up
ara

Burcu S.

https://instagram.com/brcsezginn
Burcu S.

Burcu S.

@bs - İstanbul

Çocukları şiddete yönlendiren Kick the Buddy oyunu yasaklanmalı paylaşım fotoğrafı
Çocukları şiddete yönlendiren Kick the Buddy oyunu yasaklanmalı
Bu oyunu hiç duydunuz mu ya da oynayanınız var mı bilmiyorum. Son zamanlarda reklamı ile çok fazla karşılaşıyorum.Her seferinde sinirlerim altüst oluyor. Böyle bir oyuna nasıl izin veriliyor anlamıyorum. Oyun tamamen işkence üzerine kurulmuş. Resimde gördüğünüz kuklamsı varlığa çeşitli objeler kullanarak işkence ediliyor. Kolları bacakları koparılıyor, elektrik veriliyor, presleniyor, vs. Biraz araştırdığımda Youtube'ta bu oyunu oynayıp video olarak paylaşan çocuk hesaplarıyla karşılaştım. Küçücük çocuklar bir canlıya türlü işkenceler etmekten keyif alıyorlar. Bu çocuklar ileride bunları hayvanlara ve hatta insanlara yapmayı normal bulacaklar. Kick the Buddy başta olmak üzere şiddet yanlısı bireyler yetişmesine sebep olan tüm oyunlar yasaklanmalı.
22 yorum
Eseflal (@eseflal)
🤔 hangi kafayla yapıyorlar bu oyunları ya
14.06.19 beğen 6 cevap
Sonay Ç. (@ponnik)
Her yaşta, her dönemde şiddet içerikli oyunlar, filmler, kitaplar... insanları cezbetmiştir. İnsan vahşi bir canlıdır. Toplum algısı oluşmadan önce aslında vahşiliğimizle ayakta duruyorduk. Ve şimdi de toplum kurallarında yaşamaya çalıştığımız için bu bastırılmış duygularımızı bu tür içeriğe sahip ürünlerde dışa vurunca rahatlıyor ve zevk alıyoruz. O yüzden her zaman alıcısı olacak ve her zaman en çok tüketilen içerikler şiddet içerikli ürünler olacak. Kapitalizm bizi çok iyi kullanıyor maalesef. Bir de mavi balina oyunu vardı. Onu da yasaklasalar keşke.
14.06.19 beğen 7 cevap
İlhan yücel (@ilhanyucel)
Farkındalık için çok teşekkürler.
14.06.19 beğen 2 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs - İstanbul

Huzurlu serin sular; Sütüven Şelalesi ve Hasan Boğuldu Göleti paylaşım fotoğrafı
Huzurlu serin sular; Sütüven Şelalesi ve Hasan Boğuldu Göleti
Merhaba arkadaşlar, havaların ısınmasıyla birlikte şöyle bol gezip tozmalı bir paslaşma başlatalım dedik. Hem içimiz açılsın hem de gezilecek yerler listemiz kabarsın. =)

Son 7-8 ay içinde çok fazla yer gördüğüm için hangisini paylaşsam diye epey bir düşündüm ve sonunda içlerinde en huzurlu bulduğum yeri paylaşmaya karar verdim; Kazdağları Sütüven Şelalesi ve Hasan Boğuldu Göleti.

2018’in kasım ayında birkaç arkadaşla beraber İstanbul’dan yola çıkıp Çanakkale ve Edremit taraflarında dolu dolu 3 gün geçirdik. Duraklarımızdan biri de Kazdağları Milli Parkı'nın içinde yer alan Sütüven Şelalesi ve Hasan Boğuldu Göleti'ydi. Kişi başı 15 TL giriş ücreti ödeyerek şelale ve göleti de kapsayan keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Belirli alanlarda piknik yapmak da mümkün. Tüm milli parklarımızda olduğu gibi burada da yerde ateş yakmak yasak, ancak beton zemin üzerinde oluşturulmuş mangal istasyonlarında ateşinizi yakabilirsiniz.

