up
ara
Doğum Tarihi : 2 Kasım Pazartesi
Katılım Tarihi : 9 Ağustos Cuma 2013 1:38 - 2170 gün
Medeni Durum : Evli
Şehir : Ankara / Türkiye (Turkey)
Cressida

Cressida

@cressida

homeland izle paylaşım fotoğrafı
homeland izle
Başladığımda gece uykusuz kaldığım, bir tane daha bir tane daha derken ne yazık ki tüm bölüm ve sezonlarını izlediğim dizidir. Çok sürükleyici ve gerçekçi. Karakterler de güzel. Konu olarak CIA'in yönetici tayfası işlenmiş. ABD filmi olduğu için tabi ki biraz milliyetçilik var ama empati yapmaya çalıştıkları da oluyor. Genelde elkaide gibi aşırı dinci teröristler düşman olarak konumlandırılmış. Bence izlenmesi gereken bir dizi. Soluk kesici.
İlk gördüğüm etiketledim. @burcua İzledin mi Bur Cu? İzle kesin. Senden de bir dizi alalım.
Homeland
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 yorum
Bur Cu (@burcua)
İzlemedim, fakat tavsiyenizi dikkate alacağım. Poldark ya da Supernaturel önerebilirim.
27.05.18 beğen cevap
Cressida

Cressida

@cressida

26.10.17

yaani nedir?

Turkcell tarafından arama motoru olarak sunulan fakat sanırım Bing altyapısı ile arama yapan, aslında bir tarayıcı olan uygulama. Arama motorlarının tarayıcıları olduğunu biliyoruz fakat arama motoru yapmadan kısa yoldan tarayıcı ile takılmak tam turkish style.
yorum
Cressida (@cressida)
deneme
13.07.18 beğen 2 cevap
Cressida

Cressida

@cressida

12.10.17

Mahmut Orhan kimdir?

1993 yılı Bursa doğumlu elektronik müzik yapan dj'dir. Bir süredir dinliyorum hastası oldum. Şu sıralar yurtdışında o kadar partide çalıyor ki Türkiye'de performans düzenlemeye zamanı yok.

Deep House, Indie Dance/Nu disco tarzı parçalar yapan ve miksleyen Mahmut Orhan'ın her cumartesi akşamı Power FM'de 1 saatlik dj cast'i yayınlanmaktadır.

Kariyerine 3-Adam isimli seslendirme firmasında başladı. 2012'de Little Buddha 5 setine Ceiron, Siddharta Dubai setine Fringe miksini ekledi ve büyük başarı kazandı.

80'lerin ve 90ların unutulmaz şarkılarını yeniden düzenledi. 2014'te Beachside Records firmasından "Without You Ep" isimli parçayı yayınladı. Chilai ile birlikte bir derleme albüm yaptı.

Türkiye'de çeşitli club'larda performans sergileyen Mahmut Orhan, Aytac Kart ile Rikodisco firmasını kurdu.

Bu yaza damgasını vuran Save Me şarkısını hepiniz biliyorsunuzdur. https://www.youtube.com/w...h?v=FZ_paWpT9Mo

Deep House dinleyenleri kesinlikle tatmin edecek sound Mahmut Orhan'da.
yorum
Cressida

Cressida

@cressida

31.08.17

gece nedir?

Insanın yalnız kalabildiği tek zaman dilimi
yorum
Cressida

Cressida

@cressida

Mevlana
Kum tanesiyim ama çölün derdini taşıyorum.
ataç ikon Mevlana
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Cressida

Cressida

@cressida

Dünyayı Güzellik Kurtaracak
Kendine sor: Hayallerin şu an nerede? Kafanı salla ve yılların ne çabuk geçtiğini gör.
ataç ikon Dünyayı Güzellik Kurtaracak
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Cressida

Cressida

@cressida

Ulusal Roman Yazma Ayı: NaNoWriMo paylaşım fotoğrafı
Ulusal Roman Yazma Ayı: NaNoWriMo
1999 yılından itibaren her yıl düzenlenen, ilk önce ulusal olarak Amerika’da ve sadece 21 katılımcı ile başlamış; ama daha sonra tüm dünyaya yayılarak uluslararası nitelik kazanmış olan bir etkinlik var. 1 Kasım – 30 Kasım arası 50 bin kelimelik, yani yaklaşık 175 sayfalık bir roman yazma etkinliği bu. İsmi: Ulusal Roman Yazma Ayı (National Novel Writing Month) kısaca NaNoWriMo.

