up
ara
ÜYELER
DİĞER

En İyi Korku ve Gerilim Dizileri

1
American Horror Story
8.2
American Horror Story tüm sezonlarında farklı bir konuyu işlemektedir. İlk sezonunda lanetli bir ev ve evde yaşayan kişiler ile tanıştırdı. İkinci sezonunda yıllar öncesine bir akıl hastanesine gidiyoruz. Bu hastanede aklımızın almayacağı olaylar ile karşılaşıyoruz.
2
iZombie
8.7
iZombie (2015)
Liv adındaki asistan doktor, bir gece katıldığı partide zombiye dönüşür. İnsan olarak varlığını sürdürebilmek için taze insan beyni yemesi gerekmektedir. Bu nedenle adli tıp kurumunda işe başlar. Yediği beyinler sayesinde ölen kişilerin hatıralarına sahip olduğunu fark edince bu yeteneğini cinayetleri çözmek üzere kullanmaya başlar.
3
Alacakaranlık Kuşağı
9.0
Başrollünde oyuncu yer aldığı, 1959 yılı yapımı dizi film Gizem türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Gizem, Korku türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Alacakaranlık Kuşağı isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Supernatural
8.9
Anneleri bir şeytan tarafından öldürüldükten sonra babalarıyla beraber doğaüstü varlıkları avlamayı öğrenen ve babalarının kaybolmasının ardından kendilerini şeytanları yok etmeye ve sevdikleri insanları korumaya adayan Winchester kardeşlerin başından geçen olayları anlatan korku ve gerilim serisidir.
5
Hannibal
9.1
Hannibal (2013)
Will Graham, FBI'da suçlu profilleri üzerine çalışan bir başarılı bir ajandır. Seri katillerle empati kurarak kafalarından geçirdikleri şeyleri tahmin edebilmektedir. Bir gün, kendisine bile karmaşık gelen bir suçlu profili üzerinde çalışmaya başlayınca ünlü psikiyatr Dr. Hannibal Lecter'dan yardım ister. Kısa sürede mükemmel bir ikili olurlar ancak Hannibal çok büyük bir sır saklamaktadır.
6
Stranger Things
9.2
Başrollünde oyuncu Winona Ryder yer aldığı, 2016 yılı yapımı dizi film Korku türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Korku, Gerilim türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Stranger Things isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Penny Dreadful
8.9
Viktoryan Dönemi'nde Londra'da geçen psikolojik gerilim dizisidir. Korku romanlarından tanıdığımız Dr. Frankenstein, Dorian Gray ve Dracula gibi karakterler doğaüstü güçlere karşı savaşmak için biraraya gelir.
8
Dracula
6.3
Dracula (2013)
Başrollünde oyuncu Thomas Kretschmann yer aldığı, 2013 yılı yapımı dizi film Vampir türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Vampir, Korku türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Dracula isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Carnivàle
8.4
Carnivàle (2003)
Başrollünde oyuncu Clancy Brown yer aldığı, 2003 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, Gizem türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Carnivàle isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
The Walking Dead
8.8
Şerif Rick Grimes geçirdiği kaza nedeniyle aylarca komada kalır. Uyandığında insan nüfusunun bir zombi salgını ile yok olduğunu görür. Kendisi ve az sayıda zombiye dönüşmemiş insan ile birlikte yaşam mücadelesine başlar.
En İyi Korku ve Gerilim Dizileri
Arkamıza yaslanarak izlemekte zorlandığımız, izlerken gözümüzü ekrandan alamadığımız, yüksek gerilim içeren en korkunç dizileri paylaşalım.