? ~~
Önce en önemli 3 karakterimizi tanıyalım.
Yeliz: Nefes aşkım nefes diye özetlemek yeterli olacaktır sanki.. :)
Mehmet (Memet): Hırçın Karadeniz uşağı
Rabia babaanne: Beni Karadeniz nenelerine aşık eden hatun <3

Hikayemiz sosyete kızı Yeliz ve Karadeniz'in kendi gibi hırçın delikanlısı Memet arasında geçenleri konu alıyor. Okurken gülme krizlerine gireceğiniz, yer yer içinizde derin hüzünler hissedeceğiniz mükemmel bir kitap olmuş bence Deli Divane :)
Yeliz'in bir başlayınca susamaması -evet burada ben de kendimi görüyorum vurmayın yüzüme :D- Memet'in onu en tatlı şekilde susturuşları, Karadeniz damarı,inatları, -ama hep aşka yenilişleri- Rabia babaannenin laf sokuşları, kendince deyişleri, çiftimiz arasındaki tatlı atışmalar ile keyifli bir hikaye okumak isteyenlerin ilk tercihlerinden olabilir bence :)
Belirtmeden geçmeyeyim; bu kadar eğlencenin yanında kalbinize aşk girdiyse tüm o tabularınızın nasıl da manasızlaştığını, sevdiğinizden uzakta çektiğiniz acıların nasıl da derin olacağını, nereye giderseniz gidin yine ona sığındığınızı çok güzel bir şekilde kaleme almış sevgili yazarımız..

Not: Özellikle siz Karadeniz aşıkları bu kitaba bayılacaksınız... Ahhh Rabia babaannenin kitabı da çıksa da okusakkk modundayımm!! :) Yalnızzz ben okuduğum kitapta argo istemem diyorsanız durumlar değişir, sonra söylemedi demeyin Rabia babaannemin inanılmaz süperli argoları var :) :)
ataç ikon Deli Divane
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

Bizim deli fırtına bir gökkuşağına vurulmuş, ister ki tüm renkleri karışsın maviliklerine ~~
Hayal; kendini günahkar sayan, saflığın yanından geçemeyeceğini, dokunduğu tüm güzelliklere çamurunu bulaştıracağını iddia eden en saf, en güzel, en temiz kadın..

Poyraz; Daha ilk nefesinde annesinden olan, annesine deli zincirlerle bağlı aşk adamı babasının sevgisiyle büyüyen ama aşkla hiç tanışmamış en saf, en temiz, duyguları en bakir adam..

Demet; Hayatına girdikten sonra her anında yanında olup dostunun düşmesine izin vermeyen en güzel dost..

Aslan; İkinci bir Demet..

Devran: Bir yani şair bir yanı katil en güzel ağabey, en güzel evlat, en güzel eş, en güzel baba..

Efsun: Şairinin ellerine bulaşan kanları sevgiyle temizleyen en yürekli kadın..

Aziz baba: En kıymetlisini ellerine alırken gönlünün sultanını kaybeden, evladını en güzel şekilde sevgiyle büyütüp hep aşktan yana olan en güzel baba..

Bu hikaye Hayal'in hikayesi, Hayal ve Poyraz'ın ama aynı zamanda güçlü bir ailenin, dostluğun..
Bir kadının başına gelebilecek en talihsiz, en bedbaht olayı yaşayan, yapayalnız, acı dolu bir genç kızken yaralı ruhunun acısını dindirebilmek için çok yanlış yollara girse de aşkı bulduğu adamla yeniden doğmaya, mutlu olmaya çalışan bir kadının hikayesi.
Yaşadıkları, hissettikleri o kadar içten, o kadar bizden ki bazen gözyaşlarınız sizden önce hissedecek onun acılarını.. İçiniz burkulup, yüreğiniz acıyacak..

Gün boyu her fırsatta elime alıp 'kahretsin buradan sonra ne oldu?' diye diye yalnızca 5-6 saat içerisinde bitirdiğim bu hikaye; bir kadının ne kadar güçlü olduğunun en güzel ifadelerinden biri bence.
ataç ikon Masum Koza
kitaba 7 verdi
0 beğen · 0 yorum
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

