up
ara

Once Upon A Time

(2011)

Once Upon A Time Konusu ve Özeti

Once Upon A Time
28 yaşında ve çocukken ailesi tarafından terkedilmiş Emma, kendisinin de terkettigi oğlu tarafından bulunur. Şimdi oğluna sahip çıkması ve onu inandığı masallardan kurtarması gerekmektedir. Bundan sonra her şey değişecektir. Yaşadığı yerde bütün masal kahramanları vardır ama önceden kim olduklarını unutmuşlardır.
Yapım: 2011 ABD
Şimdi 28 yaşında olan Emma Swan kendisine nasıl bakacağını biliyor çünkü bebekken terk edildiğinden beri o bunu zaten yapıyor ama onunda yıllar önce terk ettiği oğlu onu tekrar buluyor ve işte her şey burada değişmeye başlıyor. Henry şimdi 10 yaşında ve Emma’nın yardımına muhtaç. Çünkü Henry aslında Emma’nın alternatif bir dünyadan geldiğine ve Pamuk Prenses ve yakışıklı Prens’in kızı olduğunu inanıyor. Sahip olduğu masallar kitabına göre, onu Korkunç Cadı’nın lanetinden korumak için başka bir diyara göndermeleri gerekiyordu bu sayede cadı masallar ülkesinde kapana kısılmış, zamanda donmuş olacaktı ama tabi ki Emma bu hikâyenin bir kelimesine bile inanmamaktadır. Emma bu küçük çocuğu alıp yaşadığı yer olan Storybrooke’a götürür fakat Henry’nin durumuna endişelendiğini için bir süre orda kalmaya karar verir. Orda geçirdiği zamanda Storybrooke’ta çok daha değişik şeyler döndüğünden şüphelenecektir. Orası sihrin unutulduğu ama gücünün de çok yakında hissedildiği, tüm masal karakterlerinin yaşadığı ama bir zamanlar kim olduklarını hatırlamadıkları bir yerdir. Tüm dünyaların geleceğe dair verecekleri bu epik savaşta Emma’nın kaderini kabullenmesi ve çalgınlar gibi savaşması gerekmektedir.
Once Upon A Time dizisi listesinde yer almaktadır.
El Profesör

El Profesör

@profesor

?Once Upon a Time
Pamuk Prenses ve Yakışıklı Prens sonsuza kadar mutlu yaşadılar diye biten bu hikaye aslında bitmemişti herşey yeni başlıyordu. Kötü Kraliçe henüz intikamını alamamıştı. Bu burada bitemezdi ve bir lanet yapmaya karar verir bütün masal kahramanlarının birbirlerini tanımadığı bir yere yani Stoybrooke denilen kasabaya hapseder. Bu kötü laneti sadece bir kişi bozabilirdi oda Pamuk Prenses ve Yakışıklı Prensin Kızları Emmaydı. Toplam 7 sezondan oluşan bu dizi tek kelimeyle harika hepinize tavsiye ederim sadece 7 sezonu çon çok uzatılmıştı ama yinede harika❤️
Once Upon A Time
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Betül ısınlık

Betül ısınlık

@betulisinlik

S5-B4 Disney'in animasyon filmlerinin bize yansıtılmayan taraflarını gösteren bir dizi. Disney animasyonlarını çok iyi takip etmeniz gerekir. Çünkü her animasyon var içerisinde. Pamuk prenses ve yedi cüceler,uyuyan güzel hatta güncel olan Frozen karakterleri bile yer alıyor. Kurgusu,olayları,karakterleriyle mükemmel bir film. Gerçekten bize küçükken okunan masalların gerçek yüzü sanki. Dizide hiç bir şey tahmin ettiğiniz ya da beklediğiniz gibi gitmiyor. Aklınıza gelmeyen şeyler oluyor. Çok sürükleyici bir dizi. Başladığınız zaman bırakamayacağınız bir dizi.
Once Upon A Time
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Zeynep Ertunç

Zeynep Ertunç

@durgun

Masal zamani
Masal kahramanlarinin yasadigi gizli bi kasaba hepsi aramizdaki insanlar. Doktor, restoran sahibi, garson vb islerde calisan ve normal gözüken insanlarin aslinda pamuk prenses, sindirella, pinokyo olduklari bi yerin hikayesi. Ben cok begeniyorum ve tavsiye ediyorum. Alisilmis vahsi tarzdaki dizilerden degil. Iyilerin kazanmasini umut ediyorsunuz. Kotulerin neden kötü olduklari da aciklaniyor.

Ve Robin Hood ne kadar ezik ya. Bunu da soylemeden gecemeyecegim. Hos adam ama ezik yahu.
Once Upon A Time
diziye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Oz

Oz

@oznurs26

There was an enchanted forest filled with all the classic characters we know.
Or think we know.
One day they found themselves trapped in a place where all their happy endings were stolen.
Our world.
This is now it happened...

(Bildiğimiz tüm klasik karakterlerle dolu büyülü bir orman vardı.
Ya da biz öyle bildiğimizi düşünüyoruz.
Bir gün hepsi mutlu sonlarının çalındığı ​​bir yerde kendilerini kapana kısılmış buldu. .
Dünyamız.
Bu da oldu şimdi ...)
Once Upon A Time
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
fatih ozan

fatih ozan

@fatihozan

Hayat, küçük anlardan oluşur. Elmas kadar değerli anlardan. Ya denizler dolusu elmas olsaydı. Hepsi değersiz olurdu. Aynı kum gibi sıradan olurdu ( S05E07 ,Merlin'den ölümsüzlüğün gereksizliğine dair ).
Once Upon A Time
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Benim büyük bir hikâyeye ihtiyacım yok. Sadece harika bir yaşam istiyorum, en iyi hayat sevdiğim insanlarla birlikte. Ve bunun herkes için yeterli olmasını umut etmek zorundayım.
7*16
Once Upon A Time
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

-Herkes umut ve inanç dolu küçük bir çocuğu sever.