Henüz gitmediyseniz Kaz Dağları'na mutlaka gidin. Şelalenin alt tarafına inin. Güneşin dalların arasından süzülüp suya yansıyan pırıltılarını izleyin. Gözlerinizi kapatıp şelalenin sesine karışan kuş cıvıltılarını dinleyin. Şelalenin yakınlarında tezgahları bulunan Edremitli tatlı teyzelerden zeytinyağı, çeşitli kekikler (limon kekiği bi harika), yeşil zeytin gibi doğal ürünler alın. Gezerken beni anmayı unutmayın. =)

Hasan Boğuldu Göleti'nin dramatik hikayesinden de bahsedeyim. Efsaneye göre Emine'ye aşık olan Hasan adında bir genç, Emine'yi babasından ister. Babası Hasan'ın gücünü sınamak ve onların yaşadığı hayata uyum sağlayıp sağlayamayacağını anlamak için bir şart koşar. Hasan 40 kiloluk tuz çuvalını sırtında taşıyarak Kaz Dağları'nın zirvesine çıkarırsa Emine ile evlenebilecektir. Ancak daha yolun ortalarına varmadan yorulmaya başlayan Hasan pes eder. Emine, Hasan'ı aramaya kalktığında kendisine verdiği yazmasının suyun yüzeyinde olduğunu görür. Hasan'dan bir daha haber alınamaz ve boğulduğu tahmin edilir. O günden sonra burası Hasan Boğuldu olarak anılmaya başlar.

Paslaşmaya davet olarak =) @ponnik @seyyah73 @ruhadam @yakamoz @huriyekotan @herhangibiri @ludingirra @ademozipek @dreamerr @hayatefzaa @ @cnnhni @eseflal @rabiazeyneparslan @nfk1 @cigdemgul @fadimern @buseeaydogan @mecazzadam @asliseloglu @esracan @postmortem

Gezilecek yer önerilerinizi merakla bekliyorum. =)
Sütüven ve Hasanboğuldu Şelaleleri
mekana puan vermedi, inceleme eklemedi.
34 yorum
Gülcan (@gulcann)
Kimse inkar etmesin güzel göördüüüümm demesiiinn seni göörrrmedeeenn 😍😌
23.05.19 beğen 2 cevap
iz'ah'sız (@rabiazeyneparslan)
"Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok 😊" davetine icabet edicem ama şuan hapisteyim 😂 bursa-istanbul arası bir şeyler yapabilirim temmuzdan sonra. Fotoğraf çok güzel sevdim, kadrajın iyiymiş iyi gezmeler benim yerime de 🦌🤗
23.05.19 beğen cevap
Hayat efzaa (@hayatefzaa)
Bende entomofobi haşere fobisi var 🙈 etkileri çok yüksek olduğu için doğa yürüyüşü bana göre değil hayatımda 2 kere pikniğe gittim kaldıki orman, dağ, tepeye giremem😌 ama arkadaşlarım var o çekilde gezen. Fotoğraflarını beğeniyle takip ediyorum. Hatta geçen hafta 13. Yy dan kalma emir bayındır köprüsü, Ahlat/ Bitliste patlaşım yapmıştı. Keyifli görüntülerdi. 😉
23.05.19 beğen cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs - İstanbul

Yeni paslaşma ile 90’ları anıyoruz paylaşım fotoğrafı
Yeni paslaşma ile 90’ları anıyoruz
90'ların birçok akımını barındıran bir fotoğraf ile geldim. Karışık desenli kocaman berjerler, çiçekli perdeler, alt raflarında gazete kuponlarıyla alınmış ansiklopedi serilerinin, üst raflarında bardak takımlarının, bibloların sergilendiği, tam ortasında ise dantelli bir tv'nin bulunduğu meşhur vitrinler, yüksek vatkalar,... =)
Çocukluğum güzeldi be =)

Paslaşmanın fikir sahibi olan @gulcann'a teşekkür ediyorum ve paslaşmaya @lacrima @handec @cizmelikedi @gulcann @bestekorutlu @sedadalgic @burcuskmn ve @eseflal'i davet ediyorum.

