up
ara

KİTAP OKUMA AKŞAMLARI 🍀

günlükblog

günlükblog

@okurgezerkiz

KİTAP OKUMA AKŞAMLARI 🍀 paylaşım fotoğrafı
Kitaplardan daha iyi bir yol arkadaşı bilmiyorum.
(h.fletcher)
0 yorum
buse;)

buse;)

@buse692

27.04.19

kitap okurken müzik dinlemek nedir?

normal bir insanın uygularken mutlaka ikisinden birinde verim kaybına uğradığı eylem. ya müzik arzulandığı gibi dinlenilemez ya da kitaptan ne okunduğu anlaşılmaz. yahut kitap parça parça okunmuşken müzik de parça parça dinlenmiştir. ikisi kafada sentezlenir ve ortaya bir bok çıkmaz.
yorum
Hanımcı Beyza ོde

Hanımcı Beyza ོde

@koraycem

23.02.19

Kitap ve İnsan nedir?

Kitap ruhtur, insansa kabuk. Kabuk ruhsuz, leşten farksızdır. Meyvesi olmayan kabuk, içi olmayan fındık gibidir. Sadece yakmak için biriktirilir.
yorum
Hanımcı Beyza ོde

Hanımcı Beyza ོde

@koraycem

15.02.19

Kitap alırken ve kütüphanemi düzenlerken nelere dikkat ederim ne demek?

Kitap alırken ve kütüphanemi düzenlerken şu sıraya çok dikkat ederim:
Yayınevi > Çevirmen <> Yazar > Konu
Sansür mevzu çok önemli! 
Sansür sebebiyle otokontrole sahip çevirmen, editör ve yayınevlerinden elimden geldiğince uzak dururum. 
yorum
Hanımcı Beyza ོde (@koraycem)
Kitap alırken ve kütüphanenizi düzenlerken siz nelere dikkat edersiniz?
16.02.19 beğen cevap
Ruh Hassası

Ruh Hassası

@ruhhassasi

14.01.18

Kitap koklamak ne demek?

Arkadaştan ödünç alınan kitabı okurken, sayfanın üzerinde görülen yağ lekesi üzerine burnun sayfaya yaklaştırılmasıyla vuku bulan hangi yemeği yediğini bulma girişimidir.
(Bir insan başka türlü neden kitap koklar ki?)
Örn: Snıf snıf. Yoksa... Snıf snıf snıf... Vayy musakka yemiş bizi çağırmıyor he!
yorum
zerdali

zerdali

@zerdali

10.01.18

Kitap okumak nedir?

kitap okumaktır
yorum
Thranduil

Thranduil

@thranduil

10.01.18

Kitap koklamak ne demek?

Kitaplar kokar. Yeni kitabın kokusu ile eski bir kitabın kokusu farklıdır. Yeni kitap taze kokar, o yüzden gerçekten yeni kitapları önce bir koklar sonra başlarım okumaya. Eski kitaplar kullanılmışlık vardır ve biraz da tarihin tozları kokar. O yüzden eski kitapların kokusunu içine çekmek pek sağlıklı olmayabilir tabii. Zaten kitap koklamak, elbette abartılacak bir fantezi de değildir. Tazeliğin, yeniliğin ve eskimişliğin, tarihin kokusu insanları cezbeder. Kitap koklamayı farklı bir boyuta taşımış insanların ruh hastalığı ile bu başlığa çemkiren birinin ruh hastalığını eş değer görüyorum. Kitapları buruşturup burnunuza soktuğunuzda o kokuyu almıyorsunuz, kitabı açtığınızda o koku burnunuza ulaşıyor zaten, kitap okuyan her insan kitap koklamakta bir şekilde. Bundan ayrı bir haz alanlar elbette olacak, ben haz alıyorum o yeni kitap kokusundan. Kitap kokusu güzeldir. Bu kokuyu seven insanların da internet ortamlarında kitap okuyabilmesi mümkün değil.
yorum
YILDIZ KAYA

YILDIZ KAYA

@yildizkaya

09.01.18

Kitap okumak nedir?

