up
ara

'Emrullah

zaman, belki bir ömür süren bir tek andır?
Doğum Tarihi : 7 Nisan Pazar
Katılım Tarihi : 23 Kasım Cumartesi 2013 8:49 - 2102 gün
Cinsiyet : Erkek
Şehir : Kütahya / Türkiye (Turkey)
zaman, belki bir ömür süren bir tek andır?
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

Zeytindalı Harekatındaki İlk Şehidimiz Musa Özalkan paylaşım fotoğrafı
Şehit Astsubay kardeşimiz şöyle bir vasiyet bırakmış. Ruhu şad olsun. Bu ülke, Ülküsüyle canını ortaya koyan yiğitlerin vesilesi ile ayakta!
0 yorum
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

Anadolu’ya dair paylaşım fotoğrafı
Amerika ile ilişkilerimize bakış açım tam olarak bu
0 yorum
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

23.02.17

gıcıklık nedir?

genellikle ödünç verilen kitabı geri getirmeyen kişilerin sahip olduğu sinir bozucu durum.
Örn: geçen ki kitabı geri vermeden bunu da mı istiyorsun. gıcık mısın sen?
yorum
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

1923 devriminden beri boynumuz ağrıdı batıya bakmaktan.
ataç ikon Batı Notları
8.1 (8 oy)
0 yorum
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

Ömer Faruk Dönmez apayrı bir insan.. Yazarlar arasında farklı bir yeri olan yazar. Bu eseri bana Cahit Zarifoğlu'nun "Bir Değirmendir Bu Dünya" eserini hatırlattı, unuttuğumuz şeyleri hatırlatırcasına. Bu eserde diğer eserleri gibi samimiyeti gün yüzüne çıkıyor.
ataç ikon Dervişan
8.5 (23 oy)
0 yorum
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

alıntı yapmaya kalkarsak kitabın tamamını yazmaya kalkarız. En iyisi alıp okumaktır. Osmanlı'nın, 3 kıtaya ayak basması sadece askeri bir güç olmadığını ve Asr-ı Saadet'ten taşıdığı izlerle bütün milletleri kaynaştıran faziletli bir medeniyet olduğunu geniş kapsamlı bir şekilde tahlil edilmiştir. Yaşanan olayları aktararak, Hristiyan yazarlardan(en iyi övgü Düşmanın dile getirdiği övgüdür) kaidesiyle Osmanlı devletinin adaletini vurgulayıcı paragraflar ve yazıları paylaşmıştır.
0 yorum
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

süfyanı sevri paylaşım fotoğrafı
''Eski insanlar birer ilaçtı. Günümüz insanları ise devasız birer dert!"

diye serzenişte bulunmuş Süfyân-ı Sevrî ve bu söz söylendiğinde M.S 8.yüzyıl imiş. gün geçtikçe daha da şiddetleniyor sanki bu gerçek.
11 yorum
Feyzanur (@vareste)
Belki de. Canlıya düşsün!
01.03.18 beğen 2 cevap
Hayrat-ı Süvari (@yldrmerk4n)
Ahirinde ahirindeyiz derler büyükler.
01.03.18 beğen 4 cevap
erhan (@munzevi)
Bu gibi sözler okudum ben de, ve gördüğüm zaman epey şaşırmış ve dahi “peki ya bizlere ne denir” korkusuna düşmüştüm. Hatırlattığın için eyvallah. Daha sık gel şura siteye :)
01.03.18 beğen 1 cevap
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

Neokur’da 5.yıl  paylaşım fotoğrafı
Son zamanlar çok nadirde olsa giriş yaptığımız bu sitede ilk paylaşımlarımı merak edip tarihine bakayım dedim sonuç bu. 5 yıl olmuş. Nice güzide insan tanıdık bu sitede. Dışarıda mumla arasanız bulamazsınız böyle insanları ? kıymet bilin.
10 yorum
E.A. (@ea)
4 yıl yapar.
22.01.18 beğen 6 cevap
Mâverâ (@mavera)
Çok haklısınız.. Bende ilk hesabımı 2014'ün nisanında açmıştım. Iyi ki açmışım diyorum birbirinden değerli insanlarla tanıştım. Elimden geldiğince de kıymetlerini bilmeye çalışıyorum. ?
22.01.18 beğen 7 cevap
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

"Dinle! hatırladıkça üzüyor beni
Geri çekilirken yaktığım rüyâ
Mevsimlerden keder mi söyle,
Ne giysem yakışmıyor uçurumlardan başka
Dağıtamıyor hiçbir güneş ruhumdaki sisi
Ve ben hâlâ yarın güzeldir diyorum
Kalmasa da albenisi."
0 yorum
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

İslâm düşmanları, cemiyeti bugünkü şahsiyetsiz, içkici, faiz sever, laik ve başıbozuk hale getirmek için nasıl uzun yıllar gayret sarfetmişlerse, onları susturmak, insanları bu hainlerin elinden kurtarmak için de aynı derecede, belki de daha fazla gayret göstermek gerekli.

Müslümanların siyasî alanda bilinçlenmelerini arzu ediyoruz. Demokrasi nedir, Batıcılık nedir, Batı nedir, Batıcı nedir, Emperyalizm nedir, bunların ve benzerlerinin, hemen hemen dünyadaki bütün Müslümanların boğazına nasıl ve kimler saldırmışlardır? İşte bütün bunların, en kaba hatlarıyla da olsa, bilinmesini istiyoruz. Bunlar bilinmelidir ki, siyasî bir tercih, bir hareket söz konusu olduğu zaman, Müslümanların, yanılmadan neyin yanında yer alacaklarını kestirmeleri mümkün olsun.

Bu şuur verildiği takdirde, tertemiz Müslümanlar oldukları halde, kapitalist, faizci, kemalist ve laik zihniyetli, gayr-i İslâmî bir gidişatın temsilcisi parti ve örgütlerin arkasından gidenler, hatalarını idrak edip doğruya yönelebilirler.
0 yorum
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

Bakarsanız yüzde doksan dokuz Müslümanız. Ben bunlara musalla taşı müslümanı diyorum. Evet, musalla taşında yüzde doksan dokuzumuz müslüman...
0 yorum
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

amaca ulaşmak için her yolun mübah olduğu görüşünün savunulduğu makyevelist düşünce ve politikanın kaynağı ve referansı olan bu kitap eleştiriyi tarih boyunca hep üstüne çekmiştir. Yazarın yetiştidiği dönem ve ülkesinin durumu göz alınıldığında biraz daha sağlıklı analizlere muhatap olacağı varsayılır. (Batılı bir bilimadamının İbn-i Haldun hakkında "islam alemi'nin machiavellisi" diyerek benzetme yapmış ve bu söze karşı ise üstad cemil meriç "iltifat değil, iftira" diyerek Makyavelist düşünceye karşı set çekerek tarafını bildirmiştir.)
ataç ikon Hükümdar
8.3 (43 oy)
0 yorum
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

Siyaset ve askeri alanda çalışan ve güçlü görünen kişilerin aslında tuzağa ne kadar açık oldukları irdelenmiş.
ataç ikon Bal Tuzağı
9.8 (10 oy)
0 yorum