up
ara

Burcu S.

"…gözlerini kapattı ve etrafını sarmış uçsuz bucaksız toprakların çiçek kokan havasını içine çekmek için derin bir nefes aldı. Bu, onun için akrabalarından daha yakın, bir sevgilinin şefkatinden daha tercih edilir, bir kitaptan daha derindi. Bir an, yaşamının amacını yeniden keşfetti." Boris Pasternak
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Hayatın Kanunu paylaşım fotoğrafı
Hayatın Kanunu
“’Her şey yolunda. Dala hafifçe tutunan, geçen yıldan kalma bir yaprak gibiyim. İlk esintide yere düşeceğim. Sesim yaşlı bir kadının sesine benziyor. Ayaklarımın gideceği yolu gözüm görmüyor, adımlarım ağırlaştı ve yoruldum artık. Her şey yolunda.'

Nazlı nazlı yağan karın son sesleri de dininceye, oğlunun iyice uzaklaştığını anlayıncaya kadar başı önünde oturdu. Sonra aceleyle odun yığınına uzandı eli. Dipsiz bir uçurum gibi görünen sonsuzlukla kendisi arasında yalnızca bu odun yığını vardı artık. Hayatı bir tutam çalı çırpıya bağlıydı. Onlar ateşi tek tek beslerken, ölüm de onu adım adım ele geçirecekti.

(…) Kendisi de küçük bir ayrıntıydı ve göçüp gidecekti. Doğa’nın aldırdığı yoktu. Doğa hayata bir görev, bir de kanun vermişti. Hayatın görevi sürüp gitmekti, kanunuysa ölüm.”
Midas’ın Müritleri – Jack London

Midas’ın Müritleri, ürpertici betimlemeleri ve şaşırtıcı kurguları olan 5 öykülük bir Jack London kitabı. Yapmış olduğum alıntı “Hayatın Kanunu” adlı öyküden.
ataç ikon Midas'ın Müritleri
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
32 beğeni · 14 yorum beğen ikon
Burcu S. (@bs)
Yorum 🙄 Beni bunu yapmaya mecbur bırakan sistem utansın 😁
03.02.19 beğen 1 cevap
Ebru (@kubraebru)
Ve bu kedi gerçek mi... Ne kadar güzel :) Ayrıca kitap ilgimi çekti
03.02.19 beğen cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs

 paylaşım fotoğrafı
Bir gün gecikmeli olarak, iyi ki doğdun Tolkien! Daima en sevdiğim yazar olarak kalacaksın. =)
Serinin ilk kitabı, üniversitedeki birinci yılımda oda arkadaşım olarak hayatıma giren ve o zamandan beri yanımda olan bebşim Derya’dan hediye idi. =D Nice enteresan rüyalarıma kaynak oldu, oluyor, olacak. =)
EK 1
Yüzüklerin Efendisi hayranları el sallasın. Tolkien seven kaç kişiyiz desem 1000 like gelir mi? Yüzüklerin Efendisi sevenler beğensin, Hobbit sevenler yorum yapsın. En sevdiğiniz Tolkien kitabı hangisi? Fantastik edebiyat tutkunları burada mı? Fantastik kitap tavsiyesinde bulunur musunuz?

(Soru sormazsan beğeni ve yorum gelmez dediler. Bastım soruları, bekliyorum. =D ) 04.01.19
J. R. R. Tolkien
ünlüye 10 verdi, inceleme eklemedi.
39 beğeni · 14 yorum beğen ikon
EL_NINO (@elnino)
👋 el sallayıp, kara kule ve çember serisini de bu fantastikler arasına ekleyeyim 😁
04.01.19 beğen 2 cevap
Yasin Demirtaş (@yasindemirtas)
1000 çok az sanırım . Yüzüklerin Efendisi benim yaşamak istediğim bir dünya . Sadece kitaplar ve filmlerden ibaret değil gözümde .
04.01.19 beğen 1 cevap
Mehmet Can Katuka (@mehmetcankatuka)
Güzel koleksiyon 👍🏻
04.01.19 beğen 1 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs

 paylaşım fotoğrafı
"Geniş bir ufkun keyfini özgürce çıkarabilen dışında, mutlu insan yoktur dünyada."
Jiddu Krishnamurti

