up
ara

dilayça

If we burn, you burn with us!
dilayça

dilayça

@dilay7

Yüksek beklentiyle başlayıp, biraz hayal kırıklığı yaşadığım kitap. Yazarın okuduğum ilk kitabıydı ve maalesef beni pek sarmadı. Kötü diyemem, çünkü karakterlerin psikolojik analizleri vb. bazı konular gerçekten ustaca işlenmişti. Ama olaysız ve fazla durgun bir kitaptı. Açıkçası çok sıkıldığım ve artık bitse dedirten yerler oldu. Ayrıca neredeyse 600 sayfalık bir roman olacak kurguya sahip değil bana göre. Bu kitabı daha az sayafada anlatabilirdi. Fazla kişi vardı, ki bu hoşuma gitti çünkü toplumdaki kişilerin çoğu bu karakterlerle yansıtılmıştı. Sonlara doğru biraz daha iyi gibi gelse de başları cidden çok yavaş ilerliyordu. Sonuç olarak; kesinlikle okuyun dediğim bir kitap değil. Fakat bol vaktiniz varsa ve ağır bir roman okumak istemiyorsanız okuyabilirsiniz.
ataç ikon Boş Koltuk
kitaba 5 verdi
0 yorum
dilayça

dilayça

@dilay7

Bu kitap için kötü diyemem ama beklediğim kadar iyi değildi. Beklentimi fazla yüksek tutmuştum çünkü o kadar fazla övgü vardı ki insan gerçekten mükemmel ötesi bir kitap bekliyor. Bir kadının İtalya'da yiyip, Hindistan'da dua edip, Endonezya'da bunu dengeleyerek sevmeyi öğrenmesini anlatıyor. Güzeldi ama yavaş ilerliyordu. Pek bir olay yoktu. Bir kendini bulma hikayesiydi. Bazı yerlerinde çok sıkıldığımdan kitap elimde çok süründü. Okumazsanız bir şey kaybetmezsiniz, ama okursanız da güzel vakit geçirebilirsiniz.
ataç ikon Ye Dua Et Sev
kitaba 6 verdi
0 yorum
dilayça

dilayça

@dilay7

Tam anlamıyla mükemmel! Bir Türk yazardan bu kitabı okumak hem gururlandırdı hem de sevindirdi. Gerçekten uzun süredir bu kadar çok beğendiğim bir roman olmamıştı. Kitabın baş kahramanı diğer romanlardaki karakterlerden çok farklı ve ilginçti. Okudukça daha fazla şaşırdım ama o son neydi öyle? O kadar ilginç ve beni şaşırtan bir son başka bir kitapta olmamıştı. Son 50 sayfasında sürekli bir heyecan, şaşkınlık. Gerçekten helal olsun Livaneli'ye. Okuduğum ilk romanıydı, ama son olmayacağı kesin. Mutlaka okumalısınız.
ataç ikon Kardeşimin Hikayesi
kitaba 10 verdi
1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
:)
13.06.17 beğen cevap
dilayça

dilayça

@dilay7

Bu kitabı o kadar sevdim ki Dan Brown'un diğer kitaplarını da okumak istiyorum. Çok ilgi çekici ve merak uyandırıcıydı. Ve çoğu kişi olayı çözdüğünü söylese de ben çözememiştim açıkçası. Sürekli yeni bir aksiyon vardı. Ayrıca kriptoloji ve bilgisayar konuları ayrı bir ilginç yapıyordu. Ben sevdim, okuyun bence.
ataç ikon Dijital Kale
kitaba 9 verdi
0 yorum
dilayça

dilayça

@dilay7

Okuduğum ilk Jack London kitabıydı. Kitapta en çok dikkatimi çeken yazarın uzun ve başarılı betimlemeleriydi. Kitabı beğendim ama biraz yavaş ilerliyor gibiydi. Çok fazla olay yok. Genel olarak bir kurt köpeğinin yaşadıkları anlatılmış. Ama şunu söylemeliyim ki okuduğum en farklı konulardan biriydi. Yani hiç bir hayvanın ağzından ve düşünelerinden oluşan roman okumamıştım. Başlarda çok ilgimi çekmediğinden kitabı okumam uzun sürdü. İyi ki okumuşum, farklı ve iyiydi.
ataç ikon Beyaz Diş
kitaba 7 verdi
0 yorum
dilayça

dilayça

@dilay7

Çılgın puccamızın çılgın hayatını 2. kitapta da okumaya devam ediyoruz. Bence çok eğlenceli ve cesurca yazılmış bir kitaptı. Edebi değeri yok aslında ama yazar da kendini blogger olarak tanıtıyor ve bunun dizüstü edebiyat olduğunu bilerek okuyoruz. Boş vaktiniz varsa ve kafa dağıtmak istiyorsanız birebir. Çok komik yerler de bulunmakta. Ben 3. kitabı okumayı düşünüyorum.
0 yorum
dilayça

dilayça

@dilay7

Bu kitabı çok seviyorum. Büyük-küçük herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum. Charlie küçük yaşta olmasına rağmen oldukça olgun bir karakter. Çikolata fabrikasına giden tüm çocuklar farklı ve birbirinden ilginçti. Ayrıca filmini de izleyin, o da çok güzel.
0 yorum
dilayça

dilayça

@dilay7

Çocukluğumda okuduğum bir kitaptı. Hala ne kadar sevdiğimi hatırlıyorum. Tabiki herkes okuyabilir ama özellikle 14-15 yaşından küçüklerin mutlaka okumasını öneririm. Konusunu zaten çoğu kişi biliyordur. Yazarın hayal gücüne kesinlikle hayran kaldım. Sonu beni pek tatmin etmemişti ama mantıklıydı sonuçta. Hala okumadıysanız, hemen okuyun derim.
0 yorum
dilayça

dilayça

@dilay7

Kitapta anlaşılacağı üzere iki Will Grayson var. Hayatları kesişiyor ve tanışıyorlar. Ben onların birbirine aşık olacağını zannetmiştim ama sadece biri eşcinsel. Tıfıl Cooper kitaptaki favori karakterimdi galiba. Ana karakter olmamasına rağmen bolca anlatılıyordu. Tıfıl öyle neşeli ve pozitif bir karakterdi ki onun olduğu bölümleri okumak benim için çok zevkliydi. Kitap akıcıydı ve rahatlıkla okunuyordu. Bir günde başka işim olsa da yüz küsür sayfa okuduğum olmuştu. Ve kitabı birkaç günde bitirdim. İki yazarın da okuduğum ilk kitabıydı. Çok sevdim kitabı. Sadece küfürler biraz daha azaltılabilirmiş ama beni yinede rahatsız etmedi. Eşcinsellik konusunu da iyi işlemişlerdi. Benim önyargılarım yoktu bu konuda ama önyargılı kişilerin düşüncelerini biraz olsun değiştirebilir belki. Ayrıca kitapta cinsellikle ilgili olaylar yok, eğer bu konuda meraklananlar varsa rahat olabilirler.
ataç ikon Tek İsim, Tek Kader
kitaba 9 verdi
0 yorum
dilayça

dilayça

@dilay7

Sherlock holmes kitapları benim favori polisiye/dedektiflik kitaplarımdandır. Kısa hikayelerden oluşmuş bir kitap. Fazlasıyla ilginç ve şaşırtan olaylar var. Sherlock Holmes keskin zekasıyla hepsini çözüyor. İçindeki bazı hikayeleri önceden başka kitapta okumuştum ama tekrar okudum. Gayet ilgi çekici ve akıcı. Öneririm.
0 yorum
/ 7