up
ara

Özgür müsün

Anıl Akkaya

Anıl Akkaya

@anilakaya

17.04.16

özgür istenç nedir?

İnsanın, isteme ve karar verebilme özgürlüğü.
yorum
Nil

Nil

@nill

18.02.16

özgür çağrışım nedir?

Serbest çağrışım.
yorum
Anıl Akkaya

Anıl Akkaya

@anilakaya

07.02.16

özgür çağrışım nedir?

Bir sözcük, nesne ya da düşüncenin sanatçının zihninde yapıtlarında da kullanabileceği mantıklı ya da mantıksız birçok varlık ve kavramı çağrıştırması.
yorum
Anıl Akkaya

Anıl Akkaya

@anilakaya

03.01.16

özgür cinsel ilişki dönemi nedir?

Johann Jakob Bachofen'e göre, evliliğin olmadığı, kadınların topluluk içinde ortak olduğu ve çocukların babasının bilinmediği, aile çizgisinin annece sürdürüldüğü, en eski toplumsal örgütlenme biçimi.
yorum
Özgür UZUN

Özgür UZUN

@ozguruzun

Ne kadar özgürsün? Ne kadar özgürüz ? Bir fikrin var mı ? Zaman akıp giderken istediklerinin ne kadarını gerçekleştirebildin? Her gün yeni bir sabaha gözlerini açtığın da keşkelerinle amaların birleşti mi hiç ?
Çocukluğundaki özgürlüğü 18 yaşına girdiğin de kaybettiğini düşündün mü ? 8 yaşındayken özgürlüğünü kurduğun yaş aslında hayata tutsak olduğun, yaş olduğunu ? Saklambaç oynadığın da sevdiğin kişiyle saklanırken birlikte kaçarken şimdi sevdiklerin senden kaçtığını senden saklandığını? Bizim özgürlüğümüz çocukluğumuzda sokaklar da kaldı. Temiz düşüncelerimiz saklambaç oynarken saklandığımız aralarda kaldı. Karanlık çöktüğün de eve girerken şimdi karanlık çöktüğün de sokaklarda kayboluyoruz. Gülüşümüz çocukluğumuz da özgürlük sokaklarda kaldı.
0 yorum