Paslaşmaya katılmak için davet beklemenize gerek yok. Kendiniz bir paylaşım yapıp birilerini etiketleyerek yeni bir zincir oluşturabilirsiniz. 90'ları yansıtan fotoğraflarınızı bekliyoruz. =)

İnternette defalarca paylaşılan 90'lara ait objelerin fotoğraflarını paylaşmak yerine kendi fotoğraflarınızı paylaşırsanız daha orijinal ve daha ilgi çekici şeyler görmüş oluruz.
8 yorum
EL_NINO (@elnino)
🚀
16.05.19 beğen 1 cevap
Eseflal (@eseflal)
Anaaam tatlılığa bak😂 ortadaki hanımefendi annen ise eğer çok benziyosun anneneeeee 🤩 arkadaki büfe şu kahverengi kitaplık mı 🤔 91liyim ama 90lara dair ne paylaşabilirim hiç bilmiyorum ki 😅 ben bi düşüneyim, bir şey bulamazsam da kusuruma bakmasın umarım @bs 😅 anne evinden ayrılınca çocukluğa dair pek bir şeyi kalmıyor insanın, düşünüyorum 🤔 hem de hiç yok evde 90lardan bi şeyler 😅 çeyizime dantel bile kabul etmedim ben 😂😂
16.05.19 beğen 3 cevap
Nemesis (@lacrima)
Bebiş burcuş 😁 Ne hoş kadınlar annen ve teyzen ki hala öyleler. Güzelliğinin nerden geldiği belli 😘 Davetine birazdan iştirak edeceğim, bekle beni 😊
16.05.19 beğen 3 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs - İstanbul

Arenaya renk gelsin =) paylaşım fotoğrafı
Arenaya renk gelsin =)
Merhaba arkadaşlar, yeni bir paslaşma başladı. Bu defa koleksiyonlarımızı paylaşıyoruz. Bakalım kimler neler biriktirmiş. =)

Paslaşmaya katılmak için davet beklemenize gerek yok. Kendiniz bir paylaşım yapıp birilerini etiketleyerek yeni bir zincir oluşturabilirsiniz.

Lütfen oda kurallarını okuyunuz. Kitap paylaşımları kabul edilmeyecek ve başka odaya taşınacak. Çünkü hepimizin koleksiyon sayılabilecek miktarda kitabı var ve oda kitap fotoğraflarıyla dolarsa diğer kitaplı paslaşmalarımızdan farkı kalmaz. Bu odada farklı koleksiyonlar görmeyi bekliyoruz. Kitaplar için zaman zaman paslaşmalar yapmaktayız.

Ben en büyük koleksiyonum olan ayraçlarımla katılıyorum. Sadece bu masadakilerin sayısı 450 civarında. Bazı yayınevlerinin kitaplarının ayraçlarını kitapların arasından çıkarmadım. Onları da koymuş olsaydım 600 olurdu sanırım. Abartmış mıyım ne? 😄

@tecessus @ruhadam @rabiaa @karacurin @merveyalcin16 @senaeryilmaz @munzevi @ayriksii @burcuskmn @firdevssahin @aygulermis @buseeaydogan @erguvankapisi @aysuka @kitapasigii @birdaktilo eğer varsa koleksiyonlarınızı bizimle paylaşır mısınız? 😊
EK 1: Bu paslaşmanın fikir sahibi olan @edebiat’a teşekkürler. 😊 18.04.19
41 yorum
Lümeya (@ayriksii)
Küçük de olsa bir bebek koleksiyonum var. :) Eve gider gitmez paylaşacağım inşallah :)
18.04.19 beğen 2 cevap
erhan (@munzevi)
Kendimce harika dvd koleksiyonum var ama çatıda. Etiket için teşekkürler tabii:)
18.04.19 beğen 2 cevap
(@rabiaa)
@bs hayal kırıklığı koleksiyonum var olur mu? Etiket için tesekkur ederim :)
18.04.19 beğen 9 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs - İstanbul

Dünya Saati paylaşım fotoğrafı
Dünya Saati
“...Eğer bir böcek size şöyle deseydi: ‘Lütfen Bayan Hasley, buraya basmayın, yoksa beni ezeceksiniz.’ Ayağınızı çekmeyi düşünmez miydiniz?”
- Fred Hoyle, The Black Cloud
(Marian Stamp Dawkins’in Hayvanların Sessiz Dünyası adlı kitabında geçen bir alıntı)