Dünyadan birçok yazar adayı ya da yazmayı sevenler ve öğrenciler 1 Kasım günü yazmaya başlıyorlar ve 30 Kasım saat 23:59’a kadar 50 bin kelimelik bir roman oluşturmaya çalışıyorlar. Bazıları bitiremiyor ama bazıları da bitiriyor ve onlar kazanan oluyor. Kazanan oluyorlar ama kazandıkları maddi bir ödül yok aslında. Ödülleri, yazma tutkularını ateşlemeleri ve aynı anda dünyanın birçok yerinde birçok kişi ile birlikte yazdıklarını ve bir şeyler ürettiklerini bilmeleri. Yazma tutkusu olan birisi için bundan daha büyük bir zevk olamaz. Hatta bu katılımcılardan bazıları kitaplarını bastırabilmiş bile. Fakat bu, organizasyon sitesinin yaptığı bir basım değil. Yazarların kendilerine güvenlerinin gelmesinden dolayı attıkları bir adım sonucu oluşmuş.

Etkinliğin çıkış dili İngilizcedir fakat artık dünyanın birçok ülkesinden katılım olduğu için herkes kendi dilinde yazıyor. Türkiye’den de 2015 yılında bu etkinliğe katılmış olan 148 yazar varmış. Toplam üye olanların sayısı ise 970. Bu sayılar tabii ki çok az. Sitenin içinde Türkiye’den olanların oluşturduğu bir forum sayfası da var. Birlikte toplanıp yazma etkinlikleri ayarlıyorlar. Fikir alışverişinde bulunup birbirlerini motive ediyorlar. Zira bir ayda 50 bin kelime çok da kolay yazılabilecek bir şey değildir.

Nasıl yazacağını, nereden başlayacağını bilmeyenler için Stephen King’in çalışma metodunu okuyalım: “King'in bugüne kadar yayınlanmış 54 romanı ve 200 tane hikaye kitabı var. Bu eserleri yazarken yaptığı tek şey düzenli yazı yazmak. Her sabah, ister iş günü olsun ister tatil, ister evinde olsun ister başka ülkelerde, saat 08:00 da eline kalem-kağıt alarak veya bir bilgisayarın başına geçerek 2-3 saat ortalama 2000 kelime yazıyor. Ve bırakıyor. Ve bunu yıllardır yapıyor.” Bu şekilde çalışınca zor olan bir şey olmaz sanırım.

Ayrıca etkinliğin çok da güzel anlatıldığı Barış Özcan’ın hazırladığı bir video var. https://www.youtube.com/w...h?v=P9Ya-AJvApc

Etkinlik sitesindeki Türkiye forumuna buradan ulaşabilirsiniz: http://nanowrimo.org/regi...lsewhere-turkey
1 yorum
FİLOZOF (@kulturelcisi)
Tam bana göre teşekkürler.
11.05.16 beğen 1 cevap
Cressida

Cressida

@cressida

Müşteri değil misafir, işletme değil ev: Hobbit House Balat paylaşım fotoğrafı
Müşteri değil misafir, işletme değil ev: Hobbit House Balat
İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Haliç’te Fener ve Balat’ın arka sokaklarında bir hareketlenme başladı son yıllarda. Artık eskiye ve doğallığa dönüş ve modernlikten kaçış olarak eski semtlere yönelmeler oldu insanlar arasında. Açılan mekanlar da bu eski yerleşim yerlerinin ruhuna uygun hatta oraların ruhuna güzellik katan cinsten.