Bugün Dünya Dağ Günü. Yüzünüzü dağlara çevirin. Doğayı hissedin. Hayvanları kucaklayın. 😊😄
Abant Gölü
mekana puan vermedi, inceleme eklemedi.
24 beğeni · 2 yorum beğen ikon
POST_MORTEM (@postmortem)
Canlı !
11.12.18 beğen 1 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Yanılgıdan başka bir şey değil paylaşım fotoğrafı
Yanılgıdan başka bir şey değil
"Asla bir insan ya da bir eylem tümüyle Sansara, tümüyle Nirvana değildir, asla bir insan tümüyle kutsal ya da tümüyle günahkâr olamaz. Böyle gibi görünmesi yanılmamızdan, zamana gerçek bir nesne gibi bakmamızdandır. Zaman gerçek değildir, Govinda, ben sık sık yaşadım bunu. Zaman gerçek değilse, dünya ile sonsuzluk, acı ile mutluluk, kötü ile iyi arasında var gibi görünen çizgi de bir yanılgıdan başka şey değildir."
Siddhartha - Hermann Hesse

Bu fotoğrafı bu yaz Kuşadası'nda yazlıkta çekmiştim. Nasıl mı çekmiştim? İşte beyle: http://www.resimag.com/c53be50cd2.jpeg

Gülmeyin. =D Ne sanıyordunuz? Her güzel kitap fotoğrafının ardında bir abeslik, toplaması zor bir dağınıklık, şekilden şekile girmeceler, şaşkın bakışlara maruz kalmacalar vardır. =)
ataç ikon Siddhartha
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
53 beğeni · 12 yorum beğen ikon
BUKALEMUN (@karacurin)
Bu aralar paylaşım yapıyorsun Sn@bs.. hiçte hayra_alamet değil;))
29.11.18 beğen 1 cevap
Nemesis (@lacrima)
O taşları kim topladı, niye topladı, kaç yılda topladı 😁 herkesin merak konusu farklı tabii 😂
29.11.18 beğen 2 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs

 paylaşım fotoğrafı
Selam herkese. Özledim ayol, bi ses verin. =)) Öhm neyse şimdi konumuz kitaplar ve kitaplıklar. ;) Fotoğrafta görmekte olduğunuz kitaplığı kendim çizip marangoza yaptırmıştım. Böylece dar bir alana daha fazla kitap sığdırabildim. Bu kitaplık İzmir'de, ailemin evindeki odamda duruyor. Bunun dörtte biri kadar da İstanbul'daki evimde var. Bir ara onu da düzenleyip fotoğrafını paylaşacağım. Kendisi kitaplık görünümlü cool bir vitrindir. =) Daha önce gelen ve tekrar gelmesi muhtemel olan sorulara peşinen cevap vereyim. =)

- Hayır henüz hepsini okumadım. Bu nedenle artık kitap almayı bıraktım.
- Evet bir kısmını hediye etmeyi düşünüyorum ama şu an değil, 2019'da. Takipte kalın. =)
- Kitap sayısı 1000 civarında. Geçmiş de olabilir. Raflarımı güncellemem gerek.
- Evet gösteriş için paylaştım. Show must go on. =)
EK 1
Kitapları daha yakından görmek isteyenler için:

http://www.resimag.com/p1/87643577cc.jpeg
http://www.resimag.com/p1/6fe15b43ae.jpeg
http://www.resimag.com/p1/f1aeb192a4.jpeg
http://www.resimag.com/p1/1d16d12adb.jpeg
http://www.resimag.com/p1/83c5a2045f.jpeg

Bazı rafların fotoğrafını çekmemişim =/ Onlar da başka zaman artık. 28.11.18
121 beğeni · 75 yorum beğen ikon
EL_NINO (@elnino)
🚀
27.11.18 beğen 6 cevap
Kahve Kitap Kurabiye (@kahvekitapkurabiye)
Samimiyet Candır ...
27.11.18 beğen 2 cevap
Uzm. Serdar T. (@lizbon)
Cizimi nasıl yaptın ?
27.11.18 beğen 1 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Neokur kampı ilkbahara ertelendi paylaşım fotoğrafı
Neokur kampı ilkbahara ertelendi
Merhaba arkadaşlar, bu ay gerçekleştirmeyi planladığımız kamp etkinliğinin ilkbahara ertelendiğini üzülerek bildirmek zorundayım. Kamp duyurusunu yaptıktan sonra beni çok heyecanlandıran, çok mutlu eden geri dönüşler aldım. İçlerindeki doğa sevgisinin uyandığını, çok heveslendiklerini, hatta çocuklarıyla birlikte katılmak istediklerini söyleyenler oldu. Ancak çoğu kişinin ortak kaygısı hava şartlarıydı. Hak vermemek mümkün değil. Şimdiden sonra havalar soğuk, kapalı ve zaman zaman yağışlı olacak. Katılımcılardan bir kişi bile çok üşür ve katıldığına pişman olursa büyük üzüntü duyar ve kendimi suçlu hissederim. İsterim ki birlikte yapacağımız ilk kampımızda kimse üşümesin, kimse pişman olmasın, çok eğlenelim. =) Bu nedenle kamp etkinliğimizi ilkbaharda yeniden gündeme getirmek üzere şimdilik rafa kaldırıyorum.

Kendine güvenen ve her koşulda kampa varım diyenler varsa kendilerine kamp grupları ve kamp yerleri konusunda önerilerde bulunabilirim. Kış boyunca muhteşem kış kampları olacak. Ben de katılacağım bazılarına. İletişimde kalalım.

Sizi ilkbahara kadar daha da özendirmek için şuraya Instagram hesabımı tekrar bırakayım: https://www.instagram.com/brcsezginn/ Hesabımı aktif olarak kullanmaya yeni başladım. Henüz paylaşmadığım birçok kamp fotoğrafım var. Artık yenileri ve eskileri karışık olarak paylaşacağım. =)

Şimdilik kamptan haberler bu kadar. =) Görüşmek üzere. Sevgiler.
46 beğeni · 7 yorum beğen ikon
EL_NINO (@elnino)
⛺️🏕🚀
15.11.18 beğen 1 cevap
Hakan (@hakani)
Ya ilkbaharda şöyle üç dört günlük olsa belki ben bile gelebilirim. Bir günlük kamp sıkıntı bana, mesafe çok uzak olunca
15.11.18 beğen 1 cevap
balçıklımısra (@tahagur)
Teşekkürler
15.11.18 beğen 1 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Neokur üyeleri olarak kamp yapmaya var mısınız?  paylaşım fotoğrafı
Neokur üyeleri olarak kamp yapmaya var mısınız?
Merhaba arkadaşlar, bir süredir aktif olarak kamplara, gezilere katılıyorum. Doğayı hissetmek, yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, eğlenceli aktivitelere katılmak ruhuma çok iyi geldi. Bu sabah uyandığımda, bir sonraki kampımı Neokur üyeleriyle yapsam ne güzel olur diye düşündüm ve harekete geçtim. =)

Tahmin edersiniz ki kamp malzemeleri epey pahalı. Daha önce hiç kamp deneyimi olmayan biri için daha ilk kampta bu malzemelere bu kadar para dökmek mantıklı gelmiyor doğal olarak. İşte bu yüzden, daha önce hiç kamp yapmamış olan kişiler için her türlü olanağı sağlayan kamp organizasyon firması Pusula Outdoor ile iletişime geçtim. Bize İstanbul'dan çok uzak olmayan, hava şartlarının da güzel olduğu ve sadece Neokur üyelerinin katılacağı bir kamp ayarlar mısınız diye sordum. Böylece Sakarya Poyrazlar Gölü'nde karar kıldık.