Dünya saatinde ışıkları kapattınız mı? Bende hala kapalı. =)
ataç ikon Hayvanların Sessiz Dünyası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 yorum
Burcu S. (@bs)
Yorum 😒
07.04.19 beğen cevap
Hakan (@hakani)
Vaaaaavv, öyle ortamım olsa ampulleri komple sökerim 😊
07.04.19 beğen 1 cevap
Batuuu (@batuuu)
cok romantizm dolu bir ortam olmus:)
07.04.19 beğen cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs - İstanbul

4 Nisan Sokak Hayvanları Günü paylaşım fotoğrafı
4 Nisan Sokak Hayvanları Günü
4 Nisan Sokak Hayvanları Günü'nde sokaktaki dostlarımıza dikkat çekmek için böyle bir paslaşma başlattık. Sizler de bu farkındalığa destek olmak için bir sokak hayvanını doyurarak fotoğrafını çekip paylaşın. Bir arkadaşınızı etiketleyerek paslaşmaya davet etmeyi unutmayın.

Paslaşma odası birkaç gün açık kalacak fakat sokaktaki dostlarımızı her gün doyurmak bizim görevimiz. Lütfen onları görmezden gelmeyin.

Başta fikrin sahibi olan @edebiat olmak üzere, @gulcann @eseflal @burcuskmn @merveyalcin16 @herkeskadarkimse @ruhadam @kedilikitapsever @canae @khaos @elnino @ludingirra @vareste ve @erguvankapisi'ni davet ediyorum. =)
EK 1: Lütfen internetten bulduğunuz fotoğrafları paylaşmayınız. Paslaşmanın amacı sokak hayvanlarının karnını doyurmaktır.

Paslaşmaya katılmak için birinden davet beklemenize gerek yok. Davet gelmeden de paylaşım yaparak yeni bir zincir başlatabilirsiniz. =) 04.04.19
15 yorum
Gülcan (@gulcann)
Minik dostlarımız için 😊
04.04.19 beğen 3 cevap
okuyankoala (@burcuskmn)
Tam benlik bir başlık tam benlik bir paylaşım ☺ her şey can dostlarımız için, hepsini çok seviyorum 😸
04.04.19 beğen 2 cevap
Eseflal (@eseflal)
Güzel paslaşma olmuş, netim yok ama yarın katılcam, fotoyu akşama atarım 😅 etiket için teşekkürler @bs 😘
04.04.19 beğen 3 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs - İstanbul

Hayatın Kanunu paylaşım fotoğrafı
Hayatın Kanunu
“’Her şey yolunda. Dala hafifçe tutunan, geçen yıldan kalma bir yaprak gibiyim. İlk esintide yere düşeceğim. Sesim yaşlı bir kadının sesine benziyor. Ayaklarımın gideceği yolu gözüm görmüyor, adımlarım ağırlaştı ve yoruldum artık. Her şey yolunda.'

Nazlı nazlı yağan karın son sesleri de dininceye, oğlunun iyice uzaklaştığını anlayıncaya kadar başı önünde oturdu. Sonra aceleyle odun yığınına uzandı eli. Dipsiz bir uçurum gibi görünen sonsuzlukla kendisi arasında yalnızca bu odun yığını vardı artık. Hayatı bir tutam çalı çırpıya bağlıydı. Onlar ateşi tek tek beslerken, ölüm de onu adım adım ele geçirecekti.

