up
ara

Deniz

"Bilmek başka, bulmak başka, olmak daha başka." Mevlana "İnsan olduğunuzu hatırlayın. Geriye kalan her şeyi unutsanız da olur." Einstein "Beni öldürmeyen şey, beni güçlendirir." "Hiçbir şey her şey demektir. Güçlenmek istiyorsan, önce köklerini hiçliğin derinlerine gömmeli ve en yalnız yalnızlığınla yüz yüze gelmeyi öğrenmelisin." "Kendi alevinle yakmaya hazır olmalısın kendini: Önce kül olmadan nasıl yeni olabilirsin ki? " Nietzsche "Kitaplarım bana yetecek kadar büyük bir krallıktır." Shakespeare "Sonsuza dek ben olma savaşımı verin; çünkü bu, yaşamınız boyunca vermek zorunda olacağınız en büyük savaşımdır; savaşmaya değecek şey de budur" "Değişme ve büyüme, kişi kendini tehlikelere sokup yaşamını deneyimlerle yönlendirme yürekliliğini gösterdiğinde gerçekleşir." "Cesaret, Evrenin Dili'ni arayan bir kimse için en büyük erdemdir." "Her şeyi temel kural yönlendiriyor." dedi. Buna simyada Evrenin Ruhu adı verilir. Bütün kalbimizle bir şey istediğimiz zaman, Evrenin Ruhuna daha yakın oluruz. Olumlu bir güçtür." Simyacı "Her fert az çok iyi; az çok zeki; az çok uyuşuk; az çok yoksa filâna iyi filâna kötü demek doğru değildir. Bu zeminde insanlar ırmaklara benzer. Su her tarafta birdir; özellikleri aktığı yere ve zaman göre değişir. Bazen parlak, bazen bulanık olur. Bazen ılık, bazen soğuktur. Her insan, üzerinde insanlara özgü bütün niteliklerin tohumlarını taşır. Bazen bu tohumlardan falanı tutar, açılır, serpilir ve diğer bir kısmı olduğu yerde örtülü kalır." Tolstoy-Diriliş
Deniz

Deniz

@denizalftn

Tek kişilik gösteri paylaşım fotoğrafı
Tek kişilik gösteri
Ne kadar zamandır böyle hatırlamıyorum. Ama seni hayatımdan çıkardığımda geriye bir şey kalmayacak kadar uzun zamandır. Nasıl bir yanılgının içindeymişim. Kendim yazıp oynamışım, olayları kendime göre nasıl  yorumlamışım. Gerçekleri nasıl kilitli kutulara kapatıp üzerine örtüler örtmüşüm. Farkında olmadan bir tek kişilik gösteri yazmışım. Peki sen, buna nasıl izin verebildin? Bir insanın senin için umut etmesine nasıl göz yumdun? Belki göz yumdun, belki hoşuna gitti belki de haberin bile yoktu. Önemi yok. Şairin dediği gibi " Bence sen de şimdi herkes gibisin."
9 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Deniz

Deniz

@denizalftn

Şu an okuduğum kitap paylaşım fotoğrafı
"Biz onlara benzemeyiz! Peki neden? Çünkü... Çünkü sen varsın benim yanımda ve ben varım senin yanında, bu yüzden işte..."
15 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Deniz (@denizalftn)
Çok teşekkür ederim daha başındayım ama kitap baya sardı gerçekten :)
13.04.16 beğen cevap
Deniz

Deniz

@denizalftn

Yeni Yıl paylaşım fotoğrafı
Yeni Yıl
Fındıkkıran (modern dans)

Bütün cesaret edemediğiniz şeylere koşarak gittiğiniz, söyleyemediklerinizi haykırdığınız, yapamadıklarınızı zirveye taşıdığınız, hayallerinize ulaştığınız, gerçek aşkı bulduğunuz, çok güzel dostluklar kurduğunuz, kalbinize dünya kadar sevgiyi sığdırdığınız, başarıdan başarıya koştuğunuz, sağlık dolu, sakin ve rahat, huzurlu ve mutlu, iyiliklerle geçen, çok güzel bir yıl diliyorum. Hayatınız daima daha iyiye, daha ileri gitsin. Bütün hüzünleri, acıları, mutsuzlukları geride bırakıp yeniden güzel günlere inandığımız sıcacık bir yıl olsun.
İyi yıllar!
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Deniz

Deniz

@denizalftn

Alıntı paylaşım fotoğrafı
Alıntı
"Bu yolda yürek var mıdır? Bütün yollar birbiriyle aynıdır: Hiçbir yere çıkmazlar. Çalıların arasından geçen ya da içine giren yollardır. Kendi yaşamımda çok uzun yollar kat ettim. Ancak hiçbir yere ulaşmış değilim" Velinimetimin sorusu şimdi anlam kazanıyor.
"Bu yolun bir yüreği var mıdır? Eğer varsa, yol iyidir; eğer yoksa kullanılması boştur. Her iki yol da hiçbir yere varmaz. Fakat birinin yüreği varken diğerinin yoktur. Bir tanesi neşeli bir yolculuk sağlar; onu izlediğin sürece onunla tek yürek halindesindir. Diğeri hayatını zehir eder. Biri seni güçlendirirken diğeri zayıflatır."
Don Juan'ın Öğretileri
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Deniz

Deniz

@denizalftn

Alıntı paylaşım fotoğrafı
Alıntı
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Deniz

Deniz

@denizalftn

Müzik paylaşım fotoğrafı
Müzik
https://www.youtube.com/w...h?v=3sFGpQtLXtA

''İyileşmek; anlayabilmek acıların kaynağını
çözmek bilmecesini çocukluğunun.
İyileşmek; yeniden doğmak, inatla yaşamak.
İyileşmek; kendinin yenilmez savaşçısı olmak demek."
EK 1
Vur Yüreğim- Sertap Erener 03.12.15
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Deniz

Deniz

@denizalftn

Hergün 1 yeni bilgi paylaşım fotoğrafı
Hergün 1 yeni bilgi
14 beğeni · 5 yorum beğen ikon
Hatice B.T. (@htc)
Emek var.
30.11.15 beğen cevap
Deniz (@denizalftn)
Nasıl, anlamadım :)
30.11.15 beğen cevap
Hatice B.T. (@htc)
İnsanlar da bi emek harcamıs sonuçta :)
30.11.15 beğen 2 cevap
Deniz

Deniz

@denizalftn

Ahmet Kaya paylaşım fotoğrafı
Ahmet Kaya
10 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Deniz

Deniz

@denizalftn

Güzel ve Çirkin paylaşım fotoğrafı
Güzel ve Çirkin
https://youtu.be/YQaOrjKaJ1s

Aşk hep böyledir
Bir mucizedir
Birgün aniden doğan bir güneş gibi gerçektir
Eski bir öykü
Eski bir şiir
Aşkın tadıyla değişir insan
Şaşırır birden
Doğudan doğan
Bir güneş gibi
Eski bir öykü
Bir şiir gibi
Güzel ve Çirkin
9 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Deniz (@denizalftn)
Aynen canım müzikalden çektim :) Ben de çok istiyordum Ankara'da pek olmuyor böyle etkinlikler veya ben gidemiyorum. Beklentiyi karşıladı mı orası ayrı ama görmüş olduk inşallah sen de gidersin :))
01.12.15 beğen cevap
Deniz

Deniz

@denizalftn

Günün Karikatürü paylaşım fotoğrafı
Günün Karikatürü
Hahah :D
8 beğeni · 0 yorum beğen ikon
/ 12