up
ara

Arrow

- Arrow (2012)

Arrow Konusu ve Özeti

Arrow
Robin Hood'un modern bir versiyonu sayılabilecek dizide zengin bir adam olan Oliver Queen, bir deniz kazasında kaybolur ve 5 yıl sonra bir adada bulunur. Adada geçirdiği yıllardan sonra farklı birine dönüşen Oliver, Green Arrow kimliğine bürünerek günahlarının bedelini ödemek için suçlularla mücadele etmeye karar verir.
Yapım: 2012 ABD
Milyarder bir çapkın olan Oliver Queen korkunç bir deniz kazasından sonra hayatında yeni bir sayfa açar. Beş yıl boyunca bulunamayan ve öldüğü zannedilen Oliver sonunda Büyük Okyanus'un ortasındaki tropik bir adada bulunur. Oliver Starling City'e, evine geri döner. Kendisini karşılayan annesi Moira, kız kardeşi Thea ve en iyi dostu Tommy, Oliver'ın son beş sene içinde yaşadığı şeyler yüzünden çok değiştiğini fark ederler. Birçok süper kahraman gibi Oliver da dönüştüğü adamı insanlardan saklamak ister ama bir taraftan da eskiden işlediği günahların bedelini ödemeye de kararlıdır. Bu nedenle suçlularla mücadele etmek ve şehrin eski ününe kavuşmasını sağlamak için gizli Green Arrow kişiliğini yaratır. Ancak Green Arrow'un yetkisi olmadan düzeni korumaya çalışırken kullandığı yöntemler bazılarının canını sıkmaktadır. Detektif Quentin Lance'in en büyük dileği (Oliver'ın eski kız arkadaşı Laurel'in babası) Green Arrow'u yakalamaktır. Bir süre sonra Oliver'ın dönüşünden çevresindeki bazı insanların memnun olmadığı da anlaşılır...
Arrow dizisi listesinde yer almaktadır.
Jessamine

Jessamine

@jessamine

Sizi gidi küçük çakma kahramanlar sizi! Spoiler içerir.
S4-B2 İlk iki sezon "Yok artık!" diye izledim. O ailesel kargaşa, Oliver'in kafasının karışıklığı ve geri dönüşü, hayatını düzene sokmaya çabalaması, iç muhasebeleri, ailesinin çevirdiği dolaplar... Laurel ve Laurel'e yapılan haksızlıklar, onun çöküşü sonra ayağa kalkışı... Bu diziyi gerçekten çok seviyordum. Ne olduysa 2. sezondan sonra oldu. Sürekli bir mezar başında ağlamalar, sırayla dizinin kahramanlarını bariz bir şekilde tek tek ön plana çıkartmaya çalışıp daha sonra hiçbir önemi yokmuş gibi bir olayla arka plana atmalar, Oliver'in ben her şeyi biliyorum havası ama hiç bir şeyi bilmemesi, bir bölümde kendinden oldukça emin olan, adada yaşadıklarını anımsayıp ders alan Oliver varken, bir sonraki bölümde içinizi daraltacak derecede bunaltıcı depresyona giren ve hiçbir şey yapmak istemeyen, her şeyden kaçan Oliver... Ok değiştirir gibi (anladınız siz onu) sevgili değiştiren Oliver, tüm baş rol kadınlarıyla aşk ve kaçamak yaşaması... Başroldeki kızlarımız tırnakları kırıldığında ağlayacak tipler olmasına rağmen bir iki bölüm sonra süper kahramanlığa soyunup şehri kurtarmaya çalışmaları... Aman tanrım çok karışık bu dizi! Elim açmaya gitmiyor. Bir gün sıkıntıdan ölürsem eğer, sezonları tamamlayıp bu incelememin altında güzel şeyler yazmayı umuyorum. Bir de bunlar yetmiyor gibi, Flash'a destek olmaz mı bazı bölümlerde, önce bir kendi dizine çeki düzen ver dedirtirler insana. Ne dolmuşum be!
Arrow
filme 4 verdi
2 beğen · 0 yorum
Harun Bora Tunç

Harun Bora Tunç

@sadaktakipusat

DC Comic'i hayatımıza sokan yapım. Aslında yapım şirketinin efsanesi Batman'dir ve Nolan o efsanenin anasını ağlatmıştır maalesef. Yapılacak pek bir şey kalmamıştır çünkü. Yapımcı, kitleye yeni bir şey sunmak için kolları sıvar ve o aslında pek de mühim bir hayrana sahip olmayan Arrow'u, Batman gibi pazarlar bize. Şakacı, esprili, arada cıvıyan bir Arrow gitmiş, yerine ağırbaşlı aynı Bruce Wayne gibi bir adam gelmiştir. Geride bıraktığı dört sezon boyunca Girişim'den, Slade'den, Rass al Ghul'dan yırtan Oliver Quinn için bu sezon sırada Damien Darhk var. Bu arada dizide yer alan bazı kötü adamların, gerçekte Batman'in düşmanları olduğunu da unutmamak gerekir. Yine bu dizi içerisinde kurgulanan The Flash adlı karakterin kendi dizisi var artık ama arada gelip Arrow'a yardım etmiyor değil. Oliver, son sezonla beraber kimliğini de reddetmiyor artık ama Red Arrow'un da ekibe katılmasıyla Green Arrow adını almış durumda. Geçmişte adada yaşadığı günlerin anlatımı da henüz sona ermiş değil. Güzel bir sezon daha bizleri bekliyor.
Arrow
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Esra Gençer