(…) Kendisi de küçük bir ayrıntıydı ve göçüp gidecekti. Doğa’nın aldırdığı yoktu. Doğa hayata bir görev, bir de kanun vermişti. Hayatın görevi sürüp gitmekti, kanunuysa ölüm.”
Midas’ın Müritleri – Jack London

Midas’ın Müritleri, ürpertici betimlemeleri ve şaşırtıcı kurguları olan 5 öykülük bir Jack London kitabı. Yapmış olduğum alıntı “Hayatın Kanunu” adlı öyküden.
ataç ikon Midas'ın Müritleri
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
18 yorum
Burcu S. (@bs)
Yorum 🙄 Beni bunu yapmaya mecbur bırakan sistem utansın 😁
03.02.19 beğen 1 cevap
Ebru (@kubraebru)
Ve bu kedi gerçek mi... Ne kadar güzel :) Ayrıca kitap ilgimi çekti
03.02.19 beğen cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs - İstanbul

 paylaşım fotoğrafı
Bir gün gecikmeli olarak, iyi ki doğdun Tolkien! Daima en sevdiğim yazar olarak kalacaksın. =)
Serinin ilk kitabı, üniversitedeki birinci yılımda oda arkadaşım olarak hayatıma giren ve o zamandan beri yanımda olan bebşim Derya’dan hediye idi. =D Nice enteresan rüyalarıma kaynak oldu, oluyor, olacak. =)
EK 1: Yüzüklerin Efendisi hayranları el sallasın. Tolkien seven kaç kişiyiz desem 1000 like gelir mi? Yüzüklerin Efendisi sevenler beğensin, Hobbit sevenler yorum yapsın. En sevdiğiniz Tolkien kitabı hangisi? Fantastik edebiyat tutkunları burada mı? Fantastik kitap tavsiyesinde bulunur musunuz?

(Soru sormazsan beğeni ve yorum gelmez dediler. Bastım soruları, bekliyorum. =D ) 04.01.19
J. R. R. Tolkien
ünlüye 10 verdi, inceleme eklemedi.
14 yorum
EL_NINO (@elnino)
👋 el sallayıp, kara kule ve çember serisini de bu fantastikler arasına ekleyeyim 😁
04.01.19 beğen 2 cevap
Yasin Demirtaş (@yasindemirtas)
1000 çok az sanırım . Yüzüklerin Efendisi benim yaşamak istediğim bir dünya . Sadece kitaplar ve filmlerden ibaret değil gözümde .
04.01.19 beğen 1 cevap
Mehmet Can (@mcan)
Güzel koleksiyon 👍🏻
04.01.19 beğen 1 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs - İstanbul

 paylaşım fotoğrafı
"Geniş bir ufkun keyfini özgürce çıkarabilen dışında, mutlu insan yoktur dünyada."
Jiddu Krishnamurti

Bugün Dünya Dağ Günü. Yüzünüzü dağlara çevirin. Doğayı hissedin. Hayvanları kucaklayın. 😊😄
Abant Gölü
mekana puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 yorum
POST_MORTEM (@postmortem)
Canlı !
11.12.18 beğen 1 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs - İstanbul

Yanılgıdan başka bir şey değil paylaşım fotoğrafı
Yanılgıdan başka bir şey değil
"Asla bir insan ya da bir eylem tümüyle Sansara, tümüyle Nirvana değildir, asla bir insan tümüyle kutsal ya da tümüyle günahkâr olamaz. Böyle gibi görünmesi yanılmamızdan, zamana gerçek bir nesne gibi bakmamızdandır. Zaman gerçek değildir, Govinda, ben sık sık yaşadım bunu. Zaman gerçek değilse, dünya ile sonsuzluk, acı ile mutluluk, kötü ile iyi arasında var gibi görünen çizgi de bir yanılgıdan başka şey değildir."
Siddhartha - Hermann Hesse

Bu fotoğrafı bu yaz Kuşadası'nda yazlıkta çekmiştim. Nasıl mı çekmiştim? İşte beyle: http://www.resimag.com/c53be50cd2.jpeg

Gülmeyin. =D Ne sanıyordunuz? Her güzel kitap fotoğrafının ardında bir abeslik, toplaması zor bir dağınıklık, şekilden şekile girmeceler, şaşkın bakışlara maruz kalmacalar vardır. =)
ataç ikon Siddhartha
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
12 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Bu aralar paylaşım yapıyorsun Sn@bs.. hiçte hayra_alamet değil;))
29.11.18 beğen 1 cevap
Nemesis (@lacrima)
O taşları kim topladı, niye topladı, kaç yılda topladı 😁 herkesin merak konusu farklı tabii 😂
29.11.18 beğen 2 cevap
/ 47