AŞK KURŞUN GİBİ; HEDEFİ BELLİ, HIZI BELLİ, İZİ BELLİ. BİR KERE İZİNİ BIRAKTI MI ÖMRÜ BELLİ...
Destan; çok sevdiğim Özge Erkin ablamın kaleminden okuduğum ikinci kitap, ilk kitabı Masum Koza'yı da okuma şansım olmuştu ve çok beğenmiş, onun hakkında da yazmıştım.
O yazımda da Destan yazan Devran'a nasıl vurulduğumu kısmen anlatmıştım ama doğrudan onun hikayesini okumak çok çok başkaydı. Efsun'la karşılaştıkları o ilk an. Birbirlerinin gözlerinde kayboluşları, Efsun'un aşkı uğruna, hem Devran'ın hem de Destan'ın kalbine sahip olmak adına verdiği o güçlü savaşı, sergilediği iradesi, Destan'ın kabul etmeme çabaları, kaçışları, vicdan azabı, geçmişin esareti, yüreğindeki mezar taşları ve en son hoş geldinleri...
Gerçekten çok severek, birçok cümlesini kendi belleğime kazıyarak okuduğum bir kitap oldu, Destan.
Elbette Wattpad'de yayınlanırken de okumuştum ve o zaman da hayran olmuştum ama kitap basılmadan önce yapılan eklemeler, düzenlemeler ile her satır sanki daha da zenginleşmiş daha da yoğunlaşmış... İnanılmaz güçlü bir kadın ve o kadının sığına bileceği kadar güçlü, kocaman yürekli bir adam...

Özge Erkin kaleminde en aşık olduğum şeylerden biri de bu aslında; onun hikayelerinde her ne olursa olsun ezik, silik, zavallı bir kadın okumuyor/okuyamıyorsunuz, çünkü onun kadınları her zaman dimdik! Hayata karşı, yaşadıklarına karşı, önlerine çıkan zorluklara karşı, hatta aşka karşı bile her zaman güçlü, iradeli, yılmayan, mükemmel kadınlar...

Son olarak kitaba notum 5 üzerinden 4,5! Evet, bu kadar aşıksın neden 5 değil dediğinizi duyar gibiyim. Cevap veriyorum; Aklıma takılan minicik bir iki noktadan dolayı. Ne olduğunu söylersem spoiler olur ama ben daha fazla spoiler vermek istemiyorum. O yüzden bu cevapla yetinin :)

Kadına, kadının gücünü gösteren, aşka aşkı anlatan daha nice eserlerinin olmasını dilerim ablam. Umarım senin kaleminden dökülen daha nice kitabı okuma şansım olur.
ataç ikon Destan
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

İki kitap hakkındaki genel yorumum ~~
İlk kitap, tamamen Karissa'nın ağzından yazılırken ikinci kitap Vitale'in ağzından yazılmış ve bence inanılmaz vurucu olmuş. İlk kitapta aşkın pençesine düşen, kafası karışık, genç bir kadının iç dünyasını okurken, ikinci kitapta ayakları üzerinde durabilen, yeryüzünde yer alan canavarlara karşı dik durmasını bilen, kendini tanıyan ve kesinlikle çok kötü olan bir adamı okuyorsunuz...

Yazarın başından sonuna kahramanların ilk duruş ve karakterlerini hiç bozmadan ilerlemiş olması bence en önemli şeydi. Açıkçası hikayenin kötü adamı/çocuğu iken finalde evli, mutlu, çocuklu iyi aile babasına dönmüş bir kahraman okumaktan aşırı sıkılmışken bu seri tam aradığımdı.
Evet, Vitale nam-ı diğer NAZ gerçekten çok kötü bir adam, gözünü kırpmadan insanları öldürebilen, karanlığa batmış, karanlığın ta kendisi olmuş bir adam. Ve kimse kusura bakmasın ama aşık olduğu minicik bir kadının da onu beyaz atlı prense çevirmesi bence tamamen saçmalık olurdu!
Evet, tabi ki de zamanla kötülüklerden uzaklaşırsın ama bir anda siyahken beyaza dönemezsin.
Yazar bence bu konuda dengeyi çok güzel bir şekilde kurmuş.
Diğer bir konu erkek karakter ile kız arasında bariz bir yaş farkı olması. Açıkçası ilk etapta rahatsız edici gelebilir ama bu kurguya başka türlü bir şey uymazdı ve her ne kadar henüz 19 yaşında olsa da çocukluğu çoktan atmış bir kız Karissa ki 19 yaş hiç de çocuk yaşı değil bence (:

Elbette her kitapta olduğu gibi bu serinin kitaplarında da gözüme çarpan minik eksiklikler oldu ama açıkça söyleyebilirim ki bu yıl okuduğum EN İYİ serilerden biriydi.
Eğer fırsatınız var ise mutlaka bir şans vermelisiniz. Vitale'le tanışmadığınıza pişman olma ihtimaliniz çok yüksek!
ataç ikon Ruhumdaki Canavar
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
/ 3