up
ara

Person Of Interest

(2011)

Person Of Interest Konusu ve Özeti

Person Of Interest
Eski bir suikastçı ve zengin bir bilgisayar programcısı, işlenme ihtimali olan suçları önceden tespit edip önlemek üzere biraraya gelirler. Kendilerini devletin gözetleme sistemine girip olası suçluların kimliklerini belirleyerek binlerce kişinin hayatını kurtarmaya adarlar.
Yapım: 2011 ABD
Yönetmen:
Kendi yöntemleriyle suçları işlenmeden önce önlemeye çalışan iki kişilik bir ekibin hikayesini anlatıyor...
Reese, öldüğü sanılan eski bir CIA ajanı ve hayattan hiçbir beklentisi kalmamış bir evsiz..Finch ise yazılım uzmanı bir milyarder ve Reese'e yaşamak için yeni bir amaç sunuyor. Finch devletin gözetleme sistemlerini kullanarak suça teşebbüs edebilecek insanları buluyor, Reese de bunu önlemesi için onun sokaklardaki adamı oluyor...
Person Of Interest dizisi listesinde yer almaktadır.
zeyrek

zeyrek

@zeyrek

Bitmesin bu dizi :(
S5-B9 En başından bu yana heyecanla seyrettiğim, her bölümünü merakla beklediğim dizi bitiyor :( Son bölümü bu hafta yayınlanacak. Seyretmeyenler ilk bölümden itibaren severek seyredeceklerdir bunu garanti edebilirim. Bu film yapay zekanın hayatımızı hangi boyutlarda etkileyebileceğinin sınırlarını epeyce zorlarken, yeni bir adalet anlayışı geliştirmeye de çalışıyor. Makinelere vicdan gibi insani hisleri de tanıtarak buna göre kameralar vasıtasıyla aldığı görüntülerle her insan için bir geçmiş ve gelecek hafızası oluşturup geleceklerine dair doğruya çok yakın tahminlerde bulunuyor. Ya da insanların hayatları hakkındaki tüm olasılıkları değerlendirebiliyor.
İşte tüm bunlardan yola çıkarak film, Harold Finch'in kendi ürettiği yapay zekanın kendine yüklediği özelliklerle hayatı tehlikede olan insanları haber vermesi ile onların hayatlarını kurtarma serüvenlerini konu ediyor. Her bölüm ayrı bir hikaye. Bazen bu ayrı ayrı hikayelerin kesiştikleri de oluyor.
"24 saat sizi izleyen kameralar ve her şeyden haberdar olabilen birilerinin olması bana George Orwell'in 1984 kitabını hatırlatıyor."
Person Of Interest
filme 10 verdi
9 beğen · 2 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Öncelik şunu belirteyim Bay_Riiz'in seslendiren Timur çayır çok dokunaklı ses tonu ver ve bundan dolayı ilk bölümünden beri severek izliyorum lakin daha 2. Sezon üçüncü bölümündeyim.
15.12.18 beğen 1 cevap
Yaser

Yaser

@yaserarslan

Günümüz teknolojinin bizlere gösterilmeyen buz dağının diğer kısmını çıplak bir dille ağır ağır sindire sindire anlatan böylesine sürükleyici diziyi izlemenizi tavsiye ederim.
İzlerken her bölüm bittiğinde bir kaç dakika bölüm ve gösterdikleri hakkında kendinizce küçük yorumlar yapmak günlük hayatınızda dikkatinizi genişletecektir.
Person Of Interest
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

İzlenimsel
S2-B3 Sony Canal adlı kanalın reklam amaçlı şifresiz yayın yaptığı sıralar bu diziyi oynatıyor ; "Jim Cavez'in üstlendiği rol -bay Riiz'e hayran kaldım , Cavez'i seslendiren Timur çayır iyi bir ses tonuna sahip ve hayranıyım hangi filmde denk gelse izlerim o filmi.
Person Of Interest
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Hakan S.

Hakan S.

@hakans

Person Of Interest
"herkes yalnız ölür ama birileri için bir şey ifade ettiysen, birilerine yardım ettiysen ya da birilerini sevdiysen, tek bir kişi bile seni hatırlıyorsa belki de aslında hiç ölmezsin."
Person Of Interest
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
15 beğen · 0 yorum
Burak

Burak

@burakinanli

İnsanlar için en mühim an, gerçekten kim olduklarını keşfettikleri an; genellikle son anlarıdır.
Person Of Interest
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Tuna

Tuna

@tunaa

Umudumu korumak istiyorum. Ama umut acı verici bir şey.
-Finch
Person Of Interest
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Emre KÖYLÜ

Emre KÖYLÜ

@emrekoylu

Person Of Interest
In the end, we're all alone. And no one's coming to save you.
Person Of Interest
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Guapo

Guapo

@ilay

...bilgiyi kim kontrol ederse, geleceği de o kontrol eder.
Person Of Interest
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
64
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...
63
DİZİ
Severek izledigimiz ve herkes izlemeli dediğimiz diziler
İzleyen herkesin yüzde doksan seveceğini ve sonuna kadar izleyeceğini düşündüğümüz, severek izlediğimiz ve herkes...
zeyrek

zeyrek

@zeyrek

person of interest paylaşım fotoğrafı
person of interest
5 sezonluk 63 bölüm süren bu dizi bittiğinde çok üzülmüştüm. Yapay zekanın geliştirilerek hayatımıza girmesiyle başımıza gelebileceklere dair bir senaryo.

Her yerde kameralar insanları takip edip tüm olasılıkları hesaplayarak, geçmişte olanlardan yola çıkarak bir gelecek tahmini yapıyor ve hayatı tehlikede olan insanları belirliyor. Makinayı tasarlayan bilim adamı bir ekip kurarak bu insanları kurtarmaya çalışıyor. Tabi devlette bu makinayı ele geçirerek dünyayı yönetmenin peşinde.

Her bölümünü ilgiyle izlediğim bu diziyi bu tarz konulara ilgi duyanlara öneririm. ?

*** Nazik daveti için @gulcann a teşekkür ederek ben de @gulsah-sonmez , @seyyah73 , @isilll , @tokmakan 'ı buraya davet ediyorum. ?
Person Of Interest
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
19 beğeni · 4 yorum beğen ikon
Gülşah Sönmez (@gulsahsonmez)
Bu diziyi bilmiyordum, tavsiye için teşekkür ediyorum @zeyrek. Ayrıca davetiniz için de çok teşekkür ediyorum. En kısa zamanda paylaşım yapacağım bu konuyla ilgili ?
27.05.18 beğen 1 cevap
Alper Ergin (@aeturk)
Bunu ben paylaşacaktım ama güvenemedim kendime?.Az bilinen en iyi dizilerden biridir.
27.05.18 beğen 1 cevap
BlackWhite (@isilll)
Tavsiyeniz ve davetiniz icin tesekkurler ☺
27.05.18 beğen 1 cevap
9.1/10
65 oy
Sence kaç puan almalı?
0