up
ara

Çok Uzun

Fatihh

Fatihh

@fatihozan

Görsel efektleri çok iyi kullanmışlar fakat gereğinden fazla ayrıntıya girilmiş sanki, Bi ara filmde iki üç saniyedi de olsa resmen içim geçti, uyumuşum :) Ama güzeldi, Stephen King'in kaleminden mi yoksa yönetmen başarısından mı yoksa görsel efekt uzmanından mıdır nedir bilmem irkildiğim sahneler olmadı değil..
O Bölüm 2
8.5 (2 oy)
2 yorum
Leyla (@melankoli)
korku filminde uykumuz geliyorsa 'bu işler bizden geçti' mi demek?
Yoksa asıl King'lik bu mu?
Stephen?
😀😀
07.09.19 beğen 1 cevap
Sinonino

Sinonino

@sinonino

Sen uyuyorsun benim uyuyamadığım yerlerde, benimse gecem çok uzun ve nemli../ Birhan Keskin paylaşım fotoğrafı
Gecelerini bilmediğiniz insanlara gecelerinizi vermemeniz ve geceden kalma bir güne başlamamanız umuduyla💧
0 yorum
Bayır gülü

Bayır gülü

@bayirgulu

06.06.18

çok sevilmek nedir?

Çok sevilmek nedir acaba? Mesela kendimce sevdiğim insanlar oldu. Ama sevmenin “” çoğu”nasıl olur? Mesela feminist takılan, kadınlardan nefret eden, erkek seviciler gibi konuşmak istemiyorum ama (klişe olacak; klişeler her daim sosyal yapının iskeletleridir. konuşacağım anasını satayım.) Hem araya sosyal mesajda sıkıştırayım. Kadın cinayetlerine HAYIR.,,Kadın cinayetlerinin %99 ‘nı sevgililer ya da eski, yeni eşler işler ve onlar çok sever kadını. Başkasıyla paylaşamaz, çünkü o kadın artık bir özneden çok nesne kıvamına gelmiştir. Eeee mülküne herkes sahip çıkmalı, :) çekip vuruyor, ya benimsin ya kara toprağın . Kanıma dokundu hakim amca diyor vuran hırbo. Eski karım, eski sevgilim ..evlenmeyi düşünüyordum çocuklarımın anası falan filan. Çok sevmek hatta bunun sevmeyle alakası olmaması lazım. Kişilerin birbirlerini bir nesne gibi görmesinden ziyade birey gibi görmesi ve özlük haklarına saygıyı bırakmamaları gerekir. Kamu Spotı girsin hemen; KADINIZ MAL OLMAYA KARŞIYIZ :) Şalvar Davası

