up
ara

B.N.A...

B.N.A...

B.N.A...

@bna

 paylaşım fotoğrafı
İskenderun sahilde yapılan devlet neden var sorgulaması.
ataç ikon Yasa ve Kılıç
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
B.N.A...

B.N.A...

@bna

 paylaşım fotoğrafı
Üslubu bambaşka betimlemeleri ve hayal gücü harikulade bir yazarın harikulade kitabı. Tabiki de herkes okumalı diye klişe bir cümle kuramam ancak idealist mühendis ve mühendis adaylarının okumasında fayda var. Hepimizin adına:) ÇÜNKÜ HİYEL İLMİ EMİRLERE ASLA KARŞI GELMEYECEK SADIK KÖLELERİ YANİ MAKİNELERİ YARATMA SANATIDIR. Günümüzde dünya şartlarında ülkemizin en çok ihtiyacı olan ilimdir Hiyel ilmi kısaca.
ataç ikon Kitab-ül Hiyel
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
B.N.A...

B.N.A...

@bna

Modern kitapsever tüketicinin raflarından.. paylaşım fotoğrafı
Modern kitapsever tüketicinin raflarından..
Bestsellerler... Berbatlar.. Edebiyat yok. Eleştiri yok. Duygu yok. Düşünce yok. Peki bu kitaplar neden varlar? Düşüncelerinizi merak etmekteyim.
15 beğeni · 17 yorum beğen ikon
E.A. (@ea)
Çok sattığı için işte.
25.06.18 beğen 1 cevap
Semih (@sc)
Bu soruyu zaman zaman kendime soruyorum, yakın zamanda üzerinde "bestseller" yazan bir kitap okumadım ancak şu an okuduğum kitaplar da yeterince popüler denilebilir. Okursam keyif alacağımı düşünüyorum, faydalanma kısmı biraz meçhul. Bence biraz ön yargılı veya başka bir yerden etkilenilmiş bir yorum olmuş sizinki. Herkes okuyor diye okuyan kesimi bir kenara bırakırsak, benim gördüğüm ve kendime cevap olarak bulabildiğim " hayal gücü ". Gerçekten bazı yazarlar çok değişik bir hayal gücüne sahipler ve bu kurgularını okura çok güzel ve çok basit bir dille aktarabiliyorlar. Özellikle kendisini kitap kahramanının yerine koyan/koyabilen okur, o an bulunduğu konumdan ve zamandan soyutlanabiliyor. Belki de hayatından memnun olmayan insanlar için geçici bir kaçış yeri olabilir, tıpkı filmler gibi. Ancak tabii ki bu his geçici, duygu yok demek bence doğru değil. Edebiyat ve eleştiri konusu için bir yorumum yok ama "bu kitaplar insana bir şey/ler katar mı?" sorusu herhalde en kilit nokta. Bu soru için şunu söylemek istiyorum, zorla güzellik olmuyor. Herkes; sürekli araştırayım, sürekli kendimi geliştireyim, hayatın benim için anlamını bumalıyım şeklinde düşünmüyor. Halinden memnun olanlar veya bu soruların cevaplarını çoktan bulduğunu düşünenler var.
26.06.18 beğen cevap
Gökçe (@kirmizitilkiyollarda)
Aşk romanları(!?) çok okunuyor. Okuyan arkadaşlarım gerçek hayattan uzaklaştırdığı ve böylelikle rahatlattığı yönünde yorumlar yapıyorlar. Bende içinde bilgi olmayan kitabın vakit kaybı olduğu kanaatindeyim. Boş vaktini neye harcarsan o'sundur. Herkesin kendi seçimi ne diyelim.
26.06.18 beğen cevap
B.N.A...

B.N.A...

@bna

Bütün Amerikan ve İngilizlerin Zeigest belgeselini izlemesi bütün Arapların İbni Haldun okuması dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilir (mi?) Peki bizim önceliğimiz ne olmalı? Ya da neler?
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
B.N.A...

B.N.A...

@bna

 paylaşım fotoğrafı
İlk önce bir sosyoloji profesörü gibi tarafsız bir şekilde yazıyor görünürken sonraları "nurcu" övgüsüne döndü. Şerif Mardin Said Nursi ya da Nur tarikatı hakkında neler düşünüyorsunuz? Nasıl değerlendirilmeli?
9 beğeni · 35 yorum beğen ikon
Mustafa Mete Öztürk (@mustafameteozturk)
Said Nursiyi birde Turan Dursun ' dan okuyun derim. Bir dönem nur cemaati içinde bulunmuş birisi olarak çok güzel anlatıyor. Risalelerini okuduğum kadarıyla kendini çokça öven bir insandır. Kuran'da nur suresinin Risale-i Nuru anlattığını söyleyecek kadar ileri gitmiştir. Bir dönemde akıl hastanesinde yattiginida unutmamak gerek.
18.02.18 beğen 6 cevap
Ruh Hassası (@ruhhassasi)
Kürt milliyetçisidir. Abdülhamid zamanında deli raporu aldığı bilinir. Geyik üzerinde savaştığını iddia eder. Kitaplarını kendisinin yazmadığını, ilahi bir destekle 'yazdırıldığını' söyler. Yine kitaplarında yazdığı hadislere kaynak gösterdiği hadis kitaplarında öyle acayip başka hadisler vardır ki, bir müslüman görse "Peygamber bu muymuş?" deyip o an istavroz çıkararak hristiyan olur. Şaka yapmıyorum.
18.02.18 beğen 2 cevap
'Büteyra (@huznunlalesidirdunya)
Zahirde madde arayan üstadı anlamaz.
18.02.18 beğen 3 cevap
B.N.A...

B.N.A...

@bna

 paylaşım fotoğrafı
Hasta olmaya bütün meyilimle okumaya başladım. Her tümce tartışmaya değer. Hayata karşı büyük bir bıkmışlık ve sorgulama. İnsana karşı en derininden nefret..
ataç ikon Çürümenin Kitabı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
B.N.A...

B.N.A...

@bna

 paylaşım fotoğrafı
Sekiz saatlik otobüs yolculuğunun en güzel yareni olan Gülün Adı ortaçağ Avrupasının karanlığını bir gizem içerisinde tasvir eden şaheserdir. Farklı cemaatlerin birbirlerinden farklı inanışları ancak aynı dine inanmaları , engizisyon mahkemeleri en çok dikkate değer olan ise Hz İsa'nın yoksulluğu hakkında tartışma..Kiliselerde dönen iğrençlikler dönemin devlet anlayışı..Yemek bulabilmek için vücutlarını pazarlayan kadınlar(ve erkekler) bunları yapan papazlar, mantığın önemi,kıyamet alametleri..deccali bekleyiş
Günümüz dünyasından pek farkı yok. Özellikle varsa "gerçek ilahiyatçıların" başucu eseri olması toplum açısından güzel bir gelişme olabilir. Çünkü "gerçek bir okuyucu" için hayatı farklı bir açıdan sorgulatabilir.
ataç ikon Gülün Adı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
10 beğeni · 1 yorum beğen ikon
BUKALEMUN (@karacurin)
"Peder günah çıkarmak istiyorum"
27.01.18 beğen 1 cevap