up
ara

Berna AVCI

Berna AVCI

Berna AVCI

@bernaavci

Bir kostüm partisinde tanışan Avery ve Noah arkadaş olurlar. Avery çok arkadaşça olsa da Noah öyle değildir. Gün gelir Avery nişanlanır sevinmeyin tabii ki Noah’la değil. Bu durumu düzeltmek isteyen ama hiç umudu olmayan Noah’a ise sihirli bir fotoğraf kabini yardım edecek ve onu zamanda geriye götürecektir.

Filmi izlemeye başladığımda girişi beni heyecanlandırmıştı ama film sona yaklaştıkça ve sürekli aynı şeyleri tekrarlayınca sıkıldım. Belki de incelemesini yazacak olmasam çoktan yarı da kesmiştim. Ayrıca Noah ve Carrie’nin beraber olması gibi de berbat bir şey olamazdı , keyifli seyirler
When We First Met
filme 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
Berna AVCI

Berna AVCI

@bernaavci

Baştan sona çok güzel bir filmdi benim için.
Başta ki o anlaşmazlıklar,zıtlıklar ve oluşan zorluklar daha sonraları sevgiye , inanca ve güzelliğe bıraktı. Sevgi varsa her engeli aştığını gösteriyor bize bu filmde. İyi seyirler
Senden Önce Ben
filme 8 verdi
3 beğen · 0 yorum
Berna AVCI

Berna AVCI

@bernaavci

Scarlet Johanson’un başrolünde bulunduğu güzel bir sanat filmi.
17.yy renklerini; yaşantısını ve ressamın etkilendiği dönemin izlerini göstermesi acısından başarılı bir film; görüntüler, kamera açıları, görsellik, müzik ve renkler olarak insana ait olduğu cağın 17.yy olduğunu anlatıyor adım adım..

On yedi yaşındaki Griet’in, babasının bir iş kazası sonucu kör kalması nedeniyle ailesini geçindirmek için çalışmak zorunda kalarak, Johannes Vermeer adlı bir ressamın evine hizmetçi olarak alınması ve sonrasında gelişen olayları konu alınmış.

Gerçek bir hikayeden alıntılanıp anlatılması ise hem bilgi verici hemde daha heyecanlı. Ama arada ki kasabın çocuğu meselesi çok askıda kaldı bende. Yani Johannes Vermeer varken neden gidersin kasabın oğluyla beraber olursun anlamadım. Vermeer de o kadına ömrü boyunca nasıl dayanmış bravo 😂 bu filmin ve yaşantının en masum kızı Griettir.
İnci Küpeli Kız
filme 7 verdi
6 beğen · 2 yorum
aybike dönmez (@aybikedonmez)
Ben kitabı okuduğum için daha net veriliyor orada bu.Aşırı bir kast sistemi var.Griet'in ailesi aç ve yoksul.Kasabın oğlu ziyarete gelirken ailesinin yanında Griet'i görmeye geldiğinde et getiriyor.Griet çocuğu beğeniyor;ama tabii Vermeer'e aşık.Ama kasabın oğluyla evlenmezse de onun için hizmetçilik yaparak az paraya karın tokluğuna ailesini geçindirmesi yolu var ki çok zor bir yol o dönemde ve taciz yoğun .Ve sistemin en altındaki insanlar olarak bu konuda savunma hakkı da yok kendini.O yüzden kasabın oğlu onun için kurtuluş ve çocuk kitap da daha fazla belirgin çok iyi huylu.Griet hakkında yapılan dedikodulara vs ya da kulağının deldirilmesi konusunda hiçbir şey sormuyor,kızı yargılamıyor.
10.09.18 beğen 1 cevap
Edipcm (@edmathersjr)
Güzel inceleme sevdim.
10.09.18 beğen 1 cevap
Berna AVCI

Berna AVCI

@bernaavci

İlk kadın ressam olan ve eserlerini parayla satan kişi olarak tanınan Artemisia’nın kavuşamadığı aşkının hikayesini anlatan bir eser. Gayet başarılı , izlemenizi öneririm, hayatınıza sanat açısından büyük farklılıklar katabilir. Sonunda buruk bir hüzün bırakıyor size .
Artemisia
filme 9 verdi
1 beğen · 0 yorum
Berna AVCI

Berna AVCI

@bernaavci

Frida kahlo’nun hayatını anlatan film için tam bir başyapıt diyebiliriz. İzlerken hem güldürüp hem ağlatan ve kendini de çok sevdiren bir konusu var. Zorluklarla yaşanmış bir hayat ve acılar içinde başarıyı yakalayanlar..

Frida’nın ne denli özel bir insan olduğunu burada daha iyi anlıyoruz. Hayatı,hayatına aldıkları,hayatından çıkarttıkları , resmî , sanatı beni heyecanlandırmaya yetti de arttı. Gerçekten izlenilmesi gereken ve izledikten sonra da verdiği konular için “vay be “ dedirtecek bir eser
Frida
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Berna AVCI

Berna AVCI

@bernaavci

Film tamamen Adèle karakterinin kendini keşfetme sürecini konu alıyor. Genç Adèle‘in cinsel tercihlerini konu alırken , hayatına giren kız ve erkek arkadaşlarını bize tanıtıyor. Aşk’ı tanımaya çalışan genç kızın kararsızlıkları onu bu süreçte üzüyor. Filmi izlerken giriş gelişme kısımlarında gayet iyi ilerlerken sonuç kısmına bir türlü gelemeyen film beni açıkcası hüsrana ve hayal kırıklığına uğrattı. Evet filmin bir konusu var ama aktarmaya çalıştığı bir fikir yok . İzleyiciye bir şey katmadığını düşünüyorum. Oyuncular ve oyunculuklar gayet iyi. İkinci filmi çıkar mı bilmem ama bu fikrimi çürütmek için lütfen çıksın. İyi seyirler
Mavi En Sıcak Renktir
filme 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
Berna AVCI

Berna AVCI

@bernaavci

Filmi izlememde ki ilk neden Leonardo Dicaprio idi. Uzun zaman olmuştu titanicten sonra onu ekranlar da görmeyeli.. Bu yüzden film bende bayağı bir merak uyandırmıştı. Aynı adlı kitabından filme uyarlanan eserin kitaptaki gibi olmasını hayal ediyordum. Burada işlenen konu Amerikan evlilik kurmunun güçlü portresiydi.Ve aslında sorulan soru da şuydu ; İki insan birbirinden ayrılmak zorunda kalmaksızın sıradan hayat düzeninden kopmayı başarabilir mi?

Peki sizin için nasıl olurdu bu cevap? Kurulu bir düzeniniz varken onu hayallerinizi gerçekleştirmek için geri de bırakabilir miydiniz? Yoksa kurulu düzeninize devam edip asla hayallerinize ulaşamaz mıydınız? İlk bakışta herkes hayallerimi de gerçekleştirirdim kafasıyla baksa da aslında her şey o kadar kolay olmayacaktır.

Tipik bir Amerikan ailesini anlatan filmin sonunda kesin ağlıyorsunuz. Evet sinirleniyorsunuz da , ne alaka neden yaptı çok saçma gibi cümleler kurabilirsiniz şaşırmayın , o cümlelerden sonra o durum sizi daha da üzüp ağlatacak :) keyifli seyirler
Hayallerin Peşinde
filme 9 verdi
2 beğen · 0 yorum
Berna AVCI

Berna AVCI

@bernaavci

S1-B12 İlk başladığım zaman konusunun ilgimi çektiği için devam ettiğim sonrasında severek izlediğim ama son 2 bölümünde artık bayağı abarttıkları için muhtemelen 2.sezonunu aşkla beklemeyeceğim çılgınca bir diziydi.

Kilolu bir kızın okulda arkadaşlarından gördüğü zorbalığı konu alırken bir yandan da Bob adında ki avukatla benzerliklerini, Bob’un Patty’nin hayatına etkilerini, Patty’nin zayıfladıktan sonra başından geçenleri, sevgililerini,arkadaşlarını ve ailesini anlatıyor.Debby Ryan için bile izlenir. Keyifli seyirler
Insatiable
filme 7 verdi
4 beğen · 0 yorum
Berna AVCI

Berna AVCI

@bernaavci

Gerçek ve yaşanmış bir hikayeden uyarlanmış harika ve sanatsal diyebileceğim bir yapım. Hukuk fakültesinden mezun olan Christopher aynı zamanda bir atlettir.Mezuniyet sonrası verilen bir davette ailesine istediği hayatın bu olmadığını, bir şeylerin eksik ve yanlış olduğunu söyler. Genç adam tüm mal varlığını hayır kurumuna bağışlayıp sahip olduğu her şeyi evinde bırakarak bambaşka bir hayata doğru uzun bir yolculuğa çıkar. Amacı Alaska’ya gitmektir. Ve bunun için farklı yerlerde kamplar kurar,hayatını etkileyecek yeni insanlarla tanışır ve yoluna devam eder.

Christopher, uzun yolculuğu boyunca sayısız macera ve her türden insan ile karşılaşıyor. Grand Canyon'da river rafting yapıyor, doğayı kendine ev ediniyor, orta yaşlı bir hippi çift ve özellikle yaşlı yanlız bir adamla unutulmaz birer ilişki kuruyor. Fakat McCandless'ın bu muhteşem yolculuğunun yanında geride bıraktığı ailesinin çektiği acı hakkında bir kaç küçük sahne haricinde pek bir bilgiye sahip olmuyoruz. Christopher, iki yıllık yolculuğu boyunca bir kez bile ebeveynleri ve en önemlisi her şeyden çok sevdiğine inandığımız kız kardeşi ile haberleşmiyor.


Artık filmin son kısımlarında ise bilgeliği konu alırken , karıştırdığı bir bitkiyi yemesi üzerine ölüyor. İzledikten sonra ağlamadım diyen benim için Ya yalancıdır ya da duygusuzdur :) ağlayın rahat rahat ağlayın. Ve izleyin çünkü bu kapitalist sisteme en iyi baş kaldırıştır. Keyifli seyirler
Özgürlük Yolu
filme 10 verdi
11 beğen · 5 yorum
POST_MORTEM (@postmortem)
İnceleme güzel olmuş ama keşke spoiler vermeseydin.
31.07.18 beğen 2 cevap
batu galatasaray (@batugalatasaray)
Dünyanın sonuna kadar izle cin yapimi 2018
31.07.18 beğen 1 cevap
Berna AVCI

Berna AVCI

@bernaavci

Tam bir gençlik dizisi diyebilirim.Gerçek arkadaşlık ve gerçek aşk’ı anlatan romantik komedi tadında güzel bir yapım. Benim film içerisinde ağladığım sahneler bile olmuştu :)

Genç bir kızın ilk öpücüğünü , ilk flörtünü , ilk buluşmasını konu alıyor. İlk öpücüğünü lisede ki en çekici erkekle yapacak olan Elle’in bu aşka cesareti olmadığı için yasak aşka dönüşüyor. Çünkü çocuk en yakın arkadaşının abisi çıkıyor. Ve arkadaşlık kuralları devreye giriyor ; ASLA ARKADAŞININ AİLE BİREYLERİYLE AŞK YAŞAMA.

Bakalım Elle en yakın arkadaşı ve aşkı arasında tercih yapacak mı? İyi seyirler
The Kissing Booth
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
/ 2