Katılım ücreti kişi başı 230-250 TL arası olacak. Katılım formu açıldığında ücret netleşecek. Ücrete dahil olan şeyler: ulaşım, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, ekipman (çadır, uyku tulumu, mat, ışık), temel kampçılık eğitimi (çadır kurma, ateş yakma, odun kesme, düğüm çeşitleri, vb.), gündüz yürüyüşleri, gece yürüyüşü (efsanedir), sabaha kadar yanacak olan kamp ateşi, ateş başı ikramlar, sınırsız çay/kahve, eğlenceli oyunlar, küçük sürprizler ve daha fazlası... Sadece yedek kıyafetlerinizi alıp gelmeniz yeterli. Kamp alanında wc bulunmaktadır.

Otobüs İstanbul çıkışlı olacak. Sakarya'da yaşayanları yoldan alabiliriz. Başka şehirden gelip de servisi kullanacak olanları Sakarya Otobüs Terminali'nden alabiliriz. Dilerseniz kendi aracınızla da gelebilirsiniz. Kendi aracıyla gelenlere indirim uygulanacaktır.

Kayıt formunu henüz oluşturmadık, öncelikle kimler sıcak bakıyor bir görelim. =) Katılmayı düşünenlerin yorumlarını/mesajlarını bekliyorum. Arkadaşlarınızı, eşinizi, çocuklarınızı getirebilirsiniz ya da tek başınıza katılabilirsiniz. Tek başınıza gelmekten çekinmeyin. Zaten bu tür kampların bir amacı da kampa gidecek arkadaş bulamayanları bir araya getirmek. Ben de sık sık tek başıma bu tür organizasyonlara katılıyorum. Kamp alanında hızlı bir kaynaşma oluyor. Kimse dışarıda kalmıyor. Güvenlik konusunda da tereddütleriniz olmasın. Mutlaka birileri sabaha kadar kamp ateşinin başında oluyor. Aklınıza takılan her şeyi bana sorabilirsiniz.

Pusula Outdoor'un instagram sayfası: https://www.instagram.com/pusulaoutdoor_/ Link yanlıştı düzelttim, tekrar bakın. =)

Ben de kısa bir süre önce instagram hesabımı aktif olarak kullanmaya başladım. Kamp fotoları için beni de takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/brcsezginn
EK 1
http://www.resimag.com/

Kamp Yeri: Sakarya Poyrazlar Gölü
Tarih: 17-18 Kasım 2018 (Kamp 1 gece 2 gün sürecek. Cumartesi sabahı kamp alanına ulaşacağız, pazar akşamı evlerimizde olacağız.) 05.11.18
EK 2
Arkadaşlar bir şeyi açıklığa kavuşturayım; kampı düzenleyen Neokur değil, Pusula Outdoor'dur. Katılım ücreti Pusula Outdoor'a ödenecektir. Eğer 25 kişi olursak dışarıdan kimse gelmeden, sadece Neokur üyeleri olarak katılmış olacağız. Kesin gelirim diyen 10 kişi oldu şimdiden. =) Hadi bakalım, heyecanlanmaya başladım. =) 05.11.18
62 beğeni · 88 yorum beğen ikon
Hakan (@hakani)
Burcu bak kafama sokmaya başlıyorsun yeter artık. Düşüneceğim bunu.
05.11.18 beğen 1 cevap
Gülcan (@gulcann)
Gidin ve neokur obasını kurun arkadaşlar. 😎
05.11.18 beğen 10 cevap
Hakan (@hakani)
@elnino bir uzay gemisi yapsın, gidip Mars kampı yapalım diyorum. Ama nerdeeee? Anca gölet diplerinde yaparız.
05.11.18 beğen 4 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Neokur'un Android Uygulaması Yayında! paylaşım fotoğrafı
Neokur'un Android Uygulaması Yayında!
Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız ve sizlerin de merak ve heyecanla beklediği Android uygulamamız Google Play'de yerini aldı. İlk sürümde hatalar ve eksiklikler olabilir. Bunlar en kısa sürede güncellemelerle düzeltilecektir.

