up
ara

ASLI

Çünkü Nerede olursam olayım -bir gemi güvertesinde, Paris'te bir sokak kafesinde ya da Bankok'ta - hep aynı sırça fanusun içinde kendi ekşimiş havamda bunalıyor olacaktım.
Doğum Tarihi : 6 Ekim Perşembe
Katılım Tarihi : 26 Ağustos Çarşamba 2015 16:45 - 1481 gün
Cinsiyet : Kadın
Şehir : Aydın / Türkiye (Turkey)
Çünkü Nerede olursam olayım -bir gemi güvertesinde, Paris'te bir sokak kafesinde ya da Bankok'ta - hep aynı sırça fanusun içinde kendi ekşimiş havamda bunalıyor olacaktım.
ASLI

ASLI

@bluevalentine

Uyu! Gözlerinde renksiz bir perde,
Bir parça uzaklaş kederlerinden.
Bir ruh gülümsüyor gibi derinden,
Mehtabın ördüğü saatler nerde?
Varsın bahçelerde rüzgar gezinsin,
Yağmur ince ince toprağa sinsin,
Bir başka alemden gelmiş gibisin,
Dalmış gözlerinle pencerelerde.

Ahmet Hamdi Tanpınar
0 yorum
ASLI

ASLI

@bluevalentine

Deli intiharı seçer, kahraman bir dava uğruna kendini feda etmeyi ama ikisi de ölür.
0 yorum
ASLI

ASLI

@bluevalentine

İnsanlar ancak koşullar buna elverdiğinde delirme lüksüne sahiptirler.
0 yorum
ASLI

ASLI

@bluevalentine

 paylaşım fotoğrafı
Huzur...
7 yorum
kübra (@namtenahi)
Ben deniz kenarındaki odamda,
Pencereye hiç bakmadan
Dışardan geçen kayıkların
Karpuz yüklü olduğunu bilirim.
Deniz, benim eskiden yaptığım gibi,
Aynasını odamın tavanında
Dolaştırıp beni kızdırmaktan
Hoşlanır.
Yosun kokusu
Ve sahile çekilmiş dalyan direkleri
Sahilde yaşayan çocuklara
Hiçbir şey hatırlatmaz. ~Orhan Veli Kanık
07.06.17 beğen 9 cevap
elif (@elif899)
Bazen alıp başımı böyle sadece huzurun olduğu yerlere gitmek istiyorum ?
30.07.17 beğen cevap
ASLI

ASLI

@bluevalentine

Sırça Fanus
“Yaşamımın, öyküdeki yeşil incir ağacı gibi önümde dallanıp budaklandığını görüyordum. Her dalın ucunda tombul, mor bir incir gibi eşsiz bir gelecek beni çağırıyor, göz kırpıyordu. İncirlerden biri, bir eş, mutlu bir yuva ve çocuklardı. Bir başkası, ünlü bir ozan, öteki parlak bir profesör, biri şaşırtıcı editör Ee Gee, öbürü Avrupa, Afrika ve Güney Amerika, biri Constantin, Sokrates, Attila ve garip adları değişik meslekleri olan daha bir yığın aşık, bir başkasıysa Olimpiyat takım şampiyonu bir kadındı. Bu incirlerin üzerinde ve ötesinde, ne olduklarını pek çıkaramadığım daha bir sürü incir daha vardı. Kendimi dalların çatallandığı noktada otururken görüyordum. Ve incirlerden hangisini seçeceğime bir türlü karar veremediğim için açlıktan ölüyordum. Hepsini ayrı ayrı istiyordum incirlerin, ama birini seçmek ötekilerin hepsini kaybetmek demekti. Ve ben orada karar veremeden otururken incirler buruşup kararmaya başlıyor ve birer birer toprağa, ayaklarımın dibine düşüyorlardı.”
ataç ikon Sırça Fanus
8 (180 oy)
0 yorum
ASLI

ASLI

@bluevalentine

Starry Night Over The Rhone - 1888 (Vincent Van Gogh) paylaşım fotoğrafı
Haziranın ikinci yarısı, 1888, Fransa:

''Bu akşam, bomboş deniz kıyısı boyunca yürüyüşe çıktım. Neşeli değil ama kederli de değildi, yalnızca çok çok güzeldi. Gökyüzünün derin mavisi üstünde benek-benek bulutlar vardı. Kimisi yoğun kobaltın temel mavisinden daha koyu bir mavi, kimisi de Samanyolu'nun ak mavisini andıran daha açık maviydi. Bu mavi derinlikte yıldızlar ışıl ışıldı; yeşilimsi, sarı, beyaz, pembe, yıldızlar bizim orada olduğundan, hatta Paris’te olduğundan daha parlak, daha bir mücevher gibi yanıp sönüyorlardı. Sanki opaller, zümrütler, yakutlar, safirler saçılmıştı gökyüzüne. Deniz ise çok derin lacivertti. Kıyı biraz eflatun, biraz koyu pas ya da kuru yaprak rengi bana sorarsan, kum tepeciklerinin (aşağı yukarı altı metre var bunların) üstünde ise Prusya mavisi birtakım çalılar…''
2 yorum
Red Red (@khaos)
Güzel tasvir ...
21.04.17 beğen 2 cevap
Melih (@melihh)
Bu resmin de bir duygusu olmalı :)
30.06.17 beğen cevap
ASLI

ASLI

@bluevalentine

11.03.17

Aşk nedir?

