up
ara

Cenk Babür

Kitap rakı gibidir fazla okursan alim fazla içersen zalim olursun..
Cenk Babür

Cenk Babür

@cenkbabur

KESİNLİKLE OKUYUN!
Şimdi bu kitabı incelerken şundan da bahsetmem lazım yazarı uzun yıllar önce radyo programlarından tanırım. Bizim Fatih Abimiz dir kendileri. Babacan içten samimi ve espirili tavrıyla gönlümüze taht kurmuştur. Kitabın yazıldığı ve çıkarmak için verdiği tüm mücadeleleri yaptığı radyo programlarında anlatırdı bizlere. Heyecanla beklemiştik kitabı. Kitabın cinsellikle uzaktan yakından alakası olmadığını başta söylemem de fayda var sanırım. Yazarı bizzat radyo yayınlarından tanıdığım için asla bunun egosunu havasını atacak biri değil tam aksine ilişkilerde bize neler veya nasıl davranmamız gerektiğini anlatmış.

Yazım dili muhteşem sanki yazarla karşılıklı sohbet eder gibi okuyorsunuz. Ayrıca gülmemek elde değil. Fatih abimin kitabını mutlaka okuyun derim. Hatta yazarından imzalı kitap almak istiyorsanız fatihaltinagac.com dan sipariş verebilirsiniz. Biz kitabı ilk aldığımızda böyle bir şansımız yoktu. İmza günü olsun da imzalatalım diye kaç saat beklenttin be bizi fatih abi. Ama olsun senin yerin hep ayrı bizde.

Kitabın 2.sini sabırsızlıkla bekliyoruz. İlişkilerde doğru adımların nasıl atılacağını öğrenmek isteyen ve hala sevgilim neden yok veya neden uzun ilişkim olmuyor diye düşünenlerin kesinlikle okuması gereken bir kitap. SEVİYORUZ SENİ FATİH ABİM !
ataç ikon Pompa Teorisi
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Cenk Babür

Cenk Babür

@cenkbabur

Okuduğum ilk kişisel gelişim kitabıydı. Üniversite yıllarımda finallerde zorlandığım, mutsuz olduğum bir dönemdi ve kitabı okuduğumda bende çok olumlu etkiler yapmıştı, çok etkilenmiştim. Bu kitap ile "negatif limanlardan pozitif sulara" yelken açmıştım...
0 beğen · 0 yorum
Cenk Babür

Cenk Babür

@cenkbabur

Albert Camus bu kitabında 1940 lı yıllarda Cezayir'in iki yüz bin nüfuslu Oran şehrinde ortaya çıkan bir veba salgınını anlatıyor.Konuyu, şehrin içindeki olayları bizzat yaşamış olan bir kişinin gözlemlerinden bize aktarıyor.Şehir içindeki bir grup insanın umutsuzca, ama mücadeleden vazgeçmeyerek, verdikleri ölüm kalım savaşını büyük bir gerçeklik ve müthiş bir akıcılık içerisinde okuyoruz.oradaki kişilerin ruhsal yönden durumlarını o kadar güzel irdeleyerek bize yansıtıyor ki,insanoğlunun ne kadar farklı yapılarda olduğuna bir kez daha tanık oluyoruz. Her gün yüzlerce insan ölürken bile bunu ranta dönüştürenler,eşini bir daha göremeyeceğini bile bile ,üzüntüsünü içine gömüp sadece insanları kurtarmak için kendilerini yıpratanlar,hiç üzerine vazife olmadığı halde sırf insanlar ölmesin diye gönüllü olarak gece gündüz herşeyini kaybetme pahasına çabalayanlar,çocuğunun veba olduğunda kendisi için ayrıcalık yapılmasını istemeyen ve kurallar neyse onun uygulanmasını isteyen şehrin üst kesimindeki insanlar, bu kadar ölüme gözlerini kapatıp,bize bir şey olmaz havasında hala eğlenmeye devam edenler vs...bunlardan sadece bir kaç örnek. Yazar,bu kadar büyük bir felaket karşısında her çeşit insanın ruh ve iç dünyasını bize çok güzel yansıtıyor. ayrıca insanoğlunun ölüm karşısında ne kadar çaresiz olduğunu bize kitap boyunca ayrıntılı bir şekilde gösteriyor. kitap okurken baştan sona kadar akıcılığından hiç bir şey kaybetmeden okunuyor. son söz olarak mutlaka okunması gereken bir kitap diyorum.
ataç ikon Yabancı
kitaba 6 verdi
2 beğen · 1 yorum
miraç akgöğ (@miracakgog)
Senin anlattığın bu kitap değil kardeş. Ama oldun vebayı güzel yorumlamışsın. Değiş bence.
16.09.18 beğen cevap
Cenk Babür

Cenk Babür

@cenkbabur

Albert Camus’un dünya görüşü, yaşamın anlamsızlığından, saçmalığından kaynaklanan bir anlayış kavrayıştan yola çıkmaktadır. Değil mi ki yaşam, bir yerde ölümle yani yoklukla sonuçlanıyor, öyleyse nedir bu didinip durma, bu yedim-içtim. aldım-verdim, benimsenin kavgasının anlamı?
Albert Camus için yaşam, insan yaşamı, bir saçma, bir anlamsız, bir akıl dışı, bir mantık dışı yaşamdır. Yani. başlangıçta bir karamsarlık, bir umutsuzluktur söz konusu olan. Ama umutsuzluktan yola çıkmak, sonuna dek umutsuz olmayı gerektirir mi? Hayır, diyor, Albert Camus.
ataç ikon Yabancı
kitaba 6 verdi
3 beğen · 0 yorum
Cenk Babür

Cenk Babür

@cenkbabur

Okunmasa da Olurmuş.
Ahmet Altan'ın yine aşk, tutku, cinsellik, ihtiras, aldatmalardan oluşan bir kitabını daha okumuş bulunmaktayım :))
Bu kitabı biliyordum, hatta okuma sırasına da almıştım ama yazarın Kristal Denizaltı'sını okuyunca bir takipçimin tavsiyesiyle okunmasını erkene aldım.
Altan'ı, derinliklerine indiği insanın hislerini en ince ayrıntısına kadar anlatmasını iyi becerdiği için seviyor ve hevesle okuyorum. Bu durumun kitaptaki kahraman dahil diğer karakterleri tanımamıza kaynaklık ettiğine inanıyorum. Bu kitapta da yalnız bir adamın iki aşk arasında git-gelleri iyi anlatılmış.
Ahmet Altan sevenlerin okuması gereken bir roman diyebilirim.
ataç ikon Tehlikeli Masallar
kitaba 4 verdi
4 beğen · 0 yorum