up
ara

Deniz KARA

https://www.wattpad.com/user/deniizkara
Deniz KARA

Deniz KARA

@denizkaraa

Yazar mıyım?
son yazdığım hikayeyi bitirip yaktıktan sonra arkadaşım birden ayağa kalktı ve:
- lan neyin peşindesin?? madem yakıyon yazma o zaman, yazacaksan da yakma..
sakinliğimi bozmadan ateşe bakarak :
- bu benim öyküm abi ister yakar ister yayınlarım, ayrıca ben millet okusun diye yazmıyorum, ben kendimi rahatlatmak için yazıyorum, ya bi düşün bu dünyadan bi kere Oğuz ATAY geçti, kitapları öldükten sonra değer buldu, bu dünyadan sahabettin ali geçti, peyami safa, ve nice büyük yazarlar. peki şimdi benim gibi biri çıkıp iki günlük kurduğu cümlelere yazar olacaksa olmaz olsun. bırak allah aşkına ya.
arkadaş afallamıştı, sert tepkiyi o verecekti ama tepkimi görünce birden durumlar aleyhine döndü. doğrusu karıştığına pişman olduğunu gözlerinden rahatça görebiliyordum.
fakat durum bundan ibaretti, yazdığı iki deneme ile ortalığı dağıtan yazar ertesi gün usta yazar olabiliyor. bu mu şimdi? yazmak bu kadar kolay mı? yazarlık bir meslek mi olacak? piyasa kopya ve korsan kitap kaynıyor.
o zaman yazıp yakmaya devam...
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Deniz KARA

Deniz KARA

@denizkaraa

büyüdükçe bazı şeylerin değişeceğine inanmıştım hep, değişti de ama beklediğim yönde değil. aşk, acı , sevinç gibi duyguların da değişeceğini de hesaplamıştım ama bu kadar değil. hayat sağ gösterip sol vurdu resmen. bi kaç sene önce birini seviyordum sonra aşık oldum ve mükemmel bir sonuca geldim, kız ruh hastası çıktı. sadist ve aşırı psikolojik sorunları çıktı. beraberken sürekli bana hafiften şakalarcasına ıssırmalar acı vermeler gibi şeyler yapıyordu, sonra bir gün birden ruh hali değişti ve ağlamaya başladı, kendimi kontrol edemiyorum dedi. o gün orada öylece kalakaldım. elimden bir şey gelse de yapsam diye dua ediyordum. yavaştan ortalıktan kaybolmaya başladı ve kısa bir süre sonra bir harabede kanlar içinde bulundu. etraftaki izler bir ayin yapıldığını gösteriyordu, bir şeyler yapıp intihar etmiş belli, ama yalnız değildi kesin. işte ben o gün bugündür yanındaki arkadaşları arıyorum, onu nasıl bırakırlar. bir insan nasıl ölüme terk edilir?.
aradan zaman geçti ama kabuslar hala capcanlı...
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Deniz KARA

Deniz KARA

@denizkaraa

Sence?
insan ne ile yaşar?
4 beğeni · 12 yorum beğen ikon
Desert Rain (@seaa)
Tolstoy - İnsan Ne İle Yaşar kitabından mükemel bir cümle Matryona içini çekerek:
Atalarımız doğru demişler insan anasız babasız yaşayabilir ama Allah'sız yaşayamaz."dedi🌹
06.12.18 beğen 6 cevap
Vectramixpassatti (@vectramixpassatti)
İsotla
13.12.18 beğen cevap
FİLOZOF (@kulturelcisi)
Sevgi ile yaşar . Sevgi temizler nefret çirkinleştirir. Bir de kitap okumak ile yaşar.
Bu kitabı iki kere okumuştum. 🌸
13.12.18 beğen 2 cevap
Deniz KARA

Deniz KARA

@denizkaraa

Acaba?
bir günlüğüne size istediğiniz ünlü olma şansı verseler kimi seçerdiniz?
6 beğeni · 8 yorum beğen ikon
furkan yakup (@furkanyakup)
David Fincer olur imzalayabildiğim kadar film sözleşmesi imzalardım. Başka türlü çekeceği yok.
06.12.18 beğen 2 cevap
lilith (@lilithcizre)
Bukowski olmak isterdim:) o kafayı yasamak güzel olurdu
06.12.18 beğen 1 cevap
Attila Altuğ (@baybars)
Gökhan Saki
06.12.18 beğen 1 cevap
Deniz KARA

Deniz KARA

@denizkaraa

sus!!!
baktım etrafımda herkes boş konuşuyor kalktım bütün gücümle susmanın kalesine sığındım. sonra zaman geçti çıkmak istedim, beni içinde hapsetti, bırakmadı çıkayım. o gün bugün susuyorum. sessizliğimden değil, o girdiğim girdaptan çıkamadığından.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Deniz KARA

Deniz KARA

@denizkaraa

kim demiş?
hani diyor ya "kim bilir kimler var şimdi kalbinde sen beni unuttun çoktan belkide ben hala yaşarım eski günlerde her şeyde sen varsın unutamadım" başta ihaneti anlatıyor, sonra unutamamayı, gidememeyi en sonda da aşkı anlatıyor... sizce de öyle değil mi?
Müslüm Gürses
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Deniz KARA

Deniz KARA

@denizkaraa

Belirsizlik
Ben demiyorum ki işini gücünü bırakta beni sev, hani diyorum ki şöyle azıcık vakit ayırıp beni sevsen nasıl olur? bak gör o zaman dünya nasıl bir yer olacak. hadi diyelim ki onu da yapmadın beni öldürme bari. hani bir laf vardı sevmiyorsan bile saygı duyacaksın diye, sevmedin onu anladım ya saygı duy istemiyorum ki ben sadece beni giderken öldürmeni istemiyorum. hakkında bildiklerimi unuturum öldürmene gerek yok.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon