up
ara

Büşra

Büşra

Büşra

@darknessofblue

Çok büyük hevesle alıp başladığım kitabım ama asla okuyamadım hatta ortasına bile gelemedim:(
Bu kitabı okumak için belirli bir halet-i ruhiye içinde mi olmam gerekiyor yahut yaşım dolayısıyla mı okuyamadım bilmiyorum ama ciddi anlamda hevesim kırıldı,umarım bir gün sana tekrar başladığımda,anlamayıp bıraktığım için utanırım..
10 beğen · 0 yorum
Büşra

Büşra

@darknessofblue

Livanelinin şu ana kadar okuduğum bütün kitaplarını beğendim.Huzursuzluk da benim için kaldırması zor bir kitaptı,okurken acı çektiğimi hissettim. Bir şeyleri düzeltmek,insanların acılarını dindirebilmek istedim..
Çok akıcı bir anlatım lakin akıcı olmayan bir hikaye idi bana göre,okuması kolay sindirmesi ise benim için bir o kadar zor..
ataç ikon Huzursuzluk
kitaba 10 verdi
11 beğen · 1 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Bir yezit kız ve gözleri ama olan bebeği.. lakin insanlığı ayağa kaldırmak çok zor.
15.04.18 beğen 1 cevap
Büşra

Büşra

@darknessofblue

Ahh Nadia!
Okumakta en geç kaldığım ve sonrasında ‘hayatımda okuduğum en güzel kitaplar’ listesinde birinciliğe oynayan güzel bir anlatım! O duyguları o kadar yoğun yaşadım ki son kısımlarda bir sayfa okuyup derin bir nefes aldım,kafam patlayacak sandım bi an.Bütün olayları iliklerime kadar hissettim,hepsini peyderpey anca sindirdim.Bilemiyorum Altan,başka neler söyleyebilirim?
ataç ikon Serenad
kitaba 10 verdi
11 beğen · 0 yorum
Büşra

Büşra

@darknessofblue

Livaneli anlatımını seviyorum,bu kitap beni şefkatiyle sardı sarmaladı resmen.Sanki ben de köşkte kalıyormuş gibi hissettim kitap boyunca.O temizlik kokusu,Leyla’nın sıcaklığı! Böyle kültürlü,dolu dolu insanlara karşı hep merakım olmuştur o yüzden olayın nasıl bittiğini anlamadım bile.Livaneli okumak istiyorum diyorsanız başlamanız gereken kitaplardan biri
ataç ikon Leyla'nın Evi
kitaba 9 verdi
3 beğen · 0 yorum
Büşra

Büşra

@darknessofblue

Güzel bir Elif Şafak anlatımıydı.Birkaç yerde bu kitabı Ayşe Kulin kitaplarına benzetmişler emin olmak için o yorumları tekrar tekrar okudum ama göz var izam var yahu! Diğer kitaplarına göre derinlerdeki anlamlar biraz yüzeyde kalmış bu kitapta ya da bana öyle geldi bilemiyorum ama ben beğendim.Zaten şu ana kadar yazarın okuduğum kitapları arasında beğenmediğim çıkmadı.Anlatımı güzel,hikayeyi kendinizle bağdaştırıp bir şeyler çıkarmaya çalışırsanız sizi içine çekiyor(tıpkı diğer eserleri gibi) yazımı,üslubu güzel.Güzel bir kitaptı,zevkle okudum?
ataç ikon Havva'nın Üç Kızı
kitaba 9 verdi
6 beğen · 0 yorum
Büşra