Hobbit House Balat da semtin ruhuna güzellik katan mekanlardan birisi. Balat’ın taş sokaklarına, daracık yollarına renk katmış. Sloganları “Müşteri değil misafir, işletme değil ev” Sanat tarihçisi Murat bey ve Sinema Televizyon mezunu Sinem hanım çifti açmış bu mekanı. Doğal kahvaltı edecek bir mekan bulamayınca “neden biz açmayalım ki?” diye düşünmüş olacaklar ki, bu renkli yeri açmışlar.

https://www.resimag.com/
Ekşi mayalı ekolojik ekmekler ve sınırsız çay içeren Hobbit kahvaltısı 25 TL. Menemensiz kahvaltı olmaz diyorsanız farklı çeşitler içeren Gandalf kahvaltısı 35 TL. Menülerin isimleri de mekan kadar ilgi çekici. Közlenmiş patlıcandan yapılan “ölümsüzlük çorbası” da lezzetinin yanında güzel bir hayal vaat ediyor gibi.

https://www.resimag.com/
Bu ikili aynı zamanda paylaşımı da ön plana çıkarıyor. Kullanmadığınız giysilerinizi, okuduğunuz kitaplarınızı, çocuklarınızın oynamadığı oyuncakları ve başkalarının da kullanabileceğini düşündüğünüz eşyalarınızı alıyorlar ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtıyorlar. Hem siz kurtulmuş oluyorsunuz hem de ihtiyaç sahipleri, kitap okumayı seven insanlar, oyuncağı olmayan çocuklar, bunları alarak seviniyor.

https://www.resimag.com/
Ve tabii her sokağın olmazsa olmaz güzellikleri, kediler… Onları da unutmamış hobbitler kadar sevgi dolu bu çift. Onların da mama ve su kapları hiç boş kalmıyor. Mekanın önünde bir alan tamamen onlara tahsis edilmiş durumda.
2 yorum
Tuğrul (@fiyodor)
ben gittim gördüm oturdum gayet güzel bir yer. herkese tavsiye olunur...
16.05.16 beğen 1 cevap
Buğlem Öner (@buglemoner)
Güzel bır yermış. Tm bana göre
26.05.16 beğen cevap
Cressida

Cressida

@cressida

Palovit Şelalesi nerede?
Birbirinden harika doğa güzelliklerine sahip Karadeniz Bölgesinde Rize'de 30 metre yükseklikten dçkülen şelaledir. Dağlı yapısı nedeniyle ulaşım zor olsa da çıktığınıza değiyor. Sisli vadi anlamına gelen çamlıhemşin ilçesinde yer almaktadır. Sanırım milli park sınırları içerisinde. Dediğim gibi gidiş yolu zahmetli ve tehlikeli. Gittiğinizde şelaleye yaklaşmak da tehlikeli olduğu için yasak fakat yurdum insanı yasak mı dinler? Buz gibi suya girenleri görmedim değil.
Palovit Şelalesi
mekana 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Cressida

Cressida

@cressida

Dünyadaki sayılı müzelerden olup ödüllü bir müzedir. Anadolu arkeolojik eserlerini Paleolitik çağdan itibaren ziyaretçilerine sunan zengin bir müze. Beslendiği, çalışma yürüttüğü ören yani kalıntı merkeszleri Gordion Müzesi, Ankara Roma Hamamı, Ankara Kalesi, Augustus Tapınağı, Gavurkale, Hacıtuğrul, Külhöyük, Roma Tiyatrosu, Sinap Formasyonu. Tarihi eserleri ve müzeyi http://www.kultur.gov.tr/genel/SanalMuzeler/anadoluMM/index.html linkinde bulunan sanal tur ile gezebilirsiniz ama sanalda kalmamak gerçekten ziyaret etmek gerekli.
0 yorum
Cressida

Cressida

@cressida

13.10.17

Sena Şener kimdir?

Sıradışı tarzı ile akıldan çıkmayan kıvırcık saçlı yeni nesil müzisyen. kendi şarkıları da var ama akustik kayıt Self Control coverını dinlemelisiniz. https://www.youtube.com/w...h?v=89ecFJfJ_dc
Mahmut Orhan'la Feel şarkısını Ultra müzik etiketiyle yayımladı.
(bkz: Mahmut Orhan kimdir?)
yorum
Cressida

Cressida

@cressida

28.09.17

Emrah Serbes kimdir?