Esra Gençer

@esragencer

S4-B23 Oldukça güzel bir dizi. Ancak son sezonlara doğru eski tadını alamamaya başladım. Oliver sürekli bir şeyler saklıyor, sevgili değiştirip duruyor, dizideki herkes süper kahraman olmaya özeniyor. Oliver'ın çevresindeki herkesin içinde bir dövüş yeteneği mi yatıyor anlayamadım ki. SPOİLER ALERT --> Hadi bak Dig, Thea ve Sara bunun eğitimini aldı uzun süre. Ama Laurel ne ara Black Canary oldu. Hadi Oliver falan azcık bir şey öğretsin tamam da uzman dövüşçülerle dövüşecek kadar ne ara geliştirdi? Kızın içinde bir anda mı belirdi bu yetenek? <-- SPOİLER ALERT Biraz da güzel yanlarını anlatacak olursak dizinin Oliver'ın adada yaşadığı zamana geri dönüşleri oldukça başarılı. Sanırım 2. sezondan sonra, bazı bölümlerde fantastik olaylar da oluyor. The Flash ve DC's Legends of Tomorrow'la ortak bölümleri oldukça hoşuma gidiyor. Özellikle Dig'İn fantastik olaylara verdiği tepkiler.
Özetle izlenilebilir, kendini izlettiren bir dizi. Aksiyon, gizem tarzında bir şeyler istiyorsanız bir şans vermenizi öneririm.
Arrow
filme 9 verdi
1 beğen · 0 yorum
Bahriye

Bahriye

@bahriye

Arrow ilk başladığımda favori dizim olmuştu.İlk sezon uykularımı çaldığı için minnettarım.
Stephen Amell bu rol için yaratılmış .Diziyle bütünlük içinde olduğunu söyleyebilirim.Arrow karakteri geçmişle gelecek arasına sıkışmış,iyilikle kötülük ikilemini ayırt edemeyen, belki de ne istediğini bilemeyen karmaşık bir karakter..
John ise dostluğun ne demek olduğunu biz izleyicilerine göstermeyi başarmış kaliteli karakter.
Senaryo akışı ilk sezonda çok iyiydi. 2.sezondan sonra sıkmaya başladı.Aynı olaylar,ölüp dirilmeler,Oliver'in sıkıcı aşk hayatı....
Dizi de olamaz dediğiniz ,gerçeklikle bağdaşmayan olaylar çok fazla .izleyince bu da mı oldu ,yok artık diyorsunuz.Diziyi ilerletmek için saçmaladıklarını düşünmeye başlıyorum artık .Suç ,aksiyon,macera türleri adı altında bilim kurgu,fantastik....
İlk 2 sezonu kastediyorsak izleyin derim.
Arrow
diziye puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
Batuhan Kahraman

Batuhan Kahraman

@kahramanbatu

Hayatımı değiştiren dizi
Evet hayatımı değiştiren dizi,izlemeye başladığımda 2014 yılıydı uzun uğraşlar sonucu şuanda 3. Yılım bu sporda ve lisanslı profesyonel bir okçuyum dizi en başından beri kurgusuyla hikayesiyle olsun içine çekmeyi başardı gerçekten olay sürgüsü mükemmel ve tadını hala kaybetmeyen nadir dizilerden ve dizinin içine girdikçe diziyi benimsiyorsunuz eğer sadece okçuluk değil iyi bir aksiyon kurgu severseniz muhakkak izlemeniz gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum.
Arrow
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Batuhan Kahraman

Batuhan Kahraman

@kahramanbatu

Arrowda geçen ve aklımdan geçmeyen bir sahnedir Oliver Queen Roy Harper'i eğittiği sırada söylediği bir söz tam olarak şudur;(ok ve yayını göstererek)"This is equipment,Weapon is me" (Bu bir araç,silah benim)dediği sahnedir gerçekten üzerine düşünülmesi gereken bir söz olduğunu düşünüyorum.
Arrow
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Başlık giyip, suçlulara ok saplıyorum yani iş karmaşıklığa geldiğinde üstün başarıyla mezun oldum.
Arrow
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Ve birini istemenin ama onunla birlikte olamamanın nasıl bir his olduğunu biliyorum.
Arrow
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Nyx Styx

Nyx Styx

@nyxstyx

-Cehenneme git.
-Neden uğraşayım ki?Cehennemi bizzat buraya getireceğim.
Arrow
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

İmkânsızla savaşmak için imkânsız olan şeyi yapmaya istekli olmalısın.
Arrow
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
64
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...
63
DİZİ
Severek izledigimiz ve herkes izlemeli dediğimiz diziler
İzleyen herkesin yüzde doksan seveceğini ve sonuna kadar izleyeceğini düşündüğümüz, severek izlediğimiz ve herkes...
7.8/10
185 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Diziler
2000
1990
2015
2011