Büşra

@darknessofblue

Bilemiyorum yani hangi beğenmediğim yanıyla başlamalıyım acaba? O kadar hevesle okumaya başlamıştım ki,okuyan herkes övmüştü kitabı.Okudum da ne oldu? Bana sorarsanız pek bir şey olmadı.Hikayenin ilk kısımlarında(hatta ortalarında bile) tüm erkeklerin Piraye'ye aşık olup ona evlenme teklifleri sunmasını asla anlayamadım.Yazar neden böyle bi mecburiyete düştü acaba.Bir de konu gereğinden fazla uzatılmış bence,ciddi anlamda bazı yerlerinde satır atlayarak okudum.Dram filmleri/dizileri/kitapları severim ama bu kötü bir dramdı bence.Kitabın anlatmak istediği ince noktalar olduğunu da düşünmüyorum,yazar böyle bir amaç gütmemiş anlaşılan.Canan Tan'ın okuduğum ilk kitabıydı ama yazarla anlaşamadım bir türlü.Diğer kitapları da böyleyse okumayı düşünmem açıkcası.
EK 1
Düzeltme; yazarın okuduğum ilk kitabı Eroinle Dans idi,yanlış yazmışım 18.01.18
ataç ikon Piraye
kitaba 4 verdi
10 beğen · 0 yorum
Büşra

Büşra

@darknessofblue

Elif Şafak anlatımını genel olarak severim.Bu okuduğum 3.kitabıydı henüz anne olmamama rağmen İç Sesler Korosu kısmını okuduğumda "aayyneenn" demekten kendimi alamadım.Bu daha ilk örnekti.Kitabı okuduğunuzda bu bir Şafak kitabı diyorsunuz çünkü hepsinde aynı bir tat var ve bu olayı seviyorum.Dili güzel,kitapları güzel kadın.Şans verilmesi gereken bir kitap,kendini anlatmasına rağmen okuyan insanların kendinden bir parça bulabileceklerine inanıyorum.
ataç ikon Siyah Süt
kitaba 9 verdi
6 beğen · 0 yorum
Büşra

Büşra

@darknessofblue

Doğum günümde sevdiğim bir arkadaşım hediye almıştı böylece okuma fırsatım oldu -onun öncesinde de adını çok duymuştum- Kısacık bir kitap olmasına rağmen uzun bir sürede okudum çünkü ilk kısımlarda olan argo kelimeleri niyeyse Türkçe dublajlı gibi okudum içimden beni hiç mi hiç açmadı doğrusu.Tuhaf olan okumaya devam ettikçe sardığını anladım.Sonra dedim ki heeeee bak iş güzelleşiyor.Hoş bir kitap bence ama sıkıldım diyip elinizden bırakmazsanız
ataç ikon Otomatik Portakal
kitaba 8 verdi
4 beğen · 0 yorum
Büşra

Büşra

@darknessofblue

Edebiyat dersindeki kitap anlatımları sırasında bir sene boyunca sınıftaki bir arkadaşın sürekli Ahmet Ümit okumasıyla 'lan kim bu Ahmet Ümit' diyerek rastgele bir kitabına başladığım hoş bir yazar.Anlatması güzel, bu kitapta sıkılmadım açıkcası.Hani olmazsa olmaz bir kitap diyemem lakin hakkını da yiyemem şimdi.Bundan güzel bir Beyoğlu Rapsodisi varmış yorumlardan anladığım kadarıyla,onu da okumak ve okumamak arasında muallaktayım şuan.
7 beğen · 1 yorum
Feyza yıldız (@feyzayildiz)
Çok güzel bir kitap :)
11.08.17 beğen cevap
Büşra

Büşra

@darknessofblue

Henüz lise 1de bebe iken edebiyat hocamdan kitap önerisi istemiştim,o da bana "Baba ve Piç" demişti,açıkcası ismi dikkatimi çekmişti hakkında birkaç şey okuyup satın aldım vee Elif Şafak'la tanışmış oldum.Anlatımı olsun,hikayenin özgünlüğü olsun çok beğenerek okuduğum bir kitaptı.En can alıcı yeri var ki 'bu kadarı da fazla ama' diyip sinirlenmiştim -bana nooluyosa?- Eğer Elif Şafak okumak istiyorsanız kesinlikle Baba ve Piç'ten başlamalısınız
ataç ikon Baba ve Piç
kitaba 10 verdi
8 beğen · 2 yorum
lavina (@lavina)
'İskender ' adlh kitabı da keza 'baba ve pic 'kadar başarılıdır...tavsiye ederim ;)
22.01.17 beğen cevap
/ 2