Trafik kazası yapıp 1 hafta sonra suçunu sosyal paylaşım sitesinden itiraf eden polisiye yazarıdır. Anlatılana göre olayı arkadaşı üstlenmiş ama anlamadığım şey nasıl bir arkadaş ölümlü trafik kazasını üstlenir?
Şu hayatta başımıza ne zaman ne gelecek belli değil gerçekten.
yorum
Cressida

Cressida

@cressida

Ölü Zaman Gezginleri
Oysa her şey boşuna, kim kimi bulabilir ki?
ataç ikon Ölü Zaman Gezginleri
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 yorum
Cressida (@cressida)
deneme
02.10.17 beğen 1 cevap
Cressida

Cressida

@cressida

Çalıkuşu
Ne arsız gönlüm var benim? Etrafımdaki insanları ne kadar çabuk seviyorum."
ataç ikon Çalıkuşu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Cressida

Cressida

@cressida

Şeker Portakalı
Onu yüreğimle öldüreceğim, artık sevmeyerek.
ataç ikon Şeker Portakalı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Cressida

Cressida

@cressida

Çukur Mecmua'nın ilk sayısı çıktı! paylaşım fotoğrafı
Çukur Mecmua'nın ilk sayısı çıktı!
"Çukur taşıyor, kaybedecek zaman yok!" sloganı ile iki buçuk ay önce açılmış olan Çukur Mecmua sitesi "Yaşam Çukuru", "Kültür Sanat Çukuru", "Edebiyat Çukuru", "Aforizma Çukuru", "Derin Çukur" gibi başlıklar altında birçok konuda makale okuyabileceğiniz ve “Çukurdan Taşanlar” bölümünde de editörler tarafından seçilmiş kitap ve film önerilerini, açıklaması ile birlikte görüp fikir edinebileceğiniz bir sitedir.

Samimi kadrosu ile güncel ve güzel yazılarla dolu Çukur Mecmua sitesi, artık basılı olarak da hayatın çukurlarını göstermeye ve çukurlara ekilen tohumları yeşertip büyütmeye devam edecek.

Çukur Mecmua dergisi, "Aylık Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi" kapsamında 1 Mayıs itibari ile okurlarına kavuşmuştur.

Çukur Mecmua’yı bulabileceğiniz yerler:


İSTANBUL AVRUPA YAKASI / BEYOĞLU-TAKSİM
-Ana Kitabevi
-Robinson Crusoe Kitabevi
-Tezgah Kitabevi
-Mephisto Kitabevi (Cafe)
-Yaba Sahaf Kitabevi
-Sahaf Selim Mumcu
Ayrıca: Uçan Ev, Avam Kahvesi, Artistler Kahvesi, Serbest Bölge ve Varuna Gezgin…

İSTANBUL ANADOLU YAKASI / KADIKÖY
-Sosyal Kitabevi (AKMAR)
-Işık Kitabevi (AKMAR)
-Nice Kitabevi (AKMAR)
-Çınar Gazete Dergi Büfe (Kadıköy İskele Karşısı)
Ayrıca: Çinili Cafe Bar…

ANKARA / KIZILAY
-Dost Kitabevi
-İmge Kitabevi
-Turuncu Kafe Pub
Ayrııca: Salon Yüksel Kıraathanesi…

ANKARA / SIHHİYE
-Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi (Standlar)

İZMİR / ALSANCAK
-Yakın Kitabevi

ANTALYA / MURATPAŞA
-Ay Işığı Sahaf ve Kitabevi
-Antalya Kan Bankası Derneği
-Recep Girgin Parkı (Hüsnü Baba)
-Nabu Artemis Sahaf Kitabevi

KIRŞEHİR
-Ahi Evran Üniversitesi

Herhangi bir dağıtım ağına dâhil olmayan Çukur Mecmua dergisi, elden dağıtım yapmaktadır ve talebiniz üzerine bulunduğunuz yere de dağıtımını gerçekleştirebilir ve adresinize ücretsiz olarak gönderilebilir.
0 yorum