up
ara

diloli

diloli

diloli

@diland

Kafka, bu kitapta tam olarak şunu yermiş övmüş ve ya şuna tarafsız kalmış diyemem. Çünkü bu kitapta anlatılmak istenenler yine sizin kölesi olduğunuz şeye, yere, sebebe bağlı olarak -kendinizce- çok değiştirilebilir. Ancak kilit nokta şudur: İnsan ana rahmine düştüğü andan itibaren prangaya vurulur. Ve ancak gelecekteki yokluk, şimdiki varlıktan daha somut kılınırsa insanlar bir nevi kurtulabilir, zira bu olursa artık bir hiçtirler.
ataç ikon Dava
kitaba 7 verdi
1 beğen · 0 yorum
diloli

diloli

@diland

Okuyun çünkü Zeze parmaklarının ucuna bir öpücük kondurup size doğru üfleyecek. "Çocuklar dünyayı alacak elimizden" diye bir dizesi vardı Nazım'ın okurken "ALSIN BE" diye çığlıklar atacağınız kitap. Ve herkese Zeze gibi bir yürek Portuga gibi bir dost diliyorum.
ataç ikon Şeker Portakalı
kitaba 9 verdi
0 beğen · 0 yorum
diloli

diloli

@diland

Okurken kafanız karışacak muhtemel sürekli soy ağacına bakacaksınız. Ama sanılanın aksine, bu karışıklık hep aynı isimlerin kullanılmasından değil kişilerin karakteristik özelliklerinin belirgin olmamasından ve birbirleriyle tıpatıp bir yalnızlık içinde olmasındandır. Bu da farklı isimlerde de olsak hiçbir şeyin değişmediğini ve hepimizin yalnızlığının aynı olduğunu alnımıza mıhlar. Kısa zamanda bitirin çünkü Melquiades'in sihri kaçabilir. Artık muz işçileri katliamını biliyorsunuz.
ataç ikon Yüzyıllık Yalnızlık
kitaba 8 verdi
5 beğen · 0 yorum
diloli

diloli

@diland

Bitmesin diye her gün bir sayfa okumak istediğiniz halde bir gün de bitirmişsinizdir. Ama büyükler sizin yıldızlarınızı ne zaman söndürürse tekrar elinize alıp yıldızları güldürecek bir sebep bulmak için okuyacaksınız. Etrafında dört dikeni olan ve bir çocuğun sevgisine susamış herkese. Tabiki büyükler bunları anlamaz.
ataç ikon Küçük Prens
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
diloli

diloli

@diland

O aklın hazinesini gördüğünüzde kendi aklınızın sığlığında delirdiğinizi anlıyorsunuz.
1 beğen · 0 yorum