Lütfen desteğinizi esirgemeyin ve 5 yıldızları basın. 😄

Olumsuz eleştirilerinizi, gördüğünüz hataları ve önerilerinizi bize Destek bölümünden iletebilirsiniz.

Beğeneceğinizi umuyoruz. Sevgiler.

https://play.google.com/s...teknoted.neokur
58 beğeni · 66 yorum beğen ikon
Hakan (@hakani)
Beş yıldız vermeyen gözüme görünmesin.
12.10.18 beğen 6 cevap
EL_NINO (@elnino)
🎈
12.10.18 beğen cevap
esracan (@esracan)
🌸 🎈
12.10.18 beğen 1 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs

 paylaşım fotoğrafı
Bu sene çoook uzun bit tatil yaptığım doğrudur. İstanbul’a dönmeden önce uzun zamandır görmek istediğim canım arkadaşım @lacrima’nın evine geldim. Dünkü Pamukkale gezimizin ve gece yaptığımız çılgın pijama partimizin ardından işte o terastayım. Bir gün ben de bu terasta keyif yapacağım demiştim. Birkaç gün daha buralardayım. Hiç ayrılasımız yok. =)
57 beğeni · 28 yorum beğen ikon
Eseflal (@eseflal)
Süper süper 😇 iyi eğlenceler, mutlu sohbetler 😇
05.09.18 beğen 4 cevap
Ceylan Bektaş (@ceylanbektas)
@bs @lacrima kıskanılası doğrusu :) keyfiniz bol olsun.
05.09.18 beğen 4 cevap
Gülcan (@gulcann)
💕 Kıskanmadım 😂 Fal da bakın. 😄
05.09.18 beğen 4 cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Canlı bölümü güncellemesi paylaşım fotoğrafı
Canlı bölümü güncellemesi
Arkadaşlar sitenin daha etkin kullanılabilmesi için yorum alan alfabe ve incelemeleri de canlı bölümünde göstermeye başladık. Editör ekibimiz sizlere daha nitelikli paylaşımlar sunabilmek için eklenen arena paylaşımlarını kontrol ediyorlardı, artık alfabe ve incelemeleri de kontrol edecekler.

Biliyorsunuz şu an sistemimiz yorum alan paylaşımın anasayfaya yani canlı bölümüne düşmesi üzerine kurulu. Biliyoruz ki bu sistem yeterince iyi sonuç vermiyor. Özellikle tek yorum alan paylaşımın üste taşınması arzu ettiğimiz bir durum değil.

Bu nedenle ekip olarak bir algoritma üzerinde çalışıyoruz. Bu algoritma paylaşıma gelen yorum ve beğenileri dikkate alarak bir sıralama belirleyecek. Hazırladığımız formül açık olacak yani gizli bir algoritma olmayacak.

Şimdilik formülümüz yukarıdaki gibidir. Halen üzerinde çalışıyoruz. Ufak değişiklikler olacaktır. Matematikten anlayan arkadaşların eksik/hata görmeleri veya başka bir formül tavsiye etmeleri halinde bunu dikkate alacağız.

Kısa vadede bu algoritmayı devreye sokmayı düşünüyoruz.

Saygılarımızla...
37 beğeni · 28 yorum beğen ikon
Gülcan (@gulcann)
Evveetttt! sayın seyirciler, Neokur sahalarında görmek istediğimiz hareketler bunlar. 👏 😊
23.07.18 beğen 4 cevap
Hakan (@hakani)
👏👏👏
23.07.18 beğen cevap
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Burcu dikkat ettiysen yorum alan paylaşımlar genellikle gerizekalıca sorular oluyor. Bu sebeple algoritmanızı değiştirin derim. Aslına bakarsan bu kitle ile yapacağınız hiç bir algoritma nitelik sorununa çözüm getiremez. Çare başkomutanlık yasasının çıkarılmasında ve yetkilerin 3 aylığına bana devredilmesinde.
23.07.18 beğen 17 cevap
/ 46