Bir çocuk bir anneyi çok sever neden? Çünkü tüm ihtiyaçlarını karşılar sevgide dahil, öpülmek, okşanılmak, bakım vs vs bağımlıdır. Sürekli ebeveyninin korkularla büyüttüğü dünyada tek sığınağı annesi babası olduğu İçin onu çok sever, Anneye babaya olan ihtiyaç bitmeye başlandığı zaman, çocuklar annelerin babaların pörçüğünü çıkartır. Eleştirir, sorgular vs vs .. Bu da iyi birşeydir. Anişkolar Babişkolar kendinize çeki düzen verin canımı sıkmayın :D Toplumsal öğretilerden dolayı da bir aile kavramı( en yakın en sevdiğin Kişileri bunlar zannederiz hatta gerçek anlamda bu sevginin üstüne bile düşünmeyiz gerçek hislerimizi SEVGİ örtüsüyle örteriz..Bir film seyretmiştim çağan abinin bu arada çağan abiyi sevmem., her neyse filmde kız diyordu ki - gocam o benim, insan gocasını hiç sevme mi? Öğretilmiş bir sevgi anlayışı tam da bu replikte ki gibi.. Birisi bana ne yaparsa beni çok seviyor olur acaba diye düşündüm. Kıskanırsa mı? Hayır. Maddi imkanlar sunarsa mı? Hayır. Kendime saygımı yitiririm. Hayatımla çok ilgilenirse mi? Hayır.Boğulurum.. Çok sevmenin kriteri ne? Ne olunca çok sevilmiş oluyoruz. Bir insan vardı bana sürekli .. seni çok seviyorum derdi, :) Düşmanın yapmayacağı kötülüğü yaptı, söylemek mi? Hayır. Sevgi denilen kavram sürekli şekil değiştiren bir şey. Çok sevdiğimizi düşündüğümüz insanlar genelde bize kendimizi iyi hissettiren insanlardır. Duymayı beklediğimiz cümleleri söylerler, söyleriz .. Biraz seğmenti yükselteyim karşılıklı konuşurken anlaşıldığını duyumsadığın, ve cümlelerin arasında ruhuna dokunan gizli anlamları eline veren, ve kendimizi doğru ifade edebildiğimizi düşündüğümüz insanları çok severiz. Burada bile hep kişinin kendisiyle ilgili bir durum yatar. Yüksek yakınlaşma ve duygu anlarını yaşadığımız insanları sevdiğimizi düşünürüz. Halbu ki onları da sevmeyiz. O yaşadığımız anların üstümüzde bıraktığı tadı severiz. Ve birbirlerini çok sevdiğini söyleyen insanlar birbirlerinden en çabuk kopan insanlardır. Sevmek nedir ya? Sevmeyi çözemedik ki bir de ÇOK eklediniz başına? Çok ihtiyaç duyabilirim birilerine, Çok eğlenebilirim birileriyle, Çok güvenebilirim birilerine, Çok saygı duyabilirim, Çok isteyebilirim birilerini, Çok iyi dostluk kurabilirim, Çok korumacı olabilirim birilerine, Çok anlayışlı, Çok cana yakın. Ve yukarıda saydıklarımı birileri de bana karşı hissedebilir. Ve Bunlarında ardında ayrı ayrı nedenler yatar Ama çok sevmek? Nedir bu çok sevmek? Ne olunca çok sevilmiş oluyoruz. Ben kendi adıma bulamıyorum. AZ sevin, A ile Z arasında ki harfler gibi, ve o harflerle kurulan cümleler gibi :) anlamlar gibi, yani küçük küçük azar azar.. Boğmadan, sıkmadan, müdahale etmeden, sınırları aşmadan, Nesneleştirmeden .. Hakan Günday abi kulakların çınlasın, şişko alkolik :)
yorum
Gülcan

Gülcan

@gulcann

05.06.18

çok sevilmek nedir?

Çalıştığım dönemde epey hasta olmuştum. İki gün rapor almıştım. Okula geri döndüğümde hissettiğim duygudur çok sevilmek.

Bir öğrencim yanıma gelip öğretmenim nasıl iyileşeceğini biliyorum ben dedi. Nasıl iyileşeceğim? dedim. Gel seni bir kere öpeyim tüm hastalığın geçer demişti. ?Sonra öptü. Gün boyu, geçti mi? geçti mi öğretmenim? diye sormuştu. Çok sevilmek böyle bir şey olsa gerek.

O da hasta olunca annesi öpüyormuş. Geçiyormuş. ?
yorum
Fade Out (@fadeout)
muazzam :)
09.09.18 beğen 1 cevap
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Çok uzun anlatmak gerekti.  Ve biz, sadece imâ ile geçtik.  paylaşım fotoğrafı
Usandım boş yere hep gitmelerden, gelmelerden;
Bırakın uyuyayım, yandım kelimelerden..!


Necip Fazıl Kısakürek -
0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Ben çok uzun bir zaman yaşamadım.. paylaşım fotoğrafı
Sadık ve şen bir melek gelip uyandıracak,
Buğulu aynaları ve ölmüş alevleri..


Charles Baudelaire–Fransız şair
0 yorum
Eda Şeker(1)

Eda Şeker(1)

@edaseker

18.10.16

çok partili sistem nedir?

oy kullananların birden fazla partiden dilediğini seçmesi sistemidir
yorum
AFD

AFD

@afd

07.10.16

çok tanrıcılık nedir?

