up
ara

aynur

Hayat bazen çok karanlık ve acımasız !
aynur

aynur

@aynurayvaci

Bazı öyküler çok havda kaldı benim için ama güzel ve sürükleyici bir kitap
ataç ikon Foto Sabah Resimleri
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
aynur

aynur

@aynurayvaci

Savaşların insanlardan neler kopardığını gösteren başarılı bir kitap.
ataç ikon 22 Britanya Yolu
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
aynur

aynur

@aynurayvaci

---Dünyanın en basit, en zavallı, hatta en ahmak adamı bile. insanı hayretten hayrete düşürecek ne müthiş ve karışık bir ruha maliktir!...Niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçıyor ve insan dedikleri mahluku anlaşılması ve hakkında hüküm verilmesi en kolay şeylerden biri zannediyoruz? Niçin ilk defa gördüğümüz bir peynirin evsafı hakkında söz söylemekten kaçtığımız halde ilk rast geldiğimiz insan hakkında son kararımızı verip gönül rahatlığıyla öteye geçiveriyoruz?---En sevdiğim ve kendime en yakın bulduğum anlardan bir alıntı yaptım, keşke benide böyle seven birileri olsa dedirten, acıtan bir kitap.
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
aynur

aynur

@aynurayvaci

Ben bu serinin bütün eserlerini merakla okudum, Heyecanla katili aramanın yanında; Gurney'in içine kapanıklığından, içsel yolculuklarınından tutunda eşiyle aralarındaki o tuhaf bağa kadar ayrıntılarını da keyifle takip ettim. Şiddetle tavsiye edemiyorum çünkü dedektif konularının ele alınışı da kişiye göre farklı keyifler verebildiği gibi okuyucaya külfette olabilir.
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
aynur

aynur

@aynurayvaci

Arkadaşlarınız kitap hakkındaki incelemenizi merak ediyor diye bir yazı çıkıyor içim yanarken, yangın yerine dönen memleketimde bıraktım yakınının yasını tutanları daha ne olduğunu, nerede olduğunu bilmeyen canlar var, karalar içinde canının parçasını tanımaya çalışan yıkık hayatlar var, belki en azından ölüsünü görebileyim diye bekleyen yürekler var biz hiç birşey bilmiyoruz bilmiyoruz, adam yıllar önce yazmış adaletsizliğin yoksulluğun ne kadar mantıksız olduğunu ama biz hala 21. yüzyılda insanlık nedir. eşitlik nedir bilmiyoruz, onlar yıllar önce anlayıp öğretmek için yazmışlar ama biz hala daha bıraktım üstüne eklemeyi durmaksız geriliyoruz biz bilginin saliseler içinde yayıldığı bir gezegende hiç birşey bilmeden ömür tüketen zalimler mi olmalıydık. bize verilen ruh, bizi canlıların en özeli yapan akıl bunu mu hakediyordu. ben onların acılarını hissediyorum diyip aradan sıyrılamıyorum çünkü hissedemem ki yalan bu gerçek olamaz istediğimizi yazalım çizelim biz gerçekten birşey bilmiyoruz, bizim hissettiklerimiz onların yaşadıklarının ucuz kırıntıları sadece bizimki iki üç gün sonra geçer birde bakmışız bir resim paylışımı gördüğümüzde aklımıza gelir olmuş saniyeler süren bir iç sızısı sonra hayat kaldığı zalimliklerden devam etsin neden hiç birşeye gücümüz yetmiyor ki sanki madem o kadar insan aynı şeyi söylüyor aynı acıyı aynı öfkeyi paylaşıyor o zaman neden bu kadar insanın gücü hiç birşeye yetmiyor anlamıyorum anlayamıyorum kimse zan altında kalmasın yine söylüyorum BEN hiç birşey bilmiyorumm ve sadece üzülüyor utanıyorum :(:(
ataç ikon Köylüler (Mujikler)
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
aynur

aynur

@aynurayvaci

Yıllar oldu çok ayrıntılı olmasada hatırlıyorum az çok. Bu kadar bile hatırlayabiliyorsam çok sevmiş olmalıyım zaten. :):)
ataç ikon Üç Nasihat
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
aynur

aynur

@aynurayvaci

Buda hızlı bir şekilde bitti, Hülya Tekel'in hayatının cezaevinden çıkmasının ardından başlayan kısmını ele alıyor.
ataç ikon Sabıkalı ve Dul
kitaba puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
aynur

aynur

@aynurayvaci

Gerçekler ve önyargılar... Hayat zaten acımasız insanlarda acımasız olunca erdemli olarak kalabilmek üstün kabiliyet gerektiriyor.
ataç ikon Ben Kimin Kurbanıyım
kitaba puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
aynur

aynur

@aynurayvaci

İlk kitaptan sonra büyük bir merak ve heyecanla okudum, güzel ve canlı bir kitap bence. İlginç yaratıklar ve farklı ilişki tatları sunuyor yazar cesurca ama büyük bir kitleye hitap ettiğini de düşünmüyorum. Yeni gençlerin ilgisini çekebilecek ama okumalarının çokta gerekli olmayacağını düşündüğüm bir kitap
0 beğen · 0 yorum
aynur

aynur

@aynurayvaci

Başlarda çok beğenmiştim çok keyifli gelmişti bana ama sonraları ilişkiler üzerine söylenen fikirler, yorumlar beni sıkmaya başladı, değişik konularda bekledim açıkçası. Bence elinize alıp arka arkaya okuyup bitirmektense arada bir kaç yazı okuyarak daha keyifli olabilir.
ataç ikon Soğuk Kahve
kitaba 6 verdi
3 beğen · 0 yorum
/ 2