-Evet, onu sevmiyordum çünkü umut ve inanç doluydu. O böyle şeyler için savaştığı için ondan hoşlanıyordum.
7*16
Once Upon A Time
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

-Bu his; hiç kimse için değerli olmamak. Dünya ile bağın kalmamış hissi.

-İyi bir his değil.

-Değil. Ama belki şimdi ikimiz de dünyaya aynı yönden bakabiliriz.
7*8
Once Upon A Time
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
64
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...
El Profesör

El Profesör

@profesor

 paylaşım fotoğrafı
İlk incelememi yaptım profilimden bulabilirsiniz?.
Once Upon A Time
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Once Upon A Time paylaşım fotoğrafı
Once Upon A Time
Şimdi sizlere çok farklı bir masal anlatacağım...

Masal masal içinde, kalbur saman içinde; aslında hiç de uzak olmayan bir zamanda, uzak olmayan bir yerde, aklımıza bile gelmeyecek masalların olduğu bir masal diyarı varmış. Bu diyarda Kötü Kraliçe aslında güzelliğine düşkün olduğu için kötülük yapmıyormuş; çok başka sebepleri varmış. Kırmızı Başlıklı Kız'ın Büyük Annesi'ni aslında kurt yememiş. Külkedisi, prens ile hiç evlenmemiş. Rapunzel de kulede öyle uzun süre hiç kalmamış. Oz diyarındaki Yeşil Cadı ise üzerine su sıçrayınca ölecek bir cadı değilmiş. Malefiz yalnızca yavrusunu geri istiyormuş. Yani masal hiç de bildiğimiz gibi değilmiş... Ve bir gün, Kötü Kraliçe bir lanet yapmış; koskoca masal diyarı kitaplardan çıkıp günümüze gelmiş...

Kötü Kraliçe amacına ulaştı mı dersiniz? Bekleyin, bekleyin! Dahası var...

Bu masalın tek bir kuralı varmış; masalın sonunda asla kötülere mutlu son yazılmazmış. Ve her büyünün bir bedeli; iyiliğin de, kötülüğün de her daim bir karşılığı varmış. Tüm masal diyarının tek umudu ise Gerçek Aşkın Meyvesi imiş...

Gökten üç elma düşmüş ama bu masalda kimse ömür boyu mutlu yaşamamış. Burada mutlu sonlar değil, mutlu başlangıçlar ömür boyu sürüyormuş... Çünkü iyi ve kötünün, ışık ile karanlığın savaşı daima kendi içimizdeymiş. Yani mutlu başlangıçlarımız içimizdeki ışığı görmekte gizliymiş.

"Sevgi en karanlık ruhları bile kurtarabilir. Sadce buna inanmak gerekiyor."
~Snow White~

?

Bu güne kadar masalları hiç böyle düşünmemişsinizdir. Masalların tüm gerçekdışılığını, günümüz gerçekliği ile birleştiren fantastik bir fantastik kurgu... İzlediğinizde hepimizin birer masal kahramanı olduğumuzu, ve hayatınızdaki insanların da kendi masallarının iyilik/kötülük savaşını verdiğini hissedebilirsiniz. Kim bilir, belki gerçekten de birer masal kahramanıyızdır ve masalımızın canavarları yine kendimizizdir? Bu muhteşem masalı kaçırmayın derim. ?

Davet için teşekkürler @cortazar ???

@edali, @shitick, @vareste, @thelethe, @bayirgulu @hempa, @zeynepy, @turgenyev, @yesilflr, @khaos, @karacurin, @semih-oktay, @gulsah-sonmez, @kartanesi, sizler hangi dizileri önerirsiniz? ?
Once Upon A Time
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
40 beğeni · 24 yorum beğen ikon
Semih Oktay (@semihoktay)
@eseflal bak beni de bağlamışsın paylaşımına! Ve zil çaldı;uyandım! Neokur paylaşımlarında biri beni etiketlemişse ziller çalıyor.Haberin olsun!
27.05.18 beğen 6 cevap
Feyzanur (@vareste)
Selam olsun :) vans upon e taym dizisi her gün neredeyse milyon kere maruz kaldığım bir dizi. Arkadaş ekibimin birkaçı bu diziyi izleyip sürekli tartışma halindeler ve izlemesem bile olaylara az çok hakimim. Aslında güzel dizi gibi duruyor fakat ne yazık ki bende dizi açıp izleme gibi bir davranış yok, ama olsa sanırım izlerdim. Ve düşününce, tam senlik bir dizi olduğunu görüyorum, yani deseler bunu eseflal izlerdi diyebilirim. :) etiket için teşekkür ederim ayrıca :) diziyi anlatımını sevdim.onerecegim diziyi de bir düşünmem lazım :)
27.05.18 beğen 2 cevap
yeşilflr (@birkul)
Uzun süredir herhangi bir dizi izliyor değilim.. dolayısıyla önerebileceğim bir dizide yok..
bu yüzden bu paslaşmada beni esgeç @eseflal , teşekkür ederim ayrıca ?
27.05.18 beğen 2 cevap
Eseflal

Eseflal

@eseflal

 paylaşım fotoğrafı
"...neden masallara inanmak istediğini de biliyorum. Çünkü hayat zor."
Once Upon A Time
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
30 beğeni · 13 yorum beğen ikon
recep battal (@recepbattal)
Çünkü Hayat Acımasız...
01.02.18 beğen 1 cevap
8.2/10
81 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Diziler
2017
2006