up
ara

Arzu Bağubek

Kitap Anime Dizi Yemek ☮ ♫ ◄► ∞
Arzu Bağubek

Arzu Bağubek

@asosyalkiz

Bir kitap kapağına aldanma olayına daha hoş geldiniz.

İlk olarak konusu çok ilginç gelmesine ve uzun süredir almak istememe rağmen maalesef bitirmek için kendimi zorladığım bir kitaptı. Geneldi klasikleşmiş melek ve insan ilişkisini konu almasına karşın çok şey beklenmemesi gereken kitaptır. Anlatımda ki o sıkıcılık ve normal liseli kız hayatı sıkmıştı ama durumu en azından dünyevi durumlar kurtardı.
3 Yıldız acımasızlık olsa da maalesef kitabı kapak kurtarıyor.
ataç ikon Hale
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Arzu Bağubek

Arzu Bağubek

@asosyalkiz

Şahsen ilk başta çok ön yargılı davrandığım bir kitaptı dışardan gördüğüm herkesinde öyle davrandığını fark ettim. Sanırım ilk nedenlerinden biri kalınlığıydı aslında böyle konusunu okusanız hemen alacağınız bir kitap olmasına rağmen kalınlığına bakılmaması gerekildiğini düşünüyorum.

İlk olarak karakterleri bildiğiniz benimsedim sanki onlar bendim, toplulukları ve onlara göre renklerine de bayıldım böyle ben şu toplumdanım kıyaslaması yapabileceğiniz türdendi. İnternette toplumların ayrıca gözümde canlandırmadan amblemlerini görünce daha da aşık oldum. Özellikle herkesin Tobias'a bayıldığını biliyorum :D
Tobias ne kadar sert dursa da içinde küçük sevgi pıtırcıkları görmek hoşuma gitti. Gelelim Tris imize fazla karmaşık duyguları ve azmiyle insanları etkileyen asıl kızımız aslında pek ısınamadığım ama kendim gibi gördüm karakterdir.
Nedendir bilmem ama eklemek istiyorum Tris ve Tobias ilişkisine (YİNE) pek ısınamadım sanki çok moddular nasıl açıklasam bilmiyorum ama beni birbirlerini sevdiklerine inandıramadılar.

Ve sanırım filmide bu hafta çıkıcak ve şimdiden fotoğralar ve fragmanlardan anlaşılacağı üzere kitaba sadık kalmışlar.

Bunların dışında harika bir kitaptı.
ataç ikon Uyumsuz
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Arzu Bağubek

Arzu Bağubek

@asosyalkiz

Hikayenin telemelinin hoşuma gittiği bir kitap bence Rachel Caıne seriyi baya uzattı ama olaya gelirsek karakterler normal derecede kitabın başlayışı falan bence güzel ama film yapalımmı deseler kesinlikle hayır şu 2 yıl kitapların filme çevrilerek katledildiği bir zamandı zaten yaparsa böyle bi saçmalığı almanlardan beklerim (bu yazıda hiç bir karşıt açıklama yoktur) neyse okumanızı tavsiye ederim tabi evine bahkum hayaletler ve vampirler hoşunuza gidiyosa yada sizden büyük gizemli çocuklara aşıksanız
0 beğen · 0 yorum
Arzu Bağubek

Arzu Bağubek

@asosyalkiz

Konusu ilgimi çektiği için aldığım bir kitaptır bence hoştu ve esprisi yerindeydi. Özellikle Katy'nin dediği gibi Daemon Black ultra bir öküzdür yani o huyları olmasa duvarlara Daemon Black yazıcam ( çaktrmayın siz ;) ) ve inatcı keçimiz Katy artık siz düşünün böyle bir ikili yan yana gelirse neler olucağını :D
0 beğen · 0 yorum
Arzu Bağubek

Arzu Bağubek

@asosyalkiz

Malesef herkesin sonunda ağlamasına karşın bende hiç duygu belirtisi olmadı ama bu değil ki içimde bi kıpırdanma olmadı. İlk olarak ne kadar hastalık dolu ve üzüntülü bir kitap olsa da bence eğlenceli yanları vardı ve karakterler harikaydi Hazel'in kanser olması ve bütün bunları sırtlanmasına karşın karamsar biri olmayışı, Augustus ( bu isim nasıl telafuz ediliyo biri açıklasın) her olaya balıklama dalması, Isaac'nın sempatikliği şahsen ben sevdim ne kadar tarzım bi kitap olmasa da hoşuma gitti ayrıca Haziran ayınca çıkıcak olan filminide sabırsızlıkla bekliyorum. Ve son olarak yeni bir akım yaratan ( 'Peki' 'Peki' ) John Green'in bütün kitaplarının okunmasının taraftarıyım.
0 beğen · 0 yorum
Arzu Bağubek

Arzu Bağubek

@asosyalkiz

Çok güzel bir kitaptı uzun süredir dolabın üst rafında ki kolide olduğunu farketmem ve annemın ısrarıyla birlikte okudum filmini malesef izleyemedim ama onuda en kısa zamanda izlerim. Japon kültürüne çocukluğumdan beri belli bir ilgim vardı bu kitap hem daha çok ilgimi çekmesini ve yeni bilgiler öğrenmeme sebep oldu keşke daha önce konusaymışım dediğim tek kitaptır. Benim düşüncem şudur ki kesinlikle okunması gereken bir kitap.
ataç ikon Bir Geyşanın Anıları
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum