up
ara

Gizli Bahçe

Secret Garden - Sikeurit Gadeun (2010)

Gizli Bahçe Konusu ve Özeti

Gizli Bahçe
Kim Joo Won ve Gil Ra IM, dış görünüşleri harika olan, ancak karakterleri birbirinden oldukça farklı olan iki gençtir. Bir gün yollarının kesişmesiyle hayatları değişir. Yaşlı bir kadının ikram ettiği bir içecek yüzünden bedenleri yer değiştirir.
Yapım: 2010 GüneyKore
Yönetmen:
Kim Joo Won, harika görünüşlü fakat kibirli ve çocukça bir adamdır. Gil Ra IM, gözde aktristlerin kıskandığı vücudu ve güzelliği olan bir dublördür. Bir gün yolları birleşir ve tuhaf bir eve girerler. Evdeki garip bir yaşlı kadın onlara içmeleri için şarap ikram eder. Ertesi gün ikili uyandıklarında, bedenlerinin yer değiştiğini görürler...
Gizli Bahçe dizisi listesinde yer almaktadır.
nihal baysal

nihal baysal

@nihalbaysal

5. Kaburgan 6. Olsun mu :)
İzlediğim üçüncü Kore dizisi ve sanırım sonuncu olacak. Bunun üstüne başka bir dizi izleyemezmişim gibi geliyor. Her karakter ayrı ayrı özenle anlatılmış. Kim joo won karakterinin eşofmanları, söylediği tekerlemeler, gil ra im'in tekmeleri aklımda kalan ayrıntılar. En önemlisi secret garden'ın nocturne parçası bu diziye çok yakışmıştı. Daha fazla anlatıp spoiler vermek istemiyorum. Hem gülüp hem de ağlatan biraz fantastik öğeleri olan romantik komedi bir dizi.
Gizli Bahçe
filme 10 verdi
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen - İstanbul

Korenin bir diğer efsanesi.. Mİsa etkisinden kurtulmak için az daha romantikli komedili bir dizi izleyeyim dedim ama buda arada bir ağlatmadı boğazıma bir yumru oturtmadı değil.. ama genel olarak çok eğlenceli, fantastik romantik içinize işleyen bir dizidir, özeldir. benim kesinlikle ilk tavsiyelerimdendir cemiyet liderimiz kim joo won başkadır :)
Gizli Bahçe
filme 10 verdi
0 yorum
Büşra Semerci

Büşra Semerci

@busrasemerci - Konya

Secret Garden
Her bölümü birbirinden eğlenceli, komik, çok seveceğiniz dizi..
Gizli Bahçe
filme 10 verdi
0 yorum
nihal baysal

nihal baysal

@nihalbaysal

Alice harikalar diyarı sendromu
Bu bir akıl hastalığı.
Bir dürbünün yanlış tarafından bakıyormuşsun gibi.
Bir peri masalında yaşıyormuşsun gibi.
İlginç ve acı veren bir sendrom.
Bu sendroma yakalandığıma eminim.
Yoksa neden bu sıradan kızla yaşadığım her an masal gibi geliyor?
Gizli Bahçe
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Nurcan

Nurcan

@abibliofobik

Gizli Bahçe
Gizli Bahçe
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
32
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Güney Kore Dizileri
Asya dizileri hastalarının izmesi tavsiye edilen kore dizileri listelenmektedir....
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
Tam Bağımsız Proton

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Güney Kore'nin dizi çekmesi yasaklansın. paylaşım fotoğrafı
Güney Kore'nin dizi çekmesi yasaklansın.
- Beni sevmiyorsun, dedi. Seviyorum dedim.
- Sevgini yeterince göstermiyorsun, dedi. Yeterli gösterim miktarı nedir dedim.
- Şimdikinden daha fazlası, dedi. Daha fazla daha mı iyi dedim.
Evet dedi, ne kadar fazla, o kadar iyi. Söyle o zaman dedim, anlat bana ne yapmam lazım, örnekle, ben örnekle daha iyi anlarım.
- Kore dizisi seyret dedi. Öyle bir şey mi var dedim.
- Evet dedi. Kore dizilerinde erkekler nasıl davranıyorsa sen de bana öyle davran. Düşündüm, bir dizi seyri ne kadar riskli ya da kötü olabilirdi ki, tamam dedim.

İlk Kore dizimi seyrettim ve ertesi gün buluştuk. Merhaba-merhabadan sonra zaman geçireceğimiz yere kadar yürürken elini tuttum, parmaklarımı parmaklarına doladım, arada omuz teması sağlayarak ilerledim. Sonra birden parmaklarımı çözüp karşısına geçerek yüksek sesle anlamsız bir şekilde bağırdım. Neden bağırıyorsun dedi, cevap olarak sesimi daha da yükseltip böğürdüm. Sonra kolundan tutup kendime çektim ve sarıldım. Kafası karışık bir şekilde bana baktı. Yürüyelim dedim ve yola devam ettik.

Deniz kenarına ulaşıp bir bankın üzerine tünedik, elleri ellerimde, onun şaşkın gözleri denizde, benim gözlerim onun yüzünde, bir müddet suskun bir şekilde oturduk. Uyur gibi yapıp başımı omzuna yasladım, uyansana be dedi, uyumaya mı geldin. Başımı kaldırıp ben gidiyorum dedim, niye dedi. Hayat anlamsız dedim, gitme dedi. Olur gitmem dedim, hadi yürüyelim.

Hafif bir meltem eşliğinde yürüdük kaldırımda, üşüyor musun dedim, hayır dedi, olsun, sen yine de al bunu omuzlarına diyip verdim ceketimi. Yürüdük, adımları ağırlaştı, yoruldun mu dedim, evet dedi, gel seni sırtıma alayım dedim, saçmalama dedi millet ne der. Sallamadım, aldım sırtıma, narin falan değildi basbayağı ağırdı, 20 metre sonra iflahım kesildi, indirdim.

Hava griydi, hafiften yağmur başladı, koşarak bir lokantaya sığındık. Ben gidiyorum dedim, hayırdır bugün gitmelere doyamadın dedi. İşin raconu bu deyip ceketimi alıp çıktım, arkamdan koşup kolumu tuttu, gitme dedi, arkamdan sarılırsan gitmem dedim, tamam dedi sarıldı. İçeri girip yerimize oturduk.

Yemek saman gibiydi, kaşığı iştahsızca ağzımıza sokup çıkarırken ayrılalım dedi. Olur dedim, kalktı gitti. Bir çay içip hesabı ödedim.

Dışarıda güneş açmıştı. Denizden esen meltem ensemi ürpertti, paltomun yakasını kaldırıp boynumu kısarak eve doğru yola koyuldum. Netflix candı gerisi heyecandı.
Gizli Bahçe
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
26 yorum
Mustafa (@mustafac)
Bu nedir ya hu :)
14.11.18 beğen cevap
✨UrsaMajor✨ (@elifbirkadin)
Okumalara doyamadım 😂😂
14.11.18 beğen 1 cevap
Nemesis (@lacrima)
Şimdiye dek hiç izlemedim sanırım iyi yapmışım 😅
14.11.18 beğen 2 cevap
8.3/10
59 oy
Sence kaç puan almalı?
0