KİTAP OKUMAK NEDİR Mİ

kitap okumak cahiliye devrinden çıkmak için en değerli hazınedir
kitap okumayan ile kitap okuyan arasında neden fark var acaba hiç düşündünüzmü
kitap okuyarak beyindeki mikraorganızmayı sadece kitap ayaklandırabilir
kitap okumak düşünmeyi öğremektir
kitap okumak = programlama yapmak Al sana denklem
peki programlama nedir?
........
onun cevabını da paylaş ma bölümünde bulabilirsin;))
yorum
Bayır gülü

Bayır gülü

@bayirgulu

09.01.18

Kitap koklamak ne demek?

Bence manyakların işi, ulan başka koklayacak bir şey bulamadınız mı? Gidin çocuğunuzun saçlarını koklayın. Aldığınız parfümü koklayın. Sevgilinizin boynunu koklayın. Anişkonuzun mutfağına girin leziz yemekleri koklayın. Olmadı osurun onu koklayın? Ne kardeşim bu saçmalık? Selüloz kokla kokla nereye kadar. Kafamı yapmaya çalışıyorsunuz? Heee anladım ben kitap fetişistiyim mi demek istiyorsunuz? Kitap koklanmaz okunur. Her kitapta okunmaz. İlla her şeyi abartan bu insanoğlu, kitaba duyduğu sevgiyi uç noktalara vardıracak diye korkuyorum. Mesela yakında ben kitapla seviştim diyen birisini duyarsam hiç şaşırmam. Bu site buna müsait . Dikkat edinde fazla kalın olmasın canınız acıyabilir ? Selüloz geviş getirebilen hayvanların sindirebileceği bir besindir. İnsanlarda sindirilmeden dışkı yoluyla dışarı atılır. Okuduğunuz her şeyi koklamayın. Yazık o buruna.
yorum
Thranduil

Thranduil

@thranduil

07.01.18

Kitap okumak nedir?

Kitabı dost bellemektir. Yanına kahve ile fotoğraf çekip sosyal medyaya atmak değildir. Samimi olunması gerekir. Her kitap kendi çapında bir evrendir ya da evrenin bir yorumudur. En büyük fanteziyi ve en büyük gerçekliği barındırandır, okumak da bunların içine atlamaktır. Bazen hayatın gerçeklerinden kaçmak için yapılan faaliyetken bazen de hayatın gerçekleriyle karşılaşma ve yüzleşme olabilmektedir. İnsanı, insan yapacak, insanı tamamlayacak bir unsurdur. Çünkü kitap okumayan bir insan ile okuyan insan aynı değildir. O yüzden toparlanırsa kitap okumak: İnsanın gerçeklikten kaçabileceği, fantastik diyarlarda fantastik maceralar yaşayıp hayali yerlerde hayali arkadaşlar edinebileceği, geleceğin gizeminde ya da tarihin tozlu sayfalarında kaybolabileceği ve içinde doyuramayacağı güdüleri giderebileceği hikayelere atılmasının yanı sıra, bilinçleneceği, gelişebileceği, öğrenebileceği, kendinin üstüne çıkabileceği uğraştır. Kitap okumanın önemi bir yana, onun bir tık üstünde önemli olan şey, iyi kitap okumaktır.
yorum
Fâtıma

Fâtıma

@yitiktheology

05.01.18

Kitap okumak nedir?

Rûha açılan milyarlarca pencereden aynı anda bakıp, farklı şeyleri görebilme sanatıdır..
yorum
Furkan

Furkan

@turgenyev

26.11.17

Kitap okurken koltukta sızmak nedir?

Uzanarak okunuyorsa yüzünüze düşen kitabın acısıyla uyanılacak eylemdir. Ama yorucu bir günün ardından kitap okuyarak uykuya dalmanın verdiği keyif bütün acıyı unutturur.
yorum
Nur.

Nur.

@sogukolumcicegi

26.11.17

Kitap okurken koltukta sızmak nedir?

Dünyanın en huzurlu uykusuna dalma yöntemidir. Saçlarının okşanması ile uykuya dalman ile eş değerdir.
yorum
Yonca

Yonca

@kitapokumakhuzurverir

09.10.17

Kitap okurken koltukta sızmak nedir?

Kitap okumak özellikle gece yatmadan önce okunursa insanın oldukça uykusunu getiriyor kendimden biliyorum ninni gibi geliyor yazılanlar olay örgüsü insan okudukça içi geçiyor.
yorum
/ 5