Az tanrıcılıkla uğraşan zanaatkarın bi kaç tık büyüğünün uğraştığı meslek
Örn: 79dan, dededen çok tanrıcıyız biz. Hatta büyük büyük dedem tanrıymış.
yorum
Merve 🗡

Merve 🗡

@mtrv

07.10.16

çok tanrıcılık nedir?

Garanti olsun diye hepsine birden inanmak.
yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner07

15.08.16

çok hücreli nedir?

Birden çok kişilikli canlı
yorum
<b>Arda Günsür</b>

Arda Günsür

@ardagunsur

12.07.16

çok sevilmek nedir?

yok olmaya mecbur bırakmak...
yorum
Merve Ceydanur Özcan

Merve Ceydanur Özcan

@merveceydanurozcan

14.06.16

çok satan kitap nedir?

Kaç kaç diyecegim kitaplardandır...
yorum
Limon kabuğu

Limon kabuğu

@limonkabugu

14.06.16

çok satan kitap nedir?

Çoğu zaman tek özelliği çok satmış ve satıyor oluşudur. Girizgahı allı pullu yaparlar, arka kapak göz alıcı olur. Ama büyük bir hayal kırıklığına kapı aralamışsınızdır 'çok satan kitap' ı aldığınızda. Kimseye bu kitaplardan bir hayır geldiği görülmemiştir.
Örn: Bkz: Migros'un dergi/kitap rafları
yorum
demacia

demacia

@ningyoxx

13.06.16

çok satan kitap nedir?

Kapaginda "asla elinizden bırakmak istemeyeceksiniz " yazan bir kitabim var 5 defadır okumaya çalışıyorum her seferinde kendini tozlanmis buluyor . Popülaritesi yüksek kitaplardan şöyle 372993 km uzak durun . Sonra kimsecikler yokken bir göz atarsiniz .
yorum
POST_MORTEM

POST_MORTEM

@postmortem

13.06.16

çok satan kitap nedir?

Arada sırada iyisi çıkan fakat geneli okuyucunun elinde patlayan,reklamlar ve/veya piyasada isim yapmış birkaç gazete ve derginin kopyala yapıştır övgüleriyle makyajlanmış kitaptır. Haa alıyor muyum? Alıyorum =D
Örn: New York Times Bestseller...Baş döndürücü bir gerilim,koltuğunuza çivileneceksiniz,yemeğin altını açık unutacaksınız,çişe bile gidemeyeceksiniz bla bla bla =D
yorum
Anıl Akkaya

Anıl Akkaya

@anilakaya

21.05.16

çok dönemli finans modeli nedir?

Karar vericinin zaman içinde birden çok noktada karar verdiği ya da bulunulan durumda verilen kararların gelecekte verilecek kararları etkilediği, dinamik finans modelleri.
yorum
Anıl Akkaya

Anıl Akkaya

@anilakaya

21.05.16

çok katlı ızgara nedir?

Kırılmış kaya parçalarını büyüklüklerine göre ayırma amacıyla kullanılan, en üstte en geniş açıklığa sahip ızgaranın yerleştirildiği, üst üste dizilmiş, bir yana doğru eğimli, hareketsiz, birkaç ızgaradan oluşan kaba eleme aygıtı.
yorum
Anıl Akkaya

Anıl Akkaya

@anilakaya

21.05.16

çok seçenekli anahtar nedir?

Bilimsel adlandırmada, her aşamada birden fazla seçenekten birine, örneğin, çiçek renkleri beyaz, sarı, pembe ya da  kırmızı, karar verilip yola devam edilen tanı yordamı, politom anahtar.
yorum
Anıl Akkaya

Anıl Akkaya

@anilakaya

21.05.16

çok kısa dönem nedir?

Sunumun değiştirilmesinin olanaksız olduğu, fiyatı yalnızca istemin azalması ya da çoğalmasının etkilediği satış dönemi.
yorum
Anıl Akkaya

Anıl Akkaya

@anilakaya

21.05.16

çok katlı meşcere nedir?

Üç ya da daha fazla tepe katına sahip meşcereler.
yorum
/ 8