İki başlı bir yılandır.
yorum
ASLI

ASLI

@bluevalentine

S3-B0 İlk sezonu ile gönüllerde taht kurmuş, ikinci sezonu bekleneni karşılamış ama üçüncü sezonunda tek düzeye düşmüş sonuç olarak sıkmış dizidir. Dizide beni etkileyen müzikleri, oyunculuk performansı ve seksenleri güzel yansıtması oldu. Son sezon için en büyük eleştirim aynı konuların abartılarak işlenmesi, çocukların o kadar olayın içinden burun kanaması bile olmadan çıkmış olması ( kimse ölmedi GOT'dan alışmıştık ), Steve'in kadersizliği, Mike ve Eleven'ın aşırı yakınlığı, joyce yakın olan herkesin ölmesi (Hopper gözlerin açık gitti)... Bir de değinmeden geçemeyeceğim bu kadar yıl sonra yaşlanmış olsa da Winona RYDER'ı tekrar izlemek güzeldi. Kendisi benimde hayranı olduğum Tim BURTON'nun beter böcek filmindeki gotik kızdır, ilk gotik idol karakterlerden biridir ve makas eller filmi de de karda dans sahnesi ile akıllarda yer etmiştir.
Stranger Things
9.1 (127 oy)
2 yorum
Hande (@handec)
Sağol izlemedigim sezonu anlattığın için 🌞 başarılı bir zorki daha
08.08.19 beğen cevap
ASLI (@bluevalentine)
Sezon üç olduğunu belirtmiştim, inceleme de spoiler içermeden olmuyor :)
09.08.19 beğen cevap
ASLI

ASLI

@bluevalentine

Anlaşılmamaktan gurur duyuyordu, çünkü tüm dahiler bu bedeli ödemişlerdi.
0 yorum
ASLI

ASLI

@bluevalentine

Kimin doğruyu söylediği değil, kimin doğru yanıtı verdiği önemli.
0 yorum
ASLI

ASLI

@bluevalentine

 paylaşım fotoğrafı
Aşk hissedebildiğimiz bir şey ama asla açıklayamayız. Sadece "aşk düşüncesi" açıklanabilir. İnsan kaybedebileceğini sever.

Solaris (1972), Andrei Tarkovsky
0 yorum
ASLI

ASLI

@bluevalentine

18.05.17

narsisistik kişilik bozukluğu nedir?

Kendini üstün gören ve sürekli bunun üzerine oluşturduğu düşlemelerine kafa yoran, üstünlük bakımından kendine yakın olduğunu düşündüğü kişilerle iletişim kurmayı tercih eden ama ulaşabildiği ve sıradanlaşan her şeye karşı sıkılgan, özünde insanlara karşı ilgisiz ve empati kurabilme yeteneğinden yoksun, çıkar ilişkilerinde marifetli, yoğun kıskançlık çekip kendini de kıskanılacak değerde bulan kişilerde görülen, psikolojik hastalık durumudur. Benlik değerini aşırı abartmış bu konuda sürekli beğenilme ihtiyacından ötürü doyumsuz olan, uzakta durulması fayda getiren insan.
yorum
ASLI

ASLI

@bluevalentine

Frida and Diego Rivera tablosu - 1931 paylaşım fotoğrafı
“Diego’ya aşık oldum, ama ailem bundan hiç hoşlanmadı; çünkü Diego komünistti ve bizimkiler onu, çok çok çok şişman bir Breughel’e benzetiyordu. Bunun bir fille beyaz güvercinin evliliğini andırdığını söylüyorlardı. Her şeye rağmen, 21 Ağustos 1929’da evlendik.”

“Burada bizi görüyorsunuz. Ben Frida Kahlo, benim sevgili eşim Diego Rivera. Bu portreyi arkadaşımız Alber Bender için 1931 yılının Nisan ayında Kaliforniya’nın güzel şehri San Francisco’da yaptım.”
EK 1: 24.04.17
2 yorum
Ahmet Enes (@artanis)
Diego Rivera’ma..

Seni sevmeye başlayalı çok uzun zaman oldu. Küçük bir kız çocuğu idim, seni sevmeye başladığımda. Şimdi ise bedeni çürümeye başlayan yaşlı bir kadınım. Bütün bedenler çürüyor aslında Diego’m. Eskiyor bütün bedenler.

Ama acı çeken yüreği var ise bir bedenin, daha hızlı çürüyor o beden.

Benim acı çeken bir yüreğim var Diego. Seni sevmeye başladığım o günden beri, acı çeken bir yüreğim var.

Beni anlamadın demeyeceğim. Beni anladın. Zaten en dayanılmaz acı buydu. Sen beni anladın. Anladığın halde canımı yaktın Diego…
29.05.17 beğen 8 cevap
yalnız adam (@kafkaa)
Kurbağa sevgilim, Diego’m…
29.05.17 beğen 1 cevap
ASLI

ASLI

@bluevalentine

07.04.17
yorum