up
ara

Lavinia

Kitap okur , Kahve sever...
Lavinia

Lavinia

@biikahvebikitap

Kitap Evi, Enis Batur paylaşım fotoğrafı
Kitap Evi, Enis Batur
“Dünyayı yerinden oynatmak için bir dayanak noktası dileyen adam haklıydı. Bizim gibiler, çok genç yaştan başlayarak kendilerini yazının tılsımına inandıranlar, kitaplardan oluşan bir dayanak noktası yaratmıştık kendimize, ondan bir biçimde yoksun kalsak sonsuz bir boşluğa yuvarlanacak, uzayda kaybolan astronotlara dönüşecektik. Nasıl geçerdi günler, aylar, yıllar, kitapsız? İpin ucunu kaçırmaz, hastalanmaz, yanmaz mıydık?”
.......
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Lavinia

Lavinia

@biikahvebikitap

Seyyah - Terry Hayes paylaşım fotoğrafı
Seyyah - Terry Hayes
Ebeveynsiz bir çocuk hayatta kalmayı öğrenir,erken yaşta hislerini maskelemeye başlar.Acı dayanılır olmanın ötesine geçtiğinde zihinlerinde bir mağara kazıp orada saklanırlar.
9 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Lavinia

Lavinia

@biikahvebikitap

Dikkat! paylaşım fotoğrafı
Dikkat!
Dikkat!
Siz sanıyorsunuz ki bu tımarhanedeki herkes deli. Tımarhane..Yani sizin dilinizde insanların tımar edildiği yer. Mikroplar gibi.Sanıyorsunuz ki siz akıllısınız buradakiler deli, di mi? Yanlış efendim.Tımarhane dediğiniz yer dışarıdakiler kendilerini akıllı sansın diye içeri tıkılmış insanların bulunduğu yerdir.Gerçek bilgelik deliliktir.
Kendini bilge sanmak gerçek deliliktir.
Şubat Dizisi (Akıl - Giriş)
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Lavinia

Lavinia

@biikahvebikitap

Edip Cansever paylaşım fotoğrafı
Edip Cansever
Müthiş sıkılıyorum. Daha kötüsü, insanlardan soğuyorum galiba… Oysa ben onlarsız, onlara güvenmeden edemem. Ama elimden ne gelir. Sevgiden, yakınlıktan, insanca davranmaktan anlayanlar o kadar az ki… Büsbütün kabalaşmaktansa, uzaklara gitmek daha iyi.
Edip Cansever
8 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Lavinia

Lavinia

@biikahvebikitap

Koyu yanlızlık paylaşım fotoğrafı
Koyu yanlızlık
Başkası olmadığım, yalnızca kendim olduğum için mutluydum. Bu açıdan bana yalnız kovboy denilebilirdi. Bütün takım oyunlarından nefret ediyordum. Başkasına karşı sayı almam gereken yarış türlerinden nefret ediyordum. Ben daha çok durmadan yüzmek istiyordum, yalnız ve sessizlik içinde.

Haruki Murakami - ” Sınırın Güneyinde Güneşin Batısında ”
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Lavinia

Lavinia

@biikahvebikitap

Umut paylaşım fotoğrafı
Umut
Umuttan umudu kesmemek istiyorum;
Çünkü hâlâ hayatın düşlere borcu var.
Yılmaz Odabaşı
12 beğeni · 